Spálňa Škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl v interiéri sa vyznačuje obmedzením a minimalizmom z lakovacích stien na usporiadanie nábytku. Článok bude hovoriť o tom, ako vydávať spálňu v súlade so zásadami tohto štýlu.

Zvláštnosť

Škandinávsky štýl v interiéri sa vyznačuje používaním bielej, so zameraním na prirodzené osvetlenie a ľahké drevo v nábytku a dokončovaní.

Takéto vlastnosti sú spôsobené prirodzenými faktormi severných krajín, ako je Švédsko, Dánsko, Fínsko a Nórsko. Dlhé chladné zimy prinútili ľudí, aby vybavili bývanie, aby sa nechali do miestnosti čo najviac prirodzeného svetla. Pestovanie v severných zemepisných šírkach brehu, borovice, buk a iných stromov s drevenými odtieňmi, určujú množstvo povrchových úprav z tohto materiálu a farbu nábytku.

Takže hlavné charakteristické vlastnosti posudzovaného štýlu sú:

  • Veľké okná, spravidla, bez záclon;
  • Biele alebo veľmi ľahké steny;
  • Nábytok a dekorácie ľahkého dreva s minimálnym spracovaním a prirodzeným vzorom.

Ako už bolo spomenuté, Škandinávsky štýl je minimalizmus. Nábytok by mal byť funkčný a bez excesov. Jednoduché formy, hladké linky a rovné uhly – tu sú jeho hlavné funkcie.

Little Pierce a svetlé dekor – Ďalšia charakteristika škandinávskeho interiéru. Je tiež spojený s túžbou zachovať čo najviac priestoru, vzduchu a svetla v miestnosti. Všimnite si, že je to len charakteristický prvok, a nie pevné pravidlo. S odborným prístupom môže byť dizajn celkom jasný a rôznorodý, s simultánnym zachovaním generálneho „severného ducha“.

Všimnite si, že vyššie opísané funkcie štýlu reagujú na všetky trendy moderného dizajnu. Takže škandinávska spálňa bude nielen neuveriteľne štýlová, ale aj módna.

Odrody

Dekorácia spálne s škandinávskym charakterom bude vynikajúce riešenie pre malú miestnosť. Biela farba stien a stropu vizuálne zvyšuje priestor. Jednoduchý, funkčný a svetlý nábytok, ako aj minimálny dekor, nevytvárajú pocit neporiadku priestoru.

Okrem toho, pre malé rozpočtové byty, takýto nenápadný dizajn pomôže ušetriť peniaze a zároveň štýlovo vybaviť ich bývanie.

Škandinávsky interiér v spálni v manikove bude vyzerať veľmi prirodzené a harmonické. V takej miestnosti sa drevené lúče pod stropom a podlahou stromu prírodného odtieňa a textúry dokonale zapadajú.

Okrem toho, v mnohých priestoroch mansard je príležitosť urobiť niekoľko okien v streche, aby sa umožnilo čo najviac svetlo.

Ak je umiestnenie spacej zóny plánuje na balkóne, potom taký jednoduchý dizajn pomôže zachovať prirodzené osvetlenie a pocit slobody. Odhaduje sa, že minimom škandinávskeho konceptu nábytku zachráni miesto a zachová si estetiku štýlu.

Farebné riešenia

Hlavná farba dizajnu je zvyčajne biela. Týka sa to nielen na steny, ale aj nábytok s textilom. Veľmi často môžete vidieť izby, v ktorých je takmer všetko, vrátane posteľnej bielizne.

Takéto farebné rozhodnutie, samozrejme, prípad chuti, a absolútne voliteľne tvoria miestnosť tak monochrome.

Môžete použiť rôzne svetlé odtiene modrej, sivej, modrej, hnedé, zelenej alebo ružovej. Drevený nábytok Prírodná farba tiež diverzifikuje interiér. Celkom svetlé akcenty sú povolené. Napríklad, niekoľko plagátov na stenách, viacfarebná posteľná bielizeň, farebné vankúše alebo vázy.

Všimnite si, že túžba nechať toľko svetla môže predpokladať použitie jasných a transparentných záclon. A môžete bez nich urobiť bez nich.

Môžete tiež zavesiť farebné tieňové závesy bez transparentného tylu. Budú sa narovnajú len v prípade potreby a väčšina času je zložená.

Takýto príjem pomôže udržať potrebnú stylistiku.

Jemnosti dizajnu

Škandinávsky minimalizmus znamená pomerne jednoduché formy, mnoho monofónnych povrchov a malý počet položiek. Tak, steny a strop sú zvyčajne svetlé, monofónne a maľované farby.

Zriedkavo sa používa dekoratívne, nie príliš reliéfna omietka. Ale tapeta je nepravdepodobné, že by sa harmonicky zmestili do interiéru.

Ak si želáte, môžete ustúpiť od celkovej monotónnosti – jedna z steny, aby ozdobila akúkoľvek maľbu, vhodné „prirodzené fotografie tapety“ alebo oddelené stromom.

Dajte podlahu najlepšie parkety, dosky alebo laminátu. Keramická dlaždica, koberec alebo linoleum môžu zlomiť celkový stylist.

Nábytok v spálni by mal byť ponechaný len tie najvýraznejšie položky: posteľ, nočné stolíky a šatníková skriňa.

Ak je miestnosť viac ako 20 kV. M., Môžete dať hrudník zásuviek a šatne.

Pri výrobe interiéru nie je potrebné zapojiť sa do umelého osvetlenia. Aspoň svetelné zariadenia by nemali ponáhľať do očí a prilákať veľa pozornosti.

Škandinávsky štýl zahŕňa použitie prírodných materiálov. Nábytok a interiérové ​​predmety z plastu alebo kovu porušujú jeho originalitu. Preto sa okrem stromu, odporúča sa používať sklo, keramiku, sušené kvety vo vázach, živé kvety v hrnci a t. Ns.

Dobre vhodné textil s národnými ornamentmi.

Všimnite si, že hlavné miesto na zdobenie v škandinávskej spálni je priestor nad hlavičkou posteľ. Môžete zaviesť zaujímavý plagát alebo obrázok, police s knihami, obrazmi a vádami alebo dokonca urobiť grafickú maľbu.

Vstúpil do módy a milovaný mnohými moderným interiérom štýlu s názvom Loft bude prehľadávať v diazine taký zaujímavý prvok ako tehlová stena. V bielom, bude to celkom harmonické pozrieť sa do nášho prirodzeného štýlu.

Krásne príklady interiéru

Na balkóne

Vynikajúci príklad spálne na balkóne.Všetky príznaky škandinávskeho štýlu sú pozoruhodné: veľa bielej farby, drevenej podlahy a dekorácie okenných parapetov, maximálnu funkčnosť. Miesto pod posteľou je daná pod oblasťou skladovania a pomerne veľa kníh vhodný na Windows.

Studený odtieň modrej postele dokonale zapadá do „severného“ interiéru inej spálne na balkóne. Biele steny a zvýšená podlahová doska sú charakteristické pre škandinávske štýlové funkcie, rovnako ako skladacie záclony, ktoré nechajú veľa svetla.

A žlté vankúše pridávajú teplé a pohodlie, pripomínajúc Scanty severnému svetlu slnka.

Nasledujúci príklad ukazuje, ako sa mestské prvky s škandinávskou jednoduchosťou kombinujú. Na pozadí bielej tehlovej steny, jednoduchá sivá posteľ, monofónne vankúše a zeleň vnútorných rastlín.

Na Mansard

Ďalej zvážte príklady izieb na podláhal.Začnime s neuveriteľne asketickým interiérom: drevené lúče na pozadí bielych stenách, vhodné pre nich na farebný rám vzorov a stola, bunka pre vtáky z prírodného materiálu a pultu na stenu vytvárajú jediné prirodzené zloženie dekor Na pozadí bielych stien a mliečnych lôžok.

Nasledujúci dizajn je ďalším príkladom toho, koľko pokynov je možné kombinovať správne. V našom príklade je to etnické a klasické. Zakrivené lustre a hlboká burgundová farba pokrytá, ako keby boli interiéry paláca veľmi zaujímavé a pôvodne uviedli na bielom monofónnej stenovej pozadí, ako aj drevený strop a podlahu.

Štýlové štandardy

Teraz zvážte príklad štandardnej spálne v škandinávskom štýle: biely strop a steny, monofónne sivé posteľná bielizeň, plagát cez posteľ, drevené lúče ako dekor a minimum ďalších položiek.

Škandinávsky štýl dokonale zapadá do podkrovie. Systém Windows nebudú môcť zavesiť záclony, ktoré spĺňajú požiadavky stylistiky. A schopnosť maximalizovať používanie bielej farby, vizuálne rozširuje priestor a umožňuje vybaviť spálňu aj v pomerne blízkej izbe.

Použitie dreva ako povrchová úprava vytvára pohodlie aj v kombinácii so studenou modrou farbou lôžko a jednej z steny.

Štýl štýlu s jeho obmedzením a jednoduchosť je dokonale vhodný pre dizajn bakalárskeho bytu a najmä spálne. Pre toto, kombinácia bielej s modrou a sivou.

Schopnosť používať najjednoduchšiu dekor je v súlade s pevným mužom.

Nasledujúci interiér je príkladom pôvodného dizajnového riešenia, príslušná kombinácia farieb a zarovnanie akcí. Škandinávsky charakter bol spasený na úkor ľahkých stien, akcent na drevenom prírodnom nábytku a dekoratívnych vetvách. A jeho čierne farby, čiernobiele fotografie a tmavo sivé posteľná bielizeň značia originalitu a dávajú špeciálny nezabudnuteľný pohľad na izbu.

V ďalšom interiéri by som chcel spomenúť dekor, akentujúci v prírode:

  • Severné zvieratá na plagátoch;
  • konštrukcia pod stropom pripomínajúcim pobočku s kvetmi;
  • veľká zelená rastlina pôvodnej formy;
  • Koberec s bielym a modrým ornamentom spojeným so studenou zimnou oblohou.

Všetky tieto podrobnosti vytvárajú pocit blízkosti prírody.

Drevená stena môže nahradiť hmotnosť dekoratívnych prvkov a recepcií. Kontrastná kombinácia dreva s bielymi stenami a svetlými akcentmi na posteli priťahuje všetku pozornosť. Takže nie je potrebné používať žiadny ďalší nábytok alebo dekoračné položky.

Ďalší mužský dizajn je vhodný pre spálňu dospievajúceho: viditeľná žltohodnotná akcenty dávajú detskú izbu a hojnosť šedej hnedej gama hovorí, že dieťa je už na ceste do dospelého života.

Stojí tiež za zmienku, dekoratívna funkcia kombinácie vertikálnych a horizontálnych línií na skrini a bin.

Ďalší z zaujímavých dekoratívnych prvkov – maľba na stene vo forme stromov, v tomto prípade – breza stonky. Zelené izbové rastliny, nebeské modré s slnečným žltým na vankúšoch a deku – všetko, čo potrebujete pre harmonický obraz na stene.

Nasledujúci dizajn dokazuje, ako môže byť spálňa v škandinávskom štýle jasná a nasýtená. Biele modré steny a posteľ vykonávať vynikajúce pozadie pre svetlé červené predmety a národný ornament na vankúšoch a plagát s líškou si zachovávajú severnú stylistiku.

Na záver, zvážte príklad toho, ako môžete dať obmedzený škandinávsky dizajn romantizmus a eleganciu. Farebná káva s mliekom, sofistikovanou podlahou, zviazanými záclonami, hranami na posteľnej bielizne, trochu štuk do stropu a reliéfne vankúše na lavičke zdobia interiér, udržať celkový koncept.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár