Lôžka bez zdvíhacieho mechanizmu

Pri výbere novej spálne, kupujúci často uprednostňujú pohovky, pretože sa nebudú hádať s ich funkčnosťou. Odborníci však odporúčajú nadobudnutie postele, aby sa zabezpečil pohodlný spánok a ortopedická podpora. Povieme, ako si vybrať posteľ bez zdvíhacieho mechanizmu a aké je jeho výhody nad pohovkami.

Typy a formy

Počet lôžok sú:

 1. Jedinečný. Znamenajú miesto na spanie pre jednu osobu, základom spálne je 15 drevených dosiek. Veľkosť – 90×200 cm.
 2. Double. Majú veľkosť 140×200, 160×200 alebo 230×220 cm a vhodné pre dvoch ľudí.
 3. Postele. Vypočítané pre jednu osobu a majú šírku 120×200 alebo 140×200 cm.

Dizajn postele je základ a nohy. Zadná časť hlavy a steny v blízkosti nôh sú pripojené k rámu, preberá hlavné zaťaženie. Hlavnou funkčnou výhodou postele sú zasúvateľné boxy, sú rozdelené do dvoch typov – Potter a rozšírenie.

Hlavička sa stane:

 1. Spojené s lôžkom alebo stenou, oddelene, napríklad vo forme skriniek alebo nočných stolov.
 2. Vysoko a nízko.
 3. Pevná alebo dekor vo forme perforácie.
 4. Z jedného materiálu s rámom alebo kožou čalúneným, textilom.
 5. Rôzne geometrické alebo neštandardné formy.
 6. S dekorom alebo bez neho.

V tvarovom lôžku môže byť:

 1. Obdĺžnikový – Možnosť štandardnej lôžka s ľubovoľným počtom miest na spanie.
 2. Okrúhly. Takéto postele majú zvyčajne veľké veľkosti a sú vhodné pre moderné interiéry spálne.
 3. Transformátor. Tieto modely sú transformované do skrine alebo hrudníka. Ideálne pre malé izby.
 4. Lôžka-pódium. Toto je posteľ bez nôh na plochom drevenom základe. Používa sa hlavne vo veľkých spálňach.
 5. Búda. Štandardná posteľ pre deti, má dve „podlahy“ a šetrí priestor.

Nasledujúce možnosti možno použiť ako základ:

 1. Drevené koľajnice alebo lamely. Takéto dosky si zachovávajú požadovanú elasticitu a tuhosť. Z ich počtu a vzdialeností medzi nimi závisí od nákladu a životnosti.
 2. Kovová mriežka. Vďaka pevnosti kovového základu bude životnosť tak dlho, ako je to možné, ale kvôli nedostatku požadovanej tuhosti, ktorá prosila pod váhou tela a v čase tvorí účinok hojdacej siete.
 3. Hárok. Pod takýmto základom sú materiály určené – drevotrieskové dosky, MDF a Phaneur. Cena výrobkov s takýmto rámcom bude oveľa lacnejšie ako dve ďalšie možnosti, ale aj životnosť je nižšia.
Prečítajte si viac  Vlastnosti matracov Konkord

Dizajn

Posteľ pozostáva z niekoľkých prvkov, z ktorých je najdôležitejší, z ktorých je rám. Zahŕňa – chrbát, králi, podporuje. V niektorých prípadoch, kompletné s nočnými nočnými stolíkmi, stolnými, nafukovadlami alebo vstavanými skrinkami, ktoré môžu byť čelo alebo ponoriť.

Okrem toho, na žiadosť kupujúceho, podsvietenie môže byť namontované v posteli, posteľná bielizeň, doska (pre detské postele), baldahin, zrkadlá.

Okrem rámu ďalšieho dôležitej zložky postele bude matrac. Jeho voľba závisť a osobné preferencie, lekárske svedectvo a rozpočet.

Matrace sú tri hlavné druhy:

 1. Poropolón – Výrobok nie je najvyššou kvalitou, často má ortopedické vlastnosti, ale vyznačuje sa jej stručnosťou.
 2. Bavlna – Najlacnejší pohľad na matrace. V priebehu času sa v ňom watta valí a počas spánku sa vyskytne nepohodlie.
 3. Jar – optimálny pohľad na matrac. Má rôzne plnivá a typy pružín. Z týchto ukazovateľov a závisí od jej životnosti.

Rozmery

Pre štandardnú manželskú posteľ sú tri hlavné veľkosti: 160×180, 180×200, 200×220 cm. Najčastejšou a prístupnou možnosťou je tá, kde je dĺžka dve metre.

Pri výbere veľkosti, ktorú potrebujete, aby ste zvážili hmotnosť a rozmery ľudí, ktorí sa na nej spať, ako aj oblasť miestnosti. Bude najlepšie, ak sa okrem postele na svojich stranách zmestí dve nočné stolíky.

Veľkosť je určená nielen rámom, ale aj chrbtom alebo čelnou doskou. Ak chrbtice nemusia byť, potom bude hlava takmer vždy. Jeho výška je vybratá individuálne alebo v závislosti od modelu.

Rám materiálov, základňa a čalúnenie

Náklady na lôžko priamo závisia od materiálov používaných priamo. Pre rám a základne používajú tri materiály:

 • Drevo. Najodolnejší, šetrný k životnému prostrediu, ktorý je vhodný pre takmer všetky interiéry. Pre výrobu spálne nábytok Vyberte si najčastejšie dub, buk, borovicový, somší alebo čerešňa. Všetky tieto materiály sa vyznačujú pevnosťou a nerozlišujú škodlivé páry, na rozdiel od drevotrieskovej dosky alebo preglejky. Okrem dreva sa Rattan považuje za vysoko kvalitné a odolné voči opotrebeniu, je to práve používané v produkcii nábytku častejšie ako ostatné materiály. Napriek ľahkosti je vysoko trvanlivý.
 • Kovový. Lôžka na kovovom základe as kovovou čelenkou vyzerajú nezvyčajné a nádherne, ale studený kov je príjemný pre mnoho ľudí. Normálne postele dnes na vrchole popularity. Používajú sa v moderných štýloch moderného alebo high-tech.
 • Drevotrieskové dosky, MDF a kovové plasty. Tieto materiály sú považované za najlacnejšie a najviac nespoľahlivé možnosti. Niektorí odborníci ich tiež považujú za nebezpečné pre zdravie.
Prečítajte si viac  Tenké matrace

Pokiaľ ide o čalúnenie, môže byť vyrobený z akéhokoľvek druhu tkanín, vrátane kože.

Nesprávne možnosti

Prítomnosť čelnej dosky poskytuje silný, zdravý spánok, drží vankúš a chráni tapetu pred oderu.

Existujú tri hlavné možnosti:

 1. United s posteľou.
 2. V kombinácii so stenou.
 3. Vo forme nožného nábytku.

Hlava hlavy môže byť tiež nízka alebo vysoká, tuhá alebo mäkká, rôzne geometrické tvary a textúry.

Ako si vybrať?

Pri výbere, musíte vziať do úvahy niekoľko dôležitých funkcií:

 • Štýl Spálňa.
 • Veľkosť. Záleží na parametroch a hmotnosti spánku. Pre najpohodlnejší spánok sa potenciálny vlastník pridáva od 15 do 20 cm. Výsledná dĺžka a bude najpohodlnejšia.
 • Výška. Na určenie dokonalej výšky spálne, stačí sa priblížiť k posteli. Vyberte možnosť, kde sú kolená na rovnakej úrovni s matracom.
 • Materiál. Keď je zvolený dizajnový materiál, je dôležité zvážiť nasledovné: Ak si vyberiete kov ako hlavný materiál, potom sa uistite, že je pokrytá proti korózii ochranným zariadením, umožní umývanie posteľ bez vystavenia hrdze a predĺži svoju životnosť. Pri výbere stromu ako hlavný materiál dávajte pozor na pole.

Príslušenstvo

Rôzne objekty môžu pôsobiť ako príslušenstvo. Tu sú niektoré z najobľúbenejších:

 • Baldachýn. Navyše, Baldakhina bude to, čo vytvára súkromie. Najčastejšie sa používa pre detské izby, napriek tomu, že zbiera prach a blokuje správne prijatie kyslíka počas spánku.

 • Dekoratívne prvky čalúnenia. Pomocou ich pomoci sa vytvorí potrebná entourage, ale môžu byť tiež škodlivé pre zdravie – prach, nečistoty a kliešte s posteľou sa v nich hromadia. Ak je dekor vyrobený vo forme záhybov, budú problémy s ich čistím. V prítomnosti malých detí alebo zvierat v dome, celé čalúnenie tkaniva stráca vzhľad a všeobecný pohľad na posteľ sa stáva inštitúciou.

Ako vytvoriť jednoduchú posteľ bez zdvíhacieho mechanizmu s vlastnými rukami, pozrite sa na nasledujúce video.

Prečítajte si viac  Vlastnosti MatTress MaterLux
Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: