Oprava v malej spálni

Majitelia vlastného bývania sa chcú zapnúť na praktické a útulné miesto. To platí najmä pre spálňa, kde osoba má veľa času. Jedným z problémov pri riešení takýchto úloh je malá miestnosť. Nie vždy nechá aplikovať štandardné riešenia dizajnu. Ale jeden by nemal zúfalstvo, pretože aj malá spálňa môže byť zmenená na krásnu a praktickú izbu. Na to potrebujete trochu túžby a finančné investície.

Zvláštnosť

Oprava v malej miestnosti je dlhý a komplexný proces, ktorý nie je vždy možné dokončiť. Je dôležité si vybrať správnu vec vybrať si všetky stavebné materiály. Toto je možné vykonať, vedené niekoľkými jednoduchými odporúčaniami:

 • Všetky dokončovacie materiály v malých apartmánoch by mali vizuálne zvýšiť priestor;
 • Ako vonkajší povlak sa odporúča aplikovať laminát alebo parkety svetelných tónov. Ak chcete rozšíriť priestor na malú plochu, položte dosky uhlopriečne;
 • Stropy sú maľované len svetelnými farbami. Snažte sa nezdobiť tento povrch dvoma úrovňovými systémami, pretože nie sú len vizuálne, ale naozaj znižujú výšku spálne;
 • Pre steny sa odporúča aplikovať nedostatočné farby. Ak nie ste milenec nadmorskej výšky, potom je lepšie používať neutrálne obrázky ako kresby. Tiež sa prispôsobí obrazom s rastlinami.

Opravná práca v Khrushchev možno rozdeliť do niekoľkých po sebe idúcich krokov:

 1. Demontáž. To možno pripísať odstráneniu starých náterov a demolácie oddielov. Nedávne operácie sa vykonávajú len v prípade potreby av prítomnosti vhodných povolení kontrolných orgánov.
 2. Kladenie elektrických sietí. Je dôležité úplne nahradiť všetky elektroinštalácie v spálni na novú, berúc do úvahy budúce použité zariadenia. To vylučuje riziko zlyhania alebo požiaru.
 3. Zarovnanie hlavných povrchov. Takáto práca sa vykonáva pomocou rôznych materiálov a technických prístupov. Všetko závisí od túžby majiteľa a jej finančných možností.
 4. Dekorácia. Táto etapa je konečná a najdôležitejšia. Enlije externé čalúnenie spálne v predtým zvolenom štýle. Tu aplikujte veľa materiálov a prístupov, ktoré potrebujú určité skúsenosti.
Prečítajte si viac  Spálňa dizajn s panoramatickými, dva alebo tri okná

Vypracovanie projektu dizajnu

Bez ohľadu na to, v ktorej sa predpokladá, že je potrebné opraviť, všetky hlavné zložky dizajnu by mali byť vybrané pred ním. To platí aj pre spálňu, kde projekt dizajnu je kľúčom k jedinečnému a praktickému interiéru. Tento plán je porovnaním viacerých faktorov:

 • usporiadanie zón;
 • Umiestnenie nábytkových prvkov;
 • Dizajnérske charakteristiky všetkých atribútov.

Často, pre úľavu, môžete použiť akýkoľvek štýl, ktorý dokonale vhodný pre malú spálňu:

 • Klasický dizajn. Konštrukcia takejto izby zahŕňa jednoduchý nábytok a záclony. Všetky atribúty sú dokonale harmonizované medzi sebou a dizajn je praktický, ale príjemný a krásny.
 • Krajina. Spálňa v takomto štýle sa podobajú niečo rustikálne domy s ich jednoduchosťou. Tu sa používajú prírodné materiály (kameň, drevo a t. D. ) ktorí sú dokonale harmonizovaní.
 • Minimalizmus. Názov už hovorí o sebe, pretože v interiéri takýchto spálňových objektov nie sú žiadne ďalšie objekty nábytku. V miestnosti sú inštalované len posteľ a malá komoda. Ak rozmery umožňujú, niekedy sú doplnené niekoľkými jednoduchými policami.
 • Východný štýl. Pri konštrukcii takéhoto smeru sú ľahké motívy, ktoré sú spojené s prírodnými materiálmi (oddiely, nábytok, príslušenstvo atď. D. ).

osem

Fotografia

Odporúča sa použiť zrkadlovú spálňu na zlepšenie spálne. Tieto prvky vám umožňujú vizuálne rozšíriť miestnosť a dať jej originalitu. Ak je plánovaná takáto recepcia, treba mať na pamäti, že by sa mali pozorne premyslieť veľké zrkadlá klastrov.

Treba poznamenať, že vyššie uvedené štýly nie sú univerzálne. Pri príprave projektu dizajnu nikto nemožní kombinovať všetky smery, ktoré ste vám poznali. Správna kombinácia môže premeniť vašu spálňu na vynikajúcu a chic miestnosť.

Vyberte si farebný gamut

Spálne s malou oblasťou zdobené pomerne ťažké, najmä ak sa týka farby. Mnohí dizajnéri sa tvrdí, že pre izby tohto typu je najlepšie použiť svetlé farby, pretože vizuálne rozšíriť priestor. Ďalším z účelu takejto gama je vytvoriť coziness a duchovnú rovnováhu v osobe, ktorá zostane v interiéri.

Prečítajte si viac  Hlava postele si to sami

Dnes existuje mnoho dizajnových riešení malých spálňov v rôznych farbách, medzi ktorými si môžete vybrať niekoľko najobľúbenejších:

 • Biely spálňa. Dizajn v tomto štýle sa vyznačuje jednoduchosťou a sofistikovanosťou. Farba dokonale harmonizuje takmer s akýmikoľvek prvkami interiéru. Biele tóny sú schopné upokojiť, čo je dôležité pre osobu, ktorá chce relaxovať. Ak chcete rozmanitosť, môžete pridať izbu s niekoľkými viacfarebnými lampami – s ich pomocou môžete vytvoriť inú náladu a romantické nastavenie.
 • Blue Spálňa. Výhodou tejto farby je, že prispieva k odstráneniu nervového napätia a upokojujúcej osoby. Ale táto farba je studená, takže dizajnéri odporúčajú zdobenie odtieňov modrých len teplé spálne. Ak ste aktívna osoba, potom s pomocou takejto miestnosti je ľahké rozptýliť negatívnu energiu a dobrý odpočinok.
 • Zelená spálňa. Pre dizajn miestnosti môžete použiť takmer všetky svetlé farby, z bylinky na smaragd. Zelená je druh sviežosti, ktorá je prenášaná a človek. V takej spálni, oči a nervový systém môžu veľmi dobre odpočívať. Dizajnéri odporúčajú kombinovať túto farbu s odtieňmi šedej, hnedé, tyrkysové a t. D. Tým sa vytvorí jedinečný a príjemný interiér.
 • Purpurový spálňa. Táto farba je ideálna pre registráciu malých spálňov. Ak chcete získať krásny účinok, mal by sa zriediť bielymi, béžovými a inými podobnými odtieňmi.

Malo by sa zrejmé, že opísané možnosti nie sú limitom dokonalosti. Dnes sa na dizajn malých izieb používa aj sivá, strieborná, žltá a mnoho ďalších odtieňov. Zároveň sú všetky kombinované v rôznych kombináciách, ktoré umožňujú priestory špeciálne druhy a atmosféru.

Nábytok a podrobnosti o interiéri

Integrálny atribút každej spálne je posteľ a iné konštrukčné prvky. Treba mať na pamäti, že malé izby nie sú schopné zapadnúť do úplných spánkových slúchadiel (nočné stolíky, skrine, hrudník a t. D. ). Pokúste sa tu používať minimálny počet nábytku.

Prečítajte si viac  Robiť výklenok v spálni

Tu sú niektoré možnosti pre usporiadanie malých spálňov, veľmi krásne a roztomilé:

7

Fotografia

Ak chcete, aby spálňa čo najpohodlnejšia, mali by ste nasledovať takéto odporúčania:

 1. Posteľ by mala byť nielen krásna, ale najkompaktnejšia. Mnohí dizajnéri odporúčajú inštaláciu štruktúr bez nôh. Taktiež vizuálne zvyšuje priestor.
 2. Na skladovanie vecí bude optimálne riešenie vstavaný skriňový skriňa, ktorá je zdobená zrkadlami.
 3. Ak chcete zariadiť maximálny počet položiek, ich umiestnite. Skrinky sú napríklad pevne spojené s postieľkou alebo skrinkami.
 4. Optimálnou možnosťou je nábytok s rovnými rohmi. Snažte sa vyhnúť zaobleným povrchom, pretože majú veľa miesta.

Oprava v malej spálni je dôležitou fázou transformácie bytu, ktorý potrebuje starostlivé plánovanie. Ak chcete získať výsledok kvality, uistite sa, že sa obráťte na rôznych špecialistov. Pomôžu vám vybrať všetko od materiálov do interiérových metód.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: