Snímač hladiny vody v práčke INDESIT: Skontrolujte, nastavenie a výmenu vlastnými rukami

Keď sa preruší snímač hladiny vody (Tlačový transport), práčka INDESIT môže jednoducho zavesiť počas umývania a zastaviť ďalšie akcie. Ak chcete nezávisle vyriešiť výsledný problém, mali by ste pochopiť, ako je zariadenie organizované, aký druh účelu má. Zistite, ako skontrolovať samotný snímač v umývacej jednotke, nastaviť a opraviť.

Účel

Snímač hladiny – jeden z kľúčových prvkov práčky, bez ktorého jednoducho nemohlo fungovať. Práca jednotky upravuje riadiacu jednotku, ku ktorej snímač a vysiela signály, ktoré sú dosť tekutín v nádrži, môžete prerušiť jeho plot a zatvoriť vodovodný ventil. Len prostredníctvom tlačovej služby sa hlavný modul učí, že nádrž je naplnená požadovaným objemom vody.

Typické poruchy

Odmietnutie alebo porucha snímača hladiny vody vedie k zlyhaniam v práci umývacej jednotky. Externe, príznaky plniaceho výkonu môžu vyzerať takto:

 • Stroj vymaže alebo spája termoelektrický ohrievač (desať) v neprítomnosti tekutiny v nádrži;
 • Nádrž je naplnená vodou alebo naopak, je úprimne chýba na umývanie;
 • Pri spustení režimu oplachu sa vykonávajú konštantná drenáž a vodný plot;
 • Vznik vône gary a aktivuje poistku vykurovacieho prvku;
 • Práčovňa sa nevykoná.

Vznik takýchto príznakov by mal byť zámienkou, aby sa diagnostikovať zdravie snímača hladiny vody, na to je potrebné vystúpiť na skrutkovač s rôznymi tryskami, pretože väčšina výrobcov praktizuje na ochranu pred neoprávneným prístupovým spojovacím materiálom so špecializovanými hlavami.

Príčiny:

 • Sto stoličky na zásobovanie vodou, vysokotlaková nádoba;
 • Porušenie hadíc a tesnosti ventilu;
 • V dôsledku vyššie uvedených faktorov – spaľovanie kontaktov snímača hladiny vody.

Je potrebné určiť, že dominantným a hlavným zdrojom týchto okolností je nečistôt v systéme, ktorý vyvoláva všetky druhy porúch snímača hladiny vody.

Typom, charakteristikami a podmienkami výskytu je táto nečistota tiež dosť rôznorodá. Prvá je znečistená voda vstupujúca do auta, čo je častá okolnosť.

Druhým je predávkovanie práškového prášku, opláchnutí a klimatizačných zariadení, takže sa držte normu. Tretí – zasiahnutie rôznych vlákien alebo strán, ako sú veci, Takže znečisťujúce látky, ktoré sú schopní zhromažďovať do hromadného rozkladu. Kvôli tomu Výhodne každých 6 alebo 12 mesiacov, aby sa zabránilo zlyhaniu a následným oprave na produkciu profylaktického premytia.

Úprava

V niektorých situáciách je možné vyhnúť sa rotácii snímača hladiny vody, ak vykonáte kompetentnú konfiguráciu a nastavenie. Ak chcete nastaviť prvok kontrolu hladiny vody v umývacej jednotke, nie je potrebné odkazovať na špecialisti na opravu, pretože táto práca je možné vykonať vlastným. Je potrebné presne vykonať postupnosť a starostlivo pracovať.

Pred nastavením, Je potrebné zistiť umiestnenie prvku. Veľký počet majiteľov práčky omylom verí, že senzor je v telese bubna, je to nesprávne. Podiel leva na výrobcov umiestni tlačovú službu v hornej časti vytvorenia odtokového zariadenia, ktorá stojí v blízkosti bočného panelu.

Toto miesto sa považuje za pomerne priaznivé, pretože to robí prístupnejší prístup k senzoru.

Takže sekvencia nastavenia nastavovania snímača hladiny vody vyzerá takto:

 • Stroj na odstránenie kontaminácie s bielizňou je odpojený od elektrickej siete a inžinierskych komunikácií;
 • Odskrutkovanie skrutiek a odpojenie zapojenia, odstrániť senzor hladiny vody;
 • Nájdeme špecializované skrutky, ktorými sú konzistentné alebo oslabené kontakty v tele zariadení;
 • Vyčistite povrch pred tesniacim prostriedkom.

Všetky prezentované akcie možno nájsť na prípravu fázy, pretože kľúčová práca na tlačovej službe je stále dopredu. Budete potrebovať cez purifikované skrutky, ktoré sa pokúšajú chytiť momentom informácií a odpojenia kontaktnej skupiny. V tomto prípade sa praktizuje známa „vedecká metóda TYK“, pretože špecializované zariadenie na vykonávanie takejto práce môže byť len profesionálny sprievodca na opravu práčok. Bude potrebné konať takto:

 • Prvá skrutka je posúvaná o polovicu, Snímač hladiny vody sa pripája k písacom stroji, začne pracovať;
 • Ak od samého začiatku získal stroj malú vodu, a v dôsledku regulácie sa stalo viac – Ste na správnej ceste, zostáva silnejšia na otáčanie skrutky vo zvolenom smere a povlaku ho s tesniacou kompozíciou;
 • Ak akcie s skrutkou poskytli opačný výsledok, Bude potrebné otáčať v opačnom smere vykonaním jedného alebo 1,5 otáčok.

Kľúčovým cieľom regulácie snímača hladiny vody je definícia vhodného výkonu, takže sa spustil v časovom limite, presne určený objem kvapaliny, naplnený do práčky.

Výmena

Ak snímač hladiny vody nefunguje, musí sa zmeniť. Na opravu transfosostate nebude schopný, pretože má prípad v trysky, ktorý sa nedá rozobrať. Nový senzor by mal byť podobný zlyhaniu. Môžete si ho kúpiť v servisnom stredisku výrobcu, v zásuvke alebo cez internet. Aby ste pri nákupe nevykonali chyby, je potrebné špecifikovať názov a modifikáciu umývacieho zariadenia alebo digitálny (list, ikonický) stlačte kód, ak je na ňom prítomný.

Na pripojenie nového senzora hladiny vody sa budú vyžadovať nasledovné operácie.

 1. Nainštalujte stlačte tlačidlo na miesto zlyhania, upevnite skrutkami.
 2. Pripojte hadicu k rúru, uzamknite svorku. Prvá povinnosť preskúmať hadicu na prítomnosť nedostatkov alebo znečistenia. V prípade potreby – Zmena buď zúčtovania.
 3. Pripojte elektrické zapojenie.
 4. Nainštalujte horný panel, zábal skrutky.
 5. Zapojte vložku do výstupu, otvorte prívod vody.
 6. Stiahnite si na bicie veci a spustiť umývanie, aby ste mohli schváliť funkčnosť tlače.

Ako ste si všimli, práca je jednoduchá a môže byť vykonaná bez špecialistu.

O zariadení snímača vody pozri nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: