Spálňa v štýle „Art Deco“

Art Deco štýl – veľkolepé, elegantné, fascinujúce. Taká spálňa sa stane skutočnou dekoráciou domu a urobí nezabudnuteľný dojem. Ak sa chcete naučiť, ako urobiť izbu v tomto štýle, pozrite sa na tento článok.

Vlastnosti štýlu

Art Deco štýl zahŕňajú klasické, etnické a avantgardné motívy. Rozlišuje znásobosť a všestrannosť. Môže byť bližšie k klasickému interiéru a modernému – v závislosti od kombinácie nábytku a dekorov. Avšak, súčasne, určitý charakteristický znak je neoddeliteľný:

  • Bohatá a kontrastná farebná schéma;
  • komplexný a pevný nábytok;
  • Vážení materiály: cenný drevo, krištáľ, perlové, bronzové, živočíšne kože, slonoviny a iné;
  • osvetlenie, zdôrazňujúce expresiu interiéru;
  • Geometrické tvary v textilnom ornamente, dekor alebo podlahe;
  • Hojnosť textilných prvkov: viacvrstvové záclony, dekoratívne vankúše a mäkká čelo;
  • Zdobenie z obrazov, zrkadiel, desktopové lampy, položky neobvyklej formy.

Tento štýl sa objavil na začiatku minulého storočia. Absorboval luxusnosť aristokratických interiérov a ducha inovácií, čo odráža revolúciu technického pokroku. Takže v dizajne kombinovaný na prvý pohľad, ďaleko od seba: krištáľový vyrezaný luster s veľkým avantgardným panelom na stene, exotická koža zvieraťa s pozlátenou soutoutoutou.

Nižšie sú najcvatívnejšie interiéry v Art Deco.

Stojí za to začať s interiérom, v ktorom doslova každý detail vytvára zmysel pre luxus. Základ farby gamut – niekoľko odtieňov béžovej. V kombinácii so žltým svetlom stolových svietidiel a lesklým textilným interiérom, ako keby sa stal zlatom. Charakteristické tmavé drevo posilňuje pocit bohatstva.

Môžete tiež poznamenať, že inherentný štýl neobvyklý dizajn postele a nočné stolíky, tvar plafónov, pôvodného ornamentu na paneli a kovovej vane.

Ďalším živým príkladom posudzovaného štýlu je prekvapivo harmonicky kombinuje rôzne farby, textúry a formuláre. Základom dizajnu je asociácia s drahými kovmi. Na zlatú farbu textilného sa vyberie svetelný strom stenových panelov, na paneli sú obrázky.

Teplé svetelné lampy zvyšuje „zlatý“ efekt. Sivé kučery tapiet na stenu sú kombinované so strieborným truchom kožených prvkov a lesklých guľôčok pod stropom. Stojí za zmienku veľkolepú kombináciu mnohých rôznych foriem: Okrúhle lúče, štvorcové panely, obdĺžnikové vlnité rámy, zakrivené nočné stolíky, lavica s diamantovým vzorom, tapety s kukruhmi a sférmi rôznych priemerov pod stropom. V interiéri sú prakticky žiadne opakované formy, a zároveň zostáva harmonický a vyvážený.

Skončiť

Art Deco štýl je vytvorený s použitím dekoratívnych prvkov, takže podlaha, steny a strop sú na pozadí pre nich, aj keď sú umiestnené vzorovanou tapetou alebo zdobené ornamentmi zo stenových panelov.

Dekorácia spálne bude závisieť od myšlienky dizajnu. Steny môžu byť natreté v monofónovej neutrálnej farbe alebo prebudiť s tapiet s rôznymi vzormi: kosoštvorcové, pruhy, geometrické tvary, damask. Často sú oddelené výliskami. Jedná sa o odelmetrické dekoratívne pásy, ktoré sú zdobené rôznymi vnútornými povrchmi: steny, krby, oblúky. S pomocou výliskov sa stávajú výraznejšími.

7

Fotografia

Strop môže byť maľovaný farbou, zdobený dizajnom sadrokartónu s dekoratívnym podsvietením. Môžete to urobiť lesklý – pre veľkolepú odrazu dekoratívneho osvetlenia miestnosti.

Pre tento štýl je tmavá drevená podlaha charakterizovaná, ale v spálni môžete urobiť a jasnejšie. V tomto prípade môže byť tmavý prvok pridaný nábytkom alebo dekorom.

Vzhľadom k tomu, že základom štýlu je dekor, zvláštna pozornosť sa venuje materiálom, z ktorých sa vytvárajú nábytok, textil a dekorácie interiérov. Predpokladá sa, že používa kožený nábytok z cenného dreva. To isté platí pre sex. Textílie by mali byť tiež ušľachtilé. Môže to byť atlas, hodváb, zamat, brokáda a iné tkaniny. Dekinové prvky môžu byť pozlátené, vyrobené z slonoviny, perly, skla, krištáľu, porcelánu, kovu, kožušiny a iných materiálov.

Farebné spektrum

V dizajne interiérov v štýle Art Deco, béžová, tmavá čokoláda a burgundové farby dominujú. Výber farebného gamutu však zostáva za majiteľmi. Pokiaľ ide o spálňu, béžová čokoláda gama bude zodpovedná a vlastnosti štýlu a tradície dizajnu spálne v pokojných farbách.

Moderný dizajn však nepozná hranice, a je možné zariadiť túto izbu v modrej a v Lilac, a v akomkoľvek inom farbe. Treba zvážiť, že je potrebné vytvoriť celkom jasné kontrasty na záchranu štýlu. Vankúše, podsievky, stolové lampy alebo iné prvky dekorov v hlbokej a nasýtenej farbe budú vyzerať celkom vhodné.

Strop môže byť natretý v mliekarenskom alebo smotanom, ak sa používa tmavý strom. Studená biela farba nebude kombinovaná s teplým tónom.

Ak dominantná bude studená (čierna, lilac), strop je lepší opustiť biely.

Steny môžu byť jasné alebo tmavé. Často používali kombináciu niekoľkých odtieňov alebo dizajnu jednej steny záplatou tapeta. V tomto prípade bude kontrastná kombinácia vhodná – napríklad béžová s čokoládou alebo bielou s burgundy.

Teraz stojí za to zvážiť zaujímavý interiér v netradičnom pre Art Deco Gamme – White-fialová. Kryt, záclony a steny za hlavičkou sú pomerne veľké akcenty, takže nie je potrebná pre ďalší farebný dekor. Chic je dosiahnutý kvôli oslneniu zrkadiel a kovových, vyrezávaných obrazových rámcov a textil vzory. Kombinácia farieb je celkom svetlá, ale prevaha bielej robí náladu miestnosti celkom pokojná.

Vybavenie

Usporiadanie nábytku je jedným z najdôležitejších etáp. Je dôležité zvážiť, že expresívny nábytok je neoddeliteľný. Spálňa je veľmi dôležitá posteľ. Hlavba musí byť nezvyčajná a nezabudnuteľná. Môže to byť neštandardná forma alebo kontrastná farba.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať nočným stolom. Často používajú skrinky a komody pôvodného formulára: silne predĺžené alebo zakrivené. Populárne tabuľky na pôvodných nohách – napríklad prekrížené.

Pre tento štýl je charakterizovaný „bohatý“ nábytok. Preto si môžete bezpečne vyzdvihnúť zaujímavé stoličky, nafúknuté, nočné lavičky a komody. Treba však pozorovať. Je potrebné starostlivo overiť veľkosť miestnosti s počtom nábytku.

Spočiatku, Art Deco sa považuje za štýl Čiech a elitu, takže umiestnenie ďalších funkčných zón musí byť vykonané veľmi opatrne. Inak môžete zlomiť spoločný štýl.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: