Matrace s polyuretánovými penami

Každý vie, že dobré zdravie a veľkú náladu závisí od pohodlnej a pohodlnej spální. Takéto vlastnosti mu dávajú matrac. Spať na nerovnom a zlyhaní matrac nielen nedá osobe spať, ale tiež spôsobuje bolestivé pocity. Aby to bolo možné vybrať si spoľahlivú kvalitatívnu možnosť za prijateľnú cenu. Takéto požiadavky reaguje polyuretánový penový matrac.

Čo je PPU v matraci?

Matrace polyuretánových peny sú dobrou výmenou matracov s ortopedickým účinkom, tým viac je ich cena nižšia a kvalita nie je horšia.

Polyuretánová pena, ktorá je základom matracov, nie je to nič iné ako pena, len so zlepšenými vlastnosťami. Názov porolon materiálu prijatý kvôli škandinávskej firme rovnako ako nazývaný. Dnes, kvalita a vlastnosti tohto materiálu zostáva len menom. Vďaka moderným technológiám, penová guma prijatá nielen novým menom, ale tiež získal veľa nových a užitočných vlastností, ktoré mu umožnili používať pri výrobe matracov.

Všetci výrobcovia vyrábajú PPU majú tendenciu vyrábať ho podľa jednej technológie zodpovedajúcej konkrétnej schéme. Ak chcete začať, dve látky sa zmiešajú v určitých proporciách, do ktorých sa pridá voda. V procese chemickej reakcie sa rozlišuje oxid uhličitý, vďaka ktorým peny látok a vzdelanie v ďalšej poréznej štruktúre. Počas reakcie sa pridávajú katalyzátory a stabilizátory, čo nie je viac ako 20 minút. Potom sa hmota naleje do špeciálneho tvaru a zostáva dva dni na konečnú polymerizáciu.

Vďaka technológii miešania v určitých podieloch látok, polyuretánová pena obsahujúca vo svojom zložení 90% vzduchu, získava základné charakteristiky, ako je elasticita, tepelná odolnosť, hustota a tuhosť.

Okrem uvedených ukazovateľov o kvalite matracov, aj viacvrstvovanosť alebo monolits tohto materiálu ovplyvňuje aj. Základom dobrých matracov je monolitický blok polyuretánovej peny, ktorá má hrúbku 16 cm. V lacnejších modeloch sa používa viacvrstvový blok lepených vrstiev PPU. 15 cm hrubý matrac bude pozostávať z piatich vrstiev troch centimetrov. Produkty, ktoré sú založené na lepených blokoch, sú rádovo lacnejšie.

Prínos a poškodenie zdravotných plnív

Nie je tajomstvo, že chemikálie sa používajú na výrobu PPU, táto skutočnosť spôsobuje, že veľa sporov o jeho negatívny dopad na telo. Existujú potvrdené dôkazy, že prvky obsiahnuté v polyuretánovej penech sú uhľovodíky získané z oleja a s otvoreným spaľovaním sa tieto látky uvoľňujú do vzduchu vo veľkej koncentrácii. Ale taká veľká škoda spôsobuje komponenty za normálnych podmienok, je stále neznáme.

Predpokladá sa, že keď je matrac zahrieva, ktorý zahŕňa tento polymér, sa objaví špecifická vôňa telesnej teploty spôsobenej uvoľňovaním škodlivých zložiek zahrnutých v PPU. Zdá sa preto, že použitie tohto materiálu ako plnivo pre matrac je nebezpečný. Ale pre spravodlivosť stojí za zmienku, že toxicita tohto plniva vzniká len v nedodržaní výrobnej technológie.

Preto by ste nemali ušetriť na svojom vlastnom zdraví a kúpiť matrac od malých známych výrobcov. Veľké firmy sledujú kvalitu svojich výrobkov.

Existuje názor, že polymér úplne reagoval, to znamená, že technológia bola pozorovaná z a predtým, je inertná, a teda bezpečná a vhodná na použitie ako plnivo. Akonáhle je intímny zápach a zvyškové páry zvetrané v maximálnej výške za dva týždne a ďalšia prevádzka matracu nepredstavuje hrozbu pre zdravie.

Okrem chemických vlastností, podľa niektorých špecialistov, PPU je obvinená z nadmernej mäkkosti. Tvrdia, že matrace, ktorého základom je polyuretánová pena, nemôže poskytnúť správnu polohu chrbtice, pretože je veľmi lepší, a stavovca sa začína s ním. Po čase môže takáto ohýbanie viesť ku zakriveniu chrbtice a mnohým ďalším problémom. Pre deti do dvoch rokov je použitie PPU extrémne nežiaduce ako plnivo, pre také deti sú jeho vlastné plnivá.

Prečítajte si viac  Matrace Tatami

Moderné technológie používané pri výrobe polyuretánovej peny umožňujú vyrábať tento materiál so zlepšenými vlastnosťami. Dobrá kvalita plniva má rigidity miery nad priemernú hodnotu, a náklady na matrac s PPU sú výrazne vyššie ako výrobok s pružinovým blokom. K dnešnému dňu nie je možné jednoznačne povedať, že PPU uvažuje o ľudskom zdraví, ale neexistuje tiež dôvera, že je to absolútne bezpečné. Preto by sa každá osoba mala rozhodnúť pre seba, že stojí za to kúpiť matrac, ako je súčasťou je polyuretánová pena alebo odmietnuť kúpiť.

Výhody a nevýhody

PPU, ktorý je základom matracu, dáva tento výrobok mnohými vlastnosťami. Existujú medzi nimi pozitívne kvality a niektoré chyby.

Z výhod tohto materiálu je potrebné poznamenať elasticitu a elasticitu. Vďaka týmto vlastnostiam je dobrá podpora vytvorená pohybovým systémom muskuloskeletu.

Významnou výhodou je prijateľná cena PPU. Zvlášť, keď si musíte vybrať medzi modelmi s podobnou hodnotou. Matrac s Bonell Spring Block je asi rovnako ako matrac s PPU, ale výhoda z produktu s polyuretánovou penou je oveľa viac. Závislá jarná bonolel jednotka nie je schopná poskytnúť správnu podporu chrbtice, chýba viac ortopedických vlastností tohto druhu. A matracy s moderným PPU sú vyjadrené. Navyše, polyuretánový penový matrac, neochotná deformácia, sa odporúča na použitie ľuďmi s rôznym poškodeným pohybovým aparátom.

Pozitívna kvalita tohto matraca je viskozita.

Vďaka nej je PPU schopný odolať významnému tlaku. Preto ľudia s množstvom hmotnosti môžu spať bez uskutočnenia na takýchto matracoch – ani nebránia, ani výkaly nebudú. Viskozita je presne nehnuteľnosť, vďaka ktorej páry s rôznymi váhami nebudú zatienené. Tlak, ktorý má veľkú váhu partnera na povrchu, nemá vplyv na ľahký partner, žiadny účinok hojdacej siete. Okrem toho, vďaka viskozite, matrac s PPU nie je dlhý čas.

Polyuretánová pena je polymér s bunkovou štruktúrou, a preto je schopný prenášať vzduch. Priepustnosť vzduchu poskytuje produkty s PPU s vynikajúcimi hygienickými vlastnosťami. A samozrejme, dôležitou výhodou polyuretánového penového matraca je jeho dobrá prepravovateľnosť. Takét matracov sa otáčajú do rolka na pohodlie, pretože sa neboja deformácie a skrútenie.

Početné výhody neručujú niektoré nevýhody obsiahnuté v matraci PPU. Taká výhoda, pretože cena sa môže zmeniť na významnú nevýhodu. To sa stane, ak je túžba znížiť výrobok prichádza na limit. Veľmi lacné modely sú výrazne ovplyvnené kvalitou a výrazne zníženou životnosťou. V najlepšom prípade, že taký matrac bude trvať 3-4 roky.

Pórovitosť PPU prispieva k absorpcii vôní, kvapalín a odparovania a čistenie takýchto domácností je nemožné. Matracy polyuretánové peny mi dáva len špecializované spracovanie. Niektoré nepríjemnosti prinášajú zápach vychádzajúci z nového matraca, ale za pár dní zmizne.

Čo je lepšie: HollOfiber, latex alebo polyuretánová pena?

Polyurenter, latex a hollofiber sa často používajú pri výrobe matracov. Na ich porovnanie je potrebné analyzovať vlastnosti materiálov:

 • Latex – prírodný materiál, získaný manipuláciou s gumovým drevom a PPU a Holofiberom majú umelý pôvod. Latex má antibakteriálny účinok, má porézna štruktúru, výrazný ortopedický efekt, priedušná a ľahko sa stará. Z nevýhod možno nazývať len vysoká cena.
 • PPU Má podobné charakteristiky s latexom, ale prístupnejší podľa ceny. Okrem toho tento materiál má menšiu životnosť v porovnaní s latexom, ako aj menšiu hodnotu prípustného zaťaženia.
 • Hollofiber – materiál syntetický a pozostáva najčastejšie z polyesteru, polyamidu, polyakrylonitrilu a niektorých iných vlákien. Tento objemový materiál má menej nízke náklady v porovnaní s PPU a najmä latexom. HollOfiberov objem po veľmi malej dobe je veľmi znížený, za šesť mesiacov môže stratiť viac ako 2 cm na výšku. A napriek tomu sa tento materiál často používa pri výrobe matracov, dôvod je jednoduchá – jeho hodnota a lacnejšie plnivo, tým väčší zisk výrobcov. HOLLOFIBER môže byť použitý v matraci, ale len ako dodatočná vrstva, nie základ.

Polyuretánová pena a latex sú vhodnejšie ako základ pre matrace a holofiber, ako prídavná vrstva.

Názory

Existujú rôzne typy polyuretánových penových matracov. Patrí medzi ne vysoké elastické modely s pamäťou efekt, viskoelastické, štandardné, mäkké, super, modely so zvýšenou tuhosťou.

Prečítajte si viac  Design Black Spálňa

Najčastejšie sa pri výrobe jednej polyuretánovej peny výrobcovia nie sú obmedzené, pretože výška produktu sa získa len 15 cm, a preto sa do matracov navyše vkladajú rôzne plnivá. Patrí medzi ne kokosové kocieky, plsť, žakárová tkanina. Takéto kombinované modely nie sú len vyššie a viac hustejšie, ale tiež získavajú ďalšie vlastnosti, ktoré zlepšujú kvalitu výrobkov.

Coconut Coyra dáva tvrdosť výrobku, zvyšuje životnosť a má antibakteriálny účinok. S touto extra vrstvou je vhodný polyuretánový penový matracy s touto extra vrstvou. Jacquard Fabric sa používa na kryty. Ak chcete poskytnúť ortopedické vlastnosti pre výrobcovia matracov, aby sa povrch polyuretánovej peny reliéf.

Rozmery

Okrem stupňov tuhosti sú matrace s PPU klasifikované vo veľkosti. Existujú jediné možnosti, poll liter, dvojitý a neštandardný. Výrobcovia sa spravidla snažia vyrábať veľkosti prispôsobené rozmerom moderného nábytku.

Single matracy zahŕňajú rozmery: 80×190 cm, 80×200 cm, 90×190 cm, 90×200 cm a trochu skrátená možnosť prispôsobená konkrétnemu typu lôžka 80×180 cm. K polosetrom modelov môžete zahrnúť rozmery: 140×200 cm, 120×200 cm. Tieto rozmery sú najviac v dopyte, najmä veľkosť 140×200 cm, pretože nie je vhodný len pre polo-tiché postele, ale aj pre dvojité. Koniec koncov, šírka 140 cm sa veľmi často vyskytuje v postele určených pre dvoch ľudí.

Dvojité matracy zahŕňajú produkty s rozmermi 160×200 cm, 180×200 cm. Non-štandardné veľkosti výrobcovia vykonávajú iba individuálne objednávky. Napríklad veľkosť 190×130 cm, ktorá nemôže byť pripisovaná buď jedným zreteľným, ani na jeden veľkosti matraca.

Výška strany je ďalším indikátorom, pre ktorý môžete klasifikovať matracy PPU. Tenké sa považuje za výrobky s výškou 5-10 cm. Modely s takýmito nízkymi príbormi sa vyrábajú buď pre pohovky, sedadlá, spálne, alebo deti. Štandardná výška matracu začína od 15 cm.

Hustota a tuhosť

Toto bunkové plnivo má dva hlavné indikátory: hustota a tuhosť. Pomer týchto dvoch hodnôt ovplyvňuje kvalitu materiálu, zatiaľ čo hustota je významnejším ukazovateľom v porovnaní s tuhosťou. Čím je vyšší, tým lepší matrac, ktorý je založený na tomto materiáli a indikátor tuhosti môže byť nízky.

Indikátory sú závislé od hustoty a tuhosti, ako je prípustné zaťaženie jednej lôžka a životnosť výrobku, ktorý je založený na.

Najlacnejšie matracy majú indikátor tuhosti nie je vyšší ako priemer, životnosť výrobkov, ktorá zahŕňa také plnivo po dobu 3 rokov a prípustné zaťaženie na spanie nie je viac ako 90 kg. Druhá skupina zahŕňa matracy s priemernou rigiditou mierou mierne vyššou, pričom životnosť takýchto výrobkov 5-7 rokov a zaťaženie sa zvyšuje na 110 kg na lôžko. Kvalitné výrobky majú životnosť približne 10 rokov, ich tuhosť je vyššia ako priemerná hodnota a prípustné zaťaženie sa zvyšuje a dosahuje 140 kg.

Textil

Ako kryt výrobkov z polyuretánovej peny sa používa rôzne matracové tkaniny. Najčastejšie je to Jacquard, Knitwear, Nebezpečenstvo, Polycotton a drahšie modely membrány:

 • Kvalitná tkanina má vo svojom zložení bavlna. Vďaka nemu, tkanina získava takú kvalitu ako priepustnosť vzduchu. Syntetické tkaniny v porovnaní s bavlnou majú nižšiu rýchlosť priepustnosti vzduchu, s výnimkou určitých typov drahých tkanín.
 • Jacquard Tkanina sa vyznačuje trvanlivosťou a nádherným vzhľadom. Zahŕňa prírodné aj syntetické vlákna. Syntetické jackard rezistentné na trenie, strečing a tesné pletené plátna, ale v pohodlí je k nemu horšie.
 • Použité detské matrace Biaz alebo Polykotton. Tkanivové dáta majú v ich kompozícii bavlnené vlákna, vďaka čomu je tkanina dokonale vetraná.
 • Membrána je netkaná textília s vlastnosťami odpudzujúcimi vysokou vodou. Okrem toho je táto plátno veľmi odolná voči vysokým teplotám, má vysokú priepustnosť vzduchu a nehorľavosť.
Prečítajte si viac  Vlastnosti výberu plynového lišty za posteľ

Farba

Spoločnosti, ktoré produkujú matrace, sú zamerané predovšetkým na preferencie spotrebiteľov. Pre deti sa spravidla pokrývajú jasnú farbu. Farebný rozsah určený pre masm spotrebiteľa nemá široké spektrum. Ale v tomto a nie je potrebná.

Matres, väčšinou zakúpené pre lôžka nainštalované v spálnich, ktoré sú už zdobené v určitej farebnej schéme, a preto jasné farby nebudú mimochodom. Najobľúbenejšia farba je biela. Optimálna možnosť vhodná pre takmer všetky izby zdobené v akomkoľvek štýle. Niekedy existujú modely, ktoré majú svetlú šedú. V exkluzívnych modeloch môže byť prípad čierny so zaujímavým vzorom.

Pre lekárske inštitúcie Výrobcovia vyrábajú modely, ktoré majú tmavé odtiene. Burgundsko, tmavo zelené a smaragd sú najvyhľadávanejšie odtiene pre tieto inštitúcie.

Výrobcovia hodnotení

Existuje hodnotenie modelov od rôznych výrobcov firiem:

 • Na prvom mieste je tvrdý matrac Askona Basic High S výškou 21 cm, vyrába ASCONA. Model odoláva maximálnemu zaťaženiu 110 kg. Jacquard tkanina na báze krytu je odolná voči treniu a umývaniu. Pre pohodlie prepravy matraca skrútené do valca a má hmotnosť 9 kg.
 • Honorárne druhé miesto zaberá matrac z tej istej spoločnosti Askona Comfort Plus. V tomto modeli, s priemerným stupňom tuhosti, polyuretánová pena sa používa v kombinácii s nezávislým pružinovým blokom. Nachádza sa na povrchu a okolo obvodu. Prípustné maximálne zaťaženie 110 kg.
 • Tretie miesto zaberá matrac od spoločnosti Konzulátor. Model Consul Fillon s priemerným stupňom tuhosti a vysokej hustoty PPU odoláva zaťaženie až 120 kg. Pre pohodlie dopravy, skrútené do rolka. Prípad má neplatný.
 • Model Vegas hit 4 S odnímateľným prípadom a maximálnym zaťažením 120-130 kg produkovaných bieloruskou spoločnosťou Vegas. Reliéfny zonálny povrch matraca má na oboch stranách modelu zvýšená elasticita.
 • Matrac Relax Eco 1 S nízkym stupňom tuhosti, 14 cm hrubá. V tomto matraci nie je zaťaženie na lôžku viac ako 90 kg. Charakteristickým znakom tohto modelu je prípad impregnovaným roztokom, ktorý zabraňuje príchute tkaniva.
 • Najdostupnejší model DreamLine Classic Roll Slim S priemerným stupňom tuhosti a výška boku 10 cm sa nachádza nielen pre lôžka, ale aj pre pohovky, clmshells, pohovky. Maximálne zaťaženie na spánku 100 kg. Univerzálny model, ale s nízkym ortopedickým efektom.

7

Fotografia

Ako sa starať?

Aby mal matrace slúžiť dlhú dobu po tom, čo musí byť schopný starostlivosť. Akýkoľvek model sa musí pravidelne otáčať na jednej strane na druhú. Toto pravidlo je relevantné nielen pre modely, ktoré majú rôznu tuhosť povrchu, ale aj pre možnosti s rovnakým stupňom tuhosti oboch povrchov. Kombinácia je potrebná na obnovenie ortopedických vlastností.

Rozšíriť životnosť matracu z PPU potrebujú vetranie. Na to je potrebné odstrániť výrobok zo základne lôžka a zariadiť, v ktorom by bol prístup vzduchu na oboch povrchov zadarmo. Ak chcete odstrániť prach s matracom, je lepšie použiť vysávač.

S náhodným vylučovaním všetkých kvapalín, môžete si umyť škvrnu mäkkým detergentom a prirodzeným spôsobom bez použitia železa a iných vykurovacích zariadení.

Recenzie

Väčšina recenzií ľudí, ktorí si kúpili matrace s polyuretánovou penou, sú pozitívne. Mnohí oslavujú pohodlie prepravy takýchto matracov, vďaka ktorým je možné ušetriť určité množstvo. Väčšina kupujúcich poznamenáva, že malý zápach pri rozbalení nového produktu rýchlo zmizne a nezobrazuje sa počas ďalšej prevádzky. Mnohí sa zhodujú, že spí na matracoch s PPU je pohodlné a pohodlné, neexistuje žiadny účinok hojdacej siete a možnosť náhleho poháňania pružín je vylúčená.

Ako si vybrať správny matrac, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: