Stropné sušičky pre bielizeň: Ako si vybrať vhodný dizajn?

Žiadna umývačka nerobí žiadnu rodinu. S rozvojom technického pokroku sa tento proces výrazne zmiernil. Následné sušenie vlhkej bielizne je však stále skutočným problémom. Animi pred niekoľkými desaťročiami, kuchyňa a chodby komunálnych apartmánov boli nesené laná a visí veci na nich. Zvlášili estetický problém, zabránili voľnému priechodu. Našťastie, dnes tieto ťažkosti v minulosti, vďaka vznikajúcim zariadeniam na sušenie bielizne. Existuje niekoľko odrôd týchto zariadení. Tento článok objavuje stropné štruktúry.

Zvláštnosť

Stropné zariadenia na sušenie bielizne sa skladajú z niekoľkých úzkych rúrok s dĺžkou 0,5 až 2 metre. Zvyčajne sú vyrobené z kovu alebo plastu, celkový počet nepresahuje 5-6 ks. Aby dizajn nie je príliš ťažký, rúrky sú vyrobené z dutiny. 2 nylonové laná rôznych dĺžok sú upevnené na konce rúrok, ktoré sa upravia pomocou špeciálneho držiaka. Sušička je zavesená na strop s držiakom valčekov. Takéto návrhy sa nazývajú „Výťah“ vďaka funkciám mechanizmu: Špeciálne konzoly vám umožňujú znížiť sušičku dole, zavesiť spodnú bielizeň na ňom a zdvihnúť späť hore.

Výhody takéhoto mechanizmu sú zrejmé.

 • Cenovo dostupná inštalácia. Do každej inštancie sušiča sa aplikuje inštrukcia krok za krokom s podrobným opisom každej fázy, ako aj všetkých potrebných spojovacích materiálov.
 • Nezaberá deficit na podlahu a nebráni priechodu.
 • Kompaktná veľkosť a univerzálny dizajn vám umožní používať sušičku na rôznych miestach miestnosti.
 • Vo výške je cirkulácia vzduchu lepšia ako nižšie. Preto sa proces sušenia deje v krátkom čase.

 • Sušička je nastaviteľná na výšku, čo umožňuje eliminovať použitie ďalších zariadení, aby sa dosiahla (stolica, schody). Môže využiť osobu akéhokoľvek rastu, dokonca aj dieťa.
 • Stropný dizajn môže byť inštalovaný absolútne na ľubovoľnom povrchu (či je to betón, plastové alebo drevo).
 • Kúpil jeden deň Zariadenie od spoľahlivého výrobcu bude slúžiť mnoho rokov. Život sušičky nie je organický.

Každá jednotlivá rúrka je schopná odolať zaťaženiu viac ako 2 kg. Táto okolnosť vám umožňuje zavesiť veľké množstvo vecí na sušičke. Výrobok odoláva celkovým zaťažením v priemere asi 15 kg. Ak potrebujete zavesiť veľký typ deky alebo lôžko, niekoľko potrubí je možné kombinovať so špeciálnymi plastovými mechanizmami.

Existuje niekoľko faktorov na nevýhody dizajnu.

 • Gravitačný limit stropného sušiča je obmedzený. Ak to presahuje a zavesiť spodnú bielizeň s hmotnosťou viac, než môže vydržať, potrubia sa môže ohýbať alebo zlomiť.
 • Ak chcete nainštalovať sušič v niektorých prípadoch, budete musieť vŕtať betón, budete potrebovať špeciálne nástroje. Využíva okamžité použitie nemožné a menej atraktívne v porovnaní s inými odrodami sušičiek.

Názory

Princíp prevádzky pre všetky sušičky stropu je rovnaké. Rozdiel sa skladá len z niektorých konštruktívnych funkcií. Napríklad sa môžu líšiť v závislosti od upevňovacích prvkov: niektoré modely sú inštalované priamo na strope, iné sú pripojené k povrchu steny. Existuje niekoľko hlavných typov sušiacich zariadení.

Mobilné

Najjednoduchší príklad takéhoto modelu – clothespins záves. Môže sa s vami užívať na ceste, visieť kdekoľvek na háčik, nechty alebo lano. Inštalácia takejto sušičky nie je potrebná, mala by byť lacná. Tento dizajn má malú nosnosť, sa používa hlavne na sušenie malých predmetov.

Iný druh prenosného sušiča – sieťoviny s pevnou základňou na bokoch, rozdelené do niekoľkých oddelení. V týchto oddeleniach sa veci sušia v horizontálnej polohe. Mesh Miesta trvá málo, môže sa zozbierať v prípade potreby. Typicky sa tento model používa na sušenie vecí, ktoré môžu stratiť formu. Z dôvodu nízkej kapacity je však tento typ vhodný pre jednotlivé veci.

Stacionárny

Sú pripojené k stropu, stenu, častejšie sa neklaďte ani nebudú úplne. Také sušičky z dvoch oceľových konzol, horizontálnych rúrok a vodiacich lán pozostávajú. Konzoly sú upevnené na povrch, trubice sú upevnené lanom. Tento dizajn má valce na zdvíhanie a znižovanie. Nevýhodou je, že má pevnú dĺžku, ktorá obmedzuje použitie sušičky v priestoroch špecifikovanej veľkosti.

Posuvný

Tieto možnosti sú populárne kvôli ich kompaktnosti. Majú stacionárnu a odnímateľnú časť. Prvá jednotka je neustále pripojená na povrchu. Reťazce alebo laná sa z neho predkladajú a pomocou špeciálneho mechanizmu sú upevnené v určitej vzdialenosti.

Po zaschnutí spodnej bielizne sa laná nakreslí, sušička je zložená. V tejto forme je prakticky nepostrehnuteľná a nebráni priechodu. Výhoda takéhoto sušenia spočíva v ich demokratickej cene. Nevýhody sú, že sila a dĺžka lana často nie je dostatočne veľká, čo neumožňuje na nich visieť ťažké veci.

Posuvné sušičky môžu byť rozdelené do troch podskupín.

„Harmonic“

Takéto modely môžu byť namontované na stenu na rôznych úrovniach, ako aj pod stropom. Toto zariadenie je nevyhnutné v interiéri s malým priestorom. Dizajn s mechanizmom „harmoniky“ je vhodný, pretože môže byť použitý nielen ako sušička, ale aj ako záves na oblečenie. Nevýhodou je len to, že je nemožné zavesiť na ňu: Upevňovacie prvky sú bez viac ako 15 kg.

Teleskopický

Teleskopický model je skrížené tyče na oceľovom ráme. Sú vyrobené rovnakým princípom ako mechanizmus nábytku. Odolať takým sušičkám viac ako 20 kg, ale aj cena je o niečo vyššia.

„Výťah“

Zostup a zdvíhanie tohto dizajnu sa vykonáva ohnutím priečku, na ktorom drží. Mechanizmus je jednoduchý a spoľahlivý, ale veľmi drahý.

Moderné adaptácie posuvného typu sú obdary rôznymi ďalšími funkciami, ktoré rozširujú ich schopnosti. Niektoré sušičky majú napríklad systém automatického rozšírenia mechanizmu, ktorý je poháňaný elektrickým rúrkovým motorom. Pre pohodlie používateľov je k dispozícii ovládací panel.

Existujú modely so vstavanými elektrickými svietidlami, čo dáva mäkkú nenápadnú žiaru. Kvôli tepla vychádzajúcemu z svietidiel sa proces sušenia mokrých vecí zrýchlil. Okrem toho sú sušičky, ktoré majú niekoľko úrovní. Môžu byť použité na priamy účel a ako závesy na suché oblečenie, ako aj police na ukladanie rôznych položiek. Takéto technické zázryky sú však dosť drahé, nie sú pre každého na vrecko. Ak sú v dome malé deti, mali by ste sa pozrieť na modely, ktoré majú vstavanú ventilátor a ultrafialové lampy. Ventilátory urýchľujú proces odparovania vlhkosti a lampa dezinfikuje spodnú bielizeň.

Systém „Liana“

Tento dizajn sa skladá z niekoľkých skúmaviek, ktoré laná prejsť. Môžete ho pripojiť na strop alebo na stenách pomocou špeciálnych valčekových konzol. Tento systém má viacúrovňovú kaskádovú formu, vďaka ktorej spodná bielizeň schováva relatívne rýchlo. Zvláštnosťou tohto systému je, že je možné znížiť každý priečok samostatne. Pre toto je dosť len vybrať napínacie lano pripojené k nemu a vytiahnite ho za to. Dĺžka rúrok v Liatane môže byť od 0,5 do 2 metra.

Šírka môže byť tiež iná, takže niekto si môže vybrať vhodné veľkosti. Minusy zahŕňajú zložitosť inštalácie. Vo veľkom počte lán, môžete sa zmiasť. Ak rozumiete pokyny nezávisle, nie je možné, budete sa musieť uchýliť k pomoci platených profesionálov.

Materiál

Najčastejšie materiály na výrobu mechanizmov sušenia sú drevo, plastové, hliník, nehrdzavejúca oceľ. Každý má svoje výhody a nevýhody.

Drevo

Tento prírodný materiál sa rozlišuje veľkým rozpätím pevnosti, nespôsobuje alergie, a preto je bezpečný na použitie. Drevené nosníky NEPOUŽÍVAJÚ A NEPOUŽÍVAŤ, Inštalácia takejto dizajnu nevyžadujú dlhé konanie. Avšak, stropné sušičky z dreva nie sú bez nedostatkov. Strom sa obáva vlhkosti, časom sa vzhľad zhorší a častí lana, ktoré sú prítomné v drevených sušičkách.

Plastový

Je to ľahký a lacný materiál. Avšak, plastové armatúry rýchlo zlyhajú. V niektorých prípadoch ho nie je možné.

Hliník

Hliníkové časti sú trvanlivejšie, ale bojia sa vlhkosti. V priebehu času sú oxidované, objaví sa nepríjemný nájazd, ktorý je špinavými vecami. Preto musia byť hliníkové časti natreté. Hliník sa považuje za mäkký kov, príslušenstvo z nej nie je oveľa spoľahlivejšie ako plastové.

Obyčajná oceľ

Oceľové rúrky vydržali vysokú hmotnosť a nie deformovať. Na ochranu kovových častí pred hrdzou sú liečené proti korózii. Ak chcete dať estetický vzhľad, sú pokryté špeciálnymi práškovými farbami alebo šaty v plastovom puzdre.

Nehrdzavejúca oceľ

Nerezová oceľ vedie k jeho vlastnostiam. Má atraktívny vzhľad a nepodlieha korózii. Príslušenstvo z tohto materiálu nebude slúžiť ani jedným desiatim rokom. Nevýhoda len jednu – vysokú cenu.

Kde inštalovať?

Predtým, ako začnete vybrať sušičku pre bielizeň, mali by ste sa rozhodnúť o mieste jeho inštalácie. Z toho priamo závisí od výberu typu a veľkosti produktu. Ideálna možnosť je považovaná za špeciálnu technickú kúpeľňu, kde sa nachádza žehliaca doska, práčka a iné obchodné predmety. V súkromných domoch pre sušenie veci sa často hodia na verandu alebo uzavretú terasu.

Ak je sušička vybraná pre mestský byt, tradičným miestom pre jeho inštaláciu je balkón alebo lodžia. Pre sušičky balkón sú takmer všetky modely vhodné pre balkón. Ak hovoríme o stacionárnych konštrukciách, potom sa tu nesmie byť mylná s veľkosťou. Nemenej populárne inštalácie je kúpeľňa.

Ak je kúpeľňa oddelená, môžete zastavovať svoju voľbu na trvalé sušičky. Pokiaľ ide o spoločnú kúpeľňu, je lepšie zvoliť pre ňu voľbu skladania alebo posuvu, čo vám umožní rozšíriť oblasť použitia. Niekedy sú na strope na chodbe alebo kuchyne namontované. Moderné automatizované modely s podsvietením a inými technickými fillmi budú vhodný.

Tipy

Tak, že sušička pracovala správne na dlhú dobu a vykonal svoj priamy účel, ŠPECIONÁLNY POUŽÍVAJÚ PRÍPRAVU.

 • Spustite montáž sušičky nasleduje len po skončení všetkých dokončovacích prác v interiéri.
 • Ak je miesto inštalácie glazovaný balkón alebo lodžia, a klapky sú opuchnuté a otvorené dovnútra, je potrebné merať vzdialenosť od stropu do otvorenej krídla. Sušička by nemala zasahovať do otvorenia stamáže a balkónových dverí.
 • Mali by ste venovať pozornosť hodnote zaťaženia. S dĺžkou dizajnu, viac ako 150 cm musí vydržať viac ako 15 kg.
 • Je lepšie si vybrať modely s kovovými držiakmi. Považujú sa za najspoľahlivejšie.

 • V prípade nákupu modelu s zdvíhacím mechanizmom typu LIAN by mala byť hrúbka nylonového lana aspoň 3 mm.
 • Ak je sušička z dovážaného výrobcu, musí to byť pokyny s prekladom do ruštiny. V tomto prípade musí byť kópia originálna, vytlačená v tlačiarni. Fotokópia pochybnej kvality by mala byť ARASH.
 • Sušička viac ako 120 cm dlho lepšie lepšie na kotviace skrutky. Konvenčné nechty s hmoždinami nebudú stáť dizajn mokrými bielizeňmi.
 • Na sušičke, ktoré majú namiesto vlákien trubice, spodná bielizeň sa vysuší rýchlejšie. Okrem toho nezostane skladby z lana.
 • Pri výbere elektrického sušiča skontrolujte hladinu hluku a množstvo spotrebovanej energie tak, aby sa zvuk pracovných motorov a účtov elektrickej energie nestal nepríjemným prekvapením.

Montáž

Ak je inštalácia stropného sušiča pre bielizeň naplánovaná na vlastné ruky, pred začatím inštalácie, musíte si pozorne prečítať pokyny, v ktorých sa inštalačná schéma vykročí a funkcie získaného modelu sa zobrazia.

Celý proces inštalácie sušičky sa skladá z niekoľkých stupňov.

 • Označenie pre upevňovacie prvky. Ak chcete správne merať vzdialenosť, na ktorej bude dizajn pripojený, musíte pripojiť držiak na povrch a cez otvory v ňom, aby ste vytvorili markery.
 • Ďalej musíte urobiť diery v stene alebo strope. Aby ste to urobili, možno budete potrebovať vŕtanie so sadou vŕtačiek alebo perforátorom s vŕtačkami rôznych priemerov. Na prach sa dostane do očí, plastový pohár alebo orezanú plastovú fľašu.
 • Dowels sa vložia do hotových otvorov, po ktorých môžete začať skrutkovať konzoly. Potom musia byť upevnené na strope alebo na stene. Cez nich preskočí laná alebo kovové káble a opravte na ráme.

Výrobcovia hodnotení

Dnes v obchodoch si môžete vybrať obrovské množstvo sušičiek výrobcov z rôznych krajín. Modely európskych ochranných známok majú najväčší dopyt. Na prvom mieste môžete dať výrobky z Nemecka, napríklad spoločnosť Leifheit spoločnosť zaoberajúca sa výrobou domáceho riadu. Jeho výrobky sa vyznačujú moderným dizajnom a tradične vysokou kvalitou, ktoré sú známe pre všetky nemecké výrobky.

Nemenej populárne sušičky talianskych firiem. Napríklad GIMI značkový tovar sa úspešne predáva nielen v Európe, ale aj na celom svete. Sortiment spoločnosti. Vo svojom rozsahu modelov existujú takmer všetky odrody moderných sušičiek stropu. Materiály používané vo svojej výrobe – vysoko kvalitná oceľ a netoxický plast.

Na ochranu pred vonkajšími škodlivými účinkami sú sušičky vybavené ochrannými krytmi a zátkami. Všetky komponenty sú prepojené elektrickým zváraním. Rozsah firiem má stacionárne a posuvné sušičky. Niektoré posuvné modely môžu klesať až 20 metrov

Snažte sa nechať od svojich európskych kolegov a belgických výrobcov. Napríklad, rýchlo vytvoril jedinečný vo svojich vlastnostiach na vyschnutie mokrého ľanu s fúkaným systémom, ktorý je v krátkom čase vyschnutý. Niektoré modely tejto spoločnosti môžu mať ultrafialové lampy na dezinfekciu, vzduchový ionizón čistenie vzdušného priestoru. Okrem toho má produkt ďalšie funkcie.

Vysoko ocenené a sušičky pre bielizeň švajčiarskej spoločnosti EUROGOLD. Sú spoľahlivé a vysoko kvalitné. Vo svojej funkčnosti nie je úroveň pohodlia a dizajnu nižšia ako európsky výrobca. Systém „Liana“ ruskej produkcie je k dispozícii len v oprave stropu. Tieto modely môžu byť inštalované v každej izbe (v kúpeľni, skladovacej miestnosti, na verande, loggie alebo balkóna).

Stropné zariadenia tureckých firiem Bierhof a skier sa vyrábajú hlavne v stacionárnej verzii. Vyznačujú sa jednoduchosťou. Plastové a kovové časti sú schopné odolať tovaru do 10 kg. Úspora estetického dizajnu, výrobcovia zanechali len minimálny súbor funkcií a odstránené všetky zbytočné. Vďaka tomu majú modely atraktívne nízke náklady.

Z čínskych výrobkov sa Rusi môžu zoznámiť s príkladom spoločnosti Alkon. Jeho automatizované systémy degradácie bielizne spĺňajú všetky moderné požiadavky. Oceľ spoľahlivý dizajn, umiestnenie pod stropom, podsvietením diaľkového ovládania a nižšie ako európske modely. Cena ako bonus je atraktívny pre kupujúcich.

V nasledujúcom videu uvidíte prehľad sušiča stropu pre Comfort 120cm Zalger a spôsob jeho inštalácie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: