Zariadenie a princíp sifónu

  Siphon je dôležitým prvkom vypúšťacieho výstuže a absolútne nevyhnutné pre namontované míle, kúpele a sprchové kabíny. Zariadenie sa vyznačuje jednoduchosťou dizajnu, nízke náklady a širokú dostupnosť spotrebiteľov.

  Vlastnosti a účel

  Siphon je nezávislá kanalizačná montáž určená na pripojenie inštalatérskych zariadení so systémom kanalizačných komunikácií. Okrem inštalatérovania sú sifóny inštalované na slivách umývania a umývačky riadu, čím sa zabráni v celkovej sieti špinavých sedimentov. Siphon sa nachádza medzi vypúšťacím otvorom domácich spotrebičov a kanalizačným potrubím, vykonáva niekoľko dôležitých funkcií. Neumožňuje šíriť sa na nepríjemnú vôňu kanalizačných komunikácií, ktorá je spôsobená prítomnosťou vodnej trubice alebo hydraulického vozidla. Druhá, nemenej významnou funkciou sifónov je zabrániť kanalizačným a kuchynským troskom v kanalizácii hlavného prúdu, ktorý sa náhodne ocitol v dreze a premytá vodu.

  Sifóny teda vykonávajú v úlohe zvláštne obojstranné filtre, ktoré poskytujú relatívnu čistú čistotou kanalizačných sietí a opúšťajúc si obydlie z škodlivých vôd. Sifóny majú pomerne jednoduchý dizajn a pozostávajú z bývania, vstupov a výstupov, gumových tesnení, ochrannej siete na filtrovanie, dve trubice trubice, spojovacej skrutky a tesnenia. Niektoré modely sú dodatočne vybavené prechádzajúcim systémom, ktorý zabraňuje inštalatérskemu zariadeniu z pretekania a postrekovacej tekutiny cez okraj, ako aj ďalšie výboje, ktoré vám umožňujú súčasne pripojiť niekoľko prístrojov naraz, napríklad, umývadlá, práčku a vane.

  Princíp práce inštalatérskych sifón je veľmi jednoduchý a založený na jednoduchých zákonoch fyziky.

  • V dolnej alebo strednej časti zariadenia sa voda neustále akumuluje, ktorá neopúšťa a udržuje konštantný tlak v zariadení. Vďaka tomu sú nepríjemné pachy zablokované a nevystúpia do miestnosti.
  • Kuchynský odpad vstupuje do sifónu, uloženej na spodnej strane časti zariadenia, v ktorom sa nachádza vodná zátka a nachádza sa tam až do čistenia sifónu. Tekuté kanalizácie prechádzajú cez tento priestor voľne a spájajú sa cez výstupnú trysku do spoločného kanalizačného systému.

  Klasifikácia sifónov je vyrobená z niekoľkých značiek, ktorých hlavnou hlavnou je typ konštrukcie. Podľa tohto kritéria sa rozlišujú tri typy zariadení, ktorého podrobný opis je uvedený nižšie.

  Fľaše

  Predstavujú najpočetnejšiu skupinu zariadení a sú najčastejšie a pohodlnejšie. Armatúry majú jednoduché zariadenie a namontované bez pozvania špecialistu. Konštrukcia sifónu sa skladá z valcového puzdra, na dno, ktoré s pomocou závitového spojenia je zaskrutkované zaoblené sklo banky. Vo vnútri prípade je krátka rúra, podľa ktorej kontaminovaná voda z prania alebo umývadla vstúpi do banky. Vo svojej hornej časti je tu opustenie, spojené závitovou zlúčeninou s vypúšťacou tryskou, ktorá je zase pripojená k kanalizačnej trubici.

  Schéma modelu fľaše vyzerá takto: Špinavá voda cez vypúšťací otvor umývadla vstupuje na sifónové puzdro, odtiaľ cez horný otvor ide do trysky, na nej – do kanalizácie. Tuhé odpadky v rovnakom čase usadí dno fľašového skla a v celkovom systéme Runa nespadá. Je v banke, že voda sa nahromadí a zostava formácie formácie, ktorá neprechádza kanalizáciou vonia do miestnosti.

  Aby sa odstránil odpad zo sifónu, banka by mala byť odskrutkovaná a odpadky tam nahromadené. Je tiež žiaduce čistiť dutinu medzi prípadom a krátkou trubicou, je tiež niekedy upchatý s tukovými sedimentmi a neumožňuje vodu stúpať na horný vypúšťací otvor.

  Na konci čistenia sa banka zaskrutkuje na miesto, zapnite vodu a skontrolujte tesnosť pripojenia. Miera čistenia fľaše sifón nevyžaduje žiadne inštalatérske nástroje a vykonáva sa výlučne manuálne. Úloha zhutňovača závitových zlúčenín fľaškových sifónov vykonáva spojku, ktorá vám umožní robiť bez použitia tesnení a iných materiálov potrebných na vytvorenie hustého spojenia. Vďaka tomu sa vyrovnať s čistením takéhoto modelu pre domáce zvieratá.

  Vlnité sifóny

  Donedávna boli považované za najobľúbenejšie a široko používané pri pripájaní škrupín a umývadiel. Zariadenie je reprezentované ako vlnitá zakrivená trubica z mäkkých materiálov a môže ľahko zmeniť svoju formu. V kontexte je zariadenie duté cikzag formy dizajn, ktorý má závitové zlúčeniny na svojich koncoch, s ktorými je pripojený k inštalatérskemu a kanalizačnému potrubiu. Proces inštalácie sifónu je jednoduchý a skladá sa v konzistentnom implementácii niekoľkých akcií.

  Po prvé, umývadlové slivky sa pripojte na odstraňovaciu jednotku vody, pomocou tesniaceho tesnenia zahrnutého v balíku SIPHON. Spodný koniec vlnitej armatúry je upevnený v tee, ktorý ide do kanalizačného potrubia a horná časť je pripojená k odtokovej trysku, ktorá opúšťa drez. Ďalej, sifón dáva požadovanému ohýbaniu, ktoré by zabezpečili tvorbu vodnej zátky – hydraulické.

  Ohýbanie sa odporúča robiť ďalšie strmé, inak požadovaný tlak nebude schopný vytvoriť a kanalizačné vône preniknutí do miestnosti.

  Potrubné sifóny

  Predstavujú zakrivenú rúru v tvare S-alebo U a líšia sa v kompaktných veľkostiach. Dizajn montáže obsahuje hornú časť, pripevnenú do kúpeľa (umývadlo) pomocou špeciálnej skrutky, priemernej pracovnej časti zakriveného tvaru a nižších – Navrhnuté na pripojenie sifónu s kanalizačným potrubím. Montáž a montáž zariadení sa vykonávajú pomocou upínacích matíc a tesniacich krúžkov. Kovanie pre tento typ sa neodporúčajú inštaláciu v kuchynských izbách, čo je spôsobené ich tendenciou rýchlo akumulovať tukové usadeniny v pevnom kolene. Demontáž a čistenie modelov potrubia sú práca a dlhý proces, čo je dôvod, prečo sú častejšie používané pre kúpeľne.

  Ploché sifóny

  Navrhnuté pre inštaláciu pod vaňou a sprchovacími kabínami a sú charakterizované jednoduchosťou dizajnu a miniatúrnych veľkostí. Tam sú takéto zariadenia z plochého puzdra, na hornej strane, ktorej sú umiestnené prichádzajúce a odchádzajúce otvory. Jeden z nich je pripojený k hadici, prichádzajúci z odtokového otvoru kúpeľa a druhý – s tryskou pripojenou k kanalizačnej trubici. Malá výška plochého sifónu je dostatočná na vytvorenie účinku hydraulickej zostavy, a tu je kategoricky nie je určený na akumuláciu potravinového odpadu a pevného odpadu. Nainštalujte ploché modely v kuchyni sa neodporúčajú.

  Nasledujúci znak, v ktorom sú sifóny klasifikované, je spôsob zatvárania ventilu. Podľa tohto kritéria sa rozlišujú manuálne a automatické modely. Prvý ventil je upevnený na reťazci a zatváranie / otvorenie odtokového otvoru sa vykonáva ručne. Sifóny s automatickým ventilom sú vybavené systémom, ktorý je usporiadaný a funguje nasledovne: Spodný ventil umiestnený v odtokovom otvoru je pripojený množstvom pohyblivých tyčí s ovládacou pákou umiestnenou na kohútik. Keď kliknete na páčku, otvorí sa ventil a voda je neobmedzená, ide do sifónu a ďalej – do kanalizácie. Drahšie modely sú kompletné s klikneovým spodným ventilom a sú vybavené prepadovým systémom.

  Kritériá voľby

  Pred pokračovaním na akvizíciu sifónu je potrebné rozhodnúť o type výstavby. Takže, ak je model vybraný pre kuchynský umývadlo, je lepšie zastaviť svoju voľbu na zariadení typu fľaše, ktorý má priemer potrubia kohútika najmenej 40 mm. Táto požiadavka je spôsobená skutočnosťou, že cez kuchynskú sifónu sú veľké objemy vody s vysokým obsahom tuku a potravín. To spôsobuje rýchle upchávanie zariadenia a vyžaduje časté čistenie. Preto viac jeho vnútorného priemeru, tým menej budete musieť otáčať a čistiť.

  Ak je sifón zvolený pre kúpeľ na krátkych nohách alebo sprche, potom je lepšie kúpiť rovný plochý model. Takéto zariadenie dokonale zapadá do úzkeho priestoru a napriek jeho malým rozmerom vytvorí požadovaný hydraulický.

  Nasledujúce kritérium výberu je výrobca sifón. Najpraktickejšou a spoľahlivejšou možnosťou je plastové modely. Sú spravidla vybavené potrebnou sadou tesnení a tesnení, majú jednoduchú štruktúru a sú namontované bez použitia inštalatérskych nástrojov. Okrem toho sú mnohé plastové vzorky vybavené ďalšími tryskami, ktoré vám umožňujú pripojiť niekoľko inštalatérskych alebo domácich spotrebičov na sifón. Ale napriek vysokej výkonnosti a dlhej životnosti, plastové vzorky vyzerajú jednoduché a často sa nemusia zapadnúť do modernej kuchyne alebo kúpeľne.

  V tomto prípade prídu nádherné modely z nehrdzavejúcej ocele s krásnym chrómovým povlakom a stručnými formami na záchranu. Tieto sifóny sú namontované trochu komplikovanejšie plastom, ale vyzerajú oveľa viac štýlové a ušľachtilé. Nemenej atraktívny vzhľad a modely z mosadze. Často často chodia na poniklovanú realizáciu a odlišnú dlhú životnosť. Plus kovové modely je absolútne hladký vnútorný povrch, ktorý neskončí mastné sedimenty a jemný odpad.

  Príslušný výber, správna inštalácia a včasná služba sifónu poskytne dlhú a bezproblémovú prevádzku inštalatérskych zariadení a celého kanalizačného systému.

  O tom, ako Siphon pracuje, pozrite sa na nasledujúce video.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: