Vlastnosti flexibilnej vody

V ére moderných stavebných a sanitárnych materiálov už nemusia rozbiť hlavu, as a kde umiestniť pohodlné a neúplné zásobovanie vodou. Mäkké ohybné flexibilné hadice uzavreté v trvanlivom prípade prišiel nahradiť štandardné tvrdé trubice. Tieto podrobnosti slúžia po mnoho rokov, s výhradou správnej voľby a prevádzky.

Zvláštnosť

Flexibilné očné linky má niekoľko funkcií, medzi ktoré sú ľahko zvýraznené pozitívne. Ale negatívne nuansy by sa mali uviesť aj, aby sa zabránilo nepríjemnému sedimentu, nadmernému času, silám a peniazom.

Plusy tejto flexibilnej vložky:

 • Úplná tesnosť a ochrana proti kurzu;
 • Uloženie oblasti miestnosti, ktorá vám umožní nainštalovať ďalšie interiérové ​​predmety alebo zariadenia bez ohľadu na objemné rúry;

 • ľahkosť pri zmene umiestnenia flexibilnej dodávky predmetu;
 • Odmietnutie použitia zváracieho stroja;
 • Ochrana hadice z hydrours (v prípade skoku tlaku dochádza v systéme zásobovania vodou, vysoko kvalitná flexibilná podšívka je chránená pred zlomením a únikom vody);
 • Jednoduchá inštalácia a prevádzka (všetky hlavné práce môžu byť vyrobené nezávisle).

Flexibilné očné linky sa zvyčajne používa na rôzne vodné spojenia. Najčastejšie sa aplikuje v kúpeľniach (pripojenie na Wa WC, mixér, kotol) av kuchyni.

Pokiaľ ide o negatívne odhady pružného viečka, najčastejšie sa používatelia sťažujú na problémy vyplývajúce z nesprávnej inštalácie hadice. Aby ste sa vyhli tomu, odborníci radia, aby získali tovar len dobre známy výrobca. Záruka nákupu dobrej kvality bude tiež dôkladnou kontrolou výrobku v obchode (predtým, ako ste ho zakúpili).

Pri výbere venovať pozornosť niekoľkým dôležitým bodom.

 • Hmotnosť viečok by nemala byť ľahšia. Ak ste vzali taký tovar v ruke, okamžite to položili. V najlepšom prípade vám táto slog bude slúžiť pár týždňov po inštalácii.
 • Flexibilné očné linky by mali byť ľahko plnené v rôznych smeroch. Ak sa musíte vynaložiť úsilie na zmenu tvaru hadice, môžete ju bezpečne odložiť a prevziať na strane druhej, pretože je to vyrobené z technickej gumy s nízkou kvalitou, ktorá môže byť jednoducho orezaná z ohyby.

Ďalšou významnou nevýhodou je nízky životnosť plastovej armatúry. Aby ste presne vybrali pravé očné linky, zvážte hlavné charakteristiky tohto produktu.

technické údaje

K dnešnému dňu existujú dve kategórie flexibilných prívodov vody pre vodu: predlžovacie káble a adaptéry. Druhým sú štandardné hadice, ktoré pripájajú potrebné zariadenia na prívod vody: umývanie, WC, sprchové kabíny a kotly. Zvyčajne majú dĺžku až 60 cm. Predlžovacie káble sú pomocné hadicu, ktorá sa pripája k adaptéru, aby poskytli vodu najviac vzdialených oblastí.

Servisná životnosť akejkoľvek hadice vložky závisí od počiatočnej kvality produktu a správnosti jeho inštalácie a prevádzky.

Zakúpením flexibilnej kúpeľne venujte pozornosť prítomnosti farebných pásov na vystuženom povrchu:

 • Červená svedčí o možnosti použitia len teplej vody;
 • Modrá sa môže použiť len v podmienkach studenej vody;
 • Oba pásy okamžite označujú, že hadica môže byť inštalovaná na kŕmenie a horúcu a studenú vodu.

Tak, keď sa pripájajú žeriavu alebo WC na miesto, kde sa vždy používa len studená voda, môžu sa použiť všetky tri typy ohybnej vložky. Ak hovoríme o mixéri s dvomi teplotnými režimami, kotlom alebo radiátorom, použitie hadíc s modrým pásikom je tu prísne zakázané.

Tam sú tiež flexibilné vložky so žltým pásom pozdĺž celej dĺžky hadice. Sú určené len na prepojenie užívateľov na dodávku plynu a majú špeciálne impregnáciu a mazivá vnútri, ktoré sú neprijateľné používať s vodou, najmä pitím alebo umývaním. Voda, ktorá prešla cez túto hadicu, sa považuje za technickú a má nebezpečné pre ľudské zdravie nečistoty.

Stojí za to zostať na hlavných typoch flexibilných dodávok, ktoré sú dnes na stavebnom trhu.

Názory

Moderní výrobcovia ponúkajú širokú škálu spojovacích vodovodov. Ich klasifikácia je vyrobená podľa typu vrkônia, vnútorného plniva (hlavná trubica), pohľad, kvality a armatúr. Dajte nám prebývať na najbežnejšej divízii založenej na forme vrčania.

Na zadanom označení sa deje flexibilná očná linka:

 • posilnený
 • Silphon.

Prvým je gumová základňa (vysoko kvalitné výrobky sú vyrobené z odolného kaučuku), potiahnuté oceľovým kúskom. Súčasne môže byť puzdro takejto hadice vyrobené z rôznych materiálov. Napríklad pozinkovaná oceľ a hliník zaberajú popredné miesto medzi analógmi. To je vysvetlené nízkou cenou – a len. Takýto prameň je absolútne krátkodobý, prakticky nevydrží priemerný tlak vody v vodnom potrubí a je veľmi rýchlo zlyhať. To by nemalo byť, pretože horná koža gumovej hadice je navrhnutá tak, aby ju posilnila a nedávala do vody.

Z hľadiska kvality a trvanlivosti sa berie do úvahy oproti odolného oceľového nehrdzavejúceho drôtu. Poskytuje spoľahlivú ochranu pre vnútornú gumovú hadicu. Podľa výrobcov dosiahne prevádzkové obdobie takéhoto sveta desať rokov a viac.

Nylonové vrstvy je vystužená úprava vodovodnej hadice, ktorá môže dokonca odolať maximálnemu tlaku v systéme.

Výber vystuženého zastavovacieho pletiva, automaticky prijímate nasledujúce výhody:

 • rýchlosť inštalácie;
 • Výrobné materiály šetrné k životnému prostrediu;
 • vysoká pevnosť;
 • flexibilita.

Druhý pohľad je elastická zŕn z nehrdzavejúcej ocele. Silphon Hadice slúžia dlhšie a majú vyššie technické špecifikácie.

Existujú dve modifikácie vlnitých prvkov:

 • so setou dĺžkou;
 • S premennou metra.

Pre prvých výrobcov okamžite definujú štandardné veľkosti, v rozmedzí od 20 cm do 80 cm. Krok v dĺžke výrobku je 10 cm. Druhý má plávajúci rozsah, ku ktorému môže byť natiahnutý. Napríklad, v predaji, môžete sa stretnúť vlnovky s premenlivou dĺžkou 150-250 mm, 200-350 mm a ďalšie. Stojí za zrejme, že maximálne napínanie je označené odkazom – nežiaduce natiahnuť očné linky na toľko.

O kvalite, silu a trvanlivosti dokazuje používanie mechu na priemyselné účely. Veľmi často, takýto typ očných liniek sa používa pri pripájaní postrekovačov – stropné zariadenia na hasenie hasenia. Hlavný nuance je v inštalatérskom systéme. Inštalácia Sprinkler je celá sieť rúrok, v ktorej je voda pod tlakom neustále. Preto sa voľba obzvlášť kvalitnej pečiatky stáva, ako je to nemožné.

Medzi nevýhodami flexibilného zásobovania vlnoviek je zvýraznený jeho hlučným operáciou pri vysokom tlaku v systéme vodovodu. Napriek tomu, že v moderných bytových budovách sa to stane zriedkavo, niektorí užívatelia odporúčajú používať čo najbližšie v súkromnom majetku.

Kompletné s flexibilnými aplikovanými armatúrami. Často sú to mosadzné armatúry alebo orechy, ktoré majú rôzne tvary a veľkosti. Ak si chcete vybrať správne upevnenie, musíte merať priemer rúrok v miestnosti, kde bude inštalácia.

Inštalatérske vedenie predtým prezentované s unášanými trikmi, trubicami a adaptérmi. Ale dnes, vďaka flexibilným očkám, možnosť inštalácie zariadení pomocou zásobovania vodou, v najmlažších izbách. Rohová flexibilná vložka poskytuje inštaláciu aj v ťažkostných miestach. Vzhľadom na zvláštnosti jeho pripútanosti sa môže nachádzať v blízkosti steny a zvýšiť užitočnú oblasť miestnosti.

Rozmery

Hlavné parametre flexibilnej linky je priemer hadice a jeho dĺžky. V rovnakej dobe, že kaliber je dôležitý nielen v trubici, ale aj v armatúrach. Napríklad moderné pružné vložky sa vyrábajú s maximálnym priemerom 1-2 palcov. A najčastejšie používané parametre v 1/2, 3/4 a 3/8.

Čo sa týka dĺžky vystuženej alebo vlnitej hadice, potom každý výrobca má svoje vlastné. Okrem toho je prakticky individuálny pre každý jednotlivý prípad. Ak považujeme stacionárne očné linky, potom má maximálna dĺžka 60 cm. V vlnitých posuvných modeloch môže toto číslo začať iba značkou 500 mm a povrchovej úpravy – v rozsahu 5000 mm. Ten sú mimoriadne zriedkavé, najmä v priemyselnom meradle.

Výrobcovia: Recenzia a recenzie

Najobľúbenejšie dnes je flexibilné čiary vyrobené v Taliansku. Ukázali sa na stavebnom trhu, a mnohí užívatelia radi oslavujú svoje výhody.

Jeden z najobľúbenejších talianskych značiek odberu vzoriek je dnes Parigi. Podľa recenzií zákazníkov majú tieto značky vysokú pevnosť. Výrobca zaručuje životnosť posilnenej flexibilnej ponuky od 3 do 5 rokov, vlnovci rovnakých výrobkov môžu vydržať viac ako 7 rokov. Taliani venujú osobitnú pozornosť detailom: armatúry a orechy sú vyrobené z vysoko kvalitného niklu a majú životnosť viac ako 10-15 rokov. Ceny produktov sú vysoké, že približne 60% užívateľov považuje hlavnú nevýhodu.

Mateu – španielsky výrobca, ktorý sa ukázal ako vysoko kvalitný výrobca priemerného cenového segmentu. V sériách batérií pre kuchyňu alebo kúpeľňu môžete veľmi často nájsť flexibilné vložky s kovovým kútom tejto spoločnosti. Vo veľkých množstvách produkujú produkty svojich vlastných obchodných značiek pre veľké hypermarkety budovy.

Ďalším znakom španielskeho výrobcu je výroba vystužených ubytovacích zariadení pomocou PEX hadíc. Podľa opisov profesionálov má taký typ hadíc maximálna životnosť, pretože sú vytvorené zo šitých polyetylénu. Prevádzka takéhoto materiálu v niektorých prípadoch dosiahne 50 rokov. Ďalšou vlastnosťou PEX hadice vo svojej všestrannosti: Flexibilné očné viečka s takouto základňou sa môžu použiť na pripojenie komplexných zariadení (napríklad vykurovacích systémov) a jednoduchšie (studené a prívod teplej vody).

Domáci SantehProm Buď nestojí. Veľký počet vysoko kvalitných, ale cenovo dostupných výrobkov vyrábajú takí výrobcovia „Giant“, „Monolith“, „Aquatekhnika“. Používatelia označili veľký počet plusy v týchto linkách. Ale stále približne 50% respondentov trvá na nekonzistencii niektorých technických charakteristík uvedených v pasovom pase, ale vo všeobecnosti sú spokojní s akvizíciou.

Aby bola každá položka fungovať správne a čo najdlhšie, je potrebné striktne dodržiavať pravidlá pre pripojenie a inštaláciu prvkov. Napriek tomu, že aj študent strednej školy sa môže vyrovnať s týmto procesom, pri inštalácii by sa mali zohľadniť určité rady.

Pravidlá pripojenia

Zlúčeniny vodných prívodných systémov sa uskutočňujú navzájom pomocou špeciálnych montážnych spojovacích materiálov. Ako už bolo spomenuté, toto sú armatúry a orechy. Hadica musí byť namontovaná voľne, mierne úsporu, takže pri výbere dĺžky je založená na veľkom postavení. Pokiaľ ide o príslušenstvo, sú rôzne priemery (0,5-1,5 palca) a inú formu. Ak je inštalatérske potrubie a vložky rôzne priemery, príde špeciálny adaptér na záchranu, ktorá sa dá ľahko nájsť vo všetkých sanitárnych obchodoch.

Zvážte základné pravidlá pre inštaláciu flexibilných očných liniek pre vodu.

 • Pred inštaláciou, a ešte lepšie pred nákupom, vykonajte úplnú kontrolu tipov armatúry (upevňovače). Pozrite sa, či je tesnenie na mieste, v akom stave carving a cop.
 • Po inštalácii je potrebné pripojiť prívod vody do systému a do 30-40 minút skontrolovať prevádzku napájania pre objekt. Ak sa stále objavil únik, skúste utiahnuť matice dotiahnuť. Ale s týmto, tiež, musíte sa už nechať usporiadať, aby ste nepokazali držiak.
 • Ohýbanie hadice je povolená v pomere nie viac ako 5-6 priemerov vonkajšej trubice.

 • SloG sa veľmi bál vysokých teplôt, takže sa snažte vyhnúť prevádzke produktu v nepriaznivých podmienkach.
 • Dvakrát ročne je potrebné skontrolovať tesnosť inštalácie a kontroly vonkajšieho stavu flexibilnej podšívky.
 • V prípade nedostatku dĺžky hadice si môžete kúpiť špeciálne rozšírenie. Aby sa zabránilo korózii kovu v dôsledku elektromechanickej reakcie, je potrebné použiť páry rovnakého materiálu.
 • Napriek životnosti špecifikovanej výrobcom sa odporúča nahradiť flexibilnú pečiatku aspoň raz za 3-5 rokov.

Medzi zákazy existujú tri nemenné pravidlá:

 • Nepoužívajte v režime konštantného prúdenia;
 • Neinštalujte bez pokládkových alebo viditeľných defektov;
 • nefunguje za zníženú negatívnu teplotu.

Rozsah použitia pružného riadenia je pomerne široký. Jedným z hlavných pravidiel tu bude účelnosť ich použitia v tejto konkrétnej situácii. Existujú prípady, keď sa podobné výrobky použili na pripojenie ventilátora – prvky klimatizácie a vetrania. Akékoľvek flexibilné vystužené alebo vlnové vystuženie vody má širokú škálu upevňovacích prvkov. V jazyku profesionálov sa nazývajú: „MOM“ – „MOM“, „Pápež“ – „MOM“, „Pápež“ – „otec“. „MOM“ tu je vyjadrená kapskou maticou a „oteckou“ – dlhá montáž.

V procese inštalácie flexibilného zalievania pre vodu nie je potrebné bez odporúčaní a radu špecialistov, najmä ak sa inštalácia vykoná osobne a prvýkrát.

Tipy

Rozhodovanie o flexibilnom zalievanie vodu, riskujete, bohužiaľ, čeliť nákupu slabých falošných.

K tomu sa nestane, tu je zoznam základných odporúčaní pre nadobudnutie dobrého produktu.

 • Kúpiť len v overených predajniach a známych výrobcov.
 • Spoľahlivé výrobky sú vždy vybavené cestovným pasom s popisom technických vlastností (napríklad maximálny tlak a teplota v systéme, ktorú táto hadica vydrží), termín a pravidiel prevádzky. Kvalitatívne modely majú zvyčajne uvedený dátum exspirácie do 10 rokov.
 • Okrem sprievodných dokumentov existujú osobitné označenie na každom produkte s uvedením rovnakých technických charakteristík, dokonalosť, priemer a iné.
 • Všetky oficiálne značky sú vystavené na trhu sanitárnych výrobkov len certifikovaných pozícií.

 • Vzhľadom na jeho dizajn, vlnové spotrebiče zvyčajne majú zvýšenú tvorbu hluku. Ale toto sa dá vyhnúť, ak si kúpite také hadice so špeciálnym plastovým povlakom.
 • Najlepší materiál pre vyzrážané matice a armatúry je poniklovaný mosadz, a hliníkové alebo hybridné oceľové hliníkové komponenty slúžia trikrát menej – nie viac ako 3 roky.
 • Niekedy v procese priskrutkovania očí môže dôjsť k jeho krútenie, zbytočné ohýbanie. Takéto momenty by sa mali vyhnúť a starostlivo sledovať stav hadice. V opačnom prípade to môže viesť k predčasnému oderu gumovej zložky a jeho sanitku.
 • Keď sa vizuálne posúdenie kvality flexibilnej linky, venujte pozornosť prameňom, ktorý by mal byť homogénny, bez otrepov, držať chvosty a iné nevýhody a armatúry musia byť kvalitatívne krimpovanie.
 • Prichádzajúce gumové tesnenia, spravidla, len zriedka slúžia svojmu majiteľovi. Možno je potrebné získať silnejšie produkty zo silikónu alebo paronitu.

Ako to urobiť sami

Ľudoví remeselníci sú ľahko rozdelené receptúry na výrobu pružných upínaní so zosilneným zapletením.

Podrobnosti jedného z nich zahŕňajú:

 • nerezová ohybná trubica;
 • Upínač na orezávanie rúr;
 • valček;
 • orechy;
 • Gumové alebo silikónové tesnenia.

   Technológia je prerušiť potrebný kus potrubia, valcovanie oboch hrán, upevnite ich s blokovacím krúžkom, jazda na matice a nainštalujte tesnenia.

   V procese inštalácie flexibilného riadenia pre vodu nie je nič komplikované, Existuje však niekoľko nudantov na výber potrebných častí. Preto opatrne venovať pozornosť všetkým malým veciam ešte pred prácou platby za výrobok, aby ste sa nemuseli vrátiť a kúpiť nové očné linky.

   O kvalifikácii flexibilnej vodnej obloženia hodinky v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: