Vlastnosti inštalačných systémov VIEGA: Prehľad populárnych modelov

Vývoj priemyslu, moderné úspechy vedy a techniky dôsledne menia náš život a čoraz viac vstupuje do nášho života. Niekedy si nevšimneme, ako ich používame v každodennom živote. Inštalácia rôznych zariadení niekedy dokonca neviditeľná na prvý pohľad. Napríklad mnoho predstaviteľných a nemysliteľných možností inštalácie tankov na toaletu sú prekvapené predstavivosťou – niekedy nie je jasné, kde je stále nainštalovaný.

Zobrazenia a možnosti

Na základe odtokového systému, moderné inštalácie obsahujú mnoho možností, ktoré sa líšia v mieste inštalácie odtokovej nádrže: priamo na záchode alebo vedľa nej (pre dekoratívny panel).

Samotný systém odtoku WC zahŕňa:

 • Nádrž na kolesá (ak je stanovená v konštrukcii), ktorá obsahuje prívod vody na preplachovanie;
 • Systém rúrok zásobujúcich vodu do nádrže;
 • tryska na vypustenie vody vedúcej do kanalizácie;
 • Systém automatického nastavenia hladiny vody a jeho odtoku (poskytuje sadu vody v nádrži na určitú úroveň a jeho vypúšťanie, keď je stlačené tlačidlo vypúšťania).

Jednou z úloh moderných zariadení je minimalizovať viditeľné inštalatérske stránky, ktoré môžu výrazne zlepšiť vzhľad WC a kúpeľne. Okrem toho, vďaka oslobodenému priestoru, kúpeľňa vyzerá výrazne priestrannejšia. Samotné inštalácie sa vyrábajú na princípe bloku a nie je potrebná nejaká špeciálna príprava stien pre jeho inštaláciu. V rovnakej dobe, kúpeľňa sám môžu byť akékoľvek tvary a veľkosti.

Konštruktívne inštalácie sú rám a blok. Rámec vyrobený vo forme tuhého rámu upevneného na stene, na ktoré sú inštalované časti systému. Blok je vyrobený vo forme blokov, ktoré sú samostatne pripojené k stenám. Výber tohto alebo ten typ konštrukcie závisí od tvaru stien a prítomnosti voľného miesta.

Moderné inštalačné systémy vám umožňujú rozšíriť architektonické možnosti pri umiestnení inštalatérskeho súboru. Súčasné časti systému sa môžu súčasne umiestniť na niekoľkých miestach v závislosti od dostupnosti. Na tento účel sú umývacie nádrže vyrobené mnohými výrobcami v rôznych formách a berú do úvahy možnosť tinning nádrže v tehlovej alebo betónovej stene. Hrúbka takýchto výrobkov je malá a dosahuje 90 mm.

  Súprava všetkých dostupných inštalácií odtokových systémov vody obsahuje dýzy na pripojenie k kanalizačným potrubím (90 a 110 mm) a prechodnú spojku pre spojovacie spojenie s WC. Okrem toho vám konštrukcie umožňujú nastaviť hĺbku 125 až 185 mm. To umožňuje ich vložiť do dekoratívnych výklenkov rôznych veľkostí.

  Pri pokládke inštalatérskych systémov je veľmi dôležité, aby sa zohľadnili potreba inštalovať filter malého čistenia dodanej vody. Jeho absencia povedie k zrýchleným opotrebeniu a neúspechu systému automatického nastavenia vody v dôsledku menších hrdze častíc na ventilových častiach.

  Zvláštnosť

  Jedna z funkcií inštalácie Viega Eco Plus je schopnosť nastaviť výšku inštalácie škrupiny a WC. To sa dosahuje z dôvodu skutočnosti, že v samotnom module nainštaloval mechanizmus hladkého nastavenia výšky škrupiny v rozsahu 20 cm a závesné WC v rozsahu 8 cm. Kde výškové zmeny stlačením len jedného tlačidla. Ak chcete zmeniť výšku, musíte kliknúť na tlačidlo, nastavte potrebnú výšku a znova stlačte tlačidlo, aby ste opravili.

  Rámy v inštalačných systémoch VIEGA sú k dispozícii v troch verziách:

  • na upevnenie na odolné steny;
  • na upevnenie na ľahšie štruktúry (napríklad sadrokartónu);
  • Univerzálny.

  Pri upevnení WC do hlavných stien môžete použiť systém rámu aj bloku. V systéme bloku sa montáž vykonáva skrutky, ku ktorému sú všetky zásielky. Táto možnosť sa odporúča na použitie v prípade montáže na steny tehál a betónu. Inštalácia rámcov sú upevnené v niekoľkých bodoch (stena aj na podlahu). Rohové zátvorky umožňujú vytvoriť inštaláciu av rohu miestnosti.

  Rôzne upevňovacie prvky vám umožní nainštalovať časti sanitárnych systémov a funkčných oddielov, čo ich robí neviditeľnými. Napríklad moduly pre WC Viega Eco Plus, Steptec, Mono s šírkou približne 490 mm a výška 1130 mm majú hĺbku len 130 mm.

  Používa sa v inštaláciách Viega Vodné nádrže poskytujú zvuk pri vypúšťaní vody nie viac ako 20 dB. Aby sa zabránilo prepadu vode cez okraj nádrže, nastavenie odtoku vody sa uskutočňuje s použitím mechanického systému, ktorý poskytuje a nastavuje hladinu vody v nádrži. Okrem toho sú nádrže poskytnuté v nádržiach cez drenážny otvor (v prípade poruchy systému nastavenia hlavného systému).

  V nasledujúcom videu sa zobrazí zobrazenie inštalácie pre VIEGA ECO PLUS 461 850 BIDET.

  Typy tlačidiel

  Technický pokrok neprešiel minulosťou, zdá sa, že by sa zdalo jednoduché, detaily ako tlačidlo vypúšťania vody. V inštaláciách sa používajú mechanické aj moderné tlačidlá dotykového dotyku. Vysoký stupeň hygienickosti bol populárny používajúci zmyslové tlačidlá na verejných miestach, pretože nie je potrebné dotknúť sa samotného tlačidla.

  Pokyn na Tlačidlo umožňuje uistiť sa, že na zjednodušenie nahradenia obvyklého tlačidla na samotný dotyk je uzol k dispozícii ako štandard. Preto je potrebné odstrániť blok s mechanickým tlačidlom a namiesto toho položte blok s dotykom.

  Teda inštalácia tlačidla je pomerne jednoduchá. Nastavenie tlačidla dotykového dotyku sa vykonáva po úplnom dokončení inštalácie systému.

  Panel tlačidiel je vyrobený z odolných SKIEBANDS. IR senzory sa používajú na vykonanie bezkontaktnej odpovede na tlačidlo. Z tohto dôvodu zapnite odtok, potrebujete len stráviť ruku v blízkosti požadovaného tlačidla. Pípnutie je nainštalované na dodatočné potvrdenie prijatého príkazu. Systém môže pracovať s dvojitým systémom.

  Mechanické tlačidlá sú tiež v dopyte a ukázali sa ako spoľahlivý uzol, jasne vykonáva svoje funkcie. Tlačidlá sa vyrábajú vo veľkom množstve tvarov, veľkostí a farieb, s rôznym povlakom, ktorý vám umožňuje vybrať si ich farebnými odtieňmi interiéru.

  Vysoko kvalitné komponenty moderných inštalatérskych výrobkov Viega, ktorý poskytuje dlhú a spoľahlivú prácu, majú veľa pozitívnej spätnej väzby od kupujúcich.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: