Vstavané práčky pod tabuľkou TOP: Funkcie, odrody a inštalácia

V dnešnej dobe, žiadny moderný hostesky môže robiť bez práčky. Toto domáce spotrebiče sú často umiestnené v kúpeľni, ale ak je oblasť tejto miestnosti malá, potom sa vyhľadávanie vhodného miesta pre túto jednotku zmení na skutočný problém. Obtiažnosť spočíva v tom, že práčka musí byť pripojená k systému komunikácie – kanalizačné slivky a vodovodu. Výstupom z tejto situácie bude nadobudnutie modelu zapusteného pod stolom.

Charakteristika, výhody a nevýhody

Vstavané práčky sú špeciálne druhy domácich spotrebičov, ktoré sa líšia od štandardných modelov, ktoré sú inštalované v kúpeľni alebo v kuchyni pod stolom, čo ušetrí priestor miestnosti a bez rušenia jeho estetického vzhľadu.

Takéto agregáty majú v ich návrhu nôh, drážky na upevňovacie a plastové odnímateľné časti. Na prednej strane zariadenia existujú panely pod dverami a v spodnej časti je poskytnutá procee pod základňou nástendy nábytku. Takéto agregáty sa vyrábajú so systémom ochrany pred možnými netesnosťami, ktoré sú charakterizované minimálnou úrovňou vibrácií.

Konštrukcia techniky poskytuje len demontáž hornej časti a nie všetky panely.

Vstavané práčky môžu byť použité rovnakým spôsobom ako samostatne stojaca technika, Nie sú však úplne vhodné pre takúto integráciu. Pri výbere konkrétneho modelu je dôležité vziať do úvahy veľkosť náhlavnej súpravy v kúpeľni, z ktorej bude rozmery jednotky závisieť od. Pokiaľ ide o funkčnosť, každý model týchto strojov prevádzkových charakteristík je identický, majú trvanlivosť a vysokú spoľahlivosť.

Najčastejšie pre montáž pod stolom, uprednostňuje vybrať horizontálne (frontálne) modely, sú najčastejšie. Práčky so zvislým typom nakladania zriedka vložia do headsetu. Kde Je dôležité poznamenať, že takéto zariadenie je možné umiestniť len do typu skladacieho typu tabuľky, ktorý nie je možné plne prevádzkovať.

Medzi hlavné výhody týchto agregátov patria:

  • Efektívne využívanie voľného miesta v miestnosti, ktoré je obzvlášť dôležité pre malé apartmány;
  • Obrovský výber modelu s rozsahom s kapacitou;
  • Keďže technika je inštalovaná pod stolom, nie je potrebné, ak je zvolený, aby bol obmedzený na kompaktné modely;
  • Jednoduchá inštalácia a schopnosť skryť hadice bez pokazením dizajnu miestnosti.

Pokiaľ ide o nedostatky, tiež majú. Hlavným problémom je obtiažnosť vykonávania opravy technológie a jeho demontáže, pretože jednotka nie je len skrytá pod stolom, a tiež uzavreté fasádou alebo suterénom. Prináša tiež množstvo nepríjemností spojených s vetraním bubna. Okrem toho, ak je stroj umiestnený pod kuchynský pult, môže zabrániť voľnému pohybu pri otváraní svojich dverí. Komplexnosť leží v skladovaní bielizneho koša, detergenty, ktoré nemožno dať vedľa potravín. V zvyšku zvyšku je vstavaný model funkčný, krásny a pohodlný interiérový predmet, ktorý výrazne uľahčuje životnosť.

Aby táto technika spoľahlivo slúžila dlhú dobu a bola vhodná na prevádzku, je potrebné ho správne vybrať, vzhľadom na rozmery, sťahovanie hlasitosti a špecifikácií.

Rozmery

Pred zakúpením zabudovaného práčky pod stolom, Je dôležité venovať pozornosť svojim dimenziám, pretože ďalšia inštalácia technológie bude závisieť od neho. Dnes sú modely, ktoré sú vyrobené so špeciálnymi spojovacími prvkami pre fasády, sú veľmi populárne. Dvere skrinky v tomto prípade sú zavesené na slučkách umiestnených na prednej časti agregátu.

Tieto práčky majú šírku 60 cm a hĺbka je od 55 do 60 cm.Zvýšenie jednotky má štandard – 83 cm, Ale ak je to žiaduce, môžete samostatne nastaviť výšku, vystavenie headsetu nôh. Toto je štandardný model domácich spotrebičov, môžete tiež stretnúť s úzkymi jednotkami, čo vám umožní maximalizovať priestor miestnosti.

S predným zaťažením

Práčky s prednou čiarou zaťažením sú zvyčajne dostupné plnú veľkosť, ich hĺbka a šírka nepresahuje 65 cm, výška – 90 cm. Objem sťahovania môže byť iný – od 5 do 7 kg. Úzke agregáty sa rozlišujú hĺbkou, ktorá je spravidla približne 40 cm. Sú určené na naloženie bielizne z 3,5 do 5 kg. Tam sú tiež ultrazvukové modely s hĺbkou 32-35 cm, ich kapacita je malá – od 3 do 4 kg.

S vertikálnym zaťažením

Práčky s vertikálnym typom nakladania bielizne sú charakterizované kompaktnými veľkosťami, vo väčšine prípadov ich šírka nepresahuje 45 cm, hĺbka 60 cm (niekedy 65 cm) a výška – 85 cm. Takéto agregáty majú zaťaženie 5 až 7 kg.

Napriek tomu, že takéto modely sú ergonomické a lacné, pre ich inštaláciu je potrebné vyrábať individuálnou objednávkou kampane.

Najlepšie modely

Nákup takýchto dôležitých domácich zariadení ako vložená práčka by ste mali venovať pozornosť nielen jeho rozmerom, ale aj na technických vlastnostiach, z ktorých bude životnosť priamo závislá od. Od dnešného dňa je trh reprezentovaný obrovský modelový rad strojov, potom urobte správnu voľbu v prospech jedného alebo iného „pomocníka“. Odborníci odporúčajú venovať pozornosť nasledujúcim technikám, ktoré dostali mnoho pozitívnych spätnej väzby od užívateľov.

  • Siemens WK 14D540. Toto je najviac fiškálna a spoľahlivá pri používaní vložená pod práčkou stočníkov, ktorá má rozmery 60 * 60 * 82 cm a je navrhnutá tak, aby vložila ľanu na 5 kg. Výrobca dokončené zariadenia s nádržou vyrobenou z vysoko kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a 22 prania. Modely – Perfektné v rámci všetkých štandardných slúchadiel, nevytvára vibrácie pri vysokej rýchlosti, je dodatočne chránené pred únikmi a má kontrolu nerovnováhy. Neexistujú žiadne mínusy.

  • ZANUSSI FCS 1020C. Takýto model je možné súčasne používať a ako samostatná a ako vstavaná doska. Jeho rozmery sú 50 * 52 * 67 cm, načítanie – 3 kg. Vďaka kompaktným veľkostiam si jednotka trvá aspoň miestnosť v miestnosti, ľahko sa skrýva pod stolom. Okrem toho je stroj charakterizovaný nízkou spotrebou vody (až 39 litrov) a triedou spotreby energie A. Nevýhoda – cena je vyššia ako priemer.

  • Miele W 2859 IR WPM ED Supertronic. Toto je populárny model s odnímateľným horným krytom, ktorý má rozmery 60 * 58 * 82 cm a je určený na nakladanie bielizne na 5,5 kg. Jednotka je vybavená 16 základnými praniami programami, sa líši v ekonomickej spotrebe vody (až 42 litrov) a elektriny, tichú prevádzku a prítomnosť špeciálnej bunkovej bubna s pôvodným podsvietením. Neexistujú žiadne nedostatky.

  • BOSCH WFC 2067 OE. Predstavuje vloženú techniku, ktorá sa môže použiť aj ako samostatná. Vytvára ho rozmermi 60 * 40 * 85 cm, s naložením do 4,5 kg. Napriek prítomnosti len 12 premývacích programov je jednotka dokonale vyrovnať s pridelenými úlohami a spoľahlivo slúži dlhú dobu bez poruchy. Plus – rýchlo nainštalovaný pod stolom, trieda spotreby energie a. Mínus – náklady drahé.

  • LG F-10B8MD. Tento model je ideálny pre malé apartmány, pretože jeho veľkosť nepresahuje parametre 60 * 44 * 85 cm. Jednotka je určená pre 5,5 kg bielizne, vybavenej 13 programami a dokonca má „objemové veci“. Neexistujú žiadne nedostatky.

  • Candy Aquamatic 2D1140-07. Predstavuje samostatný model s možnosťou zapustenia pod stolom. Jeho rozmery – 51 * 46 * 70 cm, možnosť naloženia je 4 kg. Výrobok je vybavený špeciálnou ochranou od detí a 16 umývacích programov. Plus – jednotka môže byť umiestnená ako pod drezom a pod stolom. Neexistujú žiadne mínusy.

Čo brať do úvahy pri výbere?

Chystáte sa na nákup práčky vloženého pod stolom, v prvom rade je potrebné zamerať sa na jeho veľkosť, pretože inštalácia bude závisieť od neho. K dnešnému dňu výrobcovia ponúkajú zákazníkom obrovský výber modelov kompaktných technikov, ktoré môžu byť umiestnené v kúpeľoch av kuchyni. Ak je byt malý, potom odborníci odporúčajú výberu agregátov na 45 cm hlboké a 65 cm vysoké.

Okrem toho má typ nakladania bielizne dôležitým významom, pretože modely sa nachádzajú s čelným a vertikálnym zaťažením. Táto možnosť je charakterizovaná kompaktnosťou, pretože má šírku 20 až 25 cm. Jediná vec, ktorá Takéto modely nie sú vhodné na inštaláciu v kuchynskej súprave – ich horná časť nemôže byť zatvorená stacionárnou pracovnou doskou a aplikujte ho ako pracovný povrch.

Obrovská úloha zohráva množstvo bielizne, vypočíta sa v závislosti od počtu členov rodiny.

Vlastnosti montáže

Po tom, čo nový „asistent“ kúpil, najdôležitejšia vec zostane – jeho inštalácia. Pred skrytím jednotky do skrinky je potrebné vykonávať všetky merania a vyložiť niekoľko centimetrov o prívodi, pretože medzi zariadením by mala zostať malá medzera, bočnými stenami skrinky a stolovej dosky pre umiestnenie hadice. Okrem toho je potrebný priestor pre konštantnú cirkuláciu vzduchu. Je nemožné povoliť šírku tablety úplne sa zhodovalo s hĺbkou stroja.

V porovnaní so štandardnými modelmi, Na vloženej technológii by mal byť vrchol úplne uzavretý. Ak sa to nerobí, potom sa odpadky a voda z povrchu nábytku padnú na stroj, ktorý zase povedie k rôznym poruchám. Jednotka je tiež potrebné nastaviť takým spôsobom, aby sa zabezpečila maximálna stabilita. Ak to chcete urobiť, vylepšite nohy a vykonajte merania pomocou úrovne budovy. Okrem, Je dôležité zabezpečiť prítomnosť priestoru na otváranie (zatváranie) dverí a umiestnenia detergentov.

Vzhľadom k tomu, že bude možné vyčistiť filtre v odtokovom systéme stroja, jeho spodná časť by mala byť tiež vybavená voľným prístupom. K dnešnému dňu výrobcovia produkujú moderné modely, v dizajne, z ktorého sa čistenie filtra bez demontáže základne. Ak je nainštalovaná stacionárna práčka, jeho základňa bude musieť odstrániť a vložiť nohy späť. Aby sa minimalizoval hluk počas práce techniky, odporúča sa dodatočne vložiť plstené tesnenia na bočných stenách nábytku.

Po inštalácii koncov skriniek a slučku stroja môže zabrániť objavu zatiahnuteľného zásobníka pre prášok. Ak chcete vyriešiť tento problém, postačuje ponechať malú medzeru na jednej strane medzi jednou stenou skrine a jednotkou. Ak sa inštalácia písacieho stroja vykonáva bez dverí, potom ho bude musieť tabletopať na stenu.

Zároveň stojí za to venovať pozornosť tomu, že hĺbka pultovej dosky musí byť väčšia ako hĺbka najviac práčky – je potrebné pripojiť komunikáciu.

Počas prepojenia zariadenia na dodávku vody by sa malo pripomenúť, že Plnivo hadica musí byť umiestnená v uhle 35 ° k umiestneniu zdroja vody vľavo a 45 ° vpravo. Okrem toho musíte nainštalovať montáž a tee na centrálnej prívodu vody. Uzavretý ventil bude pripojený k jednému z kohútikov, a na druhú – kuchynský mixér. Osobitná pozornosť by sa mala venovať prepojeniu zariadenia na kanalizáciu. Aby to urobil, sifón musí mať špeciálny výtok, ktorý sa odstráni do odtokovej trysky a potom, čo je hadica bránená cez tee v kanalizácii.

Inštalácia práčky je doplnená upevňovacou hadicou držiak od 60 do 90 cm od podlahy. Nesmiete zabudnúť na uzemnenie jednotky, demontovať prepravné skrutky a nahradiť ich na špeciálne zátky.

V nasledujúcom videu uvidíte prehľad vstavanej práčky BOSCH WIW 28540.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: