Umývadlo cez kúpeľňu: Typy a nápady na dizajn

Dnes sa takmer každý moderný človek snaží vytvoriť svoj byt ako štýlový, útulný, pohodlný a praktický. Mnohí venujú osobitnú pozornosť kúpeľni, pretože často je to prvé miesto, kam ideme po prebudení a interiér kúpeľne môže zmeniť našu náladu v jednom smere alebo inom. Preto je mimoriadne nevyhnutné, aby každý detail, každý predmet interiéru kúpeľne bol pohodlný, praktický a esteticky krásny.

Článok bude hovoriť o takomto malom, ale naozaj potrebnom predmete, ako je umývadlo, na hlavných možných typoch a možnostiach dizajnu pre dizajn pre kúpeľňu.

Zvláštnosť

Je potrebné dodržiavať základné požiadavky, ktoré sú prezentované do umývadla v kúpeľni, napríklad v Khrushchev.

 • Štýl jednoty. Umývadlo by sa malo organicky pozerať na pozadí dizajnu kúpeľne a nie sú v rozpore s vybraným štýlom.
 • Proporcionalita. Ak je kúpeľňa malá, potom pri výbere veľkého umývadla s vstavaným stolom sa zníži vzácna priestorová miestnosť. A naopak, ak metrov štvorcových dovnútra, a voľba padla na skromný a miniatúrny umývadlo, potom taký model umývadla sa jednoducho stratí v celkovom kúpeľňovom priestore.

 • Bezpečnosť a pohodlie. Umývadlo by malo byť bezpečné, najmä ak v dome sú malé deti.
 • Praktickosť a pohodlie. Dostupný prístup by mal byť organizovaný na umývadlo bez ďalších prekážok. V prípade náhleho poškodenia by mal byť ľahký prístup k rúrkam. Je potrebné zvážiť skladovací systém všetkých hygienických doplnkov, ako aj chemikálií pre domácnosť. Ak vypočítate všetky tieto momenty vopred, potom si vyberte praktický a pohodlný drez, ktorý je vhodný pre vás, nebude ťažké.

Názory

Jedným z hlavných kritérií, pre ktoré sa vyberie umývadlá, je metóda inštalácie. Cena umývadla je vo veľkej miere závisí od toho, ako je pripojené a ako ľahké je. A tiež je možné samostatne inštalovať zariadenia.

Hlavné typy umývadiel:

 • pozastavené;
 • „Tulipán“;
 • faktúra;
 • embeddable;
 • „Lekno“;
 • umývadlo s tabuľkou;
 • Uhol.

Nižšie bude vyzerať viac každého druhov.

Pozastavený

Na základe názvu je pripojený priamo k stene pomocou zátvoriek alebo hmoždinku. Okrem samotného drezu, niekedy s ním. Kabinet má teda dodatočné poistenie a podporu, skrýva komunikáciu a je tiež miestom pre skladovanie, ako sú chemikálie pre domácnosť a iné.

Minusy, ktoré by mali byť zvýraznené pre takéto škrupiny, nie je to jednoduchá inštalácia, nie všetky. Je potrebné ju vziať obzvlášť pozorne, aby ste pripojili umývadlo, malo byť extrémne dôkladné. Shells majú veľa hmotnosti, takže stena by mala byť generálna oprava a trvanlivú.

„Tulip“

Nazývaný taký „tulipán“ umývadlo na základe vzhľadu zariadenia. Miska na nohe v jeho dizajne je podobná kvetu. Je pripojený k stene a navyše podpisuje podstavec. Takáto závesná noha pomáha skryť všetky existujúce rúry. Tento dizajn má väčšinou pozitívne recenzie.

Jednoduché a spoľahlivé upevňovacie prvky, krásny vzhľad, malá veľkosť a prijateľná cena – to sú hlavné výhody, pre ktoré si mnohí vybrať tento druh.

Náplasť

Takýto umývadlo má elegantný vzhľad, pretože je to misa, ktorá je prekrytá na tablete alebo koniec. Často sa nachádza v interiéroch moderných hotelov, reštaurácií a iných verejných priestorov. V poslednej dobe, mnohí si vybrať v prospech takýchto zariadení aj doma.

Okrem najkrajšieho vzhľadu má misa niekoľko ďalších výhod:

 • Jednoduchá inštalácia;
 • Tabletop alebo skrinka pod umývadlom môže byť z ľubovoľných veľkostí;
 • rôzne formy, druhy a použité materiály;
 • S vysokokvalitnou tesnenie proti prúdeniu.

Jediná nevýhoda, pretože niektorí odmietajú kúpiť umývadlo, je to jeho vysoké náklady.

Vložený

Tieto modely sú vhodné na použitie, praktické a ľahko zapadajú do kúpeľní rôznych veľkostí a možností dizajnu.

Takéto modely môžu byť rozdelené do troch podtypov.

 • Misky sú usporiadané nad povrchom horného stola, odpočiňte na to. Najjednoduchšia možnosť montáže.
 • Miska je inštalovaná pod stolom. Ak chcete nainštalovať takýto umývadlo, musíte mať určité odborné zručnosti, aby ste nenarušili integritu zloženia.
 • Možnosť inštalácie v polovici. Týmto spôsobom montáže pohára čiastočne vyčnieva cez nosnú rovinu.

Výber vstavaných škrupín, tiež získate multifunkčný povrch pre seba. Tabletop môže vykonávať úlohu obväzového stola a políc na skladovanie kozmetiky, zubných kefiek, mydla a iných. A tiež to je prídavná ochrana podlahy pred striekaním a kvapkami.

S tumbay

Takéto drezy vám umožňujú dokonale organizovať priestor, vhodný pre akýkoľvek interiér. Kabinet skrýva všetky „kúzlo“ sanitárnych zariadení a tiež vykonáva funkciu úložiska, čím sa prináša z vrhov a poruchy. Ak chcete ušetriť priestor, niektoré prispôsobte trubicu do práčky. Couches sú vonkajšie aj pozastavené.

„Lekno“

Takýto pohár bol vynájdený špecificky na to, aby ho používal nad práčkou. Má hladký dno a horizontálny odtok. Vhodné pre malé kúpeľne, kde je potrebné ušetriť priestor.

Zo mínusov takýchto škrupín je možné všimnúť si časté upchávanie sifónu a pravdepodobnosť zálivu domácich spotrebičov vody. Napriek tomu sú vo veľkom dopyte medzi kupujúcimi, ako niekedy sú jednoducho nepostrádateľné.

Uhol

Toto je najviac ergonomická škrupina, ako to stačí na výber akéhokoľvek prázdneho uhla v kúpeľni. Majú tiež niekoľko typov: pozastavené, vstavané a na podstavci. Rohové vstavané škrupiny poskytujú dodatočný úložný priestor. Zaberajú malú plochu, takéto stojany vám umožňujú prispôsobiť veľkým množstvom vecí kvôli hĺbke uhla, kde sú nainštalované.

Toto je stručný opis všetkých druhov možností pozorovania. Ale v praxi môže kupujúci jednoducho viesť oči hojnosti štýlov, možností dizajnu, formulárov a výkonov kúpeľňových umývadiel, ktoré sú ponúkané na trhu výrobcov.

Okrem hlavných typov umývadiel v samostatnej časti článku chcem prideliť ďalšiu pokročilú verziu pozastaveného plášťa v kúpeľni. Tento typ je charakterizovaný špecifickým inštaláciou a bude obzvlášť zaujímať tých, ktorí majú takýto problém ako malá plocha kúpeľne.

Nad kúpeľne

K dnešnému dňu, mnohé návrhy návrhov na plánovanie a umiestnenie nábytku v malých miestnostiach sú vynájdené. Jedným z nálezov môže byť nazývaná ubytovanie v kúpeľni umývadlá cez kúpeľňu. Je to naozaj pohodlné, pretože vám umožní ušetriť vážené metrov štvorcových, a niekedy sa stáva jedinou možnosťou umiestniť inštalatérske.

Výrobcovia už vyvinuli špeciálnu dvojice kúpalcov a klesá. V rovnakej dobe, kúpeľ vyzerá celkom konkrétne, jeden koniec je spievaný. To sa robí, aby bolo možné ľahko inštalovať umývadlo. Môžete si kúpiť sadu kúpeľa s umývadlom naraz alebo vyzdvihnúť akýkoľvek iný drez pod vaňou.

Kvôli neštandardnému tvaru, kúpeľ nestratí svoju funkčnosť a nestane sa menej pohodlným. Jeho úzka časť je určená pre nohy široké – pre hlavu. Vďaka stláčaniu kúpeľa môžete ľahko priblížiť k umývadlu. A tak, aby sa na obrazovke spočívali na obrazovke pod kúpeľňou, môže byť nastavená pod naklonením.

Priestor miestnosti je možné užívať ešte praktickejšie, ak nainštalujete skrinku zavesenia nad umývadlom. Aby sa zabránilo vodu a postriekaní na umývadle a skrinke, flexibilná rímsa pre oponu je široko používaná a široko používaná. Počas používania duše môže byť ľahko zastrašovaný závesom.

Treba tiež poznamenať, že umývadlo by malo mať samostatný odtok. Je dôležité mať na pamäti v štádiu konečnej úpravy lôžka. Musíte premýšľať vopred, vypočítať a pečiatku prehĺbiť pre všetky potrebné komunikácie.

Materiál

Umývadlá v kúpeľniach sú neustále v prevádzke. Niekedy môžu byť použité ne-destination, napríklad, môžu umývať, namočiť, hrať, môžu niečo spadnúť a rozbiť (niektoré kozmetické bubliny). A tiež voda, ktorá má často vysokú koncentráciu rôznych nečistôt a solí a chemikálií potrebných na čistenie a dezinfekciu zariadenia.

Vzhľadom na všetky vyššie uvedené materiály, z ktorých musí mať škrupiny, musia mať tieto vlastnosti:

 • trvanlivosť;
 • pevnosť;
 • Odolnosť voči chemickým a mechanickým účinkom;
 • Estetické druhy.

Nižšie sú najobľúbenejšie druhy materiálov.

Keramika

Toto je najlepšia voľba pre umývadlo v kúpeľni. Obrovský výber rôznych modelov v obchodoch, prezentovateľnosť vzhľadu, odolnosť voči silné chemikálie, jednoduchosť starostlivosti – to je dôvod, prečo mnohí zvoliť fajské škrupiny.

Moderný vývoj vám umožní implementovať akýkoľvek dizajnérsky nápad, vrátane odklonu od štandardného výkonu v bielej farbe. Teraz môžete stretnúť umývadlá všetkých farieb dúhy. Farebné škrupiny prinesú sviežosť do interiéru, odrody a potešia oko s ich originalitou. Dokonale zmestia do akéhokoľvek interiéru.

S mnohými výhodami a výhodami v keramických mušlíkoch existuje aj množstvo nedostatkov:

 • Po prvé, majú veľa hmotnosti;
 • Po druhé, v priebehu času horná vrstva trhliny a vymazané;
 • Po tretie, majú nízku odolnosť proti nárazu: čipy a praskliny sa javia ľahko, čo sa nedá odstrániť.

Sklo

Sklenené mušle dnes majú obrovské medzi kupujúcimi. Je to nezvyčajné a veľmi štýlové, sklo dáva miestnosti pocit ľahkosti a priestoru. Okrem toho, vzhľadom na špeciálne spracovanie skla, takéto škrupiny majú vysokú pevnosť a odolnosť voči zmeneným mikroklímom kúpeľne.

Veľký mínus takýto výrobok leží v starostlivosti. Voda na rúrkach tečúcej non-ideálne a limestro je niečo a prípad sa objaví na všetkých inštalatérskych zariadeniach. Na skle bude obzvlášť viditeľný, kvapky a podlahy sú tiež vytvorené, s ktorými je tiež ťažké riešiť. Na čistenie skleneného umývadla, používajte mäkké tkanivá a jemné čistiace prostriedky, výhodne kretén alebo gél bez pridania pevných častíc.

Kovový

Kovové škrupiny v kúpeľni sú pomerne zriedkavým fenoménom, častejšie sa nachádzajú v kuchyni. Sú nenároční pri odchode, majú vysokú pevnosť a ich štýl. Minusy – Vášství a hlasný zvuk padajúceho prúdu vody.

Prírodný a umelý kameň

Pre náročnejšiu a sofistikovanú verejnosť bola vynájdená umývadlá z prírodného kameňa. Takéto škrupiny určite vyzerajú veľmi prezentovateľné, drahé, originálne a výlučne. Materiály Najčastejšie používané žuly, mramor alebo onyx. Prírodné kamene klesá primerane najvyššie náklady.

Ako alternatíva k prírodnému kameňu umelé. Umelé je tiež krásne, elegantné a originálne, ale oveľa lacnejšie ako originál. Okrem toho sú umelé kamenné výrobky oveľa jednoduchšie.

Toto sú všetky momenty, aby ste si vybrali vašu pozornosť pri výbere drezu v kúpeľni. Existuje obrovská škála rozhodnutí o všetkých projektoch kúpeľní, či už ide o obrovskú izbu alebo malú priadzu z 1,5 m na 1,5 m. V súčasnej dobe je možné každé obmedzené priestory realizovať krásne, štýlové, kompetentne, praktické a stručné.

O typoch drezového návrhu cez kúpeľňu nájdete v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár