Výhody a aplikácia plochého sifónu pre umývadlo

Pri oprave bytu je jedným z najdôležitejších bodov usporiadanie kúpeľne, pretože v kúpeľni opravy robí menej často, trvanlivé a silnejšie. Často plánovanie bytov neznamená veľkú plochu kúpeľne a v procese výberu nábytku a inštalatérskych problémov.

Spôsoby, ako ušetriť priestor

Viacnásobné metódy sa teraz používa na vybavenie kúpeľne s obmedzenou oblasťou. Najčastejšie nájdete rôzne skladovacie kombinácie v kombinácii s umývadlom, skrine s plánovaným ubytovaním v práčke IT. Miesto pod kúpeľňou v takej miestnosti je obzvlášť cenné, pretože „jesť“ veľa voľného miesta, takže posuvné obrazovky v tomto prípade prichádzajú na záchranu. Ploché mušle sa stanú populárnymi, čo znamená umiestnenie práčky pod nimi.

V tomto prípade sa však vyžaduje špeciálne odtokové zariadenie, pretože voľné miesto medzi drezom a práčkou má menej ako 10 cm. V takýchto prípadoch by ploché sifóny používali.

Aplikačná oblasť

Flat Siphon bol vytvorený len na uloženie miesta pod umývadlom. Môže to byť nielen ubytovanie práčky, ale aj plánovanú šatníkovú skriňu, v ktorej by som nechcel stratiť veľa miesta na umiestnenie veľkého dizajnu konvenčnej fľaše sifón. A tiež často v priestore pod umývadlom sú kotly umiestnené, čo je veľmi uložená oblasťou.

Stojí tiež za zmienku, že ploché sifóny sú inštalované pre špeciálne ploché mušle so špeciálnym systémom zostupu. A často sa ploché sifóny používajú na vypúšťanie najmä plochých sprchových paliet a jacuzzi.

Princíp prevádzky

Princíp prevádzky plochého sifónu je podobný všetkým ostatným druhom. Voda prúdi pozdĺž potrubia do banky s dýzou, ktorá už prúdi do kanalizačného systému, zatiaľ čo banka vytvára uzáver vody, ktorý zabraňuje prenikaniu nepríjemných pachov zo splašky.

Materiál

Sifóny sú vyrobené z rôznych materiálov, ktoré ovplyvňujú ich trvanlivosť a jednoduchosť prevádzky.

 • Plastový – Toto je najlacnejší a populárny materiál, ktorý môže odolať chemickej liečbe nie je ťažká a ľahko sa stará.
 • Mosadz – Toto je odolný materiál, ale vyžaduje osobitnú starostlivosť. Zvyčajne sa taký sifón používa ako dekoratívny prvok. Často mosadzy pokryté chrómom.
 • Bronz, meď a ďalšie Existujú veľmi zriedkavé. Bežne sa používajú na zdôraznenie špeciálneho interiéru, sú náročné na starostlivosť.
Prečítajte si viac  Rohy pre vykurovanú uterákovú koľajnicu

Nákup vybavenia

Pri nákupe plochých sifónov je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

 • Účel sifónu (môžu byť pre kúpeľňu, umývadlo, sprcha a ďalšie);
 • Prítomnosť prídavnej trysky – zahrnúť napríklad do systému umývania alebo umývačky riadu;
 • Veľkosti výstupného potrubia (na pripojenie k kanalizácii) a vzdialenosť od umývadla do kanalizácie;
 • Záruka a certifikácia výrobcu tovaru;
 • Materiál a farba – na základe konštrukcie miestnosti;
 • Kvalita gumových tesnení (biela, na rozdiel od čiernej, vyzerá viac estetické);
 • Šírka pásma SIPHON – Čím väčšia je zariadenie pripojené, tým viac je prierezom sifónu.

Výhody a nevýhody

Hlavné plusy zahŕňajú: \ t

 • Jednoduchosť dizajnu;
 • kompaktnosť;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • dokonale blokuje vonia zo kanalizácie.

Nedostatok použitia plochého sifónu pre umývadlo je, že na čistenie systému je potrebná úplná demontáž celého dizajnu.

Montáž

Vo všeobecnosti sa inštalácia plochého sifónu neodlišuje od inštalácie konvenčnej fľaše sifónu.

 • Najprv musíte zbierať celý dizajn, zvyčajne je montážny návod je súčasťou súpravy.
 • Siphon klesá pod umývadlom, priamo na miesto inštalácie, musíte vyskúšať dĺžku potrubia.
 • Nainštalujte ochrannú mriežku na umývadle, pretože môže byť pripojený k tesniacim materiálom alebo len na tesnenie.
 • Dýza je priskrutkovaná s položením na dlhej skrutke, potom tesnenie v tvare kužeľa, ku ktorému telo „sifónu je už oblečený. V našom prípade je to plochá misa.

 • Výfukové potrubie je pripojené najskôr do kanalizácie, potom do systému sifónu, ku ktorému je montáž čiapky a kužeľové tesnenie.
 • Ak je umývadlo dokončené, by sa mala vykonať inštalácia prepadového systému. Jeden koniec trubice je pripojený k špeciálnemu otvoru umývadla cez skrutku, na druhej strane musí byť trubica pripojená k prídavnej rúre.

Najdôležitejším momentom je test celého systému pre tesnosť. Potrebujú nechať vodu v umývadle a hodinky. Ak sa všetko robí správne, nebude žiadny únik, systém bude pracovať mnoho rokov.

Populárne modely

Aj keď dnes sú ploché sifóny veľmi populárne kvôli ich kompaktnosti, modely na trhu nie sú veľmi rozsiahlym množstvom, a nie v každom obchode ich nájdete.

Prečítajte si viac  Liatinová duša palety: plusy a nevýhody materiálu

Santek „pilot“ – Toto je veľmi populárny model z dôvodu jeho dostupnosti a atraktívnej ceny. Tento sifón je určený pre škrupiny umiestnené nad práčkou. Je vybavený špeciálnou svorkou na upevnenie dizajnu na stenu. Výška sifónu je 6,2 cm, je vyrobená z plastu s vysokou pevnosťou.

Ideálne pre modely umývadlá „pilot“, ale úspešne môže byť použitý pre škrupiny iných výrobcov.

Ploché sifóny od výrobcu sú distribuované Viega, Majú záruku výrobcu na 1 rok, všetky výrobky podstúpia povinnú kontrolu kvality. Sú vyrobené z polypropylénu s nerezovými prvkami. Často existujú modely s uvoľňovaním do 45 stupňov.

Nájsť ploché sifóny v Ikea, Napríklad kompaktný model pre kuchynské drezy „LillViken“ Má príjemnú cenu a záruku výrobcu 25 rokov. Rúry tohto dizajnu sú vyrobené z polypropylénu, siter a mriežky – nerezová oceľ, tesnenia – zo syntetickej gumy.

  Kúpeľňové vybavenie Dôležité prípad, a bez sifónov jednoducho nemôže robiť. Toto jednoduché zariadenie predpokladá veľké úlohy, chráni ľudí pred nepríjemnými pachmi z kanalizácie a penetrácie škodlivých baktérií. Ak potrebujete ušetriť priestor, zatiaľ čo nestratí vo funkcii, potom byt sifón príde na pomoc a slúži dlhú dobu.

  V ďalšom videu sa uvidíte plochý prehľad sifónu pre vaňu z švajčiarskej spoločnosti Geberit.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: