Nástenný dizajn v spálni

V spálni by malo byť všetko dokonalé, z krásneho nábytku do atraktívnej nástennej dekorácie. Pred modernými spotrebiteľmi – veľká škála povrchových materiálov rôznych farieb a textúr. Môžete si vybrať slušnú možnosť pre priestory akejkoľvek oblasti a plánovania. Stojí za to brať podrobnejšie, ako vytvoriť dizajn steny v spálni.

Plánovanie

Nástenná povrchová úprava by mala byť vybraná podľa umiestnenia a usporiadania spálne. Osobné preferencie vlastníkov hrajú ďaleko od druhej úlohy.

Nedávno je dizajnérske riešenie veľmi populárne ako akcentová stena. S ním nemôžete dať len interiéru zaujímavým zdôrazňovaním a zdôrazniť individualitu, ale aj prideliť určité oblasti miestnosti.

Najčastejšie je za posteľou zdobené. Takže môžete zvýrazniť rekreačnú oblasť. Môže to byť elegantná stena, pokovovaná svetelná tapeta s kontrastným vzorom čiernej farby – obklopená béžovými monofónmi.

Prírodné materiály sú často vybrané pre povrch akcentovej steny. To môže byť panely z cenných druhov dreva rôznych odtieňov. Podobné detaily v interiéri spálne vzhľad „drahé“ a originálne. Stojí však za to, že väčšina drevených panelov vyžaduje pravidelnú starostlivosť. Musia byť liečení špeciálnymi látkami a impregnáciou, chránia prírodný materiál pred sušením, vyblednutím, praskaním a reprodukciou škodlivých mikroorganizmov.

Najmä relevantné akcentové steny v podmienkach byt-štúdio, bez oddielov, oddeľujúcich miestností. Ak chcete prideliť priestor na spanie v takýchto podmienkach, sa často používajú rôzne skríningy, mobilné oddiely, svetlé steny s akcentom. Tento povrch je spravidla prázdny alebo zdobený pár maľby nad hlavičkou (ak je miesto na spanie).

Ak je akcentová stena v spálni zdobená jasnými materiálmi s kontrastnými výtlačkami, nemalo by sa liečiť množstvom dekoratívnych prvkov. Jednoducho „rozpúšťajú“ na pozadí a stratia celý význam.

Steny s oknami môžu byť umiestnené rôznymi spôsobmi. Dnes je dokončenie takýchto povrchov veľmi populárne a bežné sú tmavé materiály. Na pozadí okien, tmavé tapety alebo omietky nevyzerá ponuré alebo nudné, pretože sú obklopené prirodzeným osvetlením. Osobná pozornosť by sa mala venovať oknám v spálni. Ak sa otvory okien nachádzajú na jednej stene, existuje malá vzdialenosť medzi nimi, môžete odkazovať na ľahké a jednoduché záclony bez akýchkoľvek dekoratívnych prvkov.

Odporúča sa vybrať nie príliš transparentné, ale nie veľmi husté možnosti.

Okno v spálni sa často nachádza na priestore susedných stien. Mali by byť umiestnené vzduchovými záclonami, nenápadnými roletami, ako aj módne valcované alebo japonské záclony.

V izbách s dvomi oknami na rôznych stenách, tmavý obloženie bude vyzerať obzvlášť efektívne a štýlový. Toto pravidlo je charakteristické pre priestranné priestory. Dva okná na rôznych stenách môžu byť zdobené svetelné priesvitné záclony, ktoré nestrácajú interiér.

V súkromných domoch sú spacie miestnosti často umiestnené v podkroví alebo podkroví. V dôsledku toho ukazuje zaujímavú a útulnú spálňu s skosenou stenou. Podobné priestory sa neodporúčajú rozoznať v tmavých farbách, pretože v tomto prípade vyzerajú blízko.

Nebojte sa vizuálneho efektu „jedené“ miestnosti s skosenou stenou. Ak si vyberiete povrchovú úpravu svetla a kompetentne vyzdvihnúť a dať nábytok, miestnosť sa nezdá príliš malá.

Správne zvolené konečné materiály vhodných farieb sú schopné transformovať a zdobiť izby akýchkoľvek foriem a rozložení. Môže to byť útulný priestor v mestskom byte av drevenom vidieckom dome.

Výber farieb

Interiér spálne závisí do značnej miery na farbe stien:

 • Tmavé steny v spálňach sú dnes veľmi populárne. Mnohí ľudia sa bojí takej palety kvôli ich ponurým a hĺbkam. Tmavé farby by však nemali pozor, pretože ich depresivity sa ľahko zriedi jasným akcentom v interiéri, kontrastnom nábytku a nádherných lesklých povrchoch. Nezabudnite na dostatočné osvetlenie v takejto spálni. Spravidla na pozadí tmavých stien existujú bleskové zariadenia naraz. Môžu to byť stropné, vstavané, desktopové a bodkované lampy.Nevyberajte temnú nástennú dekoráciu, ak do miestnosti preniká malé prirodzené svetlo. Z neho a vôbec by sa mala opustiť, ak je spálňa hluchá, a vôbec nie sú žiadne okná.

Neodporúča sa obrátiť sa na takú povrchovú úpravu, ak spálňa má malé veľkosti. Tmavé steny budú vizuálne znižovať priestor. Takéto dizajnérske riešenie je vhodné len pre priestranné izby veľkej plochy.

 • Trochu jednoduchšie je prípad jasnej nástennej dekorácie. Tento dizajn vyzerá harmonický ako v priestranných aj malých izbách. Avšak, interiér sa môže objaviť príliš nudné a nedokončené, ak nie je ozdobiť jasnými akcentmi, dekorom a príslušenstvom.

 • Trend posledných rokov je spálňa, v ktorých sú prítomné Svetlé béžové alebo biele steny a kontrastný nábytok Čierne, tmavo modré alebo tmavo hnedé tóny. Takéto kontrast interiéry vyzerajú zaujímavé a módne.

 • Ideálne pre stenu dekorácie v spálni prírodné zelené, olivové alebo pistácie odtiene. Takéto farebné gammas majú priaznivý vplyv na emocionálny stav osoby a jeho náladu. Steny týchto farieb prispejú k rýchlemu a svetelnému popruhu, ako aj plnohodnotný odpočinok a zdravý spánok.

Na pozadí zelených stien sú nábytkové predmety z rôznych materiálov atraktívne. Môže to byť drahý prírodný strom, ľahký plast alebo kov. S pomocou pokojných prírodných farieb je možné vytvoriť interiéry rôznych štýlov – od klasiky až po high-tek.

 • Krásna v spálni bude vyzerať sivá sivá. Avšak, ak nebudete poraziť túto neutrálnu farbu nasýtených predmetov, interiér sa môže dostať nudný a nudný.

Šedá farba harmonizuje s mnohými odtieňmi. Môžu byť neutrálne, pastelové alebo kontrast.

 • Veľmi populárne v poslednej dobe tyrkysovej farby. Je bohatý na odtiene. Tyrkysová spálňa bude vyzerať jasne a originál. Tento dizajn je ideálny nielen pre mládežnícku izbu, ale aj pre spálňu vo vlastníctve ľudí viac zrelého veku.

 • Turquoise vyzerá skvele v spojení s čokoládou, tmavohnedou, bielymi a mäkkými modrými kvetmi. V miestnosti, zdobené v jemnej tyrkysovej farbe, môže ubytovať zacvaknutie steny, navrhnuté tapety viac nasýtený odtieň s malou bieli geometrickou potlačou. Na tomto mieste nájde útulné manželské postele s bielou čelnou doskou, čokoládovými vankúšmi a hnedom tyrkysom.

 • Pre dizajn stien v spálni je modrá farba. Prispieva tiež k svetlu popping a priaznivý vplyv na ľudskú psychiku. Najčastejšie sa modré farby zriedia osviežujúcim bielym, čo vedie k veľmi príjemnému a „vzduchu“ tandemu.

Neodporúča sa odkazovať na takéto konštrukčné steny pre miestnosť nachádzajúcu sa na severnej strane.

 • Krásna a pôvodne spálňa, ktorých steny sú zdobené „sladkou“ ružovou farbou. V jednej miestnosti môže byť niekoľko odtieňov ružovej – z nasýtených na bledo. Môžu byť zriedení fialovou, klasickou bielovou alebo béžovou farbou, takže interiér sa podobá bábkovému domu.

Neodporúča sa oddeliť spálňu s jasnými ružovými farbami. Takáto registrácia bude dráždi a zasahovať do rýchleho pádu – najmä ak sa nachádza oproti posteli.

 • Teplá broskyňa farba je ideálna na dekoráciu stien v spálni. Na jeho pozadí budú harmonicky, interiérové ​​položky ako pastelové a kontrastné tmavé tóny. Takáto registrácia je obzvlášť veľkolepá vzhľad v miestnostiach s dobrým prirodzeným osvetlením.

Na tóny broskyňam spôsobom, aby dokončili miestnosť, ktorá sa nachádza na severnej strane. Takže miestnosť sa ukáže, že je viac „teplá“.

Možnosti dokončenia

Ak chcete dokončiť steny v spálni, môžete použiť rôzne materiály. Moderní výrobcovia ponúkajú veľký počet rôznych možností, s ktorými sú obytné priestory doslova transformované, stávajú sa harmonickým a štýlovým.

Zvážte hlavný:

 • Populárny povrchový materiál je dekoratívna omietka. V stavebných predajniach nájdete podobné prostriedky rôznych farieb. Mnohí spotrebitelia zastavia svoj výber na takomto cieľ, pretože je to odolné voči opotrebeniu, trvanlivé a nevyžaduje osobitnú starostlivosť.

 • Vhodné pre nástenné dekorácie Špeciálne dlaždice. Tento materiál je však najčastejšie spracovaný na konštrukciu prízvukových stien. Dlaždice môže byť monofónne alebo zdobené zaujímavými výtlačkami. Spálňa môže byť oddelená takými materiálmi s lesklým aj matným povrchom.

 • Ak chcete vytvoriť originálny a módny interiér v spálni, potom by ste sa mali pozrieť na dekoráciu steny s výliskami. Tieto detaily sú predovšetkým dekoratívne doplnky. S ich pomocou môžete vytvoriť skutočne jedinečný a útulný interiér. Výlisky často blízko rôznych defektov steny. Špecialisti neodporúčajú používať tieto dekoratívne konečné materiály v miestnosti s nízkymi stropmi. Ak sa ešte rozhodnete doplniť situáciu s takýmito materiálmi, mali by ste kúpiť úzke možnosti, ktorých farba sa zhoduje so stropom.

Výlisky by mali byť harmonizované s interiérom na spálňu. V nastavení naplnenom festerným nábytkom a rozšíreným luxusným štukom, táto úprava nebude vyzerať žiadne harmonické a smiešne.

V spálni bude zaujímavé vyzerať mäkkú stenu. Na tento účel sa používajú špeciálne panely s rôznym čalúnením:

 • Koža. Stenové mäkké panely s koženou povrchovou úpravou vyzerajú luxusné a atraktívne, ale nie je to samotné. Podobné detaily obzvlášť harmonicky sa pozerajú na pozadí monochromatickej tapety alebo dekoratívnej omietky.

 • Koženka. Kožené náhradné panely sú lacnejšie. S ich pomocou môžete vytvoriť veľmi krásny interiér. Takýto povrch sa ľahko čistí z prachu a nečistôt – s použitím konvenčného mydla roztoku a vlhkej handričky.

 • Tkanina. Univerzálne sú stenové panely s textilným čalúnením. S ich pomocou môžete skryť veľa nedostatkov stien. Interiérové ​​položky sú lacnejšie ako ich kožené analógy, ale vyzerajú menej svetlé a luxusné.

Ako pravidlo sa mäkké prvky používajú na navrhovanie priestoru nad hlavičkou alebo na dokončenie prízvukovej steny.

 • Nie tak dávno, krásne úsek steny sa stali populárnymi. Mnohé firmy dnes ponúkajú zaujímavé možnosti s fotografiou. Pozemky môžu byť najviac odlišné, od harmonických prírodných krajiniek na mestské panorámy.

Materiál

Na výzdobu stien v spálni sú nasledujúce materiály dokonalé:

 • Drevo. Tento dizajn stien v spálni vytvorí neuveriteľne útulný a atraktívny interiér, nájde len pozitívne emócie. S pomocou stromu, jeden z steny môže byť oddelený (akcent) alebo zariadiť všetky dostupné priestory. Aby ste to mohli urobiť, môžete použiť populárnu a lacnú podšívku alebo ne -ýrovanú dosku. Tieto materiály vyzerajú krásne v obytných priestoroch, ale mali by sa pravidelne liečiť špeciálnymi impregnatami – ako akékoľvek iné panely s dreveným základom.

 • Sadrokartón. Tento materiál je veľmi populárny spôsobený jeho nízkym nákladom a jednoduchým používaním. Sadrový kartón je ľahko dostupný akéhokoľvek spracovania. To môže byť natreté, vyhľadávané s drevenými panelmi, nainštalovaný na jeho hárkoch vstavané osvetlenie.

 • Ďalším populárnym a atraktívnym materiálom je dekoratívny kameň. Je to ohňovzdorné a vyznačuje sa nádherným výkonom. Kameň na stenách nebude vyžadovať majitelia špeciálnej starostlivosti. Prach a nečistoty z jeho povrchu sa vymažú konvenčnou vlhkou handričkou. Inštalácia dekoratívneho kameňa môže byť vykonaná nezávisle.

 • Bambus. Tento materiál sa často často používa pri dekorácii obytných priestorov. Najmä populárne v nedávnych zaujímavých bambusových tapetoch s jedinečnými textúrami. Výrobky sú vyrobené z vonkajšej alebo vnútornej časti bambusového barelu.

Nemyslite si, že takáto úprava je prezentovaná výlučne v prírodných hnedých a smotanových farbách. Moderní výrobcovia ponúkajú luxusné bambusové tapety rôznych odtieňov – z klasického až po svetlé a nasýtené.

Dekor

Dnes, steny v spálni zdobeli najviac rôznymi spôsobmi:

 • Jedným z najobľúbenejších dekoratívnych prvkov sú obrazy. Dizajnéri a psychológovia odporúčajú zdobenie pohodlných izieb s obrazmi kvetov, prírodných krajiniek, mestských panorám alebo dobrých lásky scény.

Nemali by ste visieť na stenách obrazov spálne, ktorého pozemok je smutný, smutný a depresívny. Takéto prvky budú mať negatívny vplyv na náladu vlastníkov.

 • Extrémne populárne výkresy dekorácie. Najobľúbenejšie obrázky sú sakura, ruže a motýle. Tieto prostriedky sa spravidla líšia v kontrastných farbách, ktoré sú zvýraznené na hlavnom pozadí.

 • Atraktívne v spálni bude vyzerať vhodné fresko. Podobné prvky dekorov môžu mať rôzne veľkosti. Niektoré fresky sú malé a zaberajú malú časť steny, zatiaľ čo iné sú umiestnené na celom povrchu jednej z stenách.

 • V interiéri mládeže sú harmonicky harmonicky rôzne obrazy a nápisy na stenách. Tieto prírastky sa môžu líšiť v jasných a kričiacich farbách. S pomocou takýchto prvkov si môžete obnoviť interiér a zdôrazniť jeho osobnosť.

 • Môžete urobiť miestnosť na skutočne luxusný s elegantným štukom na stenách. Takýto dekor je obzvlášť harmonický vzhľad v štýle rokoka, barokového alebo klasického. Nie je však potrebné preťažiť steny v spálni s veľkým množstvom štukových kompozícií, takže interiér nefunguje príliš čistý.

 • Doplnkujte interiér fotky spálne s rôznymi rámami. Môžu byť nielen steny, ale aj desktopy. V závislosti od farebného rozsahu interiéru by ste si mali vybrať farebné alebo čiernobiele fotografie.

Zaujímavé návrhárské nápady

Takže, tu je krásny dizajn dizajnéra viacerých spálňov:

 • Biela posteľ s vyrezávanou vysokou hodnotou je možné dať do fialovej spálni na pozadí prízvukovej hnedej a bielej steny. Pavol v takejto miestnosti by mal byť oddelený svetelným laminátom a viacúrovňovým stropom – biela omietka. Dokončite interiér s bielym vstavaným šatníkom, elegantný toaletný stolík, fialová bielizeň, podlahový koberec s vzorovanými čiarami a bielymi nočné stolíky.

 • Na pozadí okna s priesvitnými bielymi záclonami, môžete dať biele posteľ s posteľnou bielizeňou zdobené kontrastovými vzormi. Paul umiestnite bledý hnedý alebo sivý laminát, a steny sú chytené kávovými stenami s geometrickými výtlačkami. Na zemi môžete položiť odolný koberec a v blízkosti postele sú biele zásuvky s čiernymi lampami, čiernou a bielym elegantným stoličkou a dvoma nízkymi nožnými stolíkmi.

 • Tmavo hnedé lôžko s červenými vankúšmi by mal byť umiestnený v bielej spálni na pozadí červenej stene s červeným akcentom s čiernym a bielym vzorom. Dokončite interiér s vysokým tmavým šatníkom so zrkadlovými klapkami, tmavohnedou hrudníkom zásuviek s červenými vázami a fluffy cream koberec na dlažbach dojníc.

Recenzie

Moderní kupujúci poteší sortiment konečných materiálov pre steny. Najobľúbenejšie sú tapety, drevené panely a dekoratívna omietka. Ľudia oslavujú jednoduchosť práce s týmito materiálmi a ich atraktívnym vzhľadom.

Mnohí majitelia bytov a domov zdobia steny v spálňach maľbe a fotografiách. Nie každý má rád fresky a kresby na obrazovke, pretože to vyžaduje dostatok voľného času na použitie na steny.

Určili spotrebiteľov vysoké náklady na dokončenie z prírodných materiálov. Tí, ktorí sa rozhodli obrátiť sa na takéto materiály, však nikdy nerobili peniaze vynaložené na nich. Prírodná povrchová úprava vyzerá luxusné a slúži na veľmi dlhú dobu.

O tom, ako urobiť steny stien s dekoratívnou omietkou, pozrite sa na video ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: