Spálňa na Mansard

Veľmi často majitelia vidieckych domov si myslia, že je lepšie vybaviť podkrovie -manzard. Mnohí používajú na skladovanie rôznych vecí, ktoré ho nepoužívajú, ale táto izba môže byť výrazne transformovaná, ak je vyrobená pod spálňu.

Vlastnosti a výhody

Podkrovie je priestranná izba pod strechou, ktorá môže byť použitá na vytvorenie pohodlnej a atraktívnej spálne. Väčšina majiteľov vidieckych domov sa snaží použiť každý meter štvorcový, aby používal každý meter štvorcový, takže podkrovie umožní pohodlné používať celú oblasť domu.

Drevený dom podkrovie má maximálne šetrné k životnému prostrediu, takže je ideálny pre spálňu.Hlavné výhody spálne na podkroví:

 • „Jasný“ priestor má zvyčajne veľké rozmery, To, čo umožní okrem spálne, navyše terénne úpravy kancelárie, šatňa, kúpeľňa a WC.
 • Vďaka zlomenému tvaru strechy, Môžete ľahko rozbiť priestor na vizuálne zóny.
 • Dizajnéri ponúkajú pripravené projekty dizajnu V rôznych stylistoch.
 • Dersight Floor dekorácie môže byť vykonaná pomocou materiálov bez ohľadu na ich hodnotu.
 • Celá podlaha môže byť vybavená denným svetlom, Ak používate špeciálne vložky na vytvorenie podkrovných očí. Tento prístup vám umožní vybaviť denné svetlo aj na toalete a kúpeľni.

Spálňa v podkroví má nejaké nevýhody:

 • Strecha by mala navyše izolovať Vytvoriť pohodlie a teplo, rovnako ako vybaviť dobrú hydroizoláciu. Tieto akcie si budú vyžadovať značné finančné investície.
 • Oddelenie funkčných zón sa deje v závislosti od tvaru strechy – nie je možné ich zmeniť na váš vkus.
 • Výber nábytku stojí za to vyrábať, dodržiavanie náčrtkov dizajnérov, Keďže určujúcim faktorom je strecha. Položky by mali stáť na určitých miestach a nezávisle presunúť tabuľku z jedného miesta na iné zakázané.

Rozloženie a Zoning

Spálne by sa malo vykonať, vzhľadom na typ strechy. Tvar strechy je rozhodujúci na mieste nábytku. Veľmi zriedkavý podkrovie má priamy a hladký strop. V niektorých domoch, strop na streche a vôbec nie.

Steny môžu byť umiestnené v rôznych uhloch, ktoré by sa mali zvážiť aj pri plánovaní a zónovaní miestnosti. Všetky „nepohodlné“ miesta pod strechou sa dajú použiť na zabezpečenie skladovacích systémov.

Ako už bolo uvedené, typ konštrukcie miestnosti závisí od typu strechy.

Jediné auto

Najlepšia možnosť pre usporiadanie spálne v podkroví je jedna strecha, pretože vám umožní aplikovať rôzne možnosti pre usporiadanie miestnosti. Dizajn s oknom umiestneným v streche, dokonale dopĺňajú interiér izby. Posteľ je lepšie umiestniť v blízkosti steny pod naklonením. Skrinky môžu byť umiestnené pozdĺž rovnej steny.

Spí môže byť blízko rovnej steny. Môže byť obklopený regálmi so zatvorenými alebo otvorenými policami. Pod šatnou miestnosťou môžete mať malú časť podkrovia. Toto riešenie je často zvolené, ak je v podkroví balkón a mal by byť ponechaný na to zadarmo.

Double

Bartálna strecha podkrovie môže byť použitá na navrhovanie spálne, ale jeho forma neumožňuje dať veľký, priestranný skriňu pod oblečením. Môžete vytvoriť skladovacie systémy pozdĺž stien, ale táto možnosť je vhodná len pre priestranné priestory.

Ak má každý svah okno, potom je veľmi vhodné vytvoriť zónovanie miestnosti. Jeden kus podkrovie môže byť použitý pod spálňou a druhý – pod pracovníkom.

Strecha dvojhviezdičky je ideálna pre vytvorenie detskej izby určenej pre dve deti. Táto možnosť umožňuje každému dieťaťu vybaviť samostatnú zónu. Zvyčajne sú postele pod nízkou časťou strechy, a centrum podkrovia zostáva zadarmo a je vhodný pre hry.

Ak je to žiaduce, môže byť priestor rozdelený pomocou obrazovky alebo záclon. Priestranné priestory nám umožňujú rozdeliť na zóny pomocou regálu.

Obchodník

Takáto verzia strechy vytvára niektoré ťažkosti pri navrhovaní miestnosti, ale poskytuje možnosť ukázať sa ako ozdoba. Ak ste kompetentne porazili všetky kvapky a festari, potom v dôsledku toho dostanete pôvodný interiér.

Strecha s nosníkmi alebo s regálmi sa môže stať interiérom, ak správne zdvihnete smer stylistov. Umiestnenie nábytku môže spôsobiť určité ťažkosti, ale ak si želáte, môžu byť vyriešené.

Priestranné podkrovie môže byť doplnené stenami sadrokartónu. V malých miestnostiach je lepšie kúpiť veľký nábytok. Vynikajúcou voľbou bude regály, komody, truhly a iné skladovacie systémy. Ak vám zvolený štýl umožňuje používať koše na oblečenie. Pomôžu im zdobiť interiér spálne.

Stan

Tento typ strechy je ideálny pre separáciu priestoru do dvoch rovnakých častí, v ktorých môžete vybaviť spálňu a kanceláriu alebo šatňu. Mnohí dávajú prednosť vytváraniu dvoch spální – pre rodičov a deti. V blízkosti vysokej steny si môžete dať veľkoplošnú, priestrannú šatníku.

Spálňa môže byť vyrobená bez okien v podkroví v dome, ale potom by to malo byť kompetentne premyslené na osvetlenie, čo nahradí denné svetlo. Je lepšie použiť niekoľko možností na vytvorenie svetlého a stlmeného osvetlenia.

Izby 4 3 metre sú dostatočne malé pre spálňu, ale ak správne vyberiete čalúnený nábytok, môžete vytvoriť pohodlné podmienky pre rekreáciu. Vynikajúca voľba je malá pohovka s pohodlným transformačným mechanizmom. Pre skladovanie stojí malé police alebo kompaktný stojan.

Štýly a paleta farieb

Ak sa rozhodnete vybaviť spálňu na podkroví, potom stojí za to začať od výberu štýlu štýlu, pretože to je od neho, že výber materiálov, farebné riešenia, nábytok a dekor bude závisieť od neho. Pri výbere štýlu stojí za to zvážiť osobné želania, ale stojí za to zapamätať si o rozmeroch podkrovného priestoru, vlastností výstavby a osvetlenia.

Minimalizmus sa často zvolí, keď je spálňa čistená, pretože priťahuje pozornosť na jednoduchosť a stručnosť. V interiéri musia mať jasné čiary, minimálny počet prvkov nábytku a dekorov. Nepoužívajte viac ako tri farebné riešenia.

Dnes, veľmi často, keď zdobenie podkrovia aplikované more. Vyžaduje si použitie modrej, zelenej, béžovej alebo tyrkysovej v súbore s bielym. Takéto kombinácie vytvárajú pocit voľného priestoru, ľahkosti a vzdušnosti. Ak chcete vizuálne prispôsobiť nedostatky miestnosti, môžete použiť morský vzor – v pruhovaných.

Škandinávsky štýl je ideálny pre inkarnáciu tichého a útulného miesta na relaxáciu a relaxáciu. Pri navrhovaní stropu, steny a podlahy môžete použiť biele murivo, prírodné drevo alebo omietky. Dá sa interiér prirodzenosti a pohodlie. Použitie svetelných tónov je vhodné pre malú miestnosť, pretože vizuálne zvyšuje jeho rozmery.

Podkrovný štýl je charakterizovaný všestrannosťou, takže pre registráciu pre malé aj priestranné podkrovie. Vyznačuje sa používaním kovov, muriva a stropných lúčov. Nevýhody podkrovia môže byť dokonale poraziť v tomto štýle. Vzhľadom k tomu, Loft vyžaduje voľné miesto, potom sa nerozlišuje v zóne.

Podkrovie môže byť vybavený v klasike, ak má veľkú plochu a je vybavená veľkými oknami. Tento štýl vyžaduje objemný nábytok, prítomnosť veľkého lustra, s výnimkou prísnych tvarov a čiar.

Pre milovníkov anglického štýlu nie je ťažké usporiadať spálňu, pretože môžete použiť nábytok z prírodného dreva, jasných textílií a rôznych doplnkov. Prítomnosť všetkých častí bude mier a pohodlie.

Štýl krajiny dnes stretáva v mnohých vidieckych domoch. Má niekoľko odrôd, medzi ktorými francúzska provencia vyhrá. Lesy z dreva, prítomnosť lúčov pôsobí ako hlavné šperky podkrovia. Interiér môže byť naplnený svetelným nábytkom so závitovými prvkami. Exquisite bude vyzerať pohovka s čalúnením textilu v malom kvete.

Výber farieb Na dokončenie podkrovia vyžaduje, aby sa zohľadnil štýl priestorov, ako aj na pamäti špecifikát podkrovia:

 • Prítomnosť okien na strope Vytvorí zvláštne svetlo, pretože svetelný prúd prechádza v uhle.
 • Pre priestranné podkrovie S veľkými oknami môžete použiť tmavé podlahy. Steny môžu byť tiež vydané v tmavých odtieňoch. Šedé steny sú lepšie dokončené svetelným nábytkom.
 • Ak sú na malé podkrovie okná Malá veľkosť, stojí za to dokončiť steny a sex. Použite materiály v pastelových farbách. Pre usporiadanie jasných akcií môžete použiť dekoratívne doplnky alebo nábytok neobvyklého dizajnu.
 • Dostupnosť obrovských okien Umožňuje používať hru kontrastov, ale tmavé farby by nemali stáť. Dobré riešenie je biely a čierny súbor.
 • Pre inkarnáciu pokoja a pohodlia Stojí to za interiérový dizajn, ružovú, olivovú alebo béžovú farbu.
 • Ak sa rozhodnete zlomiť tapetu so vzorom na stenách, potom jemne vhodný malý vzor, ​​ktorý robí miestnosť vizuálne priestranné.
 • Ak na dokončenie používate nasýtené odtiene, Stojí za to vyzdvihnúť textílie a nábytok v jasných farbách.
 • Kombinovaná povrchová úprava Vhodné pre veľké podkrovie s veľkými oknami.

Osvetlenie

Mansard má zvyčajne neštandardné osvetlenie, takže si vyžaduje neštandardný prístup k svojej organizácii. Voľba osvetlenia závisí od počtu okien, ich veľkosť, akým spôsobom idú von. V závislosti od osvetlenia je možné kompetovať aj umiestnenie nábytku, ako aj umiestnenie osvetľovacích zariadení.

7

Fotografia

Zvyčajne sú podkrovia zle osvetlené, pretože majú niekoľko okien malých veľkostí. Ďalší zdroj osvetlenia pomôže úplne zmeniť situáciu. Východná strana navrhuje lepšie osvetlenie.

Dizajnéri radia, aby dodržiavali niekoľko odporúčaní o usporiadaní podkrovia na podkroví: \ t

 • Prítomnosť zrkadiel urobí izbový zapaľovač. Mali by byť umiestnené tak, aby sa v nich odrážali okná a lustre. Izba bude vizuálne vyzerať priestranné.
 • Každá podkroví je potrebné vybaviť Centrálne lampy a tiež dopĺňajú desktopové lampy, sconce a lampy.
 • Pre spálňu často aplikované podsvietenie S reflektormi osvetlenia, ktoré sú nainštalované na doske rímsy, as ľahkosťou mení uhol osvetlenia. Táto možnosť umožní vizuálne urobiť priestor viac.
 • Prídavné okno pomôže dramaticky zmeniť situáciu s osvetlením. Ak nie je táto možnosť, môžete použiť falošné okno. RAMA visí na stene, do neho sa vloží tónované sklo alebo zrkadlo, ktoré je zvýraznené LED diódami. Okrem toho, okno stojí za to zdobenie záclon.
 • Veľké postele, zdobené reflektormi z hlavičky. Takéto dizajnérske riešenie vyzerá veľkolepé a čerstvé.

Usporiadanie nábytku

Ak chcete vytvoriť útulnú a atraktívnu spálňu na podkroví, mali by ste starostlivo vybrať nábytok, textil, ako aj príslušenstvo. Strecha vytvára určité ťažkosti pri výbere nábytku, ako aj jeho umiestnenie.

Pre podkrovie s nízkymi stropmi, nízky nábytok je ideálny. Môžete si kúpiť podium posteľ, ale je lepšie si ho objednať na jednotlivých veľkostiach, aby sa dokonale oslovil rozmery. Podkrovie s vysokými stropmi rozširuje výber nábytku.

Miesto na spanie je lepšie umiestniť v blízkosti prednej steny alebo v strede miestnosti, kde sú stropy v maximálnej výške. Hoci riešenia sú veľmi často nájdené, keď posteľ alebo pohovka vložia pod strechami. Dizajnéri radia, že vzdialenosť od stropu na matrac by mala byť najmenej 90 cm. Keď sa dostanete z postele, nebudete zasiahnuť hlavu na pevných objektoch.

Vstavané skrine môžu byť umiestnené pod korčule, ktoré umožnia opraviť formu podkrovia, ako aj organizovať výhodné miesta na skladovanie vecí. Kovové moduly môžu byť použité alebo pripojiť police z tabuliek, preglejky alebo drevotrieskovej dosky. Krásne fasády pomôžu ozdobiť interiéru miestnosti.

Ak bude pracovná plocha umiestnená v spálni, potom je lepšie ho vybaviť od spálne. Obliekanie stôl a kreslo lepšie dať na opačnú stranu postele. Treba tiež postarať sa o dobré osvetlenie tejto zóny. Je lepšie uprednostniť mäkké, rozptylové svetlo.

Dekor

Decor hrá veľkú úlohu v uskutočnení štýlu. Pre spálňu je potrebné použiť záclony, pretože vám umožnia odpočívať kedykoľvek počas dňa. Oblasť podkrovia, tvar okien, zvolený štýl a výška stropov ovplyvňujú pohľad, veľkosť a dizajn závesov.

Záclony musia chrániť miestnosť pred prenikaním slnečného žiarenia. Vynikajúcou voľbou bude „Day-Night“ model, ktorý je vybavený špeciálnou vrstvou, ktorá neprenáša denné svetlo.

Interiér v jasných farbách môže byť ozdobený jasným príslušenstvom – záclony, vankúše, posteľná bielizeň. Mäkký malý koberec môže byť umiestnený v strede alebo v blízkosti postele.

Pre krásne usporiadať podkrovie môžete použiť rôzne príslušenstvo, ktoré sa zmestia do vybraného interiéru.

Tipy

Ak chcete vytvoriť pohodlnú spálňu v podkroví, stojí za zastavenie niekoľkých odporúčaní profesionálov:

 • Opravy na podkroví Stojí za to začínajú s izoláciou strechy, podlahy a stien, takže tu bola vždy teplá a útulná.
 • By sa malo vyhnúť Veľký počet nábytku, takže miestnosť nevyzerá zmizne.
 • Okno na podkroví musia byť otvorené vykonávať miestnosť, okrem, takže sú ľahšie umývať.
 • Pre Mansard Windows Môžete použiť splatené záclony s fixáciou.
 • Priestranný podkrovie Stojí za to rozdeliť do niekoľkých zón, aby ste vytvorili útulnú atmosféru.

jedenásť

Fotografia

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár