Vstavaný skriňa

Divadlo začína vešiakom a objednávkou v dome – z izbovej skrine. Typicky sú skrine zlomené z vecí, hoci oblečenie môže byť presne umiestnené na policiach vstavaného skrine. Takže budú mať oveľa menej miesta s väčšími výhodami.

Ak chcete objednať alebo urobiť mini šatník s vlastnými rukami, stačí si vybrať miesto na určenie zobrazenia, veľkostí a dizajnu budúceho skladu.

Vlastnosti a výhody

Hlavnou výhodou vstavaného skrine je jeho pohodlie. Kompetentne zostavený a premýšľavý šatníková skriňa môže ubytovať viac ako 40% vecí, vrátane topánok a šaty. Krásne a kompaktné skladovanie je ideálne pre malé mestské apartmány, kde je otázka úsporného priestoru veľmi akútna.

V závislosti od typu vstavaného skrine, ich funkcie sa líšia:

 • V niektorých, môžete zmeniť konfiguráciu regálov, zvýšiť alebo dolných modulov, pridať nové a namontované celé fragmenty na prepravu.
 • V iných, je tu dosť miesta na zavesenie zrkadiel, regálov a dať loď.
 • Tretia spĺňajú požiadavky náročných štýlov kupujúcich (postaviť pod high-tech) a štvrtý skryť pred zvedavými očami obsah za posuvnými dverami.

Druhy šatníka

Podmienečne sa všetky vložené šaty sú rozdelené do štyroch typov:

 • Skriňa skrine. Toto je najobľúbenejší dizajn, ktorý sa podobá šatníku. Systém sa skladá z prvkov, ktoré sú navzájom spojené pomocou rohov a poterov. Dávajú jej silu a spoľahlivosť. Priestranné police (z 60 centimetrov v hĺbke), rôzne krabice, vstreblené a koše vám umožňujú používať všetky dostupné priestory. Ďalšie držiaky, háčiky pre pásy a väzby sú pripojené k nim a viac špeciálnych výčnelkov na zavesenie hadice z vysávača alebo žehliacej dosky.
 • Obkladové miestnosti sa vyznačujú špeciálnou dekoratívnou fasádou. Vzhľadom na drahé materiály (používajú sa šľachtické plemená dreva) a dopyt po dizajne, potrebujú primerané využívanie voľného miesta. Pre takéto šatne existuje neprijateľný veľký počet vecí na regáloch av krabiciach – budú kaziť estetický vzhľad a funkčnosť.
 • Rámy (sú tiež nazývané modulárne) šatníková skriňa funkcie jednoduchosť inštalácie a mobility. Na rozdiel od monolitickej skrine nábytok, ktorý nie je možné presunúť, modulárne produkty umožňujú usporiadať samostatné prvky v náhodnom poradí. Ak chcete nainštalovať, nie je potrebné zavolať majstrom – je to celkom realistické, aby sa vyrovnať s vlastným, hlavnou vecou je presne vedieť, ktorý výsledok sa očakáva na konci práce.
 • Ďalší typ šatne – zapustený do výklenku. Nemajú strechy a bočné steny, čo výrazne znižuje náklady. Pomocou vstavaného skrine ľahšie uvoľnite miesto pre iný nábytok. Pri výbere šatníka, vnútorný obsah (počet častí, hĺbka políc), vlastnosti dverí (nevyhnutne aspoň v jednej dverách vložte zrkadlo na expanziu priestoru), farbu a výšku.

Materiál a farba

Výber materiálu pre vstavanú šatňu závisí od preferencií v dizajne, finančných možnostiach a pohodliách. Lacnejšie Použite oddiely z drevotrieskovej dosky s dýhovými prekrytiami. Ak chcete dať nádherný pohľad, materiály pod čierne a červené drevo s prirodzeným vzorom sa zmestia. Moderné riešenie – kov, hliník a oceľ, sklenené vložky do dverí a vnútorných policiach.

Ak si vyberiete medzi drevom a laminátom, je lepšie uprednostniť prvú. Najlepšie chýba vlhkosť, „dýcha“, vďaka ktorej optimálna úroveň vlhkosti pretrváva v šatnej miestnosti. Pre nábytok pokrytý laminovacou fóliou sa bude musieť kúpiť tašky so silikagélom (jeden pre každú časť o 20 kilogramov oblečenia).

Farebné riešenia môžu byť odlišné, a sú úplne závislé od chuti a preferencií majiteľa bytu.

Možnosti dizajnu

V prvom rade, šatníková skriňa slúži na skladovanie vecí a len v druhom – pre ústa očí. Preto by nemalo vystupovať zo všeobecného štýlu miestnosti. Odporúča sa použiť na dokončovacie dvere a fasády farieb a materiálov, ktoré sú už prítomné v interiéri. Špecialisti odporúčajú zdobenie šatníka so zrkadlovými vložkami. Budú nielen dať ďalšie osvetlenie, ale vizuálne rozšíriť priestor.

Zrkadlá môžu byť tónované a pokryté akýmikoľvek vhodnými vzormi. Pre ventilátory High-TEK, Klincety sú vhodné z kovových rúrok otvoreného typu, alebo chrómované prvky s množstvom priamych rohov a tuhých čiar. Hlavnou vecou je pamätať, že v závislosti od umiestnenia a typu dizajnu obliekania sa môže zmeniť. Napríklad, zabudovaný do šatníka špajze, je zvyčajne skrytý pred zvedavými očami a nevyžaduje pôvodný dizajn. A skladovanie v spálni alebo obývacej izbe musí byť harmonizovaná so zvyškom nábytku a nepriťahuje krik.

Miesto

Malé vstavané šatňové izby sú vhodné na post na chodbe, skladu, používať časť loggie alebo balkóna pod nimi. Dajte uhlový skriňa v obytnej miestnosti nestojí za to – to bude vizuálne znížiť.

Drevená plocha dreveného panela má tiež plusy a nevýhody. Na jednej strane nie je ťažké zdobiť šatník, takže sa nedostane do očí a vyzeral esteticky atraktívne. Na druhej strane – veľký rušný uhol mentálne zaneprázdnený „davit“.

Ak okrem miestnosti, položte šatníkovú skriňu, bude to správne, aby sa rohová obväzová jednotka paralelníky s jedným uhlom rezu. Tým sa zníži tlak a ako by mala byť obliekacou miestnosťou do uhla, rozširovanie priestoru. Okrem toho, kapacita netrpí.

Interiérové ​​plnenie

Šaty, pletené, posteľná bielizeň, topánky a zimné oblečenie – všetko sa robí s kompetentným usporiadaním naozaj umiestniť v jednej šatníku. Pre jednoduchosť použitia v ňom sú k dispozícii rôzne police, regály, pohovky, komody, zrkadlá a zavesené police. Aby netrpel, snaží sa získať oblek alebo šaty, vynájdené špeciálne systémy s pákmi – pantografy. Niekedy sú inštalované v dvoch radoch pre veľký počet vecí.

Priestranné priestory budú môcť robiť s otvorenými policami a regálmi, ako aj sklenenými hliníkovými vložkami. Vešiaky zvyčajne umiestnené pozdĺž hornej vrstvy. Príležitostné veci sú pohodlnejšie zložiť hlboko otvorené alebo priesvitné police o úrovni očí každého člena rodiny. Topánky a zriedka používané veci sú zložené dole, v hrudi a gauč s dobrým vetraním.

Ostatné predmety si tiež zaslúžia pozornosť:

 • Nohajúci nepomôžeYatB nohavice;
 • Rastlina je ideálna pre ukladanie topánok (je vetraná pomocou spodnej strany).

Šperky, pásy a šatky by mali byť zavesené tak, aby si ich nepamätali: na dverách a bočných stenách, ktoré ľahko upevňujú špeciálne háčiky.

Pre posteľnú bielizeň je potrebná samostatná priestranná polica a pre väzby. V vstavaných šatníkových izbách, môžete nielen zmeniť oblečenie a dať ďalšie predmety, ale tiež umiestnite malú turmériu alebo kompaktnú žehliacu dosku, ktorá je v zloženom stave má malý priestor.

Ventilácia

Vlhkosť a teplota – hlavné nepriateľov dreva. Vo vhodnom mikroklíme húb a formy môže zachytiť všetok priestor v dňoch, urobte strom s poréznym a voľným. Zle vetrané priestory majú nepríjemnú vôňu vlhkosti a ostrosti, ktoré sú namočené. Aby ste sa tomu vyhli, je potrebné poskytnúť dva spôsoby, ako nechať čerstvý vzduch: prírodný a nútený vzduch: prirodzený a nútený.

V prvom prípade okno a konštantný obeh kyslíka, ktorý sa presunie k vyčerpaniu cez miestnosť, čím nie je umožňujúci vlhkosť a mikróby sa usadiť na policiach a zásuvkách.

V druhej – to bude trvať trochu viac úsilia, vrátane inštalácie výfukových kanálov, ventilátorových a stenových ventilov. Ak jeden zo stien obväzovej miestnosti hraničí na ulici, môžete urobiť v hornej časti nástenného otvoru, vložte tam plastovú trubicu a vo vnútri – ventilátor výfukových kanálov požadovaného výkonu. Môžete organizovať prítok vzduchu z iných miestností s už inštalovanými klimatizačnými zariadeniami a fanúšikmi.

Je dôležité si uvedomiť, že teplota v šatni by nemala stúpať nad 20 stupňov!

Nápady v interiéri

Dizajn – Creative zamestnanie, ktoré si vyžadujú bohatú fantasy, priestorové myslenie a pocit štýlu. Je jednoduchšie a spoľahlivejšie obrátiť sa na špecialistov, ktorí budú myslieť na dizajn oveľa rýchlejšie, ale aj obyčajný človek na implementáciu sen o ideálnom šatníku do reality.

Hlavná vec na zapamätanie si niekoľkých jednoduchých pravidiel:

 • Harmonika. Všetky položky musia „podporovať“ a vytvoriť jeden priestor, kde je príjemné byť.
 • Pohodlie. V snahe o originalitu a efektívne jednoduché zabudnutie na pohodlie. Nevkladajte zrkadlovú podlahu v spálni len preto, že zrkadlo visí na dverách. Mäkký koberec bude oblúk oveľa viac, a dopĺňať dizajn, nebude nadbytočný na zavesenie ďalšieho zrkadla oproti prvému. Zrkadlo bludisko obnoviť miestnosť.
 • Jednota. Ak je miestnosť vyrobená v klasickom štýle, potom hrubý oceľ a ťažké štruktúry budú vyzerať cudzinec.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár