Ortopedické lôžka s zdvíhacím mechanizmom

Zdravý silný spánok je nemožný bez pohodlnej spálne. Dnes, ortopedická posteľ s zdvíhacím mechanizmom získala najväčšiu popularitu.

Vlastnosti a výhody

Vzhľad ortopedického lôžka sa líši od klasického modelu, ale má vlastné dizajnové funkcie. Skladá sa z ortopedickej základne vybavenej zdvíhacím mechanizmom, boxom pre bielizeň, čelo a bočné priečky.

Ortopedické lôžko s zdvíhacím mechanizmom má veľa výhod:

  • Hlavnou výhodou postele je základom, Držanie ortopedických vlastností podľa nastavených lamiel. Spánok na takejto posteli je nielen pohodlné a pohodlné, ale tiež užitočné. Táto základňa v agregácii s matracom dokonale podporuje chrbticu. Okrem toho je mriežková základňa dobre vetraná, čo znamená, že forma a huba tejto dizajnu neohrozuje.
  • Zdvíhací mechanizmus zapustený do dizajnu poskytuje ľahký prístup k čížovacej zásuvke. Jeho rozmery zodpovedajú veľkosti základne, a preto má box významnú kapacitu. Okrem posteľnej bielizne sa tu môžu zložiť iné veci a v prípade potreby, rýchlo ich dostať. Vďaka zdvíhaciemu mechanizmu je možné prístup k obsahu boxu z akéhokoľvek okraja postele.

Prítomnosť krabice pre bielizeň v tomto návrhu vám umožňuje výrazne šetriť miesto.

Veci odstránené v krabici nevyžadujú ďalšie nábytkové predmety: Komoda, nočné stolíky a skrine, a to je významné úspory nielen malých priestorov, ale aj úspora finančných prostriedkov.

Spravidla takéto postele vyrábajú výrobcovia nielen v dvoch možnostiach, ale aj s menšími rozmermi. Existujú jednotlivé a polobritové modely vhodné nielen pre dospelých, ale aj pre deti.

Odrody mechanizmov

Akýkoľvek model s zdvíhacím pozemkom má svoje vlastné vlastnosti, ktoré ovplyvňujú proces prevádzky. Ortopedická základňa, v závislosti od modelu, môže byť zložená buď pozdĺž horizontálnej roviny, alebo sa má zaznamenávať vo zvislej polohe, čím sa vytvorí akútny uhol pri 45 stupňoch. Spôsob zdvíhania základne sa môže uskutočniť rôznymi zariadeniami.

Výrobcovia spravidla vybavujú modely iba tromi typmi zdvíhacích mechanizmov:

  • Krútené pružiny, Komponenty transformačného mechanizmu sú v dopyte v dôsledku lacnej ceny a pohodlia počas prevádzky. Tento mechanizmus však má pružinu kvôli častým napínaniu a výrazným zaťažením rýchlo. Servisná životnosť mechanizmu, spravidla nepresahuje päť rokov, po ktorej je potrebné nahradiť.

  • Tlmiče plynu, Pomoc pri zdvihnutí základu a opraviť v správnej výške, sa líši v podstatnej jednoduchosti prevádzky. Vďaka nim je možné pohybovať základňu bez veľkého úsilia. Plynový systém funguje hladko a ticho a je schopný zdvihnúť základňu spolu s matracom, aj keď je ich súhrnná hmotnosť nad 100 kg. K dnešnému dňu je mechanizmus transformácie plynu najspoľahlivejší a kvalitatívnejší, má pomerne dlhú životnosť približne 10 rokov.
  • Najjednoduchší spôsob transformácie možno nazvať manuálne zdvíhanie, vykonané s slučkou pripojenou k základni. Ak chcete zdvihnúť základňu a dostať sa do zásuvky, bude musieť odstrániť matrac a urobiť značné úsilie. Preto tento mechanizmus nie je veľmi vhodný pre detské postele.

Výstavba základne

Akákoľvek ortopedická báza sa skladá z rámu a mriežky. Rám môže byť kovový aj drevený. Samotná Grimel sa skladá z lamiel, spoľahlivo pripevnených k rámu pomocou výrobcov Lat. V závislosti od výrobcu a modelov môžu byť držiaky pre lamely vyrobené z rôznych materiálov. Guma sa používa ako materiál pre druhé držiaky, sa vyznačuje elasticitou a vysokou cenou. Plast má tvrdú štruktúru, ale je dlhší materiál v porovnaní s gumou.

Lamely sú dosky s mierne zakriveným povrchom na jednej strane a vyrobené z dreva (beeza, breza, matica). Štandardná hrúbka týchto lamierov sa líši v rozsahu 6-8 mm a šírka je 63 mm. Dĺžka každého otroka zodpovedá základným rozmerom. Vzdialenosť medzi plameňmi je v priebehu 70-80 mm, vzhľadom k tomuto veľkosti, ortopedický účinok je zvýšený. Tieto normy nielenže robia posteľ ľahšiu, ale tiež to elasticitu.

Ortopedická základňa vyrába výrobcovia so schopnosťou regulovať tuhosť.

Rustikálne regulátory môžu byť umiestnené priamo na samotných lamelách, čo vám umožní nastaviť základňu pre ľudskú hmotnosť, rovnako ako tam sú regulátory umiestnené v hlave a nohách časti základne. Vzhľadom na ich prítomnosť je možnosť zmeny uhlov sklonu v hornej a dolnej časti.

Najčastejšie sa takéto postele zakúpia pre ležiacich pacientov, pretože takéto nastavenie dokonale spĺňa všetky požiadavky na životnosť imobilizovanej osoby.

Tipy na výber

Pri výbere postele musíte venovať pozornosť niekoľkým aspektom. Okrem konštrukcie a zhody s štýlom interiéru by sa mala venovať pozornosť pozemnému a transformačnému mechanizmu.

  • Ak je otázka o nákupe dvojitej verzie, transformačný mechanizmus musí byť na tlmenách plynu. Základom v porovnaní s jednovou verziou má väčšiu hmotnosť a ortopedický matrac výrazne zvyšuje hmotnosť, a preto je lepšie pre pohodlie prístupu do poľa, ak mechanizmus prevezme hlavné zaťaženie pri zdvihnutí.
  • Ak chcete chrániť pred zranením, nie je to zlé, ak bude posteľ vybavená špeciálnymi blokátormi, ktoré chránia pred náhlym pádom pri pohybe základne.

  • Lamins by mali byť bez veľkej feny, prasklín, čipov a ostrých surových hrán. Samotná základňa by nemala zverejniť žiadne pískanie.
  • Dĺžka nôh, ktoré sú podperou rámu, by sa mali líšiť v rozsahu 24-25 cm. Táto hodnota je najpohodlnejšia pre výšku osoby základne. Počet nôh v rôznych modeloch je 4-7 kusov. Čím viac nôh, tým stabilnejšia stavba základne.
  • By nemal tiež zabudnúť na materiál postele. Drevo pole je výhodnejšie, pretože to nie je len šetrné k životnému prostrediu, ale aj spoľahlivé, a preto lôžko prírodného dreva bude slúžiť oveľa dlhšie ako podobná možnosť z drevotrieskovej dosky.

Ako zostaviť ortopedické lôžko s zdvíhacím mechanizmom, učiť sa z nasledujúceho videa.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár