Malý izbový dizajn 6-7 kV. M

Priestranná izba dáva takmer nekonečné možnosti plánovania, výber štýlu, dizajnu, dekorácie, dekor. S týmto problémom nie sú žiadne problémy. Prípad pre fantázie malého majiteľa a finančných príležitostí. Opatrne opačná situácia, keď sa rozmery spálne sotva dovoľujú, aby ste tam umiestnili posteľ alebo pohovku. A chcem to vybaviť aspoň štýlovú, modernú a krásnu ako priestrannú izbu. O všetkých nuans týkajúcich sa usporiadania spálne s rozlohou 6-7 kV. m, náš článok povie.

Plánovanie

Malé priestory miestnosti, samozrejme, obmedzuje možnosti pri výbere nábytku, farebných riešení, dizajnu. Preto v dizajne dizajnu interiéru je potrebné veľmi starostlivo zvážiť niekoľko možností, náčrtov, schém. To vám umožní vybrať si dokonalú vhodnú možnosť pre miniatúrnu spálňu v závislosti od konfigurácie, konštrukčných prvkov, okien.

Izby 2 veľkosti 3 metre alebo o niečo viac okrem obmedzení majú určité výhody. Nie všetci ľudia dávajú prednosť priestranným priestorom, najmä ak príde na odpočinok a spánok. V tomto prípade je útulná izba s rozlohou 6-7 m2 s oknom presne to, čo potrebujete.Nič zbytočné – len spálne miesto, banský nábytok, mäkké rozptýlené svetlo, príjemný dekor. Útulný roh, kde sa chcete vrátiť po tvrdom dni a relaxovať v príjemnom, vkladaní.

Napriek rôznorodosti štýlov, dokončovacích materiálov, možností dizajnu, existuje niekoľko všeobecných princípov, ktoré sledujú pri vývoji malých priestorov:

 • Svetelná farba gama (Neklassové odtiene a tóny nielen neznižujú malý priestor, ale tiež robia miestnosť zapaľovaciu a priestrannú);
 • Optimálne použitie každý štvorcový centimeter bezplatného námestia;
 • Výber spiacej zóny; \ T
 • Výmena vonkajších tuberov a regály namontované police;
 • Použitie ľahkých záclonov, Tenké závesy namiesto ťažkého portéra;
 • Použitie rôznych techník dizajnérov V tom istom interiéri;
 • Použitie ďalších svetelných zdrojov Ak je to nevyhnutné.

Malé priestor miestnosti, s kompetentným výberom a umiestnením nábytku, umožňuje v prípade potreby vytvoriť malý pracovný roh. Aby ste ho uhasili z postele, ľahké opony alebo Shirma umožní, a ako nábytok bude stačiť na písomnú tabuľku, stoličku a malú poličku.

Veľmi často rozšíriť užitočnú plochu, použite spôsob kombinovania spálne s inými miestnosťami, ako je obývacia izba. Zároveň bude spánkové miesto oplotené od zvyšku Canopy, Curtain, Shirma, Partition.

Výber štýlu

Dokonca aj 6-7 kV. m môže byť dostatočná na vytvorenie interiéru zdobeného v niektorých jasne vyslovovaných štylistických smeroch. Aby ste to urobili, musíte poznať základné princípy tohto štýlu a ukázať svoju fantáziu. Izba, navrhnutá v určitom druhu definovaného štýlu, vždy vyzerá výhodnejšie ako len krásna zariadená izba. Štýlové rozhodnutie robí interiér dokončený, harmonický, tuhý.

Samozrejme, nie všetky pokyny budú rovnako harmonické na pozeranie v malej miestnosti. To platí najmä pre bujné, pompézne, spojovacie štýly (barokové, rokokové alebo art deco). Predpokladajú prítomnosť masívneho nábytku, svetlé farby, bohatú dekoráciu. Existuje však niekoľko ďalších stručných smerov, ktoré budú vyzerať menej zaujímavé, štýlové a krásne. Toto je klasický, minimalizmus, provence, ekologický štýl, orientálne smery. Tieto štýly znamenajú svetlé farebné riešenia v dizajne, stručné, elegantné dekor, klasický nábytok.

Povedzme o nich podrobnejšie:

 • Moderný štýl. Spálňa zdobená v tomto štýle zahŕňa pokojné odtiene, krásny nábytok, nedostatok svieži dekor. Pre návrh stien, strop a pohlavie používajú monofónne materiály. Ako dekorácie možno použiť krásne armatúry, zrkadlo, leštený drevený nábytok. Situácia umožňuje malé zosuvy pôdy alebo klasické sconces, vnútorné rastliny, keramické šperky.

 • Klasický. Klasická spálňa nikdy nevychádza z módy. Takže klasický štýl je jedným z najobľúbenejších. Nie je krik, nie vulgárny, je charakterizovaný rafinovanosťou, milosťou, šľachtou vo farbách a nábytku. Tenders odtiene béžovej, mliečnej, broskyňovej, ružovej, lilac, zelenej, piesočnej a ďalších farieb, aby sa interiér veľmi svetlo, vzduch.

 • Interiér „pod hviezdičkou“. Dekor vo forme starovekých štukových, strieborných alebo keramických šperkov, krištáľ pomáha vytvoriť aj v najmenšej atmosfére miestnosti luxusného paláca. Krásne materiály sa používajú na registráciu: Velvet, Satin, Silk, Jacquard. Ale nemali by to byť príliš, všetko je veľmi stručné a zdržanlivé.

 • Provence. Perfektné riešenie pre tých, ktorí uprednostňujú francúzske vylepšenie a milosť. Pre dekoráciu sa používa výnimočne jemná, ľahká paleta: biela a ružová, modrá, lila, zelená, žltá. Opakovateľné textilné doplnky a príslušenstvo: posteľná bielizeň, keid, záclony s malým ornamentom (polka dot, kvety, klietky). Spálňa Nábytok v štýle Provence by mal byť najjednoduchší a prísny. Použitie prírodných materiálov a kompozícií z žijúcich a umelých farieb je vítané.

 • Loft. Tento štýl je charakteristický pre svetlé, nezvyčajné prírody, odmietajúc všetky zvyčajné a dobre zavedené. Smer dostal svoj názov z predchádzajúcich tovární a priemyselných skladov, ktoré boli naraz prevedené na obytné priestory. Z starých výrobných workshopov v byte boli tehlové steny, bez všetkých povrchov, vysokých stropov a otvorených okien. Minimálny dekor, charakteristika tohto štýlu, as nie je možné použiť na malú izbu. Farebný rozsah je pomerne obmedzený: čierna, biela, sivá, hnedá. Dodatočný styling pod opustenou výrobnou miestnosťou zahŕňa otvorené lampy bez stropu, steny, imitáciu tehličiek alebo betónu, dosky.

 • Minimalizmus. Minimalizmus – ďalší veľmi dobrý smer na dokončenie malej miestnosti. Tento štýl je charakterizovaný úplnou absenciou akýchkoľvek fills v dizajne (kučery, ruže, kefy, luky, ruffy, voláre). Farba riešenie zvyčajne pozostáva z kombinácie dvoch kontrastných alebo blízkych odtieňov. Interiérový dizajn je postavený v jasných, správnych geometrických linkách, nábytok je veľmi štandardný, žiadne nezvyčajné formy. Takýto interiér bude musieť podnikať ľudí, ktorí uprednostňujú racionálnosť vo všetkom, a to aj v dizajne svojich domovov.

 • Škandinávsky štýl. Charakteristickým znakom štýlu je kombináciou rôznych veľmi svetlých, transparentných, studených tónov. To je predovšetkým biela, sivá a modrá. Takéto štylistické riešenie bude optimálne pre miestnosť, ktorej okná sa prehliada slnko. Studený farebný gamut dá pocit čerstvosti a zimného chladenia aj v najhorúcejšie a slnečnému dňu.

Farebná paleta

Jedným z odporúčaní pre navrhovanie malých miestností uvádza, že farebný rozsah nábytku, dekorácie, dekor by mal byť svetlý. Tmavé a svetlé, nasýtené farby nielen vizuálne znižujú malý priestor, ale tiež to robia viac pochmúrnym a ťažkým.

Pastelové gama farby sú dostatočne bohaté a rôznorodé vybrať perfektnú vhodnú možnosť pre orezanú spálňu. Pred výberom farby by mala zohľadňovať dizajnové prvky miestnosti, jeho plochu, konfiguráciu, umiestnenie a samozrejme ich vlastné túžby a preferencie.

Urobte si vyvíjajúce sa okná na severnej strane miestnosti viac teplé a útulné, rôzne odtiene broskyne, oranžovej, žltej, svetlej ružovej, farby mlieka pomôže. A naopak – na mufle príliš svetlý a slnečný interiér pomôže studené odtiene lila, modrej, pistácie farby. Prírodné, prírodné farby pomôžu vytvoriť atmosféru domáceho pohodlia a tepla.

Zvážte, ako jedna alebo iná farba alebo jeho tieň, môžem konkurovať malým spálňovým dizajnom

 • biela farba. Najjasnejšie, čisté, svetelné farby okamžite transformuje aj tie najľahšie interiér, čo je elegantné a krásne. Snow-white spálňa bude vždy vládnuť atmosféru pohodlia a pokojného. Zriediť tento idyll s jasnými farbami pomôžu farebné lampy alebo dekorové predmety;
 • Modrá farba zmierňuje napätie, ochladzuje miestnosť s horúcim leto, dáva pokoj a pokoj. Blue Spálňa – vynikajúca možnosť pre ľudí, ktorí sa zaoberajú aktívnym podnikom. Modrá farba pomôže zmierniť napätie a poskytnúť poplatok za energiu a pozitívny postoj;
 • Zelené odtiene majú priaznivý vplyv na psycho-emocionálny stav osoby, pomáha zmierniť napätie, upokojiť nervy. Veľmi ľahké a príjemné vnímať farbu;
 • Fialová farba je dokonale kombinovaná so zelenými, žltými a ružovými odtieňmi. Spálňa zdobená v takýchto farbách vyzerá veľmi pohodlné a teplé;
 • Pridať do malej svetlej spálne, slnečné svetlo bude pomáhať rôznymi odtieňmi žltej.

Odbavenie na stenu, podlaha a strop

Výber vhodnej možnosti pre miestnosť, nezabudnite, že nástenné krytiny, strop a podlaha by nemali byť príliš úľavy, ťažké a textúrované. Objemový ornament „jesť“ niekoľko ďalších centimetrov z malého priestoru, čo je ešte menej.

Pre dizajn stien je najlepšie využiť najhlbšie, ľahké materiály (tapety, dekoratívna omietka). Paul môže byť pokrytý parketou, laminátom, tenkým kobercom alebo linoleum. Strop môže byť natretý alebo dokonca natiahnutý, ak výška umožní.

Jedným zo základných pravidiel pri výbere cieľa je úzka bojová politika odtieňov. V interiéri by nemali byť príliš výrazné kontrasty. Napríklad, ak sa na strop používa biela farba, farba tapety môže byť piesčitá a podlahová krytina má béžový odtieň.

Iné pravidlo: Je potrebné vyhnúť sa tehotným a ohromeným povlakom. Výhodné je viac izieb. Buď tlač môže byť použitá na registráciu alebo oddelenie jednej z stenách. V tomto prípade musí byť kresba taká nízka a nízka.

Ako poskytnúť?

Objemný a masívny nábytok v malej miestnosti bude vyzerať nevhodné. Mala by mať stopový a veľmi pohodlný dizajn. Pri výbere tohto nábytku nebude interiér preťažený a priestor bude vyriešený ako racionálne.

Posteľ – Hlavný interiérový prvok. No, ak je to napríklad bez vysokých nôh alebo podporných štruktúr, na platforme, napríklad. Luxusné nadpisy a široké chrbty sa tiež lepšie vyhýbajú. Odporúča sa vybrať model so zabudovanými rámčekmi.

Kabinet – ďalší povinný objekt pre spálňu. Optimálna možnosť – Šatníková skriňa. To môže úplne vziať jednu zo stien a vyriešiť problém skladovania oblečenia a iných vecí. Ďalší atribút spální – nočný stolík alebo stôl.

Komperaktívne premyslený nábytok nie je menej dôležitý ako jeho výber. Záleží na celkovom dojme z miestnosti, ako aj dostupnosť voľného miesta. Šatník je najlepší pozdĺž užšej steny, a posteľ je blízko širokého.

Okrem hlavných položiek môžete použiť mierne menšie, ako sú sklopné police, ktoré pomôžu vyhovieť knihám a časopisom.

Sklopený nábytok (regály, skrinky) šetrí voľné miesto a vybaviť interiér viac funkčne. Ako prídavné nábytkové predmety, môžete zvážiť skladacie stoličky, dosky, stoly. Namiesto postele môžete použiť skladaciu pohovku alebo stoličku. Transformačný nábytok je dokonale vhodný pre malé miestnosti.

Osvetlenie

Pri usporiadaní malej miestnosti je dôležitá každý okamih, vrátane osvetlenia. Ťažký, masívny luster s mnohými suspenziami len vizuálne váži interiér a zdôrazniť pokornú veľkosť miestnosti, takže to bude musieť odmietnuť. Vyberte si lepšie malé elegantné modely s nezmyslom.

Ak je v miestnosti nainštalovaný strečový strop, potom môžete zvážiť možnosť s LED žiarovkami umiestnenými okolo obvodu miestnosti, pozdĺž jednej z steny, kruh v centre, cikca. Ak chcete osvetliť skriňu, môže byť hlava postele použiť lokálne lampy. Ďalším zdrojom osvetlenia môže byť malá stolová lampa, podlaha, ploché sconium alebo prívesné lampy. Dodatočné svetlá môžu tiež dať a trblietavé alebo reflexné častice dekoru.

Vyberte si záclony, textil a dekor

Big Plus pre Little Room – Prezinte. Malo by to byť najotvorenejšie a svetlo. Pre tieňovanie je lepšie použiť záclony a záclony z ľahkého, tečúcej, priesvitnej materiálov.

Stojí za to vyhnúť sa zložitým závesom, ťažkým materiálom a nasýteným farbám. Je to len vážny interiér. Je lepšie si vybrať elegantné záclony, rímske záclony alebo žalúzie.

Zaslal špeciálny kúzlo a kúzlo pomocníka. Výber vhodných dekorácií a prvkov dekorov na spálňu s rozlohou 6-7 kV. m, stojí za obmedzenie niekoľkých predmetov. Môže to byť malý obrázok na stene, fotografie na nočnom stole, váza s kvetmi alebo kashpo. Príslušenstvo by nemalo byť príliš veľké a jasné.

Urobte interiér, zvetraný v jasných farbách, svetlé a štýlové pomôžu textilu. Môže to byť krásne posteľná bielizeň, koberec, dekoratívne podložky.

Nápady v interiéri

Vďaka kompetentne premyslenému umiestneniu nábytku, výber farebného riešenia a elegantný dekor, spálňa sa nezdá ako malý.

osem

Fotografia

Zvážte niektoré zaujímavé rozhodnutia:

 • Biela a bledozelená kombinácia, Ľahké, vzduchové záclony, elegantný nábytok a kompaktné lampy vytvárajú sofistikovaný, krásny, veľmi útulný interiér s odpočinkom;
 • Štvorcový priestor Môže to byť nielen spálňa, ale aj pohodlná a pohodlná pracovná plocha. Rekreačný priestor je vybavený kompaktnou lôžkom, lôžkovými zásuvkami a namontovanými skrinkami. Pracovník sa skladá z tabuľky, stoličky a niekoľkých políc. Interiér je zostupovaný v kombinácii svetelných tónov. Viacfarebné vankúše sa používajú ako dekor;
 • Snehobiele spálňa Vždy vyzerá veľmi elegantný a šikovný aj s takýmito minimálnym nastavením a stručným dekoráciou. Dekoratívne rastliny sa používajú na ozdobenie systému Windows. Tiny Sconium Doplnkové svetlo, vzduchový lustre. Steny, strop, nábytok, textílie sú udržiavané v bielej farbe. Animácia snehu-bieleho interiéru a robí to dynamickejšie tmavé farebné podlahové krytiny a elegantné tapety.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: