Všetko o rotačných vyhrievaných uterákových koľajniciach

Počas usporiadania malých priestorov kúpeľní sa otočí vyhrievané uteráky budú môcť stať vynikajúcou možnosťou. Takéto návrhy sa používajú na sušenie niekoľkých uterákov v rovnakom čase, zatiaľ čo môžete bezpečne posunúť časť, zanechávajte voľné miesto medzi vecami.

Zvláštnosť

Rotačné vyhrievané uteráky sú špeciálne potrubné konštrukcie, ktoré sú pripojené k zdroju zásobovania teplou vodou. Takéto modely majú tiež špeciálne uzly v miestach spojenia s hadom, ktorý poskytuje väzňu, vďaka ktorému sa produkt môže ľahko otáčať pod uhlom až 180 stupňov.

Rotačné odrody by mali mať vysoko kvalitné hermetické uzly. Len v tomto prípade budú môcť trvať. Tieto typy vyhrievaných uterákových koľajníc môžu zahŕňať iný počet sekcií.

Takéto typy zariadení majú pomerne nízku cenu. Môžu byť zakúpené za prijateľnú cenu v sanitárnych obchodoch.

Ale dnes existujú aj drahé možnosti, ktoré majú rôzne ďalšie funkcie.

Názory

Takéto zariadenia pre kúpeľňu môžu byť vykonané v rôznych verziách.

 • Vodu. Tento typ sa zahrieva pod podmienkou teplej vody alebo počas vykurovacích prác. Modely vody sú charakterizované najjednoduchším princípom účinku a zariadenia. Môžu byť vytvorené s rôznymi veľkosťami, formulárami. Ale zároveň nie je možné zabudnúť, že sú charakterizované rýchlym opotrebením krúžkov, čo vedie k únikom.
 • Elektrický. Takýto druh sa vyrába so špeciálnym vykurovacím káblom. Vysoké uteráky budú pracovať nezávisle od dodávky teplej vody v kúpeľni. Elektrické modely môžu byť niekoľko samostatných druhov, vrátane kvapalného zariadenia, ktoré je naplnené špeciálnym minerálnym olejom spracovaný vodou a nemrznúcou zmesou. Látky zabraňujú akumulácii korózie na vnútornom povrchu potrubia. Prípad takéhoto zariadenia obsahuje vykurovaciu desať, ktorá prenáša teplotu do chladiacej kvapaliny, vykurovacej uterákovej koľajnice. Rýchlosť vykurovania bude pomerne pomalá, ale teplota bude udržiavaná po dlhú dobu. Elektrické modely zahŕňajú vzorky káblov, vyrábajú sa so špeciálnym káblom. A pripojenie k sieti sa vyskytuje v skrytej metóde. Povrch ohrievača produkuje teplotu približne 60-70 stupňov.

Oddelene stojí za zvýraznenie kombinovaného typu rotačných vyhrievaných uterákových koľajníc. Nie sú veľmi populárne medzi spotrebiteľmi kvôli ich vysokým nákladom. Takéto výrobky sú konštrukcia pozostávajúca z dvoch kontúr, zatiaľ čo jeden z nich sa pripája k zásobovaniu teplej vody a druhá môže fungovať autonómne od elektrickej energie.

Všetky rotačné vyhrievané uteráky môžu tiež líšiť v závislosti od toho, čo vyrobili kov:

 • meď;
 • mosadz;
 • nehrdzavejúca oceľ;
 • hliník.

Najčastejšie sa oceľ berie ako základ. Súčasne sa chrómované odrody považujú za najodolnejšie, ale tiež sotva prenášajú rôzne nečistoty, ktoré môžu byť obsiahnuté vo vode. V procese prevádzky sa budú postupne usadiť na vnútornej strane rúr, silne zúženia.

Používajú sa aj a leštené materiály. Takéto maľované modely budú oveľa ekonomickejšie, ale tiež menej trvanlivé.

Vzorky vyrobené z mosadze alebo medi sa vyznačujú vynikajúcimi ukazovateľmi rekuperácie tepla, vysokou úrovňou kvality, ale majú oveľa menej používania v porovnaní s predchádzajúcimi možnosťami.

Najlepšie modely

Ďalej sa zoznámte s niekoľkými samostatnými modelmi rotačných zahrievaných uterákových koľajníc.

 • „Argo Lanenka“ 50 cm. Takéto zariadenie sa vzťahuje na štandardný typ vody. Je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele. Produkt je vybavený trvanlivými oblúkovými priebojkami, všetky montážne diely pre montáž sú v jednej sade s modelom. Priemer pripojenia je ¾ palec.
 • „ARGO M 60“. Táto voda vyhrievaná uteráková lišta je tiež vyrobená z odolného spracovanej nehrdzavejúcej ocele. Vzorka je vybavená dvoma malými policami, v súprave, ktoré sú potrebné na inštaláciu. Celková hmotnosť modelu je 3,8 kilogramov. Celková výška výrobku dosahuje 54 centimetrov.
 • „Mario Neptun“. Vyhrievaná uteráková lišta je vyrobená z chrómovej odolnej ocele. Mechanizmus sa skladá zo siedmich rebier. Model môže byť vybavený špeciálnym elektrickým desiatim. Zariadenie má hmotnosť 6 kilogramov. Takéto zariadenie môže byť uvoľnené so systémom nižšej, diagonálnej alebo bočnej spojenie.
 • M-25. Toto zariadenie z nehrdzavejúcej ocele je štruktúra vo forme rebríka. Má nižšie typ pripojenia. Maximálna teplotná hodnota pre túto tepelnú uterákovú koľajnicu je 110 stupňov.
 • „30 Trapezium“ 700×400 7P. Tento model z nehrdzavejúcej ocele vyhrievanej uterákovej koľajnice má tiež nižšie spojenie. Krásna chrómovaná na výrobku. Zariadenie na sušenie má výšku 70 centimetrov, jeho výkon je 210 w. Kópia patrí do typu vody.
 • „25 Snake“ 500×350. Táto sušička vody má bočný typ pripojenia. Je tiež vytvorený s chrómovým potiahnutým. Vzorka má výšku 500 milimetrov, priemer pripojenia dosiahne ¾ v.

Tipy na výber

Ak sa rozhodnete kúpiť rotačnú vyhrievanú uterákovú koľajnicu pre vašu kúpeľňu, mali by ste venovať osobitnú pozornosť niektorým významným výberovým kritériám. Takže dôležité miesto je prijaté výberom materiálu výroby. Je lepšie uprednostniť modely vyrobené z spracovaných kovov s ochrannými nátermi. Ak nie sú spracované v procese výroby zariadenia, potom počas prevádzky na zariadení bude korózna vrstva, a rýchlo sa zlyhá.

Pozrite sa aj na rozmery zariadení. V tomto prípade všetko bude závisieť od veľkosti samotnej kúpeľne. Pre malé miestnosti je lepšie vybrať kompaktné odrody s malým počtom rebier.

Exteriérový dizajn výrobku. Ako dekoratívne najčastejšie používané prvky z medi. Aj v inštalačných obchodoch nájdete zaujímavé modely natreté v bielej alebo čiernej farbe.

Tam sú tiež kópie vyrobené s polevou bronzov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: