Toaletné misky so šikmým vydaním: Charakteristiky

Ľudia sa stretávajú do pohodlia: robia renovácie v apartmánoch, budú vidieť v meste a stavať tam doma, zdieľajú kúpeľne a dajte sprchové kabíny v kúpeľni a WC WC. Článok zváži otázku, ktorá znamená toaletu na šikmé vydanie a aký je jeho dizajn.

Dizajnové funkcie

Existujú dva typy toaletných misiek, ktorých misky majú rôzne smery výfukových potrubí: v jednom z nich je nasmerovaný vertikálne, v druhej – horizontálne. Medzi horizontálne existujú aj rozdiely – toaletné misky s priamym a šikmým uvoľňovaním. Ten sa niekedy nazýva rohové uvoľňovanie. V niektorých zdrojoch sa priame a uhlové možnosti jednoducho pripisujú rôznym typom WC.

V Rusku a krajinách, ktoré boli predtým v ZSSR, najčastejšie v konštrukcii kanalizačného spojenia sú toaletné misky s horizontálnym uvoľnením. A najmä s rohom (šikmým) jeho možnosti. Táto okolnosť je vysvetlená štandardným umiestnením kanalizačných potrubí v Sovietskom mestskom prostredí. V súčasnosti sa zmenilo malé, viacpodlažné domy sú postavené na rovnakom princípe. V toaletných izbách bytov dajte toaletu s vertikálne nasmerovaným výfukovým potrubím jednoducho nemožným.

Problém Kosya znamená, že koniec výstupu pripojenia kolena s kanalizačným kohútikom sa vykonáva pod sklonom 30 stupňov v porovnaní s podlahou.

Takéto konštruktívne riešenie má veľkú výhodu nad WC s ďalšími možnosťami uvoľnenia obsahu v kanalizácii.

Odrody

Teraz v obchodoch veľa toaletných misiek rôznych typov, dizajnu, farieb a dokonca aj súbor funkčnosti – elite vyhrievaných kúpeľní, a to ako v aute, zatiahnuteľnom bidere a dokonca sušič vlasov. V domácich inštalatérskych obchodoch, z zrejmých dôvodov, väčšina toaletných misiek je s uhlovým výkonom systému uvoľňovania.

Faktom je, že toalety sa líšia nielen vzhľadu misky, ale aj vnútorného zariadenia. A toto je dôležitejší bod, ktorý je rozhodujúci pri výbere WC pre svoj domov.

Pri konštrukcii misiek sú toalety rozdelené do nasledujúcich typov.

 1. Tarls S pevnou policou – už predĺžením minulého typu toaletného misky, ale stále sa vyskytuje na predaj. Polica (alebo tanier) je samotným prvkom, ktorý obsahuje látky obživy, ktoré sú určené na sledovanie kanalizácie do kanalizácie;
 2. Vrak s pevnou policou alebo zaujatosťou – najbežnejší typ, ktorý má nepopierateľné výhody vo svojom dizajne. Má policu umiestnený pod svahom 30-45 stupňov na prednú alebo zadnú stenu misky alebo trumfovú kartu špeciálne usporiadanú v miske;
 3. Voronko-tvarovaný – Tiež sa šíri, ale trochu iný: tento typ je viac populárny pre inštaláciu na verejných miestach, a nie v apartmánoch.

Sleduje len pozrieť sa do misky a typ jeho zariadenia sa okamžite stáva jasným. Na riešenie toho, ako je vývod – priame, šikmé alebo vertikálne – toaleta je potrebná pre byt alebo dom, nie je to ťažké, aj keď to nikdy nebol, ale tam sú kanalizačné rúry. Každý si je vedomý praxe modernej výstavby bytov pre „čierne“ a „šedé“ kľúče.

Spôsob, akým je usporiadaná suspenzia kanalizačnej rúrky, na ktorej sa adaptér pripája, pripojenie výstupu uvoľňovania a kanalizácie, je uzavretá o dizajne budúceho WC.

Je tiež užitočné vedieť o povahe toku prietoku, zatiaľ čo vypustite vodu z nádrže v miske. Existujú nasledujúce metódy na umývanie obsahu v miske a čistenie:

 • Kaskádové, v ktorom je voda na rúre v jednom prúde, sa umyje misku;
 • kruhový, keď sa odtoková voda umýva misa cez niekoľko otvorov umiestnených v kruhu pod okrajom misky; V moderných modeloch je prúd vody z otvorov nasmerovaný do uhla, aby sa pokryla väčšia plocha flush.

A ešte jedna funkcia, ktorá je dôležitá pre výber a inštaláciu WC, je možnosť pripojenia odtokovej nádrže do siete zásobovania vodou. Tam sú cisterny s nižšou prívodu vody, v ktorom je hadica kohútika pripojená k vstupu nádrže nižšie a bočné nádrže s bočným prívodom (vstup na boku jednej zo strán nádrže, bližšie k veku).

Klady a zápory

Zariadenie pre kúpeľňu so šikmým vydaním má svoje výhody a nevýhody. Predvíjajú sa však pozitívne vlastnosti, ktoré potvrdzujú dobrý dopyt práve na týchto modeloch. Výhody výrobku sú znížené na niekoľko bodov.

 1. Hlavnou výhodou takéhoto dizajnu je absencia prísne stanoveného stavu toaletu vo vzťahu k kanalizácii, ktoré nie sú známe pre výrobok s priamym alebo vertikálnym uvoľňovaním. Umiestnenie kanalizácie na toaletnú misku s uhlovým uvoľňovaním v uhle 0-35 stupňov je povolené. Táto okolnosť dal dôvod na volanie takého univerzálneho dizajnu.
 2. Vďaka šikmému uvoľneniu toalety je veľmi uľahčené jeho inštaláciou do kanalizácie. Akékoľvek malé nepresnosti v mieste ukončenia odpadových vôd sú ľahko kompenzované.
 3. Táto misa je zriedka upchatá, pretože v zariadení jeho vydania nie sú žiadne ostré otáčky v pravom uhle – len hladký v uhle 45 stupňov. Naklonený dizajn nevytvára prechádzajúcu hmotnosť veľkej odolnosti.

Veľké „mínus“ takýchto výrobkov – šum, keď sa umyje. V kombinovaných priestoroch toalety a kúpeľne zaberajú významnú oblasť.

A ak používate zavesené misy, ktoré majú skryté nádrže na vypúšťanie, alebo s pripútanými modelmi, potom sa vyskytujú ďalšie nepríjemnosti spojené s opravou alebo výmenou toaletných misiek.

Medzi misy s dizajnom vnútorného zariadenia, je pridelené, samozrejme, model typu Viera:

 • Čistý odpad je zriedka požadovaný dodatočné manipulácie pri čistení misky (napríklad tyč);
 • Prítomnosť priestoru a nízkej úrovne „cla“ vody v hydraulickum bráni jeho postreku následným zásahom častíc vody a odpadových vôd na koži sediacej osoby;
 • Vďaka vodecovaniu, vnútri miestnosti nespadá nepríjemné pachy a plyny zo odpadových vôd.

V porovnaní s počítadlom v tvare funkcie má COUTACT „mínus“ – veľkú spotrebu vody na umývanie. Čiastočne je však otázka vyriešená inštaláciou dvomi režimových tlačidiel flush (s príslušným zariadením pre tento nádrž).

Inžinieri misa s lievikom v tvare vnútornej formy sa snažia odstrániť striekanie vo svojich modeloch. Hľadajú ideálne umiestnenie výstupného kanála v miske a nominálnu hladinu vody v ňom, v ktorej by striekanie nemalo byť. Tento systém sa nazýva „Antivnesk“.

Výroba materiálov

Najobľúbenejší a uctievajúci materiál materiál materiál je porcelán. Pre ľudí, ktorí hľadajú viac fiškálnej možnosti, vyrábajú sa fajské produkty. Pre verejné toalety sú vhodné nerezové a plastové zariadenia.

Ale drahé misy a spoliehavé zariadenia môžu vylievať umelý mramor alebo vystrihnúť z prírodného kameňa a tiež vytvorte sklo.

Najviac hygienické a trvanlivé (s opatrnými podmienkami) sa považuje za porcelánový produkt. Fajina je považovaná za analóg porcelánu, ale ťažko nižší ako sily, životnosť a odolnosť voči detergentom. Jeho len „plus“ – nízka cena.

Obľúbené modely a: Značky

Porovnanie výrobcov inštalatérov, medzi domácimi, môžete ho zdôrazniť to najlepšie:

 • Santek – Je to vodca ruského vodovodného výroby univerzálnych produktov za prijateľné ceny. Pravidelne je na vysokej hodnotení kvality a nákladov na výrobky;
 • Sanita – tiež jeden z vodcov. Produkty tohto výrobcu výlučne z porcelánu, ktorý nie je horší ako materiály popredných dodávateľov západnej toalety. Bohužiaľ, misy tejto spoločnosti nemajú Anten Spax (Špeciálna polica na báze misky). Cenová politika podniku však má najväčšiu popularitu;
 • Santeri – Tento výrobca na úkor dizajnérskych myšlienok a vysokých technológií vytvára konkurencieschopný inštalatér pomocou dobrého dopytu od domáceho kupujúceho.

Všetky podniky využívajú zámorské technológie.

Medzi dovážanými výrobcami inštalovaných s dobrými recenziami o cenovo dostupnej a kvalite, môžu byť takéto firmy nazývané:

 • Gustavsberg – Švédsky sa týka dodávok pohodlných inštalatérskych zariadení pre byty, vrátane zdravotne postihnutých ľudí;
 • Jika – Česká spoločnosť, ktorá má výrobnú kapacitu nielen vo svojej vlasti, ale aj v Rusku, ktorá kladie svoje toalety do mnohých lacných, ale vysoko kvalitných výrobkov. Jedným z požadovaných produktov sú toaletné misky typu kompaktné JKA VEGA s lievikom v tvare misy a dvomi režimmi;
 • ROCA – španielska výroba značiek inštalatérstva: vyznačujú sa zbierkami pre malé izby a elektrónové ovládacie potreby; priťahuje a rôznorodé štýly.

Medzi výrobcami luxusných produktov, najznámejší je ochranná známkam. Pm (Spojené kráľovstvo, Taliansko, Nemecko).

Pre chaty, kancelárie alebo apartmány s malým rodinným rozpočtom lacné modelové modely sú Katun a Tom produkty Novokuznetskej rastliny „Universal“. Majú porcelánové lievikové misky, šikmý zostup a nádrže s nižšou alebo bočnou podšívkou.

Tipy na montáž

Charakteristickým znakom toaletného misky so šikmým vydaním je, že inštalácia nevyžaduje špeciálne inštalatérske zručnosti. Pre prípad nahradenia starých toaletných misiek:

 • Zmerajte úroveň základnej úrovne na horizontálnej plošine a opravte nezrovnalosti, ktoré môžu viesť k uvoľneniu a vzhľadu trhlín v miske;
 • Ak základňa nie je dostatočne hustá alebo kontaminovaná, je lepšie ju odstrániť a naletieť nový;
 • Upevnenie misky na podlahu je lepšie namontovať na skrutky – bude vhodnejšie pracovať s inštaláciou misky;
 • Konečné utiahnutie upevňovacieho prostriedku by sa malo vykonať po inštalácii misky s pridaním uvoľnenia do kanalizácie.

Všetky nádrže sú predávané už zostavené, zostáva len vložiť ich do požadovaných miest podľa pokynov na výkresu a výrobcu.

Hlavnou úlohou je pripojenie výfukových potrubí do ukončenia kanalizácie. To robí jednu z troch možností:

 1. priamo do suspenzie (ideálna možnosť pri výmene toalety jednotiek);
 2. S pomocou vlnných hnacích rukávov;
 3. pomocou excentrickej manžety.

Hlavnou vecou pre každú metódu je spoľahlivo utesniť kĺby s tesniacimi krúžkami a tmelom. A po skončení práce, dajte čas na vysušenie tesniacej kompozície.

Ako si vybrať toaletnú misku a čo lepšie, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: