Lôžko skríň

Každý majiteľ domu alebo bytu chcem zariadiť izby čo najviac a racionálne, z hľadiska, zachovanie voľného miesta. Veľmi často v spálni lôžko alebo pohovka trvá veľa námestí a chýba miesto na hrudník alebo skrinku, ktoré sú tak potrebné. V tomto ohľade boli dizajnéri schopní kombinovať príjemné s užitočným, a to vytvoreným posteľou šatníka.

7

Fotografia

Čo si predstavuje?

Ak spálňa nie je bohatá na nadmerný priestor, a musí vytvoriť veľký počet nábytku, potom optimálne riešenie bude nákup postele skrine. Samotný dizajn nie je komplikovaný, ale v rovnakom čase jedinečný. Odolné puzdro s priečnymi lamelami je pripevnené na stranách do skrine a na stenu (stena by mala byť vyrobená z betónu, a nie z sadrokartónu) pre dodatočnú protizávažiacu hmotnosť. Zo zadnej strany je spravidla vnútorná dekoratívna stena skrine, ktorá môže vykonávať dekoratívnu funkciu alebo hrať úlohu opierky hlavy.

Vo večerných hodinách, keď čas príde ísť do postele, z obyčajnej skrine dostane spoľahlivo skryté skladacie posteľ. Počas dňa sa spací priestor ľahko odstráni a uvoľní priestor. Existuje teda možnosť fungovať na území miestnosti. V skrini môžete dať oblečenie, spiace zariadenia a oveľa viac a lôžko sa používa na požiadanie.

Výhodou takéhoto nábytku je, že to pomôže kombinovať rôzne miestnosti v jednej miestnosti, napríklad to môže byť aj pracovná kancelária alebo obývacia izba a spálňa alebo detská izba. Navyše na všetko, každé ráno nebudete musieť vyplniť posteľ, pretože systém popruhov je premyslený v takých lôžkach, s ktorou posteľná bielizeň bude držaná na mieste, keď posteľ stúpne na stenu v stacionárnej polohe.

Tento premyslený detail šetrí čas, a najmä urýchľuje čistenie, ak sa hostia náhle prišli.

Na trhu sa objavujú čoraz viac funkčné a vylepšené modely. Napríklad, na rozloženie pohovky už nepotrebujete fyzickú pevnosť, je potrebné stlačiť tlačidlo ovládacieho panela a miesto na spanie sa zobrazí v priebehu niekoľkých sekúnd.

Typy konštrukčných a transformačných mechanizmov

Podľa typu mechanizmu na zdvíhanie a skladanie, lôžkové skrine majú 2 možnosti: plyn a pružinový systém:

 • Tlmiče plynu majú vo vnútri plynu, ktorý lisy, zase, na pieste, vďaka tomu, posteľ hladko a pomaly klesá, bez rizika. Takýto šatník poteší jeho dlhú životnosť, ale cena za takúto kvalitu je vhodná (bude musieť zaplatiť trochu drahšie ako za vyššie uvedeným mechanizmom).
 • Zariadenie mechanizmu vypúšťacej pružiny Samotné jednoduché a ľahko sa používa. Springs sú natiahnuté z hmotnosti postele, a tak padne na podlahu. Ako skúsení majstri hovoria, takýto mechanizmus bude slúžiť menej ako plyn, pretože z častého používania pružiny, s časovým kučery oslabuje a deformuje, takže takýto transformátor je oveľa lacnejší.

Pri forme dizajnu skladacieho mechanizmu sa rozlišuje šatníková lôžko zvislého skladania a horizontálu:

 • Vertikálne skladacie posteľ Veľmi praktické a pohodlnejšie pre jeho funkčnosť. Je to spôsobené tým, že počas dňa sa skrýva v skrini, uvoľní veľký priestor v pracovnej oblasti. Veľmi často je skrinka vybavená vstavanými policami, skrinkami alebo zrkadlom v plnej výške. Je veľmi dôležité, aby posteľ šatníka stála na plochom povrchu (niekedy je zarovnanie podlahy), inak kvôli sklopeniu stenu skladacieho mechanizmu môže tiež jesť a pracovať zle.

 • Ak sú rozmery miestnosti malé, potom pre takéto priestory sú vhodné Horizontálne skladací mechanizmus. Vo väčšine prípadov je to vstavaná zatiahnuteľná pohovka, ktorá ľahko opustí a transformuje na plnohodnotné posteľ. Je dôležité pochopiť, že takýto model bude musieť každý čas šíriť posteľnú bielizeň. V prípade vertikálne rastúceho lôžka je spodná bielizeň upevnená popruhmi a odstraňuje v stacionárnej polohe.

Existujú pokročilé modely 3 v 1, kde sa nachádza samotná skriňa, malá pohovka, prefabrik s posteľou v strede (na oboch stranách). Táto možnosť je veľmi praktická a funkčná v tom, že v noci sa nachádza plná spiace posteľ a popoludní malá uhlová pohovka a veľká, priestranná šatníková skriňa. Pre veľmi malé izby sa zmestí otočné skladacie alebo rotujúce lôžko. Princíp pôsobenia takejto skladacej spálni Lodge je veľmi jednoduchý: Vďaka špeciálnym spojovacím materiálom musíte otočiť hlavné telo a presunúť ho na seba. V obvyklom zozbieranom stave je to bežná skrinka s umiestnenými knihami alebo potrebnými vecami.

Teraz zatiahnuteľný mechanizmus funguje z diaľkového ovládania, takže je veľmi dôležité, aby bola posteľ na pevnom kovovom ráme.

Modely

Skrinka je transformátor, ktorý má dnes veľké množstvo modelov pre každú chuť spotrebiteľa:

 • Tam sú obvyklé typické formuláre bez špeciálnych potešení, Napríklad, jediná vertikálne zložená posteľ s malým mezanín v hornej časti. Táto možnosť je vhodná pre skromné ​​miestnosti, kde dieťa žije alebo pre hostel, kde je niekoľko zón pre pohodlný pobyt v blízkom apartmánoch.
 • Odroda je posteľ s skrinkou v hlavičke. Toto je veľmi pohodlný model, ako môžete dať knihy, dať na spanie alebo len veci. Alebo si môžete kúpiť model s knižnicou, ktorá môže byť umiestnená nielen na vrchole, ale aj na boku.
 • Tam sú postele-stojany, Ktorý v rozloženej forme sa podobajú klamshell, v skutočnosti, to je skladacie s matracom pohodlným posteľou. V stacionárnom, zostavenom stave je kompaktný nočný stôl, ktorý môže byť odobratý do chaty alebo v lese spať a relaxovať s komfortom.
 • Rôzne vyššie uvedeného modelu je zásuvková lôžko. To znamená, že posteľ v denní sa skrýva v určenom mieste v šatníku, a vyššie je malá a kompaktná skriňa s policami, kde sú veci tiež úhľadne umiestnené.
Prečítajte si viac  Blue Spálňa

 • Rohové izby sú vhodné pre stredne veľké izby Alebo skrinky v tvare P. V uhlových alebo m tvarovaných modeloch na jednej strane je umiestnená transformátorová lôžko, a z druhej strany je šatníková skriňa, ktorá môže byť so zrkadlom, malým príborom alebo množstvom pohodlných políc, kde sa výrazne usadia Knihy aj kozmetické potreby. Takéto modely robia interiér miestnosti jedinečným a praktickým.
 • Pokiaľ ide o model P-tvar, Potom tu, spravidla, posteľ je medzi dvoma skrinkami, takže spustená posteľ veľmi útulný a romantický.
 • Pre malú detskú izbu Je potrebné zvoliť najfunkčnejšiu laboratóriu, ktorá sa sám osebe kombinuje niekoľko ďalších povrchov. Tam je dvojaký model, ktorý je vybavený stôl a skrinkou so zásuvkou na písané príslušenstvo alebo pre učebnice. Táto možnosť je veľmi pohodlná, pretože deň je plnohodnotná pracovná stanica na vykonávanie domácich úloh, a večer sa tento priestor transformuje na pohodlné posteľ.
 • Alebo ak 2 deti žijú u detí, Môžete vyvŕtať dvojpodlažnú alebo dvojpodlažnú posteľ, ktorá má tiež zasúvateľný stôl, takže deti budú mať miesto na spanie a pracovný priestor na písanie a čítanie.

 • Posteľná polica bude vynikajúcim riešením. V deň denne sa toto príslušenstvo transformuje na pravidelnú pohovku s poličkou na vrchole, ktorá môže byť vyrobená z dreva aj skla.
 • Pre mládež si môžete kúpiť súbor 3 v 1, Tam, kde je posteľ, stôl, šatníková skriňa. Ukazuje sa, že takýto model má skrinku na dne (pod posteľou), a má tiež hĺbku v pracovnom priestore, konkrétne pod stacionárnym a plnohodnotným stolom. Takýto model je trochu pozdĺžny, takže strana môže byť malý rebrík na stúpanie na posteľ.

 • Pre milovníkov loftového štýlu Zaujímavé riešenie bude získavanie postele na pódiu. Vo svojej úlohe sa nachádza vonkajšia skrinka, ktorá je podpora pre matrac. Ukazuje sa, že posteľ je na vrchole na skrini. Je to veľmi pohodlné, pretože zakaždým, keď nemusíte ísť pre svoju obľúbenú knihu, je to vždy po ruke.
 • V neštandardných izbách obdĺžnikové Skrinka so stranami bokov v jednom riadku bude perfektná. Úzka časť bude teda vizuálne vypracovaná a „vyrovnať“ priestor.
 • V kompaktnej spálni pre dvoch dospelých Vhodná stena postele s otočnými dverami. Ako obvykle, v noci, takáto lôžko sa používa podľa miesta určenia, a ráno sa vracia späť do steny a zatvorí dvere, aby boli úplný obraz pevnej skrine.

Rozmery

Každá izba má jedinečný interiér a rozmery, ktoré potrebujú vybrať rozmery budúceho lôžka skrinky.

Rozmery je potrebné zvoliť takým spôsobom, že to bola plnohodnotná posteľ a pohodlná šatníková skriňa, ktorá zmestí všetky potrebné veci. Veľkosť veľkosti sú vypočítané zo vstavaného postele.

Miesto na spanie môže byť jednoduchá, dvojnásobná alebo veľkosť MAXI, kde sa 3 ľudia môžu zapadnúť, ale takéto skrine budú s najväčšou pravdepodobnosťou vykonať na objednávku.

Spravidla má vertikálne skladacie samostatné lôžka štandardnú šírku – 90 cm a dĺžka – 180 cm. Je veľmi dôležité vziať do úvahy výšku postele z podlahy, aby ste boli pohodlné vstať po spánku. Dvojlôžkové postele môžu mať rozmery 160×200 cm, 180×200 cm, s výškou podlahy 50 cm. Často, obyčajné modely kabinetových lôžok nesmú prekročiť šírku samotného na spanie, ale na bokoch sú tie, ktoré sú potrebné ďalšie „rozšírenia“, ktoré musia byť tiež merané pred inštaláciou.

Farebné riešenia

Zdvihol farbu budúceho nábytku, mali by ste pokračovať z interiéru témy a farebnej garážovej miestnosti.

Dá sa povedať, že dnes univerzálna farebná paleta pozostáva z niekoľkých odtieňov bielych (mlieko, smotany), čiernej (sivej, popola), hnedého (Ocher, tabak). V posledných rokoch je jeden fotónový nábytok objednaný menej často, pretože je ťažké rozdeliť priestor na zónach.

Spravidla, v detskej izbe, kabinetová posteľ môže mať nezvyčajný a farebný ornament na povrchu skrine, a samotná posteľ môže byť vykonaná v pokojných farbách, takže dieťa je ľahšie zaspávať.

Prečítajte si viac  Výber interiéru pre spálňu. Skriňa

Nezabudnite, že farebná paleta pomôže odstrániť chyby a nesprávny tvar miestnosti.

Napríklad, mliekarenské alebo ľahké šedé skrinové lôžko s vertikálnym mechanizmom bude dokonale dopĺňať štvorcové miestnosti, vďaka svojej funkčnosti a farbe, bude miestnosť širšia, najmä ak sú steny a ozubené steny a prevody sú tiež vyrobené v jasných farbách.

Urob si izbu viac vzduchu pomáhajú odtiene kovových, modrej alebo striebornej farby, aj keď je dekoratívne vložky.

A čo je najdôležitejšie, keď si vyberiete farebné riešenie, musíte si vybrať tie odtiene, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou ako to a nebudú trvať časom, takže treba sa vyhnúť príliš svetlé a agresívne farby (jasne červená, sour-zelená alebo kyslá žltá farba )

Tipy na výber

.Pred nákupom šatníka postele, musíte premýšľať o budúcom plánovaní miestnosti vopred, pretože existuje riziko, že takýto nábytok je ešte viac pokrok v miestnosti:

 • Prvá vec je venovať pozornosť je veľkosť postele. Ak má miestnosť malé veľkosti, je lepšie zvoliť si skriňový posteľ s vertikálnym skladacím mechanizmom. S dostatočným priestorom si môžete vybrať akýkoľvek model, hlavnú vec, takže stručne zapadá do interiéru. Prednastavené miery priestoru prideleného pod touto lôžkom.
 • Po druhé je to výber dizajnu. Dizajn fasády je tiež jedným z hlavných bodov. Veľmi často sú skrinky vyrobené z MDF alebo drevotrieskovej dosky. Niekedy môže fasáda časť vykonávať z masívneho dreva, plastu alebo niekoľkých materiálov. Mali by ste tiež uprednostňovať modely so zabudovanými zrkadlami alebo zvýrazňovacími panelmi, vďaka ktorým sa môžete čítať v posteli večer bez nákupu prídavnej podlahovej lampy alebo lampy.

 • Opatrne vyberte transformačný mechanizmus, najmä ak takáto posteľ bude v detskej izbe. Ako už bolo uvedené, existujú mechanizmy plynu a pružiny. Majstri radia, aby uprednostnili gazlift, pretože pramene strácajú svoju elasticitu a prestávku.
 • Pokiaľ ide o podporu postele, Potom mnohí spotrebitelia neodporúčajú vybrať si posteľ s oddelenými nohami, je najlepšie vybrať si solídne dosky ako podporu.
 • Najdôležitejšia vec pri výbere je bezpečnosť samotného dizajnu, Takže musíte požiadať predávajúceho, aby ukázal certifikát kvality, aby bol pokojný a presvedčený, že posteľ nebude prerušiť počas spánku alebo nespadá, keď je v zdvihnutej pozícii.

Možnosti ubytovania

Skrinka je univerzálny dizajn, ktorý dokonale zapadá do priestoru malého bytu. Existuje však veľké množstvo možností ubytovania, ktoré pomôžu šetriť priestor čo najviac:

 • Tento model je spravidla umiestnený v spálni a použitie pre cieľ. Zvyčajne je skrinka doplnená malým stolom alebo zrkadlami.

 • Veľmi často na účely úspory priestoru v malej miestnosti, Takéto posteľové skrinky sú inštalované v špeciálnom vybraní v stene alebo v výkriku vyrobených zo samotných skríň. Toto je veľmi pohodlná možnosť rozloženia, pretože nie je potrebné stráviť samostatný voľný priestor pod posteľou.

 • Vynikajúcim riešením bude umiestnenie šatníka na balkóne. Po prvé, šetrí veľký počet voľných priestorov v obytnej miestnosti, a po druhé, je tu skvelá príležitosť spať s otvorenými oknami a podľa toho, s čerstvým vzduchom celú noc. Aj v kompaktnej spálni, v kombinácii s balkónom, je už miesto na spanie, potom na lodžii je možné postned na noc hostí a skrinka na použitie neustály.

Je veľmi dôležité, aby bol balkónový povrch hladký, bez zakrivenia, rovnako ako tento priestor by mal byť zasklený a izolovaný, takže v zime to bolo pohodlné spať.

 • Pokiaľ ide o obývaciu izbu, Posteľ zabudovaná do skrine bude tiež vynikajúcim riešením funkčného používania priestoru. Skladacia lôžko je možné získať len v prípade príchodu príbuzných alebo priateľov zostávajúcich cez noc, a popoludní bude vynikajúci šatník, kde budú potrebné veci.
 • Ak je byt alebo domov veľmi malé veľkosti, Potom si môžete premýšľať o umiestnení šatníka postele v kuchyni, hasenie na obrazovke. To je, samozrejme, zaujímavá verzia úsporného priestoru, ale nezabudnite, že v tejto miestnosti varia jedlo a vône zostávajú v procese jej varenia, ktorý môže zabrániť pohodlnému spánku.

Materiál

Moderné nábytkové továrne sa spravidla snažia vytvoriť nábytok z vysoko kvalitných materiálov. Z vysoko kvalitných kovových zliatin, ako je napríklad oceľové alebo hliníkové mechanizmy, vďaka ktorej je skrinka transformovaná do postele a späť. Poskytuje teda dlhú životnosť nábytku.

Pokiaľ ide o telo armatúr, môže byť vyrobený z kovu alebo z radu vysoko kvalitného dreva. Zvyšné časti a časti lôžka môžu produkovať z drevotrieskov, MDF alebo dreva:

 • Ak je šatníková posteľ je vyrobená zo skutočného, ​​rozloženého dreva, Potom tento nábytok poteší ich životnosť, pretože tento materiál je jednou z trvanlivých a vysoko kvalitných. Cena, samozrejme, bude vhodná, ale krása a spoľahlivosť sú poskytnuté na dlhé využitie. Hlavnou vecou je, že všetky drevené povrchy sú liečené špeciálnou impregnáciou z formy a hmyzu.
 • Ekonomickejšou možnosťou je posteľná skriňa z MDF. To je tiež vysokokvalitný a spoľahlivý materiál, ktorý má pozitívny výkon, sa tiež líši v jej vzniku životného prostredia. Samotný rámec je často vyrobený z kovu a fasádnych a dekoratívnych prvkov z MDF, takže modelové náklady je lacnejšie a má menej hmotnosti pre jednoduchosť prenášania.
Prečítajte si viac  Spálňa v čiernych a bielych tónoch

 • Veľmi často pri výrobe tohto prístupu sa používacia drevotriesková doska. Tento materiál je celkom prijateľný v cene, má nízku hmotnosť, ktorá uľahčuje samotný dizajn a jeho použitie schôdzkami. Najdôležitejšou vecou je, že drevotriesková doska bola 1 kategória, inak druhý časový lisovací lis nebudú trvať a musia si kúpiť nový nábytok.

Na hasenie alebo čalúnenie samotného postele sa používajú aj rôzne materiály, všetko závisí od modelu. Ak je napríklad model 3 v 1, keď je malá pohovka, potom môže byť pokrytá jacquard, shenylm, skutočnou kožou alebo jeho náhradou (umelou alebo ECO). Trasanie môže byť obvyklé alebo dekoratívne, napríklad, prepravovaný poter.

V prípade, že je nainštalovaný zvyčajný štandardný model lôžka skrinky, kde sa miesto na spanie skrýva vo vnútri, potom sa tesný materiál nemusí používať vôbec. Lamela je jednoducho umiestnená na matrac, ktorý v budúcnosti pokrýva list.

Veľmi často môže tento nábytok doplnený dekoratívnymi prvkami, napríklad šatníková skriňa môže mať sklenené alebo zrkadlové vložky alebo majú dekoratívny kovový vzor (umenie kovanie).

Band-skrinka v interiéri: Nápady na dizajn

Každý model kabinetového lôžka sa vykonáva v určitom štýle, ktorý je vhodný pre určité rozmery miestnosti. Pre malé izby, nábytok v štýle minimalizmu, podkrovia alebo high-tech sú dokonale vhodné:

 • Lôžko skríň High-tech štýl sa líšia svojou veľkou funkčnosťou, praktickosťou a neštandardným dizajnom. Takéto modely budú nielen skvelé miesto na relaxáciu a miesto vecí, ale aj dekoráciu samotnej miestnosti, pretože dizajn je vždy vyrobený s pridaním brilantných alebo matných povrchov.

 • Minimalizmus štýl Rôzne so jednoduchosťou foriem a malých rozmerov bez okrajov. Spravidla je to posteľná stojana alebo posteľná stena. Zaberajú malý priestor a majú tiež malú hmotnosť.

 • Smer Štýl loftu Nedávno sa objavili, ale už dôvody. Jedná sa o skrinky vo forme pódia, kde je táborný povrch a základňa pre matrac. Takéto modely sú veľmi romantické a zapadajú sa takmer každý interiér.

Pre stredné miestnosti, dizajnéri radia, aby získali lôžkové skrine v štýle provence, modernej alebo krajiny:

 • Ľudia, ktorí uprednostňujú klasiku, vzduchové uniformy a kvalitné materiály môžu bezpečne vziať Lôžko skrinky v štýle Provence. Tento model bude mať jasné čiary a formuláre. Takéto modely majú spravidla vstavanú vertikálne skladaciu lôžko s dvoma skrinkami na bokoch, ktoré môžu byť doplnené vstavanými skrinkami. Takéto modely majú tiež krásnu a volumetrickú čelo, ktorá môže byť pripevnená na stenu alebo na vnútornú stenu vnútornej steny skrine.
 • Krajina Kabinet Rozlišuje sa tým, že by mala byť vyrobená z drevnej polí (Linden, borovica, červený strom) alebo s prídavkom kovu. Tento model má rozlišovacie vlastnosti, ako je sila, spoľahlivosť a trvanlivosť. Pre strednodobé izby bude takýto model vynikajúcou možnosťou.

 • Čo sa týka Moderný štýl, Potom sa takéto modely charakterizujú bohatstvom foriem a veľkostí. Kombinujú hladké povrchy neobvyklými dekoratívnymi vložkami. Môže to byť dekoratívne rezbárstvo na nohách postele alebo na krídlovej skrine, alebo laconickou jednoduchosťou, bez dodávok a rušivých častí. Takéto šatníkové lôžko bude veľmi krásna a praktická doplnková izba.

Pre veľké a priestranné izby sú vhodné veľké lôžkové skrine, ktoré sú schopné rozdeliť priestor na zóne. Môže to byť barokový štýl, klasicizmus alebo rokoko:

 • Z samého mena Barokový štýl, Je možné zrejmé, že taká šatníková lôžko bude plná spieva, môže mať dokonca dekoratívny štuk, a čo je najdôležitejšie, je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov (ušľachtilé drevo, vysoko kvalitné kovové zliatiny, trvanlivý a krásny pevný materiál ). Veľmi často takéto modely robia na objednávku tak, aby miestnosť bola harmonické prostredie, ktoré možno zmeniť v závislosti od dňa.
 • Bez zistení nestojí ROCOCO. Jeho charakteristická strana je prítomnosť zaoblených a mäkkých foriem s pozláteným alebo vyrobeným pod starovekými prvkami. To môže byť „Shabby“ rukoväte zo skrine alebo zatiahnuteľného nočného stola.

Väčšina dizajnéri sú presvedčení, že ak nie sú žiadne nápady, aký štýl je potrebné vyzdvihnúť nábytok v miestnosti, potom je lepšie si vybrať klasické. Klasická kabinetová lôžko poteší s jeho praktickosťou, funkčnosťou, jednoduchosťou formulárov a farebného gamutu, ktorý sa zmestí absolútne v akejkoľvek dizajne miestnosti.

10

Fotografia

Viac informácií o mechanizmoch skrinových lôžok môžete zistiť v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: