Rohové lôžka

Rohové lôžka sa objavili na trhu nábytku, nie tak dávno, ale už sa im podarilo získať popularitu so spotrebiteľmi. Takéto zaujímavé modely vytvárajú útulnú a pohodlnú atmosféru v spálni. Rovnako ako pravidlo, ľudia, ktorí chcú používať existujúci priestor, sú ošetrené na takéto postele, nie sú nútení s veľkými predmetmi interiéru.

Výhody a nevýhody

Pohodlná posteľ s uhlovým dizajnom je odlišná od klasickej obdĺžnikovej verzie prítomnosti pár ďalších strán. Tieto detaily sa nachádzajú na boku a nad hlavičkou nábytku. Takéto interiérové ​​položky spravidla nájdu svoje miesto v rohu miestnosti. Neobývajú veľa miesta a sú veľmi vhodné v otázke prevádzky.

Sidelights v uhlových modeloch môžu byť použité v rôznych účel. Mnohí ľudia na nich držia rôzne malé veci, ako sú okuliare, knihy, gadgets alebo pohár vody.

S takým malými prvkami môžete v spálni odmietnuť zbytočný nábytok.

V blízkosti rohového lôžka sú nočné stolíky veľmi zriedkavé. Ich funkcie môžu ľahko vykonávať bočné dosky.

Podobné interiéry sa neodporúčajú umiestniť do centrálnej časti miestnosti. Ich dizajn poskytuje byť v jednom z rohov. V opačnom prípade sa interiér ukáže, že je ne-harmonický a dokonca zvláštny. Neexistujú žiadne backs v uhlových verziách, takže sa nezdajú byť príliš veľké a zaberajú menej voľného miesta.

Zdvihnite pohodlný nábytok rohový dizajn môže byť z akéhokoľvek materiálu. Dnes na trhu nábytku sú drahé možnosti z prirodzeného radu dreva a lacnejších kópií MDF alebo drevotrieskovej dosky. Môžete si vybrať vhodnú posteľ pre každú chuť a peňaženku. Mnohí kupujúci oslavujú nádherné pohodlné charakteristiky rohových lôžok. Môžu byť dokonale uvoľnení a plne spánok.

V prevádzke je takýto nábytok veľmi jednoduchý a zrozumiteľný. Je vhodný na každodenné použitie a nerobí ani po mnohých rokoch používania. Často sú takéto výrobky doplnené funkčnými boxmi na skladovanie posteľnej bielizne, vankúše a iných vecí. Stojí za zmienku, že uhlové lôžka sú vždy vybavené veľkými a priestrannými skladovacími zariadeniami, ktoré môžu nahradiť stredne veľkú skriňu.

Základné chyby Takýto čalúnený nábytok nemá. Stojí za zmienku len masívny vzhľad uhlových lôžok. Takýto vizuálny efekt sa vyskytuje v dôsledku dodatočných bočných osôb, ktoré vizuálne urobia miesto na spanie viac objemnejšie a široko.

Názory

Existuje niekoľko typov uhlových lôžok, ktoré dnes môžu byť splnené v obchodoch s nábytkom:

 • Classic je uhlové manželské posteľ, s hlavičkou vo forme uhla. Podobný model je veľmi populárny medzi znalcami pohodlného spánku. Takéto možnosti sú spravidla charakterizované vysokou životnosťou, spoľahlivosťou a trvanlivosťou. Zabezpečujú inštaláciu užitočného ortopedického matraca, ktorý je garantom zdravého spánku a odpočinku.

 • Rohový lôžko Vhodné pre ubytovanie V malom detskom. Rodičia si často vyberajú podobný nábytok pre deti, pretože neberie veľa miesta, zanecháva stred izby.

 • Populárne dnes I Multifunkčné modely BUNK. Podobné produkty sú k dispozícii pre deti i dospelých. Druhé možnosti sú priestrannejšie a široké. S týmto modelom môžete výrazne šetriť oblasť spálne a miesto naraz dvoch ľudí v jednom priestore.

 • Nie je to tak dávno v obchodoch Mäkké lôžka bez ostrých rohov. Takýto model je okrúhly kotvisko s bočnou chrbtom. To môže byť umiestnené v spálni dospelých aj pre deti. Rokovacie lôžka majú spravidla kompaktné rozmery a môžu byť umiestnené len v centrálnej časti miestnosti. V rohu je možné stanoviť iba polkruhovú možnosť.

 • Jeden z najobľúbenejších je Posteľná pohovka s uhlovým dizajnom. Tieto modely sú vybavené niekoľkými pohodlnými oddeleniami a transformujú sa. Oni sa premenia na plnohodnotné spálne alebo sedadlá s lakťom.

 • Atraktívny dizajn má roh Postele s luxusným kravatom. Takéto interiérové ​​položky sú schopné premeniť spálňu a urobiť z neho skutočne módny. Môžu byť tiež vybavené jedným alebo dvoma chrbtami s nábytkovými klincami alebo kamienkami.

Štýly

Uhlové posteľ sa harmonicky pozerá na interiéry nasledujúcich štýlov:

 • Klasický. Pre klasickú spálňu sa odporúča vybrať produkty z prirodzeného stromu rôznych odtieňov. Nepripožte takéto interiérové ​​modely zdobené drahokamami alebo inými brilantnými prvkami dekorov.

 • Rohové lôžka zapadajú do interiéru High Tech. Pre takéto súbory, zaoblené alebo polkruhové modely s kovovými časťami alebo uhlovými modelmi, ktoré majú jasné a hladké čiary, sú ideálne.
 • Pre spálňu v štýle Provence Odporúča sa vybrať drevený rohový lôžko a ozdobte jej bielizeň nekomplikované kvetinové výtlačky.
 • Pre rustikálne Krajina Je potrebné si vybrať produkty z prírodného poľa dreva. Materiál môže byť spracovaný a neošetrený. V podobnom interiéri budú hrubé kópie so slabo leštenými alebo staršími povrchmi harmonicky harmonicky.

 • Ak sa vaša spálňa vykonáva v štýle Moderný, Potom by ste si mali vybrať uhlové posteľ, bez ostrých rohov a dokonale správne riadky. Je zaujímavé, že neštandardné prvky sa budú pozerať v takýchto prostrediach. Napríklad môže byť elegantné podrúčky alebo vankúše neobvyklých foriem.

Nesprávne možnosti

Hlava uhlových lôžok je vysoká a nízka, mäkká a tuhá, ako aj pevná alebo oddelená. Podobné časti majú rôzne formy. Vpravo sú obdĺžnikové, polkruhové, štvorcové a zakrivené hlavy. Spätné chrbtky môžu byť pokračovaním rámca alebo sa uskutočniť vo forme samostatného dizajnu.

Rohové headboardy sú vyrobené z prírodného dreva, plastových panelov a drevotrieskových dosiek.

Skladovacie systémy

Vo väčšine uhlových lôžkach sú priestranné úložné systémy.

Vďaka týmto prvkom môžete opustiť ďalší nábytok (nočné stolíky, malé truhly, police a t. D. ) v spálni.

S užitočnými skladovacími systémami v spálni nábytku, môžete silnejšie uložiť užitočnú oblasť izby. Mnohí ľudia oslavujú skutočnosť, že prítomnosť boxov a skriniek v posteli eminuje tvorbu prachu pod nábytkom. Ak existuje zdvíhací mechanizmus v rohovom lôžku, potom v takomto modeli je skladovací systém veľký výklenok. Môže uložiť nielen posteľnú bielizeň, ale aj veľké objekty.

Rozmery

Praktické uhlové postele môžu mať rôzne rozmery:

 • Malé samostatné lôžka je možné zakúpiť pre malé spálne. Veľkosť takýchto modelov je najčastejšie 80×200, 90×200 cm.
 • Rozmery malej „pol‘-one“ najčastejšie tvorí 100×190, 120×200 cm.
 • V obchodoch s nábytkom sa môžete stretnúť s 2 spálňovými rohovými posteľami s veľkosťou 140×200, 150×190, 160×200 cm.

V mnohých obchodoch si môžete objednať nábytok na vašich štandardoch. Bude drahšie stáť takýto model, ale v dôsledku toho dostanete miesto na spanie, ktoré bude dokonale zapadnúť do rozloženia vašej spálne.

Materiál

Cena postele, v prvom rade ovplyvniť materiály, z ktorých je vyrobený. Moderní výrobcovia ponúkajú rôzne možnosti, takže je možné zvoliť najvhodnejší, krásny a cenovo spiaci nábytok pre každú chuť a peňaženku:

 • Na výrobu rámu lôžok Najčastejšie používané plechy preglejky alebo dosiek Drevotrieskový.
 • Viac odolnejšie sú možnosti Prirodzený strom. Lôžka s poddanými prírodnými materiálmi sú drahé, ale ich charakteristiky sú celkom odôvodnené. Pri výrobe spanie je najčastejšie používaný prírodný Borovica, Drahé a trvanlivé dub, Dýh, buk, tropický Hojdať sa alebo sortiment.

Dôležitou úlohou pri výbere spiaceho nábytku hrá jej čalúnenie:

 • Trvanlivé a atraktívne je Koža. Takéto postele sú však drahé.
 • Alternatíva k drahým modelom sú možnosti s čalúnením koženka alebo ekologický príbeh.
 • Veľmi populárna posteľ S textilným čalúnením. Takéto tkaniny, ako je stádo, plyš, zamat, organza, Velor, Jacquard a Shannil sú ideálne pre to.

Kde dať?

Pred zakúpením uhlového postele je potrebné rozhodnúť sa presne, kde to položíte. Najlepšie zo všetkého tohto nábytku sa pozerá na najvzdialenejší roh izby od otvárania okna. Neodporúča sa dať takýto nábytok v centrálnej časti miestnosti, najmä ak je malý.

Rohové lôžka nie sú vhodné pre kompaktné spálne, pretože externe sa zdajú byť vysoké kvôli bočným svetlom.

Ako si vybrať?

Výber vhodného modelu uhlového postele, uistite sa, že ste venovali pozornosť svojej šírke. Nič by sa nemalo zamerať svoje pohyby, takže nekupujte príliš úzke modely. Najlepšie je získať produkty v úplnej konfigurácii. Okrem správnej spálne musia byť v nábytku prítomné skladovacie systémy, ako aj pohodlné lety.

Zohľadniť kvalitu čalúnenia. Pred nákupom by ste mali preskúmať posteľ na škrabance, poškodenie a iné chyby. Ak nájdete nejaké nevýhody povrchových úprav, je lepšie opustiť tento nábytok. Ak plánujete v budúcnosti zmeniť posteľ z jedného miesta na druhú, potom by ste si mali kúpiť model s kolesami. Lôžko sa musí priblížiť k štýle interiéru spálne.

Krásne riešenia dizajnu v interiéri

Snow-Biely rohový posteľ s čiernou dnou bude vyzerať harmonické na pozadí bielej dekoratívnej tehly a tmavej čokolády parkety. Ďalší interiér môže byť mierny krémový koberec, biela kovová lampa, sklenený stôl a maľba s čiernym rámom cez posteľ.

Ľahká karamel uhlová posteľ s čelenkou, zdobená romombidovou výšivkou, môže byť umiestnená v broskyňovej spálni s ľahkou hnedou podlahou. Dokončite interiér tmavo hnedého nočného stola, jemný ružový obraz nad posteľou a nástennými lampy.

Okrúhly posteľ s uhlovým snehovo-bielym čelenkom sa bude pozrieť na pozadie bielych stien a čiernej lesklej podlahy. Kompletné spiace v tmavej posteľnej bielizni. Dokončite interiér s našuchoreným podlahovým kobercom, krémy na oknách a bielych prívesných lampy.

Šedý rohový tacht posteľ bude harmonizovaný s bledými ružovými stenami a mliečnym laminátom. Zrieďte tento súbor s krémovým koberec s kontrastovými vzormi, svetlé sivé záclony a tmavo hnedé hodiny cez posteľ.

Ako si vybrať pravý posteľ, pozrite sa na nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: