Dvojlôžkové postele s zdvíhacím mechanizmom

Veľká posteľ – dekorácia a centrálne miesto každej spálne. Interiér všetkých priestorov a pohodlia počas spanie závisí od výberu tohto predmetu nábytku. Jedným z najobľúbenejších modelov sú dvojlôžkové postele s zdvíhacím mechanizmom.

Funkcie, profesionálov a nevýhody

Funkčnosť, spoľahlivosť, vysoký komfort – to je o manželskej posteli so zdvíhacím mechanizmom. Vyzerá originál, oživuje interiér, dáva mu sviežosť a novosť.

Výrazným znakom modelov je rastúce miesto na spanie, na transformáciu, ktorého stačí na to, aby ste potiahli rukoväť.

Výhody:

 • Ekonomika. Postele majú vstavané boxy používané na skladovanie posteľnej bielizne a sezónnych vecí. Veci môžu byť usporiadané všetok priestor pod spálňou, ktorý vám umožní výrazne uvoľniť skrine a police v skladovacej miestnosti dôležitejších položiek.
 • Originálny dizajn. Transformer lôžko sa dobre hodí do moderného interiéru a široká škála produktov vám umožní vybrať si nábytok pre každý interiér. Značky ponúkajú minimalistické modely, bez dekorov, a zdobené vyrezávanými prvkami, kontrastné vložky, ozdoby.
 • Vysoká pevnosť. Modely majú dlhú životnosť, ktorá závisí od kvality použitých surovín.
 • Pohodlie. Vysoko kvalitné výrobky sú vybavené ortopedickými matracmi, ktoré poskytujú pohodlný voľný čas a maximálnu svalovú relaxáciu a chrbticu.
 • Zisková cena. Lôžka s zdvíhacím mechanizmom majú cenovo dostupné náklady, ak je to potrebné, môžete si kúpiť možnosť rozpočtu pre malý apartmán.

Napriek rôznorodosti pozitívnych prvkov nábytku je možné rozlíšiť oddelené negatívne modely. Nevýhody zahŕňajú konštrukčné znaky jednotlivých mechanizmov a matracov. Lacné výrobky môžu ťažko rozpadať, majú nízku životnosť. Drevený rám má vlastnosti na odtok, absorbovať vlhkosť, avšak tento mínus je neutralizovaný spracovaním so špeciálnymi riešeniami a zmesami.

Modely

Čalúnený nábytok sa vyznačuje konštruktívnymi vlastnosťami a vonkajšími vlastnosťami. Spoločnosti ponúkajú štandardné priame modely a majú neobvyklú konfiguráciu. Typy dvojlôžkových lôžok s zdvíhacím mechanizmom:

 • Klasický. Takéto transformátorové lôžko stúpa výlučne vertikálne, môže byť umiestnené všetky bočné, opierajúce sa o stenu alebo byť uprostred miestnosti.
 • Uhol. Praktické riešenie pre úzku miestnosť. Hlavba sa nachádza na oboch stranách, pretože model umiestnený čisto na stene.
 • S bočným zdvíhacím mechanizmom. Model je vhodný na inštaláciu steny, šetrí voľné miesto. Spánok sa rozvíja blokom.
 • Ortopedický. Posteľ vybavená medicínskym matracom. Model si vyberie tých, ktorí majú točiť bolí, pretože nábytok poskytuje podporu chrbtice v prirodzenej polohe.

Samostatne zvýrazniť modely detí. Majú malé rozmery, sa však rozvíjajú ako dospelé lôžka. Vďaka malej výške, dieťa nebude klesať a kompaktný umožňuje umiestniť nábytok v podmienkach obmedzeného priestoru. Okrem toho sa výrobky vyrábajú len z bezpečných materiálov.

Materiál

Výber surovín spočíva na svedomí každého konkrétneho výrobcu:

 • Najčastejšie sa na trhu Drevené modely, Keďže sa rozlišujú odolnosťou, odolnou voči noseniu a majú dlhú životnosť. Okrem toho sú takéto výrobky jednoduchšie zbierať a rozoberať. Európske značky majú tendenciu vyrábať nábytok z radu cenných drevených dreva. Nízko kvalitné výrobky z dreva vytvárajú v CIS a Ázii.
 • Pre návrh exkluzívnych modelov možno použiť prírodný kameň – Táto možnosť vyzerá nádherne a veľmi reprezentatívny, ale nie je vhodný pre všetky interiéry. Kovové prvky sa berú ako dekor, plast. Pre čalúnenie tiež odoberať materiály niekoľkých druhov.
 • Kožená základňa postele Vyzerá to futuristické a vhodné pre moderné interiéry, tiež zvýrazniť modely z ekologickej dosky.
 • Často používané textil. Textové čalúnenie je prezentované v rôznych farebných kombináciách, môže byť zdobené prakticky akýmikoľvek výkresmi a vzormi. V rovnakej dobe, vysoko kvalitné textil si zachovávajú saturáciu kvetov na dlhú dobu, nebude sa ponáhľať, okrem toho, je to mäkké na dotyk.

Rozmery

Dvojlôžkové postele majú štandardné rozmery, zhruba navzájom korelovali. Najväčší ľudia považujú modely, ktorých rozmery sú 180×200 cm. Táto možnosť je vhodná na ubytovanie v priestranných izbách. Primatívne miniatúrne vystúpené lôžka 140×190 cm a sú vhodnejšie pre rekreáciu jednej osoby, milujúca plotovanie, aby sa usadili počas spánku. Medziprodukty sú izolované: 160×200, 140×200, 150×190 cm, ktoré sa líšia od každého konkrétneho výrobcu.

Farebné riešenia

Pri výbere gama, odtiene prevládajú v interiéri. Hlavným pravidlom v dizajne je to Na dekoráciu sa zvolia 1-2 základné farby a 1 ďalších, ktoré budú prezentované v menšine. Je prípustné, aby sa materiály na zvolenom tóne alebo tmavšie vybrali, nemôžete sa pohybovať s ich číslom. Bieleho postele je univerzálnym riešením pre minimalistickú spálňu, ktorého sa však nemôžete priblížiť k rukávom. Interiérové ​​položky by sa nemali zlúčiť do jedného miesta, pretože je potrebné kombinovať niekoľko svetlých odtieňov.

Pri navrhovaní spálne sa odporúča užívať neutrálne tóny, ktoré pôsobia na oči upokojujúce, napríklad rôzne tóny hnedej. Prípustné a Motley farby, kontrasty, ak človek môže relaxovať, pri pohľade na svetlý interiér. Čierna spálňa – odvážne rozhodnutie, na stelesnenie, ktoré je v živote s extrémnou opatrnosťou. Všetka tmavá spálňa otvorí tlak na psychiku, vizuálne znižuje priestor.

Pri výbere neobvyklých projektov dizajnu sa odporúča odkazovať na profesionálov.

Hodnotenie populárnych značiek

Dvojité lôžka s zdvíhacím mechanizmom sú prítomné v rozsahu mnohých spoločností. Výroba modelov sa zaoberá európskym, ruským, bieloruským, čínskym nábytkárstvám dodávajúcim výrobky vrátane medzinárodných trhov. Postele nasledujúcich značiek si vychutnávajú najväčšiu slávu:

 • Ikea. Svetová slávna spoločnosť z Holandska, ktorá vyvíja minimalistický nábytok. Jednoduché a funkčné modely sú populárne po celom svete a sú vhodné pre akékoľvek interiéry.
 • Lagúna. Značka z Bieloruska, ktorej charakteristickým prvkom je široká škála výrobkov. Rozlišuje sa trvanlivosťou a spoľahlivosťou, môže slúžiť mnoho rokov.

 • Askona. Spoločnosť sa zameriava na vytvorenie pohodlného nábytku, preto zohľadňuje a analyzuje potreby skutočných spotrebiteľov. Ortopedické modely sú prítomné v pravidlách.
 • Dream Land. Ruská spoločnosť zaoberajúca sa výrobou ortopedického nábytku. Vynikajúca možnosť pre ľudí s chorými chrbticami a tými, ktorí chcú spať s maximálnym komfortom.
 • TORIS. Environmentálna prívetivosť a bezpečnosť – Výrazné črty nábytku tejto značky. Na výrobu sa prijímajú iba prírodné suroviny.
 • Ormaytek. Veľký ruský holding, aktívne realizovať inovatívne technológie vo výrobnom procese. Sortiment je reprezentovaný nielen lôžkami, ale aj matracmi.

Tipy na výber

Kúpiť posteľ vhodku so špeciálnou starostlivosťou, pretože záleží len nielen vzhľadu miestnosti, ale aj pohodlie počas spánku. Najlepšie modely nie sú nevyhnutne stojace veľmi drahé, ale aj za nízke náklady, nemali by ste naháňať.

Pri výbere nábytku sa odporúča porovnávať vlastnosti lôžok prezentovaných v príslušnom cenovom segmente. Stáva sa to, že produkty slávnych značiek stojí len z dôvodu uznávaného mena.

Čo zohľadňuje pri nákupe postele s zdvíhacím mechanizmom:

 • Veľkosť. Rozmery závisia od námestia spálne a preferencie majiteľov bytu. Ak jedna osoba plánuje spať na modeli, môžete si vybrať výber na relatívne malej posteli. Páry pochádzajú z toho, koľko potrebujú miesto, ktoré nie je korunované.
 • Materiál. Hovoríme o ráme postele a mechanizmu. Súbory cenných plemien dreva sa prijímajú na výrobu prémiového nábytku, pri výrobe rozpočtových produktov môžu používať faceurové, drevotrieskové panely. Transformačný mechanizmus je drevený a kovový. Zohľadniť aj materiál na čalúnenie základu.
 • Matrac. Musí opakovať ohyby chrbta, podporovať svalovú relaxáciu počas spánku. Tam sú matracy s plnivami alebo pružinovými blokmi; Ten sa vyznačuje dlhou životnosťou a vysokou úrovňou pohodlia.
 • Transformácia. Z typu mechanizmu závisí od toho, ako bude jednoduchá posteľ. Záleží na osobných preferenciách človeka. Ak plánuje pravidelne zdvihnúť posteľ, vezmite si model, ktorých rámec je vyrobený z najodolnejších materiálov.

Dizajn postele koreluje s interiérom celej miestnosti. Môžete vyzdvihnúť povrch pre konkrétny nábytok alebo naopak. Hlavná podmienka – všetky prvky interiéru musia byť navzájom harmonizované. Spálňa nemusí byť striktne zariadená v špecifickom štýle, prípustné miešanie niekoľkých dezaných destinácií. Rezadúra dekor je neprijateľná, ako aj simultánna kombinácia príliš veľa farieb.

Zaujímavé nápady na ubytovanie v interiéri

Monochromatická spálňa – ideálne riešenie pre tých, ktorí oceňujú prísnosť a obmedzenie v dizajne. Základňa lôžka sa vykonáva v čiernej farbe, má ostré, výrazné uhly, geometrické vzory môžu byť umiestnené na čelo. Rovnaké motívy prevládajú v interiéri celej miestnosti: na skrine a pohovky, prvky dekor; Ako ďalší tón, môžete si vziať sivú.

Jemná, romantická povaha ocení Pastelové odtiene zdobené izby. Posteľ a ďalší nábytok sa vykonáva v béžovej, piesočnatej, vanilke tóne. Prípustné kryt pohybových prvkov, ak nie sú príliš veľa: na tento účel sa broskyne posteľná bielizerá alebo vankúše zmestia, svetlé obrazy alebo fotografie na stene. V tomto interiéri budú lôžka s zaoblenými rohmi výhodné, charakterizujú hladkosť a mier.

Pre moderný interiér Pohovka s koženým čalúnením. Základňa môže mať účinok starožitnosti, zdobenie dekoratívnymi nitmi a kovovými detailmi. Pri výbere pokožky tmavých tónov by mali byť povrchová úprava steny a strop svetlý a monofónny, to isté sa vzťahuje na koberce a záclony. Ak sa plánuje zahrnúť prvky s výkresmi a vzormi, musia byť minimálne, aby nie je preťaženie priestoru.

VytváraťSúvisiaci interiér Pomôcť kombinácii materiálov s rôznymi textúrami a výkresmi. Kockovaný bedsprreater – jednoduché efektívne riešenie schopné transformovať interiér. Môže to byť ako iné prvky dekorov alebo byť jediným detailom s obrázkom nachádzajúcim sa v spálni. Pri výbere ložiska, kombinácia farieb berie do úvahy: najjednoduchší spôsob, ako kombinovať pokojné tóny.

O tom, ako zostaviť posteľ s zdvíhacím mechanizmom, pozrite si nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: