Posuvné lôžka

Praktickosť, kompaktnosť, priaznivá cena – všetko je o posuvných postele, ktoré nakupujú pre deti i dospelých. Modely majú neobvyklý dizajn a umožňujú originálu poskytnúť spálňu v modernom štýle. Takéto postele môžu byť umiestnené v podmienkach obmedzeného priestoru, takže sa stanú ideálnym riešením pre malé apartmány.

Tento nábytok v súčasnosti vyberie mnoho, pretože sa vyznačuje množstvom výhod.

Výhody a nevýhody

Malé rozmery – jedna z hlavných výhod posuvných lôžok. Výhodne sa získavajú pre malé miestnosti – aby sa zachránili vzácne centimetre a racionalizovať voľné miesto.

Na tieto výhody posuvných modelov však neskončite:

 • Ekonomika. Takýto kus nábytku je lacnejší ako dve lôžka individuálne, okrem toho eliminuje potrebu získať nové produkty pozdĺž rastu dieťaťa.
 • Komfort. Modely majú spravidla rovný povrch, poskytuje pohodlie počas spánku. Pri nákupe špeciálneho ortopedického matraca, odpočíva na posteli bude ešte príjemnejší.
 • Funkčnosť. Posuvné lôžka sú často vybavené krabicami a policami, čo umožňuje odstrániť posteľnú bielizeň a zbytočné veci, uvoľniť skrine a priestor okolo nich.
 • Silový. Vyrobené z vysoko kvalitných surovín sú odolné voči vonkajším vplyvom, trvanlivé.

Nevýhody nábytku zahŕňajú konštrukčné znaky jednotlivých modelov. Postele s nepretržitým dnom bránia ventilu matraca a vedú k vzniku nepríjemného zápachu. Okrem toho môže spôsobiť hubu.

Mínus je, že dieťa nebude schopné hrať alebo skočiť na posteľ, pretože nie všetky produkty sú schopné odolať ťažkým zaťaženiam.

Princíp a transformačné mechanizmy

Špecifikácie ležiacich sektorov a úrovní lôžok – funkcia jednotlivých modelov. Z typu transformácie závisí pohodlie používania lôžka a jeho životnosť. Neexistuje však žiadny ideálny transformačný mechanizmus: je zvolený so zameraním na preferencie.

Populárne transformačné mechanizmy:

 • Kniha. Toto je jeden z najobľúbenejších modelov. Skladá sa z drevených rámov spojených armatúrami, upevňovacími prvkami a pružinami. Aby ste rozobrali posteľ, musíte ho zdvihnúť a vrátiť späť späť na to, že má horizontálnu polohu. Predná časť postele sa postúpi. V spálni, umiestnenie ortopedického matraca, rozlíšené pohodlím.

 • Eurobook. Moderný mechanizmus transformácie lôžok charakterizovaných spoľahlivosťou a jednoduchosťou prevádzky. Z predchádzajúceho modelu sa vyznačuje skutočnosťou, že steny a iné interiérové ​​položky sa nedotýkajú stien v demonštrovanom stave. Prevádzka mechanizmu je pôsobenie pružín, ktoré si zachovávajú elasticitu a tuhosť pri pravidelnej transformácii lôžka. To vám umožní doplniť model a iné nominujúce prvky.

Zvyčajne postele pochopia rozšírenie nižšej úrovne. Potom sa model zdvojnásobí a z jedného lôžka sa zmení na produkt pre dvoch ľudí. Detský nábytok sa rozvíja pozdĺž typov krokov umiestnených nad sebou: stačí vytiahnuť rukoväť. Spravidla sa matrac už nachádza na nižšej úrovni.

Názory

Funkcia posuvných lôžok je v prípade potreby, že sú transformované a zvýšené v množstve. K tomu dochádza rôznymi spôsobmi a závisí od charakteristík špecifických modelov. Okrem toho sa líšia rozmermi a vymenovaním.

Odrody posuvných lôžok:

 • Double. Má veľké rozmery a je určený pre dvoch dospelých. V zmontovanom stave, kus nábytku zaberá malý priestor, ktorý vám umožní nainštalovať v úzkej miestnosti a uvoľniť pasáž počas dňa. V demonštrovanom stave nie je model horší ako dvojitý.

 • Detská postieľka. Pôvodné riešenie pre dieťa vo veku 3 až 8 rokov. Keďže deti vyrastajú dĺžku postele zvyšujú sa rozšírením koncových prvkov v spodnej časti výrobku.

Model je často vybavený skladovacími boxmi na skladovanie hračiek, posteľnej bielizne a iných vecí.

 • S bočnými doskami. Ďalší model určený pre malých rodinných príslušníkov. Je vybavený malými plotmi na bokoch, vhodný pre deti do piatich rokov. Bursts brániť dieťa pred pádom, môže mať originálne dekorácie a byť súčasťou projektu dizajnu.

 • Dospievajúci. Posteľ nad škôlkou, často chýba ploty. Tieto modely sú charakterizované originálnym dizajnom, zaujímavými farbami, ktoré sú doplnené vstavanými policami a zásuvkami pre potreby teenagerov.

 • V samostatnej skupine môžete vybrať lôžka Pre veľmi malé deti, vrátane detí. Modely sa vyznačujú vysokou úrovňou funkčnosti a môžu byť vybavené vstavanou výmenou stolov, zásuvkových zásuviek.
 • V pravidlách sú postele Pre dve deti v rovnakom čase. Najvyššia vrstva takýchto modelov zostáva pevná, zatiaľ čo prístelka je rozšírená od pod ním. Spravidla je nábytok vybavený obmedzovačmi, ktorí zabezpečujú bezpečnosť detí.

Materiál

Na výrobu lôžok si vezmite prírodné aj umelé materiály. Rámy z radu rôznych druhov dreva, plastu, kovu; Okrem toho sa môžu kombinovať rôzne druhy surovín.

Najlepšia surovina je strom, najmä ak je posteľ zakúpená pre deti. Takýto rám je absolútne bezpečný, okrem toho sa rozlišuje atraktívnym vzhľadom.

Aký matrac bude vyhovovať?

Z výberu matraca, pohodlie spánku počas spánku. Najužitočnejšie pre chrbát sú ortopedické modely, pretože opakujú ohyby chrbtice a udržiavajú ho v prirodzenej polohe. Používajú sa v lekárskom účely, ako aj na prevenciu. Ľudia so zdravým chrbtom však môžu získať obyčajný matrac, ale mal by sa vyznačovať vysokou kvalitou a byť čo najpohodlnejšie.

Niekoľko typov matracov. Najstaršie a bežné sú modely s plnivami, ktoré využíva penovú gumu, holofiber, kokosový, latex a iné materiály. Jarný blok – moderné riešenie, ktoré poskytuje lepšiu podporu späť.

Modely sa vyznačujú odolnosťou, nie sú pri prevádzke a šetrí estetický vzhľad na dlhú dobu. Vnútri sú sprchy spojené a spojené špeciálnym spôsobom.

Ak hovoríme o dizajnových prvkoch matracov, potom by mali byť zakúpené špeciálne modely pre posuvné lôžka. Vzhľadom k tomu, modely sú položené, jednotka musí pozostávať z niekoľkých sekcií – jeden na každom prvku nominujúceho lôžka. Keď zostáva miesto na spanie, stačí si vybrať matrac z vhodných veľkostí.

Populárne modely

Posuvné lôžka najčastejšie získavajú detské izby, takže nábytok pre malých rodinných príslušníkov je charakterizovaný najväčšou odrodou. Medzi najbežnejšie modely patrí:

 • „Som Rague“. Vyrobené z vysoko kvalitných odrôd dreva – buk a karelianskej borovice. Rám je pokrytý vodou na báze laku, takže lôžka sú prezentované v bohatom farebnej schéme. Produkt je bezpečný pre životné prostredie, pretože nevydáva škodlivé látky do vzduchu a oxiduje. Výhody modelu zahŕňajú jednoduchosť transformácie a odolnosti voči veľkým zaťaženiam.

 • Bambini. Funkcia modelu je rôzne variácie dizajnérov. Bol dokončený vo viac ako 20 farbách, čo zjednodušuje výber výrobkov pre každý interiér. Okrem toho, takže každé dieťa bude môcť vybrať nábytok pre seba. Na výrobu výrobkov sa užívajú vysoko kvalitné drevené panely, charakterizované environmentálnou priateľskou osobnosťou a bezpečnosťou.

Maximálna výkonná hmotnosť takejto postele je 80 kg.

 • „Hrowle“. Tento model je zameraný na deti od 3 do 15 rokov. Pre svoju výrobu si vezmite rad bukov, charakterizovaných vysokou pevnosťou a odolnosťou voči vonkajším mechanickým účinkom. Základňa lôžka je vyrobená z tenkej preglejky, okrem toho je model vybavený odnímateľnou stranou, takže malé dieťa nemôže spadnúť počas spánku.

Úplne dodávané box, ktorý sa nachádza pod nižšou úrovňou.

 • „Leskyk“. Lôžko je prítomná v zbierke výrobcu IKEA. Je vyrobený z prírodného dreva, rozlišuje sa s pevnosťou a odolnosťou proti opotrebeniu. Model je nadobudnutý pre deti v starých dvoch rokoch, je vybavený bočnými plotmi. Drevený rám je pokrytý smútkom, lakom alebo farbou – aby sa zabránilo hnilobe a zvyšovaniu odolnosti proti vlhkosti.

 • „Roldy“. Model má krokové nastavenie pozícií postele. Každý z nich má svoje vlastné veľkosti: prvý – 120 × 80 cm, druhý – 150 × 80 cm, posledný – 180 × 80 cm. Dno postele sa predkladá, pretože dieťa rastie a líši sa v závislosti od jej rastu. Na výrobu výrobkov prijatých laminovanými drevotrieskovými panelmi od európskych výrobcov.

Nábytok je v súlade s medzinárodnými normami kvality a má vysokú triedu bezpečnosti.

Krásne interiéry

Prírodné materiály, neošetrené povrchy, prírodné tóny – vyznačujú sa týmito vlastnosťami postele dokonale zapadajú do moderného interiéru. Drevený posuvný nábytok nevyžaduje použitie dekoratívnych prvkov, kombinuje prísnosť a jednoduchosť. Na dekoráciu, jedno-fotónové lôžko a vankúše, korelované farby s dekoráciou miestnosti. S lôžkom bude kombinovaná inými nábytkovými predmetmi z dreva, parkiet alebo laminátu.

Kombinácia kontrastov, môžete získať štýlovú spálňu v modernom štýle. Snow-Biely posteľ a povrchová úprava svetla zriedená s prvkami Motley: Na tieto účely sa zmestí červený koberec, rovnako ako šarlátové police alebo stenové panely, obrázky na stenách. Interiér odolný voči interiéru sa vyznačuje koncepciou, týka sa trendov dominantných na svete. Postele sú zbavené dekorácií, majú zaoblené hrany, sa líšia v hladkých linkách.

Ak sa modely nachádzajú v štúdiovom apartmáne, spálňa sa oddelí pomocou skrine alebo regálu.

Detská postieľka, zložená z Motley detailov rôznych odtieňov, bude úlohovať tón a atmosféru celej miestnosti. Pre dizajn spálne si vyberte dve základné farby, ich odtiene a kombinovať ich v rôznych kombináciách. Spravidla musí byť posteľ tmavšia pre niekoľko tónov,ako dokončovacie materiály – v tomto prípade sa ukázalo, že to vizuálne zvýrazní. Kombinácia jednoduchosti a jasných farieb zvýši náladu dieťaťa zakaždým, keď ide do miestnosti. Ako dekorácie miestnosti používajú mäkké a drevené hračky.

Kempingová spálňa pre dievčatá, uprednostňujú teplé pastelové farby a textil s výkresmi. Rám postele je vyrobený z dreva a farieb vo svetlo farbách, pre lôžko, aby sa materiály s výkresmi a malými vzormi. Funkčným riešením bude umiestnenie políc z hlavy hlavy, krabice môžu byť umiestnené pod nižšou úrovňou. Táto možnosť je vhodná pre dospievajúce dievčatá, pretože horná posteľ nie je bez zábradlia a nachádza sa dosť vysoká.

Ako si vybrať posteľ pre teenager, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár