Vyberte si Siphon pre klimatizáciu

Rozdelené systémy sú pevne zahrnuté v pohodlí modernej osoby a sú široko používané pre chladiace miestnosti a ich vykurovanie. Jednoduchosť použitia prístrojom a vnútorným komfortom je však stmavná s veľkým množstvom kondenzátu, ktorý, ak je správne nehnutí, spôsobuje veľkú škodu pre fasády budov. Uložiť steny z deštrukcie pomôžu jednoduchému zariadeniu pre drenáž – sifón, ktorý zaisťuje gramotný vlhkosť.

Účel

Sifón pre Split-System je špeciálne zariadenie spájajúce kondenzátovú trubicu s kanalizačným systémom. Hlavným účelom prístroja je odstránenie vlhkosti z klimatizácie do odtokovej komunikácie a ochranu priestorov z nepríjemnej vône nečistôt. Okrem toho použitie sifónu poskytuje estetiku vonkajšej časti budov, prevencia prúdenia vody na stenách a chodníku. Zároveň je tiež praktické, spolu s estetickou zložkou.

Tak, voda kvapkajúce z výtlačnej trubice tvorí kaluže a nadmerne zvlhčuje scénu domov. To zase negatívne ovplyvňuje základ a časom vedie k jeho zničeniu. V zime, klimatizačné zariadenia, nie sú vybavené sifónom, riziko z objednávky kvôli kondenzátu mrazujúce vnútri drenážnej trubice.

Okrem toho, susedia žijú nižšie, určite budú proti klepaniu neustále kvapkajúcej vody a môžu legálne potrebujú odstrániť príčinu zvuku.

Princíp prevádzky

Konštruktívne sú sifóny pre klimatizačné zariadenia podobné bežným inštalačným zariadeniam: majú tiež vstup a výstup zásuvky a vnútorné rúrky sú spojené cikzagovým prvkom – koleno.

Zásada prevádzky týchto a iných zariadení je tiež rovnaká a je takáto: \ t kondenzát vytvorený počas prevádzky rozdeleného systému, cez špeciálnu vypúšťaciu trysku prejde do sifónu a začína tam akumulovať. Po zvýšení hladiny tekutiny nad horným bodom kolena sa voda začne prúdiť zo sifónu odchádzajúcou tryskou a ísť do kanalizácie. V súčasnosti vodná zátka v kolene neumožňuje vôňu kanalizácie preniknúť do miestnosti, čím sa vytvorí hydraulický. Inými slovami, vzduchové hmotnosti a kvapaliny sa môžu pohybovať cez sifón len v jednom smere, zariadenie tiež vykoná úlohu kontrolného ventilu. Tok vody v sifóne sa deje nepretržite, pretože nie je miešaný a nerozlišuje nepríjemný zápach.

Typy a ich charakteristiky

Sifóny pre klimatizačné zariadenia sú klasifikované na dvoch funkciách: podľa typu konštrukcie a spôsobom odstránenia tekutiny. Podľa prvého kritéria sa rozlišujú 4 odrody zariadení.

Sifón s hydraulicum

Zariadenie má klasickú verziu v tvare U a je 2 trubice spojené koleno. Koleno je neustále prítomné vo vodnej vrstve, čím sa zabezpečí účinok hydrauliky. Výhody takéhoto sifónu je jednoduchosť dizajnu, veľký výstupný priemer, ktorý je 40 mm, nízkonákladové a priehľadné rúrky, ktoré vám umožní vizuálne monitorovať hladinu kvapaliny. Nevýhody zahŕňajú niektoré cumbersomessomeness zariadenia a riziko reprodukcie v jeho hubách a forme, ktoré môžu včas ísť do samotného rozdeleného systému.

S zriedkavým použitím rozdeleného systému, voda v kolene začína vzadu a sifón sa stáva zdrojom nepríjemných pachov. Aby sa zabránilo takýmto situáciám, sifón je dodatočne spojený napríklad práčka, ktorá prebieha pravidelný hydraulický zátok. Optimálna výška tekutiny v kolene sa považuje za 140-320 mm.

Keď sa úroveň kondenzátu zníži pod túto značku, zariadenie musí byť zálohovať.

Sifón s hydrotelupistom vybaveným plášťom

Konštruktívne sa model pripomína predchádzajúcu, je však dodatočne vybavený malým ventilom, vyrobený vo forme lopty a obmedzuje šírenie nepríjemných pachov z puzdra. Ventil funguje len v jednom smere, voľne prechádzajúcej vode a vzduchu do kanalizácie a blokovanie ich opačného pohybu. Princíp činnosti takéhoto sifónu je nasledovný: Pod vplyvom tlaku vody sa lopta stúpa a poskytuje voľnú prúdovú tekutinu do kanalizácie. Pri oslabení toku sa lopta vďaka svojej vlastnej hmotnosti zníži a prekrýva kohútik. Ballové modely sú navyše vybavené bahennou komorou, v ktorej zber pevných častíc, vymytých z kondenzátov.

Sifón pre skryté úpravy

Funkciou tohto druhu je prítomnosť plastového boxu, v ktorej sa zariadenie nachádza. Trubka privádzania a odvádzania kvapaliny je vhodná pre krabicu a samotný sifón má plavák konštrukcie s guľovým ventilom. Model zahŕňa vertikálnu vstavanú inštaláciu a je inštalovaná v stene. Sifónové telo má často transparentnú realizáciu, ktorá uľahčuje vizuálnu kontrolu nad hydroleštalom. Sifónová kazeta je navyše voľne extrahovaná ich krabicou a v prípade potreby vymazaná z nečistôt.

Suchý sifón pre vetracie a klimatizačné systémy

Inštalované v prípadoch, keď nie je možné pripojenie tradičného zariadenia. Zariadenie je vybavené gumovou trubicou, dokonale zadržiavate šírenie nepríjemných pachov. Prenos kondenzátu sa vyskytuje na princípe kvapiek: Pri pohybe vody sa ventil otvorí a potom opäť stlačte. Použitie sifónov suchého typu sa vykonáva v kombinácii s priamymi adaptérami a lievikmi.

Výhody suchých sifónov je nedostatok rizika zmrazenia, odparovania kondenzátu a porušením hydrauliky. Okrem toho, na rozdiel od tradičných modelov, takéto vzorky nepotrebujú neustále dopĺňanie kondenzátom a pravidelnou údržbou a nie sú náchylné na tvorbu plesní a húb. Suché sifóny majú kompaktné veľkosti a nevyliezť a princíp kvapiek poskytuje vysokú šírku pásma. Druhá vlastnosť je spôsobená nedostatkom kolená a priame prúdenie tekutiny.

Na druhom známke klasifikácie – metóda pre resetovanie kvapaliny, sifóny môžu byť vertikálne, horizontálne a kombinované. Vertikálne odstránenie je charakteristické pre modely s hydraulickými aktívami, zatiaľ čo horizontálny alebo kombinovaný spôsob, ako odstrániť kvapalinu, môže vzorky suchého typu.

V samostatnej kategórii stojí za zvýraznenie sifónov s ruptúrou prúdu. Tento systém poskytuje lámanie kondenzátu, ktorý je možné medzi výfukovým potrubím, z ktorého prúdi kondenzát a prijímajúca rúru. Inými slovami, priamy kontakt medzi prijatou tekutinou a hydraulickým chýbali. Voda z výšky 2-3 cm kvapkajúcej do lievika, ktorý vstupuje do hydraulického systému, a keď pretekajú, ide do kanalizácie. Tým sa zabráni prenikaniu mikróbov z kanalizačnej trubky do miestnosti a umožňuje, aby ste si priniesli mierne upustenú potrubnú tekutinu na jeden lievik.

Kritériá voľby

Pri výbere sifónu pre klimatizáciu by sa mali zohľadniť niekoľko dôležitých bodov. Po prvé, je potrebné určiť graf na montáž zariadenia a rozhodnúť sa na jeho veľkosť. V prípade, že miestnosť umožňuje, je lepšie kúpiť sifón zabudovaný do steny: nebudú neporiadok priestoru, ale zároveň sa otvorí priamy prístup k zariadeniu. Je tiež potrebné venovať pozornosť šírke pásma Sifónu a pri nákupe, aby ste ho porovnávali s objemom kondenzátu konkrétneho kondicionéra.

V opačnom prípade sa môže ukázať, že malá nízka šírka pásma nebude schopná slúžiť silným rozdeleným systémom. Ak prevádzka klimatizácie bude nosiť sezónny periodický znak, potom je to výhodnejšie kúpiť suchý sifón.

Takýto model nepotrebuje kontrolu a údržbu a dokonca aj v prípade dlhých prestojov nebude chýbať vôňa odpadových vôd.

Ako nainštalovať Codioner Siphon v kanalizácii na odvodnenie, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár