Dizajn posedenia na posedenie 18 kV. M

Modernosť je čas veľkých miest a malých bytov. Skromný obytný priestor teraz neuvádza chudobu majiteľa a kompaktný interiér neznamená absenciu pohodlia. Naopak, rastúci počet ľudí stojí pre kompaktné a funkčné priestory a Kombinácia spálne a obývacej izby na námestí asi 18 kV. M. sa stal jedným z najobľúbenejších riešení rozloženia.

Užitočné odporúčania pred opravou

Po prvé, je potrebné umiestniť priority: Čo bude dôležitejšie v novom priestore? V prvom rade je útulná spálňa, v ktorej sa hostia niekedy objaví, alebo naopak, je ešte dôležitejšie, celkový voľný čas je a spálňa bude musieť byť spokojný s dočasnou „nočnou pozíciou“, a to môže byť mimoriadne dôležité kombinovať obe zóny bez predsudkov. Je z umiestnenia priorít a bude závisieť od toho, či zóna postele sa stane tradičnou skladacou pohovkou „pred TVP“ alebo v miestnosti bude musieť zvýrazniť miesto pod plnou posteľou. Obaja sú celkom skutočné, ale je lepšie ho vyriešiť pred stenami a objednaným nábytkom.

Vyberte príklady interiérov s podobnými riešeniami: Farby, Štýl nábytku, Dokončenie. S takýmto súborom bude oveľa jednoduchšie nájsť spoločný jazyk s odborníkmi s tretími stranami (dizajnér, architekt, stavitelia) a jednoducho s ostatnými členmi rodiny.

Určiť rozpočet, ktoré sa skutočne stane, že vynaložíte na zmenu a šíri prioritných hraniciach, aby ho používali. Napríklad: V niektorých prípadoch si môžete zakúpiť rozpočtový nábytok, ale steny stien a podlahy budú len z vysoko kvalitných a drahých materiálov alebo naopak. Takéto kompromisné riešenia prijaté pred začiatkom práce budú vhodné riadenie a pomôžu ušetriť veľa nervov všetkým účastníkom procesu.

Plánovanie

Začíname, je potrebné udržať v mojej hlave ako vyššie uvedené priority a kompromisy a vlastnosti konkrétneho priestoru: počet okien, dverí, výšky stropov a forma samotnej miestnosti majú špeciálny význam ktorý nastaví hlavné konštanty pri plánovaní.

Štandardná posteľ je napríklad bližšie k oknu, takže spánok bol bližšie k prístupu čerstvého vzduchu, avšak, ak majitelia, napríklad otravné jasné slnko, bije v oku ráno, táto možnosť je jasne nie je vhodné a „lôžko“ bude lepšie prenesené na stenu. Ak má byt vysoké stropy – je možné zvážiť variant postele na druhom stupni alebo na zvýraznenom pódiu. Prírodné výklenok alebo prehlbovacia stena bude organická zónová metóda. A príliš predĺžená a obdĺžniková miestnosť sa odoberá rôznymi spôsobmi, ako rozdeliť na štvorce, pretože sa predpokladá, že takáto forma je pre život oveľa príjemnejšia.

V podmienkach malého priestoru, odborníci odporúčajú, aby sa neopierali o plánovanie len „na papieri“, pretože v takejto situácii existuje riziko odchodu príliš malé prechody medzi nábytkom.

Je lepšie aplikovať plánovanú schému nábytku v reálnom množstve vo vesmíre, napríklad maľba pásky podlahou a „snahou sa pokúsiť“, pokiaľ to všetko bude vhodné, pričom zohľadní konkrétne osoby, ktoré budú žiť Miestnosť, ich rast a pohybové mravy.

Zónový

Zoning je mimoriadne dôležité pre miestnosť, ktorá kombinuje dve funkčné úlohy. Štandardné Zoning je vytvorené niekoľkými spôsobmi:

  • Kapitál. Vytvorí sa pomocou inverzných oddielov, napríklad z sadrokartónu, dvojitého skladaného okna, tenkého muriva, viacúrovňové podlahy alebo pult typu;
  • Mobilné. Tam je nevyhnutne napríklad záclony, žalúzie, skladacie skríning alebo regály na kolesách alebo koľajniciach;
  • Zoning s nábytkom. Spravidla sa vykonáva s pomocou pohovky, tabuľky, malého hrudníka, hrudníka, skrine alebo regálu;

Zoning môže byť označený jednoducho dokončovacími materiálmi alebo dekorom.

Vytvorenie projektu dizajnu

Vytvorenie projektu dizajnu začína definíciou presnej technickej úlohy, pretože abstraktné „funkčne a krásne“ tu nebude stáť. Projekt musí nevyhnutne zohľadniť rutinu dňa všetkých budúcich obyvateľov tejto miestnosti a ich jednotlivých funkcií. Napríklad vysoká výška otca rodiny – dôvod na objednanie dlhšej lôžka alebo pohovky. Nočný plán práce – pridajte husté záclony na oknách a smerové osvetlenie cez pracovnú plochu.

Prejdite na plánovacie riešenie – Kreslenie označujúce umiestnenie nábytku a iných návrhov v interiéri. V tomto štádiu sa rozpočet nadchádzajúceho projektu stáva hmatateľnejší. Pri plánovaní je vždy potrebné zapamätať si, že neštandardné rozmery nábytku zvyčajne výrazne zvýši jeho hodnotu. Niekedy môže extra 10 cm zvýšiť náklady až 40%.

3d rendering – Najčastejšie to dáva skutočnú predstavu o budúcom interiéri a umožňuje hodnotiť, ako pohodlné bude. Ak práca vykonáva dizajnér, určite vytvorí obraz v maximálnom fotorealistickom formáte často so vzorkami reálneho nábytku, ktorý bude objednaný pre miestnosť. Avšak, teraz existuje niekoľko programov, vrátane slobodného, ​​čo vám umožní samostatne vytvoriť 3D vizualizáciu projektu.

Konečná úloha projektu dizajnu je Otočte si predstavu o budúcom interiéri do pracovnej dokumentácie pre opravu brigády. V ideálnom prípade by sa na konci práce v rukách mal existovať najpodrobnejší projekt s výkresmi všetkých uzlov, znázorňujúcich všetky steny a stoly s výpočtom všetkých potrebných materiálov.

Možnosti dokončenia

Výber konečných materiálov, samozrejme, vždy lepšie uprednostňovať prirodzené v zložení. Napríklad, masívne podlahy alebo prírodné parkety je oveľa bezpečnejší a odolnejší laminát alebo linoleum, ako aj akrylové farby a klasické papierové tapety ekologické vinylové povlaky. Je dôležité pochopiť, že aj malý rozpočet vôbec neznamená odmietnutie veľkolepých riešení. Najčastejšie sa zvýraznenie interiéru vytvorí samotný priestor: zaujímavé murivo, zostávajúci historický štuk, alebo napríklad príjemný pohľad z okna, ktorý zostane len na zdôraznenie farieb a osvetlenia.

Ale aj miestnosť, ktorá nemá jedinečné funkcie, môže získať špeciálnu náladu, ak používate viacnásobné metódy dokončovania:

  • Najjednoduchšia možnosť je akcentová stena. Tapety s aktívnym vzorom najčastejšie spôsobuje strach z jeho nadmernosti v celkovom dizajne miestnosti, ale je skvelé vytvoriť náladu len jednej z stenách, najmä ten, v blízkosti, ktorý nie je takmer žiadny nábytok alebo je len jeden hlavný Predmet: TV, čalúnený nábytok alebo desktop;
  • Populárny spôsob, ako vytvoriť textúru Dokončovanie s drevenými panelmi zranenej hrúbky a maľby, Ale menej porazené a starostlivá pri vytváraní metódy povrchovej úpravy – panelov z plsti alebo tkaniny. Sú úzke aj ploché a vzduch s rezaním a objemom, sa vykonávajú v akejkoľvek farbe a ich ďalšia výhoda (zvuková izolácia) sa stane dôležitým bonusom v byte s tenkými stenami.

Farebné riešenia

Farebné vnímanie – vec je extrémne individuálna, každý odtieň nesie osobné združenia, takže jednotná rada tu nemôže byť. Avšak, v dekorácii interiérov, spálne najčastejšie sledovali jasný roll smerom k prirodzeným prírodným odtieňom a textúrami.

Podarilo sa mi stať megapopulárnym „škandinávsky štýl“ so svojimi bielymi a popolovými sivými stenami, málo sa začne zaujať pozície, ktoré dávajú miesto na rovnaké svetlé, ale viac teplé a zdarma v štýle Stredného storočia. Áno, a farebná psychológia odborníci tvrdia, že aj milujúci všetko je jasné, miesto na spanie je lepšie vytvoriť v jasných a nenápadných farbách. To najmä ide s malými priestormi, pretože jasnejšie steny, tým väčšie svetlo a vizuálne viac priestoru pre oči.

Tak, v interiéroch vládnu loptové piesok, béžové, šedé a milované mnohými bielymi, pýtajú sa na hlavné pozadie pre dekor. A v kombinácii s nimi sú aktívne: hnedá, neba modrá, zlatá a meď, slivka a farba avokádo.

Vyberte si a dajte nábytok

Veľká skladacia pohovka a niekoľko stoličiek okolo konferenčného stola – štandardné riešenie pre obývaciu izbu v spálni. Avšak, stále nepopierajte si radosť z plnohodnotného postele v miestnosti a hosťová funkcia je prenesená na malú pohovku alebo punm. Niekedy to môže byť ešte úspornejšie. Je potrebné poskytnúť miesto na ukladanie vecí. Štandardné riešenie – skriňa alebo šatník.

Osvetlenie

Osvetlenie jednoizbového bytu – mimoriadne dôležitá vec pre multifunkčné miestnosti. Multi-tired smerové svetlo môže samo o sebe zmeniť obraz miestnosti, napríklad, jedálenský posteľ, zvýraznenie obývacieho priestoru. Preto sa vo väčšine moderných interiérov, body osvetlenia sa zhromažďujú pre každú zónu: útulná podlahová lampa vedľa pohovky, mäkkého scaven v posteli, niekoľko jasných LED diódy zaplavujú všetky priestory v prípade potreby. Zatiaľ čo známy krištáľový luster, ktorý bije svetlo stredu malej miestnosti, sa už prakticky ponáhľal do lietania.

Zdobia závesy a dekor

Ako je uvedené vyššie, v malom priestore sa závesy používajú nielen ako ochrana pred slnkom a cudzincami, sú dvere, oddiely a len konštrukčné prvky. Avšak, zdvihol záclony pre malé izby, musíte si spomenúť na hlavnú vec – Mesačne a prírodné tkaniny vždy vyzerajú výhodnejšie z veľkého vzoru a preplnenia lurexu. Okrem toho stojí za to hrať záclony, takže zaberajú takmer všetky výšky od stropu na podlahu, vizuálne vytiahne priestor a zvyšuje stropy, ktoré sú obzvlášť dôležité pre malú miestnosť.

Všeobecne platí, že v takej bohatej funkčnej miestnosti, ako izba spálňa zvyčajne nemá dostatok miesta pre dekor, najmä veľký, ale môžete vždy zvýrazniť pre niekoľko roztomilých vecí pár úzkych otvorených políc cez posteľ / pohovku alebo Použite zónu Windowsill nielen pre kvety, ale a na uskladnenie roztomilých srdiečok.

Nápady na dizajn interiéru

Mobilný interiér. Situácia, keď niekoľko manipulácií miestnosti úplne zmení funkcionalitu, napríklad z podium alebo skrine je miesto na spanie, a stoly a sedacie plochy obývacej izby hladko premiestnené do strán.

Priame zónovanie s oddielom, Napríklad zo skla, stojana pre knihy a suveníry alebo shirma. Izba je rozdelená na dve prakticky nezávislé zóny, v jednej lôžku v ostatných pracovníkoch a hosťoch. Hlavným rozdielom od separačných miestností je zachovať spoločný priestor kvôli prenikaniu svetla v celej miestnosti.

deväť

Fotografia

Zoning pomocou samotného nábytku, Napríklad vysoká čepelár s posteľou s obývacou izbou a skryje posteľ sám od hostí hostí. Alebo len umiestnené pohovky a kreslá smerujú späť do postele.

Maskovacie lôžka s vhodnými textilmi a vankúšmi. Niekedy nemôžete príliš komplikovať rozdelenie „Spálňa a obývacia izba“ v miestnosti. Stačí len tak, aby sa zmestil na spanie na spoločný dizajn, ako je napríklad lôžko v kombinácii s záclonami alebo čalúnenia stoličiek a rozptylu dekoratívnych vankúšov, ktoré sa odstránia cez noc.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár