Veľkosť kúpeľne

Správna voľba umývadla môže byť nazývaná jednou z centrálnych nuans v interiéri kúpeľne. Skúsený dizajnér sa vždy snaží kombinovať rôzne funkcie s použitím jedného kusu interiéru. V tomto prípade sú to funkcie umývadla, dosky a miesta skladovania detergentu. Zároveň je nevyhnutná užitočná oblasť kúpeľne.

Zvyčajné normy

Bežné odrody formulárov pre všetky modely modelov sú štvorcové, obdĺžnik, oválny, kruh a trojuholník. Prvým a najdôležitejším kritériom voľby bude voľná plocha v kúpeľni. Najčastejšie kupujúci si vyberú oválne a obdĺžnikové tvary misky.

Typy produktov:

Vzhľad umývadla môže byť umývadlo klasifikované ako:

 • suspenzia;
 • okrúhly;
 • na podstavci;
 • réžia;
 • pult;
 • zapustené na hornej strane / dole;
 • dvojnásobok;
 • zásobník vody;
 • ovál (tzv. „Bezzubý“);
 • obdĺžnikové;
 • hospodárstva;
 • Prémia.

Ako vyzdvihnúť?

Problematika výberu veľkosti škrupiny v kúpeľni počas opravy je vždy relevantná. Najbohatší výber rôznych možností pre inštalatérske výrobky rôznych výrobcov dáva priestrannú predstavivosť. Ale proces voľby stojí za to začínajúc definíciou požadovanej veľkosti misky.

Počiatočná fáza je zamrzla voľný priestor. Prijímať informácie rôznymi spôsobmi, alebo meranie miestnosti s ruletinou, alebo pri pohľade do dokumentácie. Po tom, doplňte predbežný okruh, ktorý ukazuje, ako bude umývadlo umiestnené v kúpeľni.

Takáto schéma by mala odrážať rozmery všetkého, čo je v kúpeľni. Preto následný výpočet voľného priestoru nebude veľmi ťažký.

Treba mať na pamäti, že pri vykonávaní čistenia bude potrebovať trochu viac voľného miesta ako pri štandardnom používaní kúpeľne. To všetko vám pomôže pri výbere približných rozmerov umývadla a premýšľania prostredníctvom svojej polohy v kúpeľni.

Výška a iné parametre

Umývadlové škrupiny sú zvyčajne klasifikované na základe ich rozmerov:

 • Kompaktný mini umývadlá, ktorý je vhodný pre malé kúpeľne;
 • s štandardnou veľkosťou a konfiguráciou;
 • Iné varianty umývadlá, ktoré sú spolupracovníkom pre dve osoby alebo variant kombinovaný s rôznymi pohovkami;
 • Modely s individuálnymi typmi dizajnu, ktoré vykonávajú požiadavky zákazníka.

Keď si zvolia umiestnenie umývadla, malo by sa poskytnúť:

 • šírka;
 • výška podlahy;
 • Hĺbka misky.

Cez plochu kúpeľne alebo kúpeľne pre väčšinou vybavenú umývadlom s veľkým umývadlom, 90-120 cm široká šírka.

  Dokonca aj širšie, len umývadlo môže byť vykonané na simultánne použitie dvoma a viacerými ľuďmi. S dostatočnou plochou kúpeľne na použitie inštalatérovania takýchto veľkostí je celkom skutočná šanca umiestniť najnižšiu rozmerovú dosku. Dvojité škrupiny sú vyrobené až do šírky.

  S nezávislým výberom a inštaláciou umývadla (najmä s tabuľkou) nesmiete zabúdať, že prístup k inštalačným miestam vodomerov, filtrov a komunikácie by nemali byť zablokované. Jedným zo spôsobov, ako zabrániť takejto situácii, je nedostatok chrbta pohovky.

  S malou kúpeľňou Rozmery príliš veľké umývadlo umývajú veľa miesta, hoci minimálny umývadlo nemusí stačiť. Ak použijete plytké a ne-podvodové umývadlo, potom sa nevyhýbajte postriekaniu, ktoré niekedy pokrývajú všetky okolité miesto a čistenie sa bude konať v takom kúpeľne oveľa viac.

  Pred návštevou obchodných sietí, aby sa získali inštalatérske práce, je potrebné predbežne vypočítať parametre kúpeľňového priestoru, ktorý bude obsadený umývadlom. Bohužiaľ, predajcovia nie sú ďaleko od všetkých prípadov, naznačujú skutočnú veľkosť výrobkov. Preto potrebujete zaznamenať potrebné parametre s presne meranou šírkou, výškou a hĺbkou výklenkov kúpeľne. Pomáha pochopiť, koľko voľného miesta zostane po inštalácii umývadla. Takáto myšlienka stojí za to uviesť vlastníkov kúpeľní malej prace.

  Prečítajte si viac  Protišmykové kúpeľňové rohože: Charakteristiky a odrody

  Optimálna šírka umývadla – od 40 do 70 cm. Veľká šírka zníži užitočnú oblasť v malej kúpeľni. Ak jedna osoba nepotrebuje taký rozmerný umývadlo, potom pre veľkú rodinu v kúpeľni, môžete usporiadať originálny umývadlo s veľkou veľkosťou a významnou dĺžkou.

  V súlade s tým je kúpeľňa Malé námestie zvyčajne vybavená malým umývadlom nie je širší 45-60cm. Takéto zariadenia sú vhodnejšie pre malé kancelárske toalety, pretože doma sú inštalované len na extrémnej potrebe – kvôli nedostatku priestoru. Kvôli malej hĺbke škrupiny, striekajúce padajúce prúd vody spôsobí časté čistenie.

  Keď sa vyskytne šírka a hĺbka škrupiny, je potrebné vyhodnotiť oblasť, ktorú miešač bude trvať.

  Ako si vybrať hĺbku umývadla?

  Najvýhodnejšia hĺbka umývadla pre optimálne pohodlné použitie je 60 – 65 cm. Dôvodom tejto voľby je vlastnosti anatomickej štruktúry tých, ktorí pomôžu zariadenie. Najjednoduchší spôsob, ako identifikovať vhodné parametre, je použitie vlastnej dĺžky. Vytiahnite ho cez umývadlo v kúpeľni. Ak je jeho opačný okraj na úrovni dlaní alebo na špičke stredného prsta, s hĺbkou umývadla všetko je v poriadku.

  Modely „Tulip“ a „Poltulpan“ si môžete zakúpiť. Sú zaslúžení považované za najvhodnejšie v prevádzke.

  Čo by mala byť výška?

  Výška umývadla je vzdialenosť od podlahy do hornej strany zariadenia. Výška umývadla umývadla nad podlahou je regulovaná v závislosti od modelu. Pri výbere namontovaného umývadla je to najjednoduchšia akcia, pretože je nainštalovaná na stenách. Muž strednej výšky bude väčšinou používať umývadlo umiestnené v nadmorskej výške 70 až 90 cm. Predpokladá sa, že pánske stredné muži sú najvhodnejšie pre 90-100 cm keramické umývadlo, pre nízke osoby, je potrebné mať nižšie – 85-90 cm.

  V menej častých prípadoch užívatelia zistia, že pri prevádzke, že je potrebný umývadlo, ktoré sa nachádza na vyššej alebo nízkej úrovni.

  Je obzvlášť dôležité vziať do úvahy pri nákupe už spomínaných „TULIP“ alebo „HALF-LOVE“, pretože tieto modely nie sú pozastavené, resp. Výška výšky umývadla musí byť vybraná vopred.

  Ak plánujete namontovať umývadlo umývadlo nad práčkou, úroveň inštalácie umývadla by mala byť zvolená s prebytkom veľkosti výšky stroja.

  Materiál

  Potopenie izby je možné vyrobiť z rôznych materiálov: keramika, kovový, prírodný alebo umelý kameň. Keramika sa používajú častejšie pre inštalatérske výrobky, pretože sú trvanlivé, málo znečistených, nerobia nepríjemnú echo pri súbore vody. Populárne drezy, materiál, na ktorý je umelý kameň – majú menšiu hmotnosť.

  Prečítajte si viac  Duálne vody Vyhrievané umývadlá: Vlastnosti a výhody

  Možnosti pre Square

  Mnohé faktory ovplyvňujú výber kupujúceho škrupiny. Niektorí sa zaujímajú o to, ako fungujú funkčné umývadlo, iné majú záujem o jeho úplnosť, farbu, materiál, tvar umývadla. Tretia záujem o popularitu výrobcu spoločnosti. Štvrtý môže konkrétne potrebovať neobvyklý dizajn, a nemajú záujem o nič, okrem toho, že umývadlo ovplyvní jeho pôvodný vzhľad.

  Jednoduchý kupujúci určite bude určite dotknutý aj funkčnosť škrupiny. Zodpovedný za jeho fungovanie sú všetky diery, ktoré poskytol výrobca.

  Jedná sa o slivky otvory, prepad, na inštaláciu mixéra, rôzne upevňovacie prvky. Samozrejme, že slivka poskytujú všetci výrobcovia, ale ochrana proti pretečeniu vody cez okraj umývadiel tak, aby nepovpovia susedov z dna, je ďaleko od každého výrobcu.

  „Prepad“ pomenoval jeden alebo viac otvorov, ktoré sú umiestnené na bočnej stene. Jeho vlastnosť nie je dať podlahe nadbytok vody v prípade naplnenia misky na hrany, ale poslať ich do kanalizácie.

  Hovoriť o mixéri, musíte si spomenúť na všetky voľby. Musíte poznať model a nedostatočný počet slotov, aby ste boli pripravení ich vyvŕtať.

  Prítomnosť ďalších zložiek pre umývadlo (ochranné okies pre vypúšťací otvor, rúrky prepadov, sifónov, upevňovacích prvkov, plastov alebo gumového tesnenia) sa uskutočňuje od dôvery kupujúcich výrobcov. Takéto pridávanie svietidiel je vyrobené s cieľom maximalizovať proces na zjednodušenie času na trávenie času na maloobchodnej sieti.

  Zvláštnosť

  V malých kúpeľniach, vďaka nedostatku voľného miesta, je zvyčajné, že sa uloží – pod umývadlom v 99% prípadov Dajte koniec.

  Uhlová verzia umývadla má spravidla malú veľkosť, Ale šetrí voľné miesto, má veľmi štýlový vzhľad a pohodlie pri použití. Ak je umiestnené umiestnenie pod drezovou skriňou, to znamená, že to dáva zmysel, aby bol namontovaný. To umožní ľahko vykonať čistenie v pevnom rohu.

  Nuansy dizajnérskeho výkonu umývadiel majú dosť dôležité, pretože krása a nezvyužiteľnosť môže byť viac „kompenzovaná“ nepohodliami ich prevádzky a inštalácie. Aspoň pred zakúpením tejto možnosti sa vždy odporúča veľmi opatrne odstrániť všetky veľkosti.

  Na druhej strane, asymetria ergonomického tvaru škrupiny je populárny, ak sa používa v kúpeľni malého námestia. Ak si vyberiete drez a kúpeľ vo forme nesprávnych ovál s jedným zúženým koncom, používa sa vo vašej prospech. Takáto veľmi dlhá umývadlová škrupina bude pôsobiť ako malý okraj cez zúženú stranu kúpeľa, ktorá ušetrí pomerne veľa voľného miesta.

  Pri výbere umývadla nezabudnite na deti žijúce v byte / dome. Zatiaľ čo malý muž nebude vyrastať, s najväčšou pravdepodobnosťou, že umývadlo bude pre neho príliš vysoké. Samozrejme, že to nestačí, aby sa pre neho umiestnil samostatný umývadlo a nie je dostatok miesta.

  Bude to oveľa praktickejšie prispôsobiť mu nízku beathel, ktorá bude slúžiť ako mačiatko. Bude tiež užitočné navigovať gumové protišmykové podložky na nohy pre bezpečnosť.

  Prečítajte si viac  Viega sifóny: ​​odrody a tipy na výber

  Normy rôznych krajín

  V našej krajine sa akceptuje, že majiteľom bytu je rozhodnutia o mieste a inštalácii inštalatérskych zariadení na vlastné, stavebné sadzby súvisiace s veľkosťou kúpeľne alebo kúpeľní a vzdialeností z jedného inštalatérskeho prvku do druhého, existujú.

  Uveďte príklady najbežnejšej veľkosti priestorov.

  • Pre budovy, ktoré sa používajú na ubytovanie a verejné potreby, výška a dĺžka kúpeľne v pláne by nemali byť menšie ako 0,80 m na 1,20 m. Strop by nemal byť pod 2,50 m.
  • Swing WC dvere musia byť neuspešné len takým spôsobom, že sa otvára.
  • Pre kombinovanú kúpeľňu, kde sú často nainštalované, okrem tých najčastejšie inštalatérske zariadenia, stále sprchy, bidety a iné zariadenia, uistite sa, že sú v súlade s nasledujúcimi normami:
  • Nechať aspoň 80 cm voľného miesta z kúpeľne alebo sprchy do akejkoľvek inej objektu kúpeľne;
  • najmenej 25 cm od okraja WC do bidety;
  • najmenej 60 cm voľný priestor pred WC;
  • nie menej ako 30 cm voľné miesto na každej strane záchodu;
  • najmenej 50 cm voľné miesto z predného okraja umývadla umývadlo do akéhokoľvek iného stacionárneho objektu kúpeľne;

  Takéto normy platia pre celé územie Ruskej federácie, musia sa zohľadniť pri nezávislom plánovaní a inštalácii domáceho inštalatérstva vrátane umývadla. Najmä, veľká pomoc môže byť odstránený z nich pri výbere veľkostí umývadiel dlho pred výletom v obchode. Dodržiavanie týchto noriem tiež pomôže s potrebou koordinácie prestavby vo vládnych agentúrach.

  Ak je v rodine osoba so zdravotným postihnutím, budete sa musieť riadiť niekoľkými ďalšími stavebnými predpismi.

  • V šírke kúpeľne by nemali byť 1,65 m.
  • Dĺžka (hĺbka) Kúpeľňa by mala byť 1,80 m a viac.
  • V prítomnosti kombinovanej kúpeľne a jej dĺžky a šírky by mala byť 2,20 m a viac.
  • Takéto kúpeľne musia byť vybavené špeciálnymi zábradliami pre kúpele.

  Príklady krásnej dizajnu

  Môžete si vybrať zaujímavý dizajn pre škrupiny všetkých veľkostí, aby ste zdôraznili špeciálne rozmery zariadenia a jedinečnosť vášho interiéru.

  Pri výbere príslušnej možnosti sa odporúča spoliehať na dizajnérov, ktorí už vytvorili dizajnéri. Projekty dizajnu umývadla.

      • Malý plášť môže byť vyrobený vo forme misky umiestnenej priamo na konci.
      • Viac celkových misiek môže mať prísne tvary, zatiaľ čo tablota skrine je krásne osvetlená podsvietením.
      • Veľký závesný umývadlo môže mať mäkké a hladké funkcie. V kombinácii s matným odtieňom bude takýto dizajn vrcholom vašej kúpeľne.

      Zobrazenie fantázie a vzhľadom na všetky potrebné rozmery, budete určite pridať interiér umývadla, ktorý bude klásť všetky výhody priestorov a bude prevedenie vašej osobnosti.

      Ako si vybrať mávač pre kúpeľňu, pozrite si video nižšie.

      Hodnotiť článok
      ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
      Pridať komentáre

      ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: