Stavať v toaletnom boxe pre rúrky zo sadrokartónu

V záchode z bytu viacpodlažného domu sú stúpajúce rúry kanalizácie a vodovodu. Ich vzhľad zvyčajne spája interiér, takže je dôležité úspešne skryť. Ďalej bude považovaný za to, ako vybudovať krabicu pre potrubia zo sadrokartónu a aké účinné metódy montáže rámu a externej povrchovej úpravy existujú.

Výhody

Trubice stúpač zvyčajne prebieha na všetkých poschodiach, od nich do každého bytu v kúpeľni sú kohútiky kanalizácie a vodovodu. Vyzerajú nie veľmi estetické, okrem toho slúžiť ako zdroj dodatočného hluku počas slivky a kondenzát sa na nich môže hromadiť. V každom prípade ich blízko sa snažia všetkých majiteľov bytov, starostlivosť o vnútorný interiér. V nových domoch, keď sa odovzdajú, je často nejaký oddiel, ale jeho kvalita zvyčajne ponecháva veľa, aby ste boli žiaduce, takže najúspešnejšou možnosťou je urobiť silnú a krásnu krabicu na toalete s vlastnými rukami.

Krabica pre potrubia v kombinovanej alebo samostatnej kúpeľni by sa nemali úplne uzavrieť, pretože zariadenia na meranie vody sú zvyčajne umiestnené na tomto mieste, okrem toho je vždy potrebné mať prístup k stúpačke v prípade netesností. Takže domáce možnosti môžu byť odnímateľné alebo s čistiacimi vstavanými dverami.

Tvorba boxu pre potrubia z sadrokartónu je veľmi účinná, pretože je ľahká, relatívne lacná a ľahko ovládateľnosť materiálu. Je pripojený k rámu kovových profilov na skrutkach alebo skrutiek na kov. Pre takú mokrú miestnosť, ako je to kúpeľňa, stojí za to, aby ste sa odolnú vlhkosť. Výhodou tohto materiálu je tiež v skutočnosti, že po inštalácii môže byť dekoratívne lemované akýmkoľvek spôsobom: tmel, farby odolného voči vlhkosti, keramické obklady, PVC panely. Často sa snažia oddeliť krabicu sadrokartónu v jednom štýle s stenami, takže sa ukazuje najúspešnejší interiér toalety.

Nasledujúce výhody budú nasledujúce výhody s profesionálne namontovaným odolným boxom pre rúrky z sadrokartónu v WC:

 • Zlepšuje pohľad na miestnosť, vyzerá estetikum;
 • Chráni pred hlukom súčasnej vody, slúži ako dodatočná ochrana proti vlhkosti a tepelnej izolácii;
 • Pohodlné útržové dvere v krabici dáva efektívny prístup k rastúcim a vodným prístrojom;
 • Hladký povrch sadrokartónu pomôže skryť nezrovnalosti, chráni a iné defekty steny;
 • Toto je odolný, odolný a odolný materiál vlhkosti.

Kovový rám a sadrokartónové dosky Príslušný vlastník môže urobiť takmer jeden deň. Na tento účel budete potrebovať minimálne materiály a malý súbor nástrojov.

možnosti

V závislosti od umiestnenia stúpacích potrubí v kúpeľni, takáto krabica môže byť:

 • pevný disk;
 • samostatná skriňa v rohu;
 • vyčnievajúce z steny.

Prvá možnosť je relevantná, ak sú všetky komunikácie v toalete priťahované záchodom na zadnej ložiskovej stene. Je veľmi jednoduché, aby to bolo, pretože je potrebné len namontovať rám z profilu a montáž jedného pevného listu sadrokartónu. Ale v tomto prípade môže byť potrebné vyžadovať si viac, a táto metóda má veľa vesmíru y a tak malé prevádzky.

V prípade, že sa potrubia kanalizácie a vodovodu nachádzajú v rohu WC, je vyrobený elegantný uhlový box. Vodiace profily idú z podlahy k stropu, rebrá rebrá sú pevné medzi nimi, celý rám sa orezaný s sadrokartónu a potom prejdite na jeho dekoratívne obloženie. Box bude vo forme písmena g. Pred obložením sa musíte starať o dvere, ktoré poskytujú pohodlný prístup k stúpačke. Podobný tvar boxu je dosť ľahko kvôli tomu, že na zadnej strane bude zatvorené nosnými stenami, jeho výhoda pozostáva tiež v skutočnosti, že to trvá aspoň miesto v kúpeľni.

Ak sa kanalizačné rúrky nenachádzajú v rohu miestnosti, ale je potrebná ukladanie priestoru, môžete urobiť P-tvar. Inštalácia rámu pre neho bude viac časovo náročná, bude potrebné, aby sa viac orezávania kovových výrobkov, ale po úhľadnej práci, taký skrinka bude vyzerať veľmi elegantný.

Veľmi relevantná, otázka prístupu rúrok a nástrojov merania vody počas výstavby takýchto oddielov. Krabica môže byť vykonaná odnímateľná, ak je to potrebné, celý dizajn je úplne odstránený. Výhody tejto metódy sú, že kedykoľvek môže byť pohodlný prístup k celej podlahe podlahy k stropu, ale tento dizajn bude veľmi ťažkopádny, a je dosť ťažké odstrániť pole z kovových profilov a sadrokartónu. Zvyčajne vymeniteľné boxy v kúpeľni robia plastové, PVC a iné, ľahšie materiály.

Inštalácia dverí je oveľa bežnejšia metóda prístupu do koreňa. Rám obdĺžnikového tvaru je vyrobený z profilu – bude slúžiť ako otvor ľahko preniknúť dovnútra.

Dvere môžu byť vyrobené z rovnakého sadrokartónu, plastu, PVC, preglejky alebo iných dostupných materiálov. Môžu byť jednopustranne a dvojité, odnímateľné alebo na slučku. Pre pohodlné uzavretie môžu byť vyrobené so zámkami, rozmrazené, na magnetoch. Kompetentne namontované dvere, ktoré zodpovedajú povrchom s krabicou a stenami toalety, vyzerajú veľmi krásne.

Varianty dekoratívneho povrchovej úpravy stúpajúcich boxov pre rúrky sú veľmi veľa. Najbežnejšou možnosťou je stlačená PVC panelmi. Vyzerajú dokonale, chránené pred vlhkosťou, veľmi jednoduchou inštaláciou. S touto metódou, ak je blok je uhlovým alebo p-tvarovaným, musíte si kúpiť dekoratívne plastové rohy tak, že dizajn vyzerá esteticky.

Často sú sadrokartónové boxy lemované keramické dlaždice, porcelánový kameň. Toto je dobrá voľba, najmä ak steny majú rovnakú úpravu – potom bude box úspešne zapadnúť do interiéru. Okrem toho sa vytvorí dodatočná ochrana pred vlhkosťou a hlukom.

Pri zdobenie boxu pre potrubie sadrokartónu môže byť dodané s ďalšími funkciami. Existujú štruktúry s policami na toaletné potreby, výklenky pre vyrážku alebo vanza, háčiky na uteráky a iné užitočné detaily. Môžete použiť box oddiely čo najefektívnejšie, stojí za to len ukázať svoj dizajnér fantázie.

Blueprints

Pred montážou toaletného boxu bude pravým riešením výkresy rámu. Mali by uvádzať rozmery hlavných vodiacich profilov, dverí pre dvere, vertikálne a horizontálne vzdialenosti medzi tuhými rebrami, ventilačnými otvormi a inými prvkami. Takéto výkresy pomôžu pri inštalácii boxu nielen správne navigáciu, ale tiež vypočítať spotrebu sadrokartónových listov vopred, kovové výrobky a upevňovacie prvky.

Výpočet materiálov a komponentov

Vypočítajte spotrebu sadrokartónovej dosky pre toaletný box je veľmi jednoduchý. Stačí poznať výšku z podlahy do stropu a šírky oddielov – pre tieto hodnoty, je možné vypočítať celkovú plochu. Množstvo kovových výrobkov sa môže spočítať na základe toho, ako sú rebrá tuhosti z seba umiestnené v akej vzdialenosti, Typicky je táto vzdialenosť 30-40 cm. Treba tiež zvážiť dvere pre dvere, odstraňovanie, ventilačné otvory, ďalšie detaily. Počet spojovacích materiálov – samoobsluha a rohov – je vypočítaný počtom umiestnení kĺbov profilov, na to môžete pridať opravu 15%.

Odporúčania pre výstavbu

Ak chcete vytvoriť sadrokartónové pole na WC, budete potrebovať nasledujúce materiály a nástroje:

 • Zoznamy s GLC vlhkosťou 0.65-0,9 mm;
 • Kovové profily 40×40 mm;
 • Kovové skrutky;

 • Samoobslužné skrutky na sadrokartónovej doske;
 • budovy;
 • ceruzka, vládca a ruleta;

 • Perforátor s vŕtaním 6 mm na betóne;
 • Skrutkovač alebo krížový skrutkovač;
 • Nožnice pre kovové alebo bulharské;
 • Montážny nôž.

Inštalácia boxu začína výrobou výkresu a markózu umiestnenia budúcich rámových profilov na stenách a na podlahe. Ak chcete vytvoriť hladký a trvanlivý box, musíte použiť úroveň výstavby. Po prvé, sú pripojené vodiace lišty susediace s nosnými stenami. Profily v tvare P sú zvolené pre nich, je najlepšie na 40×40 mm, sú pripojené k betónu s perforátorom, skrutkovačom a hmoždinkou s priemerom 6 mm. Potom je potrebné zostaviť rámovú mriežku s tuhými rebrami, oddiely a rámu pre budúce prístupové dvere.

Pre pevnosť rámu na správne výrobu vzdialeností medzi susednými kúskami profilov najmenej 40 cm.

Profily sú spojené medzi sebou na skrutku kovu s skrutkovačom. Po inštalácii každého prvku sa kontroluje úroveň. Fragmenty profilu plodín by mali byť brúskou s okrajovým kruhom pre kovové alebo špeciálne nožnice.

Po pripravení rámu sú nainštalované sadrokartónové listy. Pre nich sú špeciálne samolepiace skrutky. Listy sú úhľadne orezané veľkosťou s maľbou nožom a pripojené k rámu. Čím menšie obrezané fragmenty sadrokartónu, tým lepšie, pretože počet kĺbov sa znižuje, čo je potrebné liečiť na homogénny povrch. Toto by sa malo zvážiť pri inštalácii a rezaní ako racionálne.

Po montáži hlavnej časti boxu s oddielmi, montáž dverí, ventilačné otvory, dekoratívne obloženie.

Tipy od prof

 • Pre trvanlivosť takejto krabice na toalete alebo kúpeľňových profesionáli, uistite sa, že používate sadrokartónu odolný voči vlhkosti (jeho listy – zelená). Zaskrutkujte materiál na kov je potrebný opatrne, nemal by ste ťahať hlavu skrutky príliš hlboko, inak hory nebude účinný.
 • Ak je box s ľahkými PVC panelmi alebo maľovaný, dizajn nebude musieť odolať väčšiemu zaťaženiu. Stačí si vybrať najtenšie listy sadrokartónu 0,65 mm. Pre neskoršie ovládanie, dlaždice je lepšie mať silnejšie triedy 0,9 mm.
 • Keďže kúpeľňa je veľmi vlhké prostredie, je najlepšie zaobchádzať s vnútorným povrchom potrubia potrubia s antifungálnym činidlom.
 • Označenie pre vodiace profily na ložiskových stenách by mali byť vyrobené z.

Krásne príklady v interiéri

 • Nie je zlá voľba podľa celkového interiéru WC s skrytými dverami.
 • Príklady boxov lemovaných dlaždice a PVC s zaveseným vykurovacou batériou.
 • Box s dlaždicami a skrytými odnímateľnými dverami.

O tom, ako zatvoriť rúrky v záchode, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár