Vyberte si desať pre vykurovanú uterákovú koľajnicu

Elektrické vyhrievané uterák železnice dnes je takmer každý apartmán. Toto pohodlné zariadenie nie je len sušička na oblečenie, ale tiež sa používa na ohrev kúpeľne. Široká škála vyhrievaných uterákových koľajníc je reprezentovaná veľkým množstvom rôznych modelov. Líšia sa v každom inej forme a vykurovacom zariadení. Výhodou elektrickej ohrievanej uterákovej koľajnice pred vodou – žiadna závislosť od prívodu teplej vody.

Rúrkový elektrický ohrievač (TEN) – Zariadenie vo vnútri uterákovej koľajnice, ktorá slúži ako ohrievač chladiacej kvapaliny a pracuje na napájaní. Celková funkčnosť vyhrievanej uterákovej koľajnice závisí od kvality desiatich. Ak je porucha, vymeňte vykurovacie teleso sami alebo sa obráťte na špecialistu.

Odrody

Mnohé sú stratené vo veľkom výbere modelov TAN pre vyhrievané uteráky. Áno, je z nich dosť veľa a navzájom sa líšia s konštruktívnymi vlastnosťami:

 • s termostatom;

 • vybavené časovačom;

 • s displejom a bez neho;

 • V závislosti od typu kontroly – mechanické, elektronické, diaľkové ovládanie;

 • otvorené alebo skryté spojenie;

 • S možnosťou nastaviť režim prevádzky (programovanie).

A elektrické ohrievače sa líšia z hľadiska úrovne výkonu. Môže sa líšiť od 120 do 1200 W.

Všetko závisí od veľkosti a výkonu vyhrievanej koľajnice uterákov.

V závislosti od konštrukcie opálenia je možné inštalovať na pravej strane a ľavou, takže sú a vpravo a vľavo.

Okrem toho, elektrické ohrievače rozdeľujú na suché a mokré.

 1. Suchý. Nemajú kontakt s chladiacou kvapalinou, čím chýba pravdepodobnosť výskytu rozsahu a možnosť nehody pri poruche. Takéto modely sú dosť zriedkavé a cena z nich je rádovo vyššie ako mokré analógy.

 2. Vlhký. Zariadenia, ktoré sú inštalované priamo na chladivo. Kvôli trvalému kontaktu s ním sa vo veku objavuje mierka. A keď sa rozprávanie elektrického ohrievača, použitie vyhrievanej uterákovej koľajnice môže byť nebezpečné pre ľudské zdravie. Takéto výrobky však majú menšiu hodnotu ako suché.

Čo je to opálenie, je lepšie vybrať, závisí od typu tepelného nosiča.

Ak vyhrievaná uteráková lišta bude fungovať z centralizovaného kúrenia, potom je lepšie zvoliť suché, v iných prípadoch mokré.

Tipy na výber

Na domácom trhu sa veľmi často stretávajú na zlej kvalite. Rozlišujú sa atraktívnymi nízkymi nákladmi, čo je hlavným kritériom pre výber nekompetentných kupujúcich.

Po kúpaní vysoko kvalitného rúrkového elektrického ohrievača si oslobodzujete z jeho neustáleho výmeny niekoľkokrát ročne.

Ak si chcete vybrať vysoko kvalitnú desať pre elektrické vyhrievané uterák, musíte vedieť niekoľko dôležitých nuansy.

 1. Väčšina ruských produkcií je nízka kvalita, takže by ste mali byť veľmi opatrní pri výbere domáceho produktu. Je lepšie zvoliť zariadenie pre preukázané cudzie značky, ako napríklad Terma.

 2. Sila dráhy musí zodpovedať plochu kúpeľne a silu vyhrievaného uterákovej koľajnice. Napríklad pre vyhrievanú uterákovú koľajnicu s kapacitou 300 až 600 W sa odporúča kúpiť elektrický ohrievač s kapacitou 300-400 W.

 3. Čím je silnejší desať, tým rýchlejšie vykurovanie železničnej dráhy uterákov. Nemali by ste však kúpiť príliš silný elektrický ohrievač, pretože kvôli častým zahrnutím / vypnutiu, stane sa neprijaté.

 4. Vyberte modely so vstavanou elektronickou spotrebou spotreby elektriny, vďaka ktorej zariadenie bude fungovať dokonale aj s najnižšou cenou elektriny.

 5. Desať by malo mať dobrý ochranný náter.

 6. Akýkoľvek model elektrického ohrievača poskytuje prítomnosť termostatu, ktorý udržiava maximálnu teplotu (najčastejšie sa rovná 60 stupňom). Avšak, ak existuje finančná príležitosť, vyberte si produkty s termostatom, ktorý vám umožní nastaviť optimálnu teplotou vykurovanej horúcej koľajnice v závislosti od sezóny.

 7. Prítomnosť časovača v TEN umožňuje naprogramovať zariadenie na určitý čas, po ktorom sa vypne. Novšie modely sú vybavené softvérovým ovládaním, s ktorým môžete nastaviť konkrétny pracovný program vykurovacieho zariadenia. Pomôže to ušetriť značné množstvo pri platení za elektrinu.

Ako nainštalovať?

Nainštalujte novú alebo opravenú desať v vyhrievanom uterákovej koľajnici nezávisle pomerne reálne. Avšak, ak máte stále pochybnosti o vašej kompetencii v tejto veci, je lepšie hľadať pomoc od špecialistu. Ak sa rozhodnete urobiť s vlastnými rukami, hlavnou vecou je dodržiavať základné bezpečnostné pravidlá.

Nie je možné zahrnúť ohrievanú uterákovú koľajnicu, kým sa desať úplne ponorí do chladiacej kvapaliny (voda).

Elektrický ohrievač by mal byť inštalovaný len v spodnej časti vyhrievaného uterákovej koľajnice.

Tu je postup inštalácie opálenie v chladiči.

 1. Prekrývajte zásobovanie vodou.

 2. Vypustite všetku vodu cez špeciálne zariadenie, ktoré sa nachádza v spodnej časti vyhrievaného uterákovej koľajnice.

 3. Aby ste dali desať v vykurovacích zariadeniach, budete potrebovať kľúč. Aby sa pripojenie uzavrelo, použite tesnenie.

 4. V kombinovaných modeloch uterákových koľajníc pri plnení systému sa Maevsky žeriav otvorí, aby uvoľňoval vzduch a žeriav, ktorý prekryje vodu. Moment, keď voda začína prúdiť z žeriavu Maevského, znamená, že v systéme nie je žiadny vzduch a je úplne naplnený vodou. Potom sa batéria zásobuje vodou.

 5. V autonómnych modeloch sa chladivo naleje na vrchol do špeciálneho priestoru. V tejto chvíli by mal byť otvorený Maevsky žeriav. Nalejte chladiacu kvapalinu v uhle.

 6. Chladiaca voda vo vyhrievanej uterákovej koľajničke musí byť 90%, zatiaľ čo ohrieva až 60 stupňov. Keď sa má systém pretekať, časť vody by mala byť zlúčená.

 7. Elektrický ohrievač pracuje pri plnom výkone, po ktorom sa automaticky vypne. V čase zahrievania chladiacej kvapaliny môže nadbytočná voda stále opustiť žeriavu Maevského, pretože voda, keď je zahrievaná má výlučný majetok.

 8. Až po tom, že žeriav Maevsky sa zatvorí, hoci sa nemôže vôbec prekrývať.

Výmena

Ak elektrický ohrievač v vyhrievanom sušičke prestal pracovať, mali by ste ho opraviť alebo premýšľať o kúpe nového.

Ak chcete samostatne vykonať náhradu, musíte dodržať pokyny, ktoré sú opísané v odseku vyššie. Ak si nie ste istí svojimi schopnosťami, je lepšie poskytnúť to profesionálu.

V každom prípade by ste mali kúpiť novú desať. Je veľmi dôležité zvoliť si elektrický ohrievač, ktorý prichádza pod váš model koľajnice uteráky. Uvoľnite sa pred výkonom radiátora, podľa ktorého je vybratý výkon TAN. Všetky potrebné informácie nájdete v dokumentoch vyhrievaných. Ak sa zrazu už podarilo, aby ste ich vyhodili, alebo jednoducho nenašli, vezmite rozbité desať a vyberte podobnú.

Pri výmene opálenia sa uistite, že máte všetky potrebné nástroje. Použite to, čo je v ruke, môže viesť k rozpadu vykurovacieho zariadenia.

Je potrebné začať pracovať až po celkovom odstavení vyhrievaného uterákovej koľajnice a prekrývania vody.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár