Design Spálňa s rozlohou 13 kV. M

Návrh malých izieb je vždy náročná úloha. Je pravidlo, že je potrebné umiestniť niekoľko funkčných zón, pri zachovaní estetiky a voľného miesta. Spálňa s rozlohou 13 štvorcových. M. V tomto ohľade žiadna výnimka. Ako naplánovať situáciu, čo si vybrať štýl, farebný gamut a ďalšie detaily dizajnu, učí sa z tohto článku.

Plánovanie

Návrh akejkoľvek miestnosti závisí predovšetkým na jeho usporiadaní.

Pod plánovaním, ako pravidlo, znamenajú:

 • geometrický tvar miestnosti;
 • pomer dĺžok stien;
 • prítomnosť výklenkov a výčnelkov;
 • Umiestnenie okien a dverí.

Ak má uhlová miestnosť a má dve okná, má tiež silný vplyv na jeho návrh a usporiadanie. V miestnosti s rozlohou 13 metrov štvorcových, môžete ľahko umiestniť manželskú posteľ, veľké šatníkové a nočné stolíky. Aby sa zmestili obliekací stôl, s najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť obetovať jednu z nočných stolov alebo veľkosť skrine. To isté platí pre pracovnú plochu. Na štvorci spálňa je nábytok rovnomerne na jeho obvode. A v obdĺžnikovom miestnosti sa spravidla posunie na jednu z steny a okna.

Štýly

Odporúča sa malá miestnosť, ktorá sa odoberá v štýle, ktorý predpokladá:

 • pokojný farebný gamut bez kontrastu vzorov a ozdoby;
 • Funkčný nábytok jednoduchej formy bez zložiek vyrezávaných prvkov;
 • Minimálna objemová dekorácia.

V prípade interiéru je teda vhodný:

 • High Tech;
 • minimalizmus;
 • konštruktivizmus;
 • loft;
 • Škandinávsky štýl.

Avšak, ak si želáte, môžete si vziať iné štýly (Art Deco, Classic, Eclectic, Neoclassicizmus alebo moderné). V tomto prípade sa nesmie používať, ale len niektoré charakteristické vlastnosti stylistiky. Spravidla – toto je dekor. Napríklad, na vytvorenie dizajnu Art Deco, môžete vytvoriť krásnu obrazovku so vzormi a zrkadlami nad hlavičkou, takže zvyšok stien v monofónne.

Pre klasické spálne, môžete sa zamerať na charakteristické textilné textílie: vankúše, záclony a posteľná bielizeň. A zároveň nepoužívať rezby a mnohé krajiny a sconces. Vytvorte moderný interiér štýlu pomôže posteľ s nezabudnuteľnou hlavou originálneho formulára, ako aj charakteristické hnedé green farebné gamut.

Eklekticizmus pôvodne znamená pripojenie niekoľkých štýlov v jednom. Zároveň môžu byť veľmi odlišné. Takže, na čiernych lesklých komorách v štýle high-tech, môže stáť klasické bronzové podlahové lampy.

Vyberte si farebný gamut

Pre spálňu sa odporúča používať pokojné farby a pastelové odtiene.

Tie obsahujú:

 • Všetky hnedé gamut – z béžovej k káve;
 • Rôzne odtiene modrej a zelenej;
 • jemný ružový, broskyňový a ľahký lila;
 • fialová, lilac, ružová, žltá a iná pastelka.

Svetlé a bohaté farby (žltá, oranžová, červená, modrá, fialová a burgundsko) môžu byť použité pre dekor a vytváranie farebných akcentách. Stojí za zmienku, že dizajn farby spálne je založený na tom, že hnedý, modrý a zelený akt upokojuje. Žltá, oranžová a červená dávajú veselosť a zvýšiť náladu, ale vo veľkých množstvách môžu obťažovať. A temný modrý a fialový zákon v utláčaní.

Možnosti dokončenia

Výber materiálov a spôsobov dokončovania ovplyvňuje vybraný štýl interiéru. Takže, pre minimalizmus, maľované steny s originálnym dreveným lemom, dlažbou alebo dekoratívnou omietkou. Paul môže byť chránený takmer akýmkoľvek povlakom: laminát, koberec, dlažby a iné materiály.

Charakteristickým rysom podkrovia je drevený orezanie, murivo, dekoratívne omietky a iné materiály na imitáciu konštrukcie. To isté platí pre podlahu. Môže to byť drevené a usporiadané dlaždice.

Steny interiéru v škandinávskom štýle, spravidla, farby do svetlých farieb. A ozdobiť a diverzifikovať jednu foto, kombináciou so zaujímavými tapetami s geometrickým vzorom alebo prírodnou témou. Vo väčšine prípadov je podlaha lemovaná svetelným stromom.

Pre Art Deco a Classics sa bežne používajú opravené tapety a parkety. A pre moderné – farby, tapety a strom.

Zónový

V takejto malej miestnosti na oddeľovanie zóny spálne, bude konštrukcia posteľového podium alebo záclonového dizajnu. To platí najmä pre obdĺžnikovú, predĺženú miestnosť. Posteľ môže byť umiestnená cez miestnosť v blízkosti okna alebo z opačných stien z neho. A opísané techniky pomôžu štýlovo a esteticky usporiadať miesto na spanie.

Vhodné a územné zón s farebnými alebo povrchovými materiálmi. Takže, stena v blízkosti postele môže byť uložená originálna a zvýrazňujúca tapetu, echoing s farbou posteľ a nočné stolíky. A ak má opačná stena desktop, môže byť natretý vo farbe vhodný pre pracovný priestor nábytku. Pomôžu tiež rôzne tematické samolepky. Nemajú miesto, ale pomáhajú vytvoriť potrebnú atmosféru.

Vybavenie

Aby bol nábytok harmonicky zmestil do interiéru spálne, je potrebné dôkladne premýšľať o jeho veľkosti, forme a umiestnení. Vplyv má tiež prirodzené osvetlenie miestnosti. Ak sa systém Windows prehliada na severnej strane, je lepšie zvoliť ľahký nábytok. Moderné dizajnérske a dizajnové riešenia pomáhajú vybrať si nábytok tak, aby si zachovalo všetky svoje funkčné vlastnosti a zároveň zachránil priestor.

Napríklad, ak potrebujete znížiť miesto pre pracovný stôl alebo plnohodnotný obliek, môžete si kúpiť posteľ s policami za hlavičkou. Môžete tiež postaviť poličku medzi hlavičkou a stenou. Ak je posteľ v okne, balóny môžu vykonávať stranu. Najmä ak je interiér zdobený v štýle podkrovia alebo škandinávskeho. Pre tieto štýly je charakteristické, že nie je potrebné zavesiť záclony na okná, môžete použiť valcované záclony namiesto.

Dobré riešenie, z hľadiska úsporu priestorov, bude nad posteľou a nočné stolíky. Môžete zaviesť skrinky a police. A namiesto nočných stolov môžete dať niekoľko úzkych skriniek. S šatníkom, môžete pripojiť a toaletu alebo pracovnú plochu.

Osvetlenie

V spálni, svetlo vykonáva niekoľko funkcií:

 • Svieti potrebné funkčné zóny – posteľná bielizeň, obliekací stôl, šatníková skriňa;
 • Vytvára útulnú, relaxačnú atmosféru;
 • Zdobiť interiér.

Problematika umiestnenia osvetľovacích zariadení teda musí byť premyslený vopred. Napríklad, ak z akéhokoľvek dôvodu, používanie nočných stolov nie je plánované, bude racionálne na zavesenie brzdy cez posteľ. Ak je na šatni alebo na ploche málo miesta, pomocou lampy na stene môžete tiež vyriešiť tento problém.

Osvetlenie kabinetu vo vnútri aj nad zrkadlom je veľmi pohodlná vec. Najmä ak skrinka stojí pred oknom a denné svetlo nedáva normálne vidieť sa v zrkadle. Keď sa miestne svetlo horí, vytvorí neistričnú, tlmenú osvetlenie, výsledná atmosféra pomáha relaxovať a naladiť spať.

Poznámka a dekoratívna úloha osvetlenia. Môžete ozdobiť interiér nielen na úkor zaujímavých lampy pôvodného tvaru zaveseného na strop alebo stenu. Ďalšie svetlo môže kompenzovať prvky Dark Decor a vytvoriť nezabudnuteľný dizajn.

Krásne nápady v interiéri

Tu je to, čo dizajnéri ponúkajú:

 • Začnime s interiérom, ktorý je jasným príkladom eklektického štýlu. Aristokratická posteľ s mäkkou koženou čelenskou čelenkou, ušľachtilé velúrové textílie a elegantné podlahy vyniká svojou rafinovanosťou na asketickom pozadí kamennej steny, drevenej podlahy a rubbed koberca. Originál a nezabudnuteľný dizajn je teda vytvorený. Stojí za zmienku a kombináciu hnedej s modrou. Takáto gama vždy vyzerá zaujímavé a krásne.

 • Nasledujúci interiér vyniká krásna kombinácia stlmeného šedej hnedého pozadia s Lilac pastelovými vankúšmi a prikrývkami. Dekoratívne osvetlenie, pôvodné plafóny a čiernobiely plagát dávajú rôzne interiér. Centrum pozornosti je však stále farebné spotové textilné na posteli.

 • Ďalšia spálňa v škandinávskom štýle ukazuje, ako sa atraktívny dizajn ľahko vytvorí na úkor jasných akcií. Smaragdová textília je veľkolepá oproti béžovému nábytku, drevenej podlahe a bielych stenách.

 • Art Deco vám umožňuje vytvoriť elegantné a elegantné interiéry. Kombinácia bielej, béžovej a čiernej vždy vyzerá veľmi štýlovo. A čalúnený nábytok, hladké formy a lesklé panely dávajú interiéru, ktorý je elegantný, ku ktorému štýl hľadá.

 • Na záver zvážte dizajn v štýle neoklasicizmu. Štýl sa vyznačuje kombináciou charakteristických vlastností klasicizmu s modernými prvkami, objektmi, tkaninami a tvarmi. Tak, k histórii nás odkazuje na krištáľový luster, ľahký štuk, vyrezávaný nábytok a závesy na záclonách. Avšak závesy sú vyrobené z miernej monofónovej tkaniny, textílií na lôžku má geometrický vzor, ​​a Landsrs sú vyrobené zo skla.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: