Ortopedické lôžka

Pre spálňu je potrebné si vybrať nielen krásnu, ale aj pohodlnú posteľ. Ideálnym riešením bude vysoko kvalitný ortopedický model. V súčasnosti existuje mnoho rôznych postelí s anatomickou základňou na trhu nábytku.

Vlastnosti a výhody

Plná dovolenka a zdravý sen potreboval na každú osobu. Úplná relaxácia je možné dosiahnuť len vtedy, ak bude chrbtica v správnej polohe. Mnoho ľudí verí, že pre to musíte kúpiť vysoko kvalitný ortopedický matrac a to bude dosť dosť.

V skutočnosti, tajomstvo pohodlnej a pohodlnej spálne leží nielen v riadnom zvolenom matraci, ale aj v konštrukcii postele. Dnes mnohí odborníci argumentujú, že pohodlný nábytok s anatomickým základom pod matracom je schopný významne zvýšiť ortopedické vlastnosti spiaceho postele. Okrem toho môže spoľahlivý základ predĺžiť životnosť ortopedického matraca. Najobľúbenejšie sú návrhy vybavené priamymi alebo mierne zakrivenými lamľami. Takéto detaily poskytujú vynikajúce spiace vetranie, čo robí matrac väčší hygienický a predlžuje svoju životnosť.

Iba na pohodlnom ortopedickom posteli, svaly môžu úplne relaxovať. V takom stave, človek spí a prebudí veselý. Anatomické bázy posilnia priaznivé vlastnosti matracov. Robia z nich viac husté a tvrdé. Lekári neodporúčajú spať na príliš mäkkých postele, pretože nedávajú dostatok spoľahlivej podpory pre chrbticu.

Ortopedické lôžko je vynikajúce riešenie pre ľudí trpiacich niektorými chorobami chrbtice. Po spaní alebo relaxácii na takýchto perách v chrbte, bolesť alebo bolestivé pocity sa nevyskytujú.

Avšak, ak máte akékoľvek problémy spojené s kĺbmi a chrbticou, potom pred nákupom matrac a anatomického posteľa, je lepšie konzultovať s vaším účastníkom lekára.

Praktické a pohodlné postele sú dnes prezentované v obrovskom sortimente. Každý kupujúci bude schopný nájsť perfektný model vhodný pre svoju spálňu. Multifunkčné modely s rôznymi doplnkami sú veľmi populárne. Môže byť napríklad vstavané nočné stolíky, bočné panely, zásuvky bielizne a iné užitočné prvky.

Pre užívateľa akéhokoľvek komplexu je možné vybrať spiaci nábytok s ortopedickou základňou. Napríklad pre ľudí, Jeho hmotnosť dosahuje 100 kg a vyššie, Ideálne produkty so zvýšenými štruktúrami. V takýchto lôžkách sa lamely nachádzajú v bližšej vzdialenosti od seba, čím sa vytvára dobre opevnená posteľ pre matrac. Z nevýhody takéhoto nábytku je možné len poznamenať, že v prípade nesprávneho používania lamelov môže byť hnedá a prestávka. Tento problém však nebude vzniknúť, ak sa pri výrobe základne použil pevný prírodný strom.

Vo viac moderných modeloch sa nachádza trvanlivá kovová základňa. Podobné štruktúry sú niekoľko blízkych jarných štvorcov zložitého dizajnu. Podobné základy sa ľahko upravujú na jednotlivé vlastnosti tela používateľa. Kovové základne sú trvanlivé a spoľahlivé. Ľahko odolávajú zaťaženie na 130 a viac kg. Okrem toho mnohí spotrebitelia vyberajú postele s takýmito systémmi vďaka ich terapeutickým vlastnostiam, pretože umožňujú zmeniť polohu riadkov a nastaviť úroveň tuhosti štvorcových častí. Napríklad, ak chcete, môžete zdvihnúť nohy na takej posteli, aby ste zlepšili prietok krvi.

Dnes je nábytok s úpravou ortopedického nadácie veľmi v dopyte. V takýchto štruktúrach môžete zmeniť úroveň tuhosti lamiel v špecifickej časti lôžka alebo nastavte hornú a dolnú polovicu postele.

Odrody

Existuje mnoho druhov lôžok s ortopedickými pozemkami.

 • Pre domáce použitie Perfektné ortopedické skladacie posteľ. Podobné skladacie mechanizmy sú najčastejšie vybavené pohovkami. Takýto nábytok môže ľahko nahradiť obvyklé posteľ. Na podobnej chlopni môžete dokonale relaxovať a dobre spať. Najčastejšie to neberie veľa miesta a môže byť umiestnený do spálne malej oblasti.
 • Komplexnejšie a premyslené štruktúry sú prítomné v lekárskych lôžkach. V takýchto modeloch sú ortopedické základy rozdelené do niekoľkých sekcií. Uhol sklonu každého z nich je nastaviteľný. Lekárske anatomické lôžka sú často vybavené bočnými doskami (plotmi). Tieto detaily môžu byť stacionárne alebo vymeniteľné v závislosti od konfigurácie modelu.

 • Vo väčšine lekárskych postele sú kolesá. Sú potrebné pre rýchlejší pohyb ležiaceho pacienta. V mnohých lôžok na ležiacich pacientov je mechanizmus, s ktorým môžete zmeniť a opraviť výšku postele. Takéto charakteristiky sú veľmi užitočné pre lepšiu starostlivosť o pacienta.
 • Ortopedické základne sú vybavené špičkovými elektrickými lôžkami. Takéto modely nie sú lacné, ale sú multifunkčné a veľmi pohodlné. Pomocou diaľkového ovládania alebo vstavaných tlačidiel môžete nastaviť polohu matraca, výšku hlavy a lietania a t. D. Elektrický pohon môže byť doplnený nielen obyčajným domovom, ale aj lekárskymi posteľami.
 • Niektoré z najbežnejších lôžok a pohovky so skladacími / zdvíhacími mechanizmami. Základňa a matrac v takýchto modeloch sa zvyšujú, otvárajú priestranný prázdny výklenok. Podobný nábytok je tiež často doplnený ortopedickou základňou s drevenými lamielmi.

Skladacie mechanizmy sú nasledujúce typy:

 • Manuálny. Takéto návrhy sú veľmi spoľahlivé a trvanlivé. Avšak, oni sa nelíšia vo veľkom jednoduchom používaní. Je to spôsobené tým, že v procese otvárania takejto postele je potrebné vytvoriť určité úsilie tým, že držíte základňu s matracom.
 • Jar. Dôvody v takýchto modeloch stúpajú. Jarné konštrukcie nie sú najdlhšie, pretože pružiny v nich sú v priebehu času natiahnuté a prestanú pracovať správne.
 • Plyn. V súčasnosti sú skladacie lôžka s týmito mechanizmami medzi najobľúbenejšie. Majú špeciálne tlmiče plynu, s ktorými je miesto na spanie hladko a ticho. Najčastejšie sa podobné mechanizmy používajú na zvýšenie ťažkých ortopedických základov a matracov.

Najvýhodnejšie sú zdvíhacie mechanizmy s elektrickým pohonom. Sú veľmi ľahko ovládaní. Ak chcete zvýšiť dôvody v takýchto modeloch, nie je potrebné vykonať ďalšie úsilie, pretože všetky položky prichádzajú do konania stlačením tlačidla na diaľkovom ovládači.

Ortopedic môže byť klasické obdĺžnikové lôžka. Takéto modely patria medzi najdostupnejšie. Nie sú doplnené žiadnymi funkčnými prvkami. Môžu byť prítomné len skladovanie a čelo.

Vysoko kvalitné a pohodlné základy s lamelom môžu byť inštalované v malého spiaceho nábytku. Môže to byť napríklad kompaktná pohovka alebo osmanská. Často, takýto nábytok vložte do spální malých štvorcových alebo detských izieb. Zaberajú malé miesto av nich bez ortopedického matraca nemôže robiť.

Okrúhle pozemky s kovovými rámami a drevenými lamietkami sú doplnené módnymi okrúhlymi lôžkami. Podobný nábytok sa objavil na trhu nábytku, nie tak dávno. Bohužiaľ, takéto postele sú vhodné len pre priestranné spálne, pretože najčastejšie majú pôsobivé veľkosti. Zdvihnite vhodný ortopedický matrac do zaoblenej lôžka nie je taká jednoduchá kvôli neštandardnej forme.

Starostlivosť o zdravie detí plne leží na pleciach rodičov. Dieťa by malo spať len na pohodlnej posteli, na ktorej bude jeho chrbtica v správnej polohe. Ortopedické základy môžu byť prítomné nielen obyčajné, ale aj v poschodových postele. Sú vybavené prvým a druhým poschodím, takže každé dieťa je vybavené pohodlným miestom na spanie.

Dnes sú mnohé modely lôžok vybavené priestrannými úložnými krabicami pre skladovanie posteľnej bielizne. Nemyslite si, že v takýchto verziách sa používa príliš veľa voľného miesta. Spací nábytok so zásuvkami na dne môže byť tiež vybavený ortopedickou základňou.

Ako si vybrať správne?

Výber pohodlnej a užitočnej ortopedickej postele, musíte venovať osobitnú pozornosť nasledujúcim parametrom:

 • Zvážte veľkosť lôžka. Musí byť dokonale zapadajú do rozloženia vašej spálne. Takže polpenzie polpenzie majú štandardnú šírku 140 cm a dĺžku 160 cm. Priestrannejšie dvojité modely majú najčastejšie rozmery 160×200, 200×200, 200×220 cm a ďalšie. Ak vaša spálňa má neštandardnú dispozíciu a veľkú plochu, potom si môžete objednať ortopedické lôžko podľa jednotlivých noriem.
 • Vyberte si matrac. Pred zakúpením tohto dôležitého detailu musíte odstrániť merania z postele, ale nie z postele ako celku.
 • Vyberte si posteľ z vysoko kvalitných materiálov. Na výrobu žobrákových nábytkových rámov je najčastejšie používané drahé drevo, lacné drevotrieskové dosky a MDF, ako aj oceľ a železo. Samozrejme, najkrajšie a šetrnejšie k životnému prostrediu sú kópie prirodzeného radu dreva.

 • Moderní výrobcovia ponúkajú výber kupujúcich kvalitatívne modely z dubov, buk, Gevent, Alder a T. D. Takýto nábytok je drahý a nemusí to kúpiť. Tam sú lacnejšie lôžka na výrobu breza alebo borovice. Ortopedické lôžka môžu mať vločky z lacných materiálov, ako je LDSP alebo MDF. Takýto nábytok vyzerá atraktívny, ale jeho prevádzkové charakteristiky zanechávajú veľa.
 • Kovové modely z kovu sú najspoľahlivejšie a trvanlivé. Nie sú však vhodné pre celú atmosféru a líšia sa vo veľkej váhe. Z tohto dôvodu je železný nábytok pomerne preskupiť z jedného miesta na druhé.

  • Ortopedické postele majú rôzne bázy. Odporúča sa vybrať tradičné modely s robustnými drevenými lamienkami alebo kovovými mesh. Špecialisti odporúčajú nákupné modely s regálmi z prírodného dreva, pretože sú silnejšie a nemechanické poškodenie.
  • Nezabudnite na dizajn postele. Lôžko musí byť harmonizovaná so zvyškom interiérových položiek a dekorácie steny / podlahy / stropu.

  Zbierať ortopedická základňa s drevenými lamietkami môže byť doma s vlastnými rukami. Ak chcete začať, nástroje sú pripravené a všetky potrebné materiály sú tiež spracované a leštené. Potom sa zozbierajú podrobnosti o ortopedickej báze z drevených pruhov a dekoratívnych profilov.

  Pri ukončení výroby sa zostavuje a upevňuje všetky prvky ortopedického lôžka. Ak sa rozhodnete samostatne urobiť základ s lamelmi pre posteľ, mali by ste zvážiť, že jeho veľkosť by mala byť o niečo nižšia ako samotný nábytok. Je potrebné, aby ste mohli ľahko inštalovať alebo demontovať výsledný dizajn.

  Prehľad o ortopedic lôžko pri pohľade na video:

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: