Stroj so sprchou: Prehľad najlepších výrobcov

Stojan na Soul – Toto je typ sanitárneho zariadenia. Spočiatku bola navrhnutá špeciálne pre vybavenie hotelov a hostelov, ale spolu so sprchovými kabínami rýchlo získali popularitu, keď sa používa v súkromných malých apartmánoch.

Oblasť modernej kúpeľne sa nemusí pochváliť veľkým skrytím, Preto sa musíte uchýliť k rôznym metódam, ktoré ponúkajú racionalizovať používanie pracovného priestoru, teda taký vysoký dopyt po sprchách regály.

Zvláštnosť

Duša v každodennom živote sa nazýva zariadenie, ktoré poskytuje príjemné sprchovanie. Rodné regály sú posilnené medzerami z kovu alebo plastu rovnobežne so stenou, všetky ostatné časti súpravy sú pripojené k nemu. Tyč s predlžovacím káblom (s hornou časťou hornej časti) sa používa aj na zásobovanie vodou. Trysky pre ručné zavlažovanie sa nemôžu pochváliť veľkou odrodou z väčšiny modelov, najmä preto, že výmena zavlažovania nemôže. Rovnako ako pravidlo, rôzne zavlažovanie môže mať vstavané možnosti a ponúknuť až na tucet režimov, najčastejšie používané všetkými, výberom 2-3.

Ak je tu najlepšia sprcha, potom je v tomto prípade veľmi žiaduce rozmanitosť jeho režimov. Typicky výrobcovia odporúčajú, aby modely, ktoré sú vybavené „tropickou“ sprchou a hydromasážou. „Tropické“ duše je imitácia dažďa, ako je vybavená špeciálnou tryskou, ktorá spreje vodu. Takýto režim robí sprchu neuveriteľne príjemné. Podobné produkty sú pohodlné a multifunkčné.

Okamžite sa naučiť stojan s účinkom „tropickej“ sprchy, môžete zväčšiť veľkosť – hlavného atribútu jeho. Jeho priemer presahuje 20 cm.

Dobrý praktický doplnok stojana je termostat. Bude to veľmi užitočné, ak je v rodine malé dieťa. Termostat je nastavený na požadovanú teplotu, ktorá odstráni nebezpečenstvo tepelných popálenín alebo nebude šokovať dieťa v príliš studenej vode. Prítomnosť termostatu je spravidla stanovená pre modely vyššej cenovej kategórie.

Moderné varianty prémiových sprchových regálov poskytujú hydromasážne funkcie. Vďaka funkcii nasýtenia vody s vzduchovými bublinkami (prevzdušňovaním) je koža vystavená hydromasážnym účinkom, sprcha zlepšuje krvný obeh vo svaloch, všeobecný tón tela sa zvyšuje, úroveň stresu je znížená, svaly relaxovať.

Pre hydromasáž a „tropickú“ sprchu sa zvyčajne poskytujú rôzne metódy zásobovania vodou:

 • obyčajná sprcha;
 • je široký kontinuálny prúd;
 • Najmenšie teplé kvapky malého množstva, čím sa vytvára účinok „tropického dažďa“;
 • Postrek na najmenších kvapkách vo forme oblaku hmly alebo striekajúcej;
 • Niektoré modely majú funkciu zásobovania vodou s kaskádou pre svalovú masáž a paralelne s ich relaxáciou.

Najčastejšie usporiadanie štandardného regálu duše pozostáva z mixéra, ktorý je upevnený do stenovej roviny, doska s jedným alebo dvoma ventilmi a horným zavlažovaním môže byť pripojený hadicou alebo predĺžením. K dnešnému dňu môžu výrobcovia ponúknuť regály, ktoré spĺňajú najnáročnejšiu chuť, ako aj rôzne dizajn v duchu minimalizmu, vintage, rustikálneho dizajnu a retro štýlu.

Druhy, farebné riešenia a dizajn

Sprchové regály majú rôzne mená v závislosti od výrobcu. Najčastejšie sa môžu nazývať „sprchový stĺpec“, „sprchový set“, „sprchový systém“ alebo „sprchový kút“. Tieto možnosti majú právo existovať. Čo sa nedá urobiť – sa nazýva „pil“ a „sprchová hlava“. Výber farieb je tiež rôznorodý – od štandardných čiernych a bielych farieb až po najmodernejších farebných kombinácií v súlade s dizajnom a farebnou schémou riešenia sprchy.

Dnes je sprchový stojan vybavený rôznymi riadiacimi zariadeniami.

 • Jediný Riadenie je považované za najpraktickejšie pre sprchu. Je to jednoobový sprchový mixér s regálom bez vyčnievajúcich prvkov. Typicky sa inštalácia vykonáva skrytým spôsobom a všetky vyčnievajúce časti sú skryté v stene.
 • Duchovný Sprchový stojan dnes je zriedkavý. Takýto prvok sprchy je zvyšný vykonávať v retro štýle. Nie je to tak ekonomické, pretože regál je vybavený mixérou a únikom, potrebuje dlhodobé nastavenie bilancie studenej a teploty teplej vody, jej hospodárstvo sa zníži.

Nový trend inovatívnych typov regálov je bezkontaktný stojan. Vyznačuje sa automatickým prívodom vody.

Súčasne, pohodlie kontroly a hospodárnosti výdavkového množstva vody.

Kritériá výberu by mali byť nasledovné:

 • kontrolný mechanizmus;
 • Jednoduchosť nastavenia tlaku vody;
 • Inštalácia teploty vody.

Ďalšie možnosti sú prítomné aj v najzákladnejších inštalácie, čo je sprchový stojan.

 • Rôzne držiaky pre mydlo, šampóny a miesta na ubytovanie hygienických zariadení, upevnenie na bare. Alternatívne sa ľahko nahradia niečím podobným, napríklad poličky upevnené na stene.
 • Veľmi užitočná možnosť môže byť osvetlenie z LED. Používa sa nastavením hornej sprchy, kde vytvára krásny obraz pádu multicolorových vodných trysiek. Ak vypnete horné svetlo, môžete získať romantickú atmosféru. Ak túto možnosť vyhodnotíte, je to len hračka, ktorá sa môže rýchlo nudiť. Na účely bezpečnosti sa vykonáva s napájaním nie zo siete, ale z batérií.
 • Vstavaný žeriav je výhodne zahrnutý do dodávky mnohých modelov stredného a prémiového a zriedkavo pre rozpočtové regály. Stánok duše v kombinácii s ním je dostatočne pohodlný na použitie a vyzerá ako jeden celok, pretože všetky komponenty súpravy sú vyrobené v rovnakom dizajne. Niektoré regály sú vybavené ďalším svedkom.

Materiál

Sprchové regály môžu byť vyrobené z rôznych materiálov.

 • Plastový Používa sa hlavne pre rozpočtové modely (približná cena cena je až 3000 rubľov). Jednou z nevýhod týchto modelov je nízka neplodnosť.
 • Chróm alebo niklovanú oceľ Je to výroba modelov strednej triedy (približná cena z 6000 rubľov). Kvalita regálov vyrobených z bežnej ocele závisí do značnej miery na samotnej ocele a jej pokrytí. Ten sa môže líšiť vo veľmi rozsiahlych limitoch – z filmu, ktorý môže prísť do disrepair prostredníctvom pomerne krátkeho časového obdobia po zakúpení, vysoko kvalitné viacvrstvové ochrany, pripravené slúžiť až do desaťročia.
 • Mosadz, bronzové a oceľové z nehrdzavejúcej ocele Používa sa pri výrobe prémiových modelov (približná cena z 25 000 rubľov). Mená týchto materiálov hovoria sami. Sú vhodné na výrobu inštalácie prakticky všetkých svojich parametrov a uplatňujú sa spoločnosťami, ktoré sa ukázali na trhu. Ak si vyberiete medzi nehrdzavejúcou oceľou, chrómou alebo mosadzou, potom preferencie stojí za to zaplatiť prvú možnosť.
 • Ak hovoríme o materiáloch, z ktorých sú vyrobené Sprcha má rád, Väčšina výrobcov je uprednostňovaná plastom vďaka svojej nízkej hmotnosti (zavlažovanie môže často klesať z značnej výšky a môže poškodiť kúpanie). Avšak, voda sa často stretáva s keramickými vložkami pre prémiové modely.
 • Kovové regály Zaručiť spoľahlivosť a dlhú životnosť. Kovové povrchy vyžadujú ochranu proti korózii, takže musia maľovať, aplikovať galvanický povlak, chróm, ktorý zvyšuje vonkajšiu atraktívnosť výrobkov, ich trvanlivosť, ale ovplyvňuje ich náklady.

Rozmery

Pri výbere a inštalácii sprchovej regály od rastu tých, ktorí sa sprchujú. V prítomnosti zvislej tyče a pohybujú sa na neho, sprchovací zalievanie sa môže pohybovať na ju musí zohľadniť želania všetkých, ktorí budú používať sprchu. To neumožní situáciu, keď s veľkým rozdielom v raste rodinných príslušníkov existuje situácia, keď dieťa, napríklad nemôže dosiahnuť prepichnutie, vyvýšené smerom nahor. Sprchový manažment (ventily, tlačidlá a iné prvky) by mali byť optimálne umiestnené na úrovni hrudníka stojaceho muža strednej výšky. Rúry pre studenú a teplú vodu sú zvyčajne spevnené v blízkosti, ale je potrebné zabezpečiť, aby vzdialenosť medzi nimi presahovala 8-10 cm.

Značky

K dnešnému dňu je výber výrobcov sprchových regálov z Ruska a zo zahraničia veľmi široký. Najlepšia reputácia a najvyššie hodnotenie vyhral výrobcov z Talianska – Aksy Bagno, Belgno, Cezares, Migliore, Magliezza, Veragio. Dobré recenzie možno počuť o výrobcov z Nemecka – Bravat, Ganzer, Hansgrohe, GROHE.

Mnohé pozitívne spätné väzby dostali systémy vybavené funkciami, ako je vrchná sprcha a dôkazy, ktoré vyrába spoločnosť Hansgrohe (Nemecko). Získala špeciálna popularita Hansgrohe Croma 22.

Ako si vybrať?

Kritériá na výber sprchovacieho stojana sú dôležité v modernej škále návrhov v širokej škále cien. Dnešné obchodné siete príslušného profilu ponúkajú najširšiu voľbu sprchových regálov s mixérmi. Otázkou je, ako si vybrať stojan vhodný na použitie, kvalitu realizácie a cenovej kategórie pre kupujúceho, ako aj vyhnúť sa preplatku pre ďalšie funkcie, ktoré sa nepoužívajú.

Predtým, než pôjdete do obchodu, musíte premýšľať o niekoľkých bodoch.

 • Trvanie užívania duše a frekvencie návštev. Ak je čas denných návštev len 5-10 minút, nie je potrebné kúpiť model s desiatkami rôznych funkcií. Vynikajúcim riešením bude model s 2-3 najčastejšie používanými režimami. Akvizícia pokročilého modelu bude prebytočné preplatené funkcie, ktoré sa neuplatňujú.
 • Ak je regál s „tropickým“ sprchovým režimom, ktorý sa má používať s kúpeľňou, mal by mať nielen mixér, ale aj režim napájania.
 • Ak zastavíte voľbu na veľkom zavlažovaní, môže pre „tropickú“ dušu, ktorá je pripojená k zvislému tyče, odporúča sa spýtať sa, či je ruka môže byť odobratá na flexibilnú hadicu.
 • Stojí za zmienku, že sada regálov pre „tropickú“ sprchu s miešačom nie je samostatným kúpeľom na kúpeľ. Bude to zakúpiť za poplatok.

Odporúčania inštalácie

Typicky, že drážka duše visí na stenách pomocou štandardnej spacer. Jej tyč, ako už bolo spomenuté, je pripojené k žeriavu pomocou pružnej rozšírenej hadice. Spôsob ich zlúčeniny je určený usporiadaním a interiérom kúpeľne.

Esteticky vyzerá ako riešenie pre integráciu horného sprchového mixéra v stene skrytým spôsobom. Tým sa zvýši užitočná plocha kúpeľne kvôli neprítomnosti rúrok a hadíc.

Klasický spôsob inštalácie je otvorený. V tomto prípade je dizajn so sprchovým systémom a mixér pripojený k stene, a 2-3 otvory sú vyrobené ako pri inštalácii štandardného žeriavu.

Nasledujúce kroky:

 • Umiestnite úroveň upevnenia duše na výšku, určte úroveň rozloženia miešača, rôzne mydlá na stenu a police na skladovanie detergentov;
 • Vytvorte inštaláciu sprchového stĺpca a mixéra s emisiou alebo bez neho;
 • stanoviť excentrics;
 • Pripojte podžitie podložky – toto je nevyhnutným predpokladom pri montáži steny;
 • Vykonajte montáž žeriavu mixéra (zvyčajne regály a sprchové stĺpiky s miešačom pre kúpeľ s vyhostením alebo bez toho, aby boli demontované, takže sú naplánované na montáž nezávisle);
 • Najprv by ste mali zbierať žeriav;
 • Nainštalujte bar;
 • Umiestnite samostatný držiak dušu na stenu (toto je rozdiel medzi inštaláciou z klasickej metódy).

Inštalácia sprchového systému so skrytým spôsobom pomocou spiaceho a účinok „tropickej“ duše má najväčšiu popularitu, ale jeho inštalácia bude spojená s určitými ťažkosťami. Je potrebné mať významnú skúsenosť, pretože sú prezentované množstvo inštalačných funkcií, ktoré sa musia zohľadniť. S malým metrom metrov k interiéru, stojan na uhlové konanie s horným sprchovým sprchovaním alebo bez neho. Tu môžete vykonať oddelenie na modeloch: plnohodnotný a klasický typ.

Potrubie je nastavené až do ukončenia tvárí. Treba mať na pamäti, že tlak vody v rúrkach by mal prekročiť 2 atmosféru. Pri menšom tlaku nebude hydromasáž schopná plne funkciu.

Používateľská príručka

Návod na použitie by ste mali zvážiť na jednoduchú štandardnú verziu sprchového stojana, pravidelne dostávajú menšie modifikácie.

Rack má relatívne nízku cenu, čo najbližšie k ideálu praktickosti a funkčnosti. Pohodlie používania odnímateľnej sprchy možno vidieť voľným okom, pretože zavlažovanie môže byť vložené do špeciálneho držiaka, nielen výmenu svahu prietoku prietoku vody, ale je navyše veľmi vhodné na zmenu úrovne výšky V súlade s rastom. Treba povedať, že dokončenie skryté montážneho stojana s hornou sprchou ďalej zvyšuje výhody takéhoto dizajnu, pretože pocity teplej letného dažďa sú šialene príjemné a prispievajú k relaxácii.

Starostlivosť o stojan a mixér s „tropickou“ sprchou je potrebná, ako pre akékoľvek iné inštalatérske práce. Aby slúžili dlhú dobu a odôvodňovali peniaze, ktoré boli vynaložené na nákup a inštaláciu, je potrebné dodržiavať jednoduché pravidlá.

   Je známe, že ak má voda zvýšenú tuhosť, potom je povrch stojana pokrytý vápencou krvavou, ktorá musí byť včas odstránená.Pri výbere formy hornej sprchy sa má opakovať z preferencií kupujúceho a dizajnu kúpeľne. Najobľúbenejšie formy sú okrúhle (podobné závesnému tanieriu) a pravouhlý.

   Tam sú tiež nezvyčajné formy, ale spravidla nie sú tak populárne, pretože pre ich použitie by mal byť dizajn kúpeľne dosť nezvyčajný.

   • Chrómové alebo nikelové inštalatérske diely (zavlažovanie nemôže byť čisté abrazívami (prostriedky vrátane pevných častíc), pretože riziko poškrabania sa zvyšuje.
   • Lime škvrny sa odstránia s použitím obrúsky vyrobenej z mikrovlákna, pričom pridaním octového roztoku alebo slabú organickú kyselinu. Môžete použiť obvyklý kúsok citróna.
   • Po každej aplikácii Duše odporúčajú utrieť suché.
   • Rôzne kontaminanty, vrátane stopy prstov, sa ľahko odstránia kvapalinovými detergentmi, po vyčistení sa povrch musí utrieť suché.
   • Ak je inštalácie z nehrdzavejúcej ocele, nevyžaduje starostlivé čistenie, pretože dlhá doba zachováva krásny vzhľad. Ak sa chcete zbaviť škrabancov, ktoré sa objavili, by sa mali použiť na poľské striebro.

   Inštalácia sprchového stojana s vlastnými rukami – v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: