Výber vstavaných sprchových batérií

Moderné inštalatérske práce je kompaktné a vyrobené, čo vám umožňuje mať v kúpeľniach všetkých veľkostí. Vstavané mixéry – spotrebiče, ktoré úspešne kopali s úlohami, ktoré im boli priradené, zatiaľ čo ich prítomnosť je takmer bez povšimnutia. Inštalácia zabudovaných miešačov a dlhodobosť ich práce sú spojené s niekoľkými dôležitými faktormi. Zvážte nuansy výberu vstavaných sprchových batérií.

Zvláštnosť

Vstavaný sprchový systém – technológia, ktorá sa objavila relatívne nedávno. O tom tak ďaleko poznať trochu, takže neexistuje žiadny vysoký dopyt. Takýto dizajn je neoddeliteľný v praktickosti a racionálnosti rozhodnutia.

Použitie vstavaného mixéra poskytuje významné výhody:

 • Neexistujú žiadne vyčnievajúce uzly;
 • nie sú plat;
 • Pracovná doska sa spája so stenou rovinou.

Systém sa skladá z dvoch uzlov: Jedna jednotka je inštalovaná v stene, a na vrchole regulatívne panel.

Príslušenstvo je výtok a zavlažovanie. Náklady na jednotlivé modely môžu presiahnuť tisíc dolárov a ešte viac. Ale to je častejšie výnimka ako pravidlo. O typických modeloch Cena je pomerne demokratická. Zariadenie je praktické a teraz na západe zostal v módnom trende.

Jeho inherentný:

 • Jednoduchá inštalácia;
 • nekomplikovaná funkcia;
 • spoľahlivosť.

Zariadenie

Hlavným funkčným uzlom je základná jednotka, ktorá je zodpovedná za intenzitu toku prietoku vody.

Pozostáva z nasledujúcich prvkov:

 • odolný plastový pohár;
 • mosadze hlavu so štyrmi hviezdami.

Najnovšie priamo vinné teplé a studené vody. Mechanizmus je vytvorený s takýmto výpočtom, aby mohol pracovať na dlhú dobu bez porúch. Je to jednoduché, nemá zložité časti, počet uzlov je minimálny. Údržba preventívnej miešačky sa zvyčajne znižuje na výmenu tesnení.

Je dôležité poznať kvalitu materiálov, z ktorých je miešač vyrobený. Napríklad, najviac nespoľahlivé sú silumina produkty (prášková hliníková zliatina). Ceny za takéto výrobky sú nízke, hoci sa neodporúčajú kúpiť (to bude v márne strávených peniazoch). Takáto vec bude včas bez obnovenia. Existujú lepšie veci s mosadznými štruktúrami, ktoré stoja trochu drahšie, ale sila má vyššiu.

Ďalšia užitočná kvalita: Takéto zariadenia sú bezpečne vyčistené koróziou.

Dobrý produkt sa vyznačuje povrchovým materiálom, najbežnejšie sú:

 • chróm;
 • bronz;
 • pozlátenie.

Je dôležité, aby povlak bol esteticky atraktívny, neboli žiadne praskliny a iné chyby.

Funkčný

Je potrebné venovať pozornosť funkčnosti výrobku. Často ľudia kupujú zariadenia, ktoré používajú 30-40% potenciálu, ktoré sú položené. Výhoda naznačuje jednoznačne: neexistuje žiadny bod pre preplatku pre drahý model, ktorý je plánovaný len o polovicu. Je múdrejší kúpiť agregát, ktorý maximalizuje potreby, bude to stáť lacnejšie.

Pred vykonaním inštalácie zariadenia potrebujete pozvať špecialistu so skúsenosťami v práci, aby sa pozrel na miestnosť a poskytla cenné praktické rady. Nie vždy zabudované systémy sa ukázali byť namontované bez akýchkoľvek ťažkostí. Niekedy si vyžaduje spravodlivé množstvo úsilia a významných materiálov. Sprchový komplex má svoje vlastné príležitosti.

Týka sa to kúpeľní, kde nie je bidet, je tu len toaleta. Intímna hygiena sa môže vykonávať len s pomocou takejto duše. Takéto zariadenia fungujú správne, majú kompaktné rozmery.

Takýto systém sa ľahko inštaluje, líši sa demokratickou hodnotou a jednoduchým mechanizmom.

Názory

Užite si zrejmý v dopyte na stenu na stenu.

Môže sa používať v dvoch verziách súčasne:

 • Uplatňovanie samostatného oddelenia;
 • Sprcha pre kúpeľňu.

Nástenné umiestnenie zalievania môže byť transformované bližšie k stropu, ktorý spĺňa tradičné konzervatívne požiadavky. Pôvodným riešením je takzvaná „sprcha v trópoch“. Jeho podstatou je, že voda pochádza z veľkého panelu zabudovaného do steny alebo stropu. Prúd vody sa počas monzúnového obdobia pripomína sprchu v trópoch. Podobné prístroje v kúpeľni často dodávajú dodatočne osvetlenie, ktoré dáva prístroj atraktívnejší vzhľad.

Typy miešačiek, v ktorých neexistuje žiadna volatilita:

 • Jeden kus (má sprchu, držiak);
 • Páka v mixéri sa nachádza vertikálne;
 • Páka je horizontálna.

Vertikálne umiestnený mixér je vhodný pre malé kúpeľne. Mixér inštalovaný v stene je esteticky atraktívnejší. Nemá výtok, tak populárny medzi kupujúcimi. Pri nákupe takejto veci sa odporúča klásť osvedčenie potvrdzujúce kvalitu výrobkov.

Uzavretá batéria sa používa v malých kúpeľniach. Priestor je zreteľne uložený, súčasne je vytvorený príjemný vzhľad. Výhodou skrytej duše je, že môže byť namontovaná napríklad v kúpeľni. Tento typ duše nie je nútený vložiť do drahej hotelovej izby, malého bytu.

Inštalácia

Inštalácia stenových štruktúr – úloha je zložitejšia a multidisciplinárna, ale účinok je pozitívny, nebude mať čakať.

Práce môžu byť rozdelené do dvoch fáz:

 • Komunikácia elektroinštalácie;
 • Nastavenie zariadení.

Práca začína s stenami steny, potom stráviť a pripojiť potrebné komunikácie, ktoré sú dodávané do horného stropného žeriavu. Je dôležité správne dať očné linky, ktoré je zodpovedné za reguláciu teplotného režimu. Strobin – časovo náročný proces spojený s generáciou veľkého množstva prachu a malých fragmentov betónu a omietky.

Potrebné sú nasledujúce nástroje:

 • Perforátor;
 • Bulharčina;

 • elektrická vŕtačka;
 • kladivo;
 • sekáč.

Práca je traumatická, preto by sa mali uplatňovať ochranné opatrenia.

Budete potrebovať:

 • okuliare;
 • rukavice;
 • Dobrý respirátor.

Inštalačná technológia je jednoduchá, môže to urobiť každý muž, ktorý aspoň raz v jeho živote držal kladivo v rukách. Ak nie je takáto pracovná skúsenosť, odporúča sa pozvať skúsených špecialistov. Pri inštalácii každého konštrukcie sú v tomto prípade nuansy, inštalácia stenového panelu znamená, že miešač a zavlažovanie môže byť umiestnené v rôznych blokoch. Medzi nimi by mali byť očné linky.

Tesnenie potrubia, inštalácia inštalácie – je to zásadne dôležité, Jeho hodnota je ťažké znížiť. Kĺby by mali byť v dobrom stave: Rúrky budú dlhú dobu v stenách, ak existuje porucha, každý bude musieť urobiť. Počet pripojení závisí od spoľahlivosti celého systému.

Veľký počet kĺbov generuje väčšiu príležitosť.

Zložené rúrky sa používajú z kovového plastu alebo medi. Všetky kontakty poskytujú trvanlivé armatúry. Kúpiť lacné uzly pochybného pôvodu sa neodporúča. Broje Conting je hlavným zdrojom nehôd a netesností.

Nie nevyhnutne držať steny. V mnohých prípadoch, racionálnejšie umiestniť komunikáciu do pokladnice odolného voči vlhkosti. Táto metóda vyzerá racionálnejšia, ekonomicky nie je taká nad hlavou.

Ak sa vyskytnú problémy v systéme alebo úniku, bude ľahké ich odstrániť.

Výrobcovia

Na modernom trhu sú produkty desiatok rôznych výrobcov, ktorých prehľad môže trvať niekoľko stránok. Recenzie pozitívne produkty z mnohých spoločností. Vedúci predstavitelia môžu byť pripísaní spoločnosti Grohe. Táto spoločnosť bola založená v roku 1935 v Nemecku, predovšetkým vyrobené inštalatérske. Spoločnosť je známa za zastupovanie sveta každý rok pôvodný inovatívny vývoj. Ona bola vydaná súpravy vstavaných inštalačných súprav, má jedinečné dizajnérske centrum, ktoré inštruuje všetky nové produkty produktov.

Spoločnosť má mnoho medzinárodných cien, predáva svoje výrobky v 150 krajinách sveta.

Firma Hansgrohe Existuje viac storočí. Štruktúra je známa svojimi pôvodnými modelmi, ich bezchybnou kvalitou. Spoločnosť je trend zákonodarca pre výrobcov celého odvetvia. Produkty kombinujú vynikajúci dizajn a vynikajúcu kvalitu, všetky výrobky sú rozdelené dlhé obdobia záruk.

Zmiešačky českej značky Lemark sa objavili v post-sovietskom priestore relatívne nedávno. Výrobky sú prevažne ekonomický segment, výrobné zariadenia sa nachádzajú v meste Brno. V rozsahu sú však drahé modely extra triedy.

Spoločnosť je známa svojím univerzálnym vývojom, ktorý môžem pracovať v sprche a stene.

K dispozícii je súbor modelov špeciálne pre kuchyňu, sprchu, bidety, umývadlá. Pýcha výrobca je korporátny žeriav a kazety z keramiky. Prítomnosť špeciálnych plastových obložení chráni ruky pred popáleninami v dôsledku vysokej teploty.

Vždy existuje špeciálne očné linky, ktoré chráni pred tokom.

Tipy

Inštalácia mixéra môže byť vykonaná nezávisle (proces nevyžaduje veľké kvalifikácie). Aby to urobilo, je celkom pozorne čítanie inštrukcie, ktoré je pripojené k každej jednotke tovaru. Parametre blesku sú zvyčajne široká 14 cm, hĺbka 10 cm. Ak chcete začať pracovať, musíte presne vedieť, kde je možné umiestniť zavlažovanie. S pomocou markera sa riadok plánuje vybrania v stene. Potom sa na tomto marku objavte prehĺbenie.

Potom z miesta inštalácie hlavného uzla sa vykonáva iná riadok s markerom na hlavnú vodnú tému. Rúry sú umiestnené do existujúceho vybrania. Mali by ste tiež urobiť výtok pre mixér a zavlažovanie. Na konci plynovodu sú namontované závity, ktoré sú upevnené v stene. Všetky uzly musia byť zaznamenané baliarmi a farbou.

Pri inštalácii zabudovaného mixéra by sa mali dodržiavať určité podmienky:

 • Pri inštalácii zabudovaného mixéra v stene sa prehĺbenie kapitálu.
 • Komunikácia by sa nemala pretínať.
 • Práca je lepšie vyrábať perforátor s dýzou na betón.

Ako nainštalovať sprchovú batériu s vlastnými rukami, môžete sa naučiť z videa nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár