Ortopedická základňa pre posteľ

Vybrať si posteľ by mala byť oslovená veľmi vážne. Tento kus nábytku vykonáva jednu z najdôležitejších funkcií v ktoromkoľvek bývaní. Vysokokvalitný a útulný model prispeje k silnému a zdravému spánku, ako aj plnohodnotný pobyt. Najpohodlnejšie a dokonca aj zdravé zdravie sú kópie s ortopedickými dôvodmi.

Čo to je a prečo potrebujete?

Nie je to tak dávno v našej krajine, že zistili, že spanie na postele s prameňmi je škodlivé pre zdravie a na staré dobré obdobie – len nepohodlné. Potom sa objavil móda spať na doskách. Správne, tuhé drevené konštrukcie boli umiestnené pod matracom. Mnohí ľudia pre to používali bežné drevené dvere.

Podivne, takéto systémy stále mali nejaký ortopedický efekt, ale vystúpenia o pohodlnom odpočinku na takejto posteli. Nemali tiež žiadny atraktívny vzhľad. V súčasnosti boli vyvinuté veľmi pohodlné a vysoko kvalitné ortopedické základy, takže môžete odmietnuť tvrdé a zastarané možnosti.

Podobné štruktúry sú schopné urobiť ešte pohodlné, ako je to možné aj normálne lacné matrace.

K dnešnému dňu existuje niekoľko druhov ortopedických základov lôžok.

Odlišujú sa od seba so štruktúrami a prevádzkovými vlastnosťami, ale majú jednu akčnú zásadu. Ortopedická mriežka je prítomná vo všetkých modeloch. Je vyrobený z rôznych materiálov a doplnený rôznymi funkčnými prvkami.

Z vyššie uvedeného je možné dospieť k záveru, že ortopedické základy primárne vykonávajú dôležitú funkciu podpory spiaceho nábytku. Matrace inštalované na podobných konštrukciách zdvojujú svoje funkcie a prospešné vlastnosti.

Dizajn

Ortopedické komponenty sú inštalované v nábytku. Rámy týchto prvkov sú spravidla vyrobené z kovu a sú veľmi trvanlivé. Môžu byť plne základnými lôžkami. Pre tento nábytok musí mať nohy rôznej výšky.

Hlavnou úlohou ortopedickej bázy je správna distribúcia zaťaženia a tvorbu pružinového efektu lôžka.

Konštrukcie môžu mať rôzne vlastnosti a odlišujú sa od seba:

 • Týždenný materiál.
 • Odsadenie medzi koľajnicami.
 • Šírka rosek.
 • Sila a spoľahlivosť rámca, ako aj materiály, z ktorých je vyrobený.
 • Dlhá a šírka.
 • Schopnosť zmeniť stupeň elasticity základne lôžka.

Táto funkcia sa vykonáva elektrickými alebo zvýšením základne.

Rôzne produkty môžu byť prítomné v rôznych výrobkoch.

Napríklad pre model určený pre jednu osobu (samostatné lôžko), najčastejšie je tu špeciálna mreža, v ktorej existuje 4-5 podpier.

Tam sú tiež také štruktúry, v ktorých nie je žiadna centrálna noha. Ak mriežka nemá žiadne podpery, potom je pripojený priamo k rámu nábytku pomocou Tsarg. Tieto detaily sú špeciálne rámy. Lamely sú inštalované medzi kráľmi. Stojí za to venovať pozornosť forme. Mali by byť mierne zakrivené. Takéto konštrukčné znaky sú potrebné, aby sa zaťaženie distribuovalo rovnomerne pozdĺž celej dĺžky základne.

Každý jednotlivý stojan je inštalovaný v držiaku, v ktorom jeho konce budú trochu pohyblivé. Tieto časti sú spravidla vyrobené z trvanlivého a ohybného dreva. Majú pružinový účinok potrebný na ortopedické dôvody.

Pre priestrannejšiu manželskú posteľ je potrebné vybrať základňu len po všetkom ráme rámu a matrac. Návrh takýchto modelov je výrazne odlišný od jednotlivých kópií.

V takýchto výrobkoch sú spravidla koľajnice s rovnakou dĺžkou ako v samostatných lôžkach. Avšak, oni sú trochu iné: v 2 riadkoch. V mriežke pre dvojitý nábytok je priečny priebeh. Lamins je potrebné pripevniť k nemu a na okrajoch rámu.

Hlavnou výhodou takýchto modelov je, že základy v nich môžu byť upravené podľa vlastného uváženia. V takýchto štruktúrach je možnosť zmeniť napätie lamiel.

Napríklad, pre ľudí s vysokou hmotnosťou, vysoká elasticita nadácie je ideálna, a pre ľahký – stredný alebo najmenší.

Lôžko s ortopedickými základmi sú často doplnené zdvíhacími štruktúrami.

Prítomnosť takýchto detailov je vhodná, ak je základňa pod matracom základom lamiel. V tomto prípade sa skladací matrac a mriežka s lamelom zabezpečia najvhodnejší prístup k priestranným otvoreným výklenkom. Môže byť použitý ako priestranný sklad.

Vysoko kvalitné lamely vyrobené z prírodných plemien dreva sa líšia odolnosťou. Dizajny s takýmito prvkami môžu slúžiť svojim majiteľom nie jednu desaťročiu. Spravidla, v skutočne vysoko kvalitných a spoľahlivých základniach, lamela sa veľmi ľahko a rýchlo zmení. Ak hovoríme o nízkom kvalite výrobku, potom problémy s výmenou môžu mať problémy.

Osobitná starostlivosť, tieto premyslené štruktúry nevyžaduje. Avšak, ak máte podozrenie, že systém je rozbitý na nejakom pozemku, potom stojí za to dôkladnú kontrolu. Ak rakety zlyhali, namiesto nich by sa mali dať nové.

Názory

V súčasnosti je trh nábytku záber multifunkčného a praktického nábytku, doplneného rôznymi mechanizmami a premyslenými štruktúrami:

Ortopedické lôžka so skladacím mechanizmom sú dnes rozšírené. V takýchto kópiách je pohodlná základňa, ktorá nie je oveľa odlišná od klasických modelov. Jediný rozdiel skladacích lôžok z obyčajného je špeciálny mechanizmus na zdvíhanie.

V skladacích lôžkach sa nachádza niekoľko odrôd mechanizmov.

 • Najjednoduchšie sú manuálne štruktúry (na slučkách). Podobné modely sa vyznačujú odolnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Zriedka zlyhajú. Avšak, tieto možnosti nie sú vhodné, pretože je dosť ťažké ich dať. Ak chcete zvýšiť miesto na spanie s takýmto mechanizmom, budete musieť udržať základňu na hmotnosť a matrac, a tieto položky nie sú najjednoduchšie.

Lôžko s manuálnym zdvíhacím mechanizmom sa neodporúča vložiť do detskej spálne. Dieťa sa nesmie vyrovnať s takýmto modelom a zraniť sa v procese zdvíhania lôžka.

 • Nie je to najpohodlnejšie v zdvihu sú jarné mechanizmy. Najmä často s takýmto problémom čelí ľuďom, ktorí dopĺňajú miesto na spanie s ťažkým matracom. V procese zvyšovania sa základňa je oneskorená v „pozastavenej“ stavu v dôsledku odporu pružín. Takýto mechanizmus je nekomplikovaný a bezproblémový.

Hlavnou nevýhodou jarných lôžok je ich stručnosť. Postupom času, pružiny v takomto mechanizme natiahnu a strácajú elasticitu. Povoliť tento problém bude môcť len s úplnou výmenou týchto častí.

 • Najmodernejšie a high-tech sú zdvíhacie lôžka s plynovým tlmičom. Sa rýchlo a ľahko rozkladajú. Základ a matrac v takýchto modeloch stúpajú hladko a ticho. Takýto mechanizmus je určený na dlhú a pravidelnú prevádzku. Je s vysokým zaťažením. V priestranných dvojlôžkových postele sú najčastejšie prítomné tlmiče plynu a sú pod ortopedickou základňou s ťažkým matracom.

 • Nedávno, zdvíhacie mechanizmy vybavené elektrickým pohonom získavajú popularitu. V takýchto modeloch stúpajú základňu a matracy pomocou diaľkového ovládania.

Ortopedické mriežky sú sklopné a zvárané. Zvárané odrody sú zvyčajne inštalované v celých kovových a drevených modeloch. Zariadenie takýchto návrhov je do značnej miery opakované jednodielnymi možnosťami. Skladacie základne sú k dispozícii s nohami a bez nôh. Táto skutočnosť však nemá vplyv na funkčné charakteristiky nábytku.

Odolné a trvanlivé sú kovové dôvody. Takéto možnosti sú menej bežné ako drevené základy. Pri výrobe takýchto častí používali vysoko kvalitnú antikoróznu oceľ. Kovové zásady môžu byť natreté a spracovávajú špeciálne polymérové ​​povlaky. Priemerná životnosť takýchto posilnených dôvodov je 25 rokov. Stávajú lacno a časom nestrácajú tuhosť.

Nedávno sú nastaviteľné ortopedické lôžka vo veľkom dopyte.

Existujú 2 typy takýchto štruktúr:

 • S reguláciou tuhosti lamiel. Pôvodne je ohýbanie riek navrhnutý pre strednodobý zdravý človek. Ale pre ľudí trpiacich rôznymi chorobami spojenými s chrbticou nebudú dostatočné dôvody. Vysoko kvalitné nastaviteľné báze môžete zmeniť úroveň tuhosti naraz všetkých lamiel alebo niektoré koľajnice umiestnené v určitej zóne.
 • S nastaviteľnou polohou. Takáto zaujímavá a užitočná vlastnosť najčastejšie má postele s zdvíhacím mechanizmom. V tomto prípade sa používa trochu inak ako v klasických modeloch s priestrannou posteľnou bielizeňovými výklenkami.

Ortopedický základ v takýchto modeloch je rozdelený na segmenty. Ich poloha vzhľadom na seba sa ľahko zmení v súlade s túžbami používateľa. Horná časť môže byť zdvihnutá pre väčšie pohodlie postelí. V takýchto podmienkach môžete pohodlne ubytovať a piť kruh kávy, prečítajte si knihu alebo sledovať televíziu vo večerných hodinách.

Tiež v takýchto lôžok zmení spodnú časť. Táto funkcia je obzvlášť užitočná pre ľudí trpiacich edémom. Ďaleko od vždy stojace pod nohami v noci. V tejto polohe sú nohy mierne zdvihnuté a opuch skutočne ustúpi, ale vyvoláva veľké zaťaženie kolenných kĺbov. Tento problém môžete vyriešiť s ortopedickou základňou, v ktorej je spodná strana mierne zvýšená v nízkom uhle.

Trochu drahšie Kupujúci bude stáť funkčnú kombinovanú možnosť. Podobné základy kombinujú všetky vyššie uvedené vlastnosti. Takýto nábytok je možné ľahko nastaviť pre seba.

Základné rozmery

Vysoko kvalitné a pohodlné základy pre malé jednolôžky sú k dispozícii s dĺžkou a šírkou 80×190, 80×200, 90×190 a 90×200 cm. Typické základy pre manželskú posteľ majú rozmery 160×190, 160×200 cm. Ale existujú a väčšie možnosti. Napríklad, základy pre postele kráľa veľkosti a veľkosti kráľovnej majú viac pôsobivé rozmery: 180×190, 180×200, 200×200, 200×220 cm.

V súčasnosti sa mnohé obchody s nábytkom stretávajú s jednotlivými základňami. Najobľúbenejšie sú kópie s dĺžkou a šírkou 140×190, 140×200 cm. Podobné modely sú samostatné interiérové ​​predmety z rôznych prvkov. Tieto návrhy najčastejšie kupujú ľudí, ktorí sú v stálej prevádzke. Pre polohové postele sú určené na nasledovné parametre: 120×160, 120×190, 120×200 cm.

Materiál

Materiály, z ktorých sa vyrábajú ortopedické bázy, priamo ovplyvňujú kvalitu hotových výrobkov:

 • Kovové možnosti sú najviac trvanlivé a spoľahlivé. Nie sú deformované, neohýbajú sa a nezačínajte nerozlúčiť. Môžu byť použité každý deň. Kovové základne ľahko odolávajú ťažkým zaťaženiam bez straty pohodlných charakteristík.

Hlavnou nevýhodou takýchto návrhov je ich hmotnosť. Kovové základne sú dostatočne ťažké. Kvôli podobným prvkom, spálne miesto pridáva významne v hmotnosti a prestane byť mobilný.

 • Kovové možnosti sú však menej bežné ako drevené bázy. Odporúča sa vybrať vysoko kvalitné a ekologické výrobky z oblasti dreva. Najviac odolné a odolné voči opotrebeniu sú stavby z dubov, bukového alebo slova. Stály takéto návrhy sú drahé, ale slúžia na veľmi dlhú dobu. Je ťažké prelomiť alebo poškodiť.

 • Menej stabilné a spoľahlivé sú dôvody z takých lacných materiálov, ako je MDF alebo DSP. Lamel v týchto štruktúrach sa nerozlišujú vysokou pevnosťou a trvanlivosťou. Ľahko sa zlomia. Ak sa hrania prichádzajú do disrepair, musia byť zmenené na nové.

Najlepšie hodnotenie

Vysoko kvalitné a pohodlné ortopedické základne produkuje veľkú ruskú továreň „COMKK“. Vo svojom sortimente sú silné modely pre dvojlôžkové, jednoduché a pol postelí, ako aj moderné elektrické ovládače. Všetky systémy sú vybavené trvanlivými kovovými rámami a drevenými latmi.

Základne s horným a vnútorným upevnením latoferov, ako aj skladacích a skladacích modelov vyrobených glazovským kovovým kovovým softvérom „dopredu-nábytok“. Všetky návrhy sú k dispozícii s rôznou dĺžkou a šírkou, takže každý kupujúci si bude môcť vybrať možnosť vhodných rozmerov. FOUNDÁCIA RÁMOV Z „FORMAD-NURHYNY“ sú zvárané celozrojené. Latratické latoplexy sú pripojené k nim s propylénovými držiakmi.

Ortopedické základne od talianskeho výrobcu LINEAFLEX si vychutnávajú veľký dopyt. Stávajú lacno a sú vynikajúcimi zástupcami rozpočtovej triedy. Vysoko kvalitné návrhy nie sú hrozné teplotné rozdiely a atmosférické účinky, pretože sú spracované špeciálnym práškovým prostriedkom. Rámec báz LINEAFLY sa skladá z oceľových rúr, čo ich robí veľmi odolným a trvanlivým.

Rôzne možnosti báz produkuje Vegas. Sortiment spoločnosti predstavuje návrhy rôznych veľkostí: z jednej miestnosti do kráľovských kópií. V značkovej báze Vegas, existujú environmentálne šetrné koľajnice z brezových dreva a trvanlivých rámcov z kovového profilu.

Mnohí spotrebitelia zastavia svoj výber na populárnych a funkčných výrobkoch z značky Ormatek. Táto slávna značka ponúka možnosť vybrať si od kupujúcich rôznych základných možností: z ortopedic do celého. Ortopédové možnosti majú zdvíhacie mechanizmy a špeciálne transformačné systémy. Základy z Ormatek môžu byť zvolené na akúkoľvek peňaženku.

Ako si vybrať?

Pri výbere vhodnej a vysoko kvalitnej ortopedickej bázy by sa mali zohľadniť nasledujúce parametre spálne:

 • Po prvé, musíte vziať do úvahy typ matraca. Ak je v ňom jarný blok, je lepšie kúpiť podporu s vzdialenosťou medzi lamelami v 5 cm. V prípade, že ste si zakúpili chybné matrace, je lepšie vybrať základ, v ktorom 3 cm zostáva medzi koľajnicami.
 • Ak ste si ešte nezabudli matrac, potom by ste sa mali spoľahnúť na jedno jednoduché a univerzálne pravidlo: Čím častejšie sú koľajnice, tým lepšie. Takéto dôvody budú odolať veľkým množstvom a budú slúžiť po veľmi dlhú dobu.
 • Veľkosť základov a matracov sa musí navzájom zhodovať. Všestranný veľký matrac sa posúva a visí posteľ. Môže nepriaznivo ovplyvniť pohodlné charakteristiky spiaceho postele.

 • Odborníci odporúčajú kúpiť posteľ s ortopedickou základňou, spolu s ktorými ide o vhodné matrac.
 • Nezabudnite, že pohodlná ortopedická základňa nie je absolútne vhodná pre tvrdé matrace pozostávajúce z kokosových koirov. Tento materiál nie je ani vypočítaný na najmenšiu deformáciu.
 • Mali by ste tiež rozhodnúť o základnom materiáli. Tu je výber malé: drevo alebo kov. Najčastejšie ľudia kupujú základy s kovovými rámami a drevenými lamielmi. Odporúča sa vybrať modely, v ktorých sú koľajnice vyrobené z prírodných druhov dreva, pretože sú trvanlivejšie.
 • Kúpiť ortopedické základne vyrobené populárnymi a slávnymi značkami. Takéto modely vás potešia s vysokou kvalitou a dlhou životnosťou.

Odporúčania pre výber základne pre posteľ a zdvíhací mechanizmus sa môžete naučiť z nižšie uvedeného videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár