Tvrdé matrace

Sen moderného človeka by mal byť nielen pohodlný. Je dôležité, aby spolu s relaxáciou svalov a obnoven síl bol telo v správnej polohe a chrbtica bola potrebná na potrebnú podporu. Iba tvrdé matrace môžu organizovať len spánok. Vystupujú na pozadí svojich analógov Ďalšie rozdiely.

Charakteristika, výhody a nevýhody

Tvrdé matrace sú jedinými rohožami, ktoré sú schopné urobiť odpočinok osoby nielen pohodlné, ale aj správne. Na rozdiel od analógov mäkkej štruktúry, takéto matrace nevylučujú neprirodzené ohyby útvarov chrbtice počas spánku, čo je veľmi škodlivé pre zdravie.

Tvrdé matrace nie sú na všetkých drevených konštrukciách, čo mnohí veria veľa. Takéto rohože sú v skutočnosti bloky so špeciálnym ortopedickým obalom schopným poskytnúť úplnú svalovú relaxáciu s tvrdým základom, aby sa znížila zaťaženie na chrbte, zbavte sa bolesti v zadnej časti chrbta, bedier a krku. Takéto bloky sú rozpoznávané ako vynikajúca prevencia ochorení moskuloskeletálneho systému. Ak spíte na tvrdých matracoch a vykonajte komplex špeciálnych cvičení menovaných ortoputickým lekárom, môžete sa postupne zbaviť skoliózy, porúch pozície, bolesti hlavy.

Rigidné rohože majú rad funkcií. Oni sú:

 • vyrobené zo surovín prírodného a syntetického pôvodu;
 • V závislosti od typu dizajnu existuje iná štruktúra a hrúbka bloku;
 • Poskytnite spálňu, dokonale hladký povrch;

 • sa líšia v stupni tuhosti, čo vám umožní vybrať si možnosť, pričom sa zohľadní odporúčania lekára alebo vlastných preferencií;
 • môže byť jednostranný alebo obojstranný, s rôznym účinkom každej strany;
 • určené pre používateľov rôznych vekových kategórií (z dieťaťa pre seniorov);
 • znamená inú hmotnostné zaťaženie s prihliadnutím na veľkosť lôžka a počet lôžok;

 • líšia sa v inej forme bloku (štandardné a neštandardné);
 • spôsobom a individuálnym spôsobom (na objednávku na špecifické merania a tvary lôžka);
 • Na základe zložiek bloku sa líšia v rôznych nákladoch.

Napriek tomu, že tvrdé matrace sú najlepšími typmi bloku na posteli, zabezpečujú starostlivú prevádzku. Nemôžu skočiť, skákanie: blokovanie bloku môže byť rozbitý, pretože nie je elastický. Nákup takéhoto bloku pre deti, musíte vziať do úvahy aktivity pre deti, snaží sa zabrániť poruchám.

Okrem toho nie je možné prekročiť prípustné zaťaženie: takéto modely nie sú vhodné. Po prvé, umiestnenie používateľa s nadmernou hmotnosťou na takomto matraci bude nepohodlná a bolestivá. Po druhé, jednotka môže rozbiť jednotku pod závažnosťou. Ďalším mínus je obmedziť použitie tvrdých matracov pre ľudí starého veku. Títo kupujúci sa odporúčajú pre mäkšie dizajn.

Odrody

Podľa typu štruktúry sú tuhé matracové dva typy:

 • monolitický;
 • Kombinovaný.

Prvý pohľad je návrh liateho plánu z jediného tuhého vlákna, oblečeného v textilnom prípade. Toto sú najhoršie rohože, ktoré nemajú ďalšiu zmäkčovaciu vrstvu balenia. Možnosti kombinovaného typu sú rôznorodé. Majú iný základ, ale vždy sú dodávané s dodatočným balením (v jednej alebo viacerých vrstvách), aby sa dosiahol potrebný stupeň tuhosti štruktúry.

Podľa typu základov sú tvrdé matrace rozdelené do:

 • jar;
 • bezchybný.

Každý druh sú neoddeliteľnými vlastnosťami, výhodami a nevýhodou. V akomkoľvek kategórii si môžete vybrať skutočne vysoko kvalitné a praktické modely s potrebným ortopedickým efektom. A v jednom a v inom prípade sa v tuhých matracoch používa špeciálna náplň, ktorá určuje základné vlastnosti bloku, jeho trvanlivosť a praktickosť.

Vlastnosti bezchybných matracov

Flamné rohože sú ortopedické typy blokov. Nemajú naťahovacie kovové prvky, takže povrch bude vždy nezmenený, nepodlieha deformácii. Takét matracov sú častejšie z hypoalergénnych prírodných surovín, takže nespôsobujú negatívne kožné pocity (podráždenie, svrbenie, začervenanie). Vo väčšine výrobkov sú veľmi elastické, sú charakterizované dobrou výmenou vzduchu, ktorá eliminuje tvorbu životného prostredia pre vývoj huby, formy a hniloby.

Tieto bloky sú šetrné k životnému prostrediu a bezpečné. Vzhľadom k tomu, že nemajú kov, nemusia sa akumulovať statickú elektrinu, nie sú obťažujú škrtiacu, bezpečnú pre ľudí (čo je zvlášť relevantné pri výbere modelu pre deti). Ďalšou výhodou je odolnosť voči absorbovaniu pachov a vlhkosti. Rýchli sa sušia prirodzeným spôsobom, sú určené na dlhé vykorisťovanie (10 – 15 rokov).

Modely vyrobené z prirodzeného balenia Viac dokonalého: nespustia toxické látky, a preto nevylučujú nepríjemné pocity spojené s vzhľade bolesti hlavy, ťažkosti s dýchaním.

Jediná vec, ktorá je dôležité zvážiť pri výbere takýchto blokov je zloženie adhéznej zložky (výhodne skutočná živica namiesto gumy), potom bude sen plne.

Najsprávne balenie tvrdých rohoží je Coconut Coir. Je to kokosová kôra namáčaním, česaním a spracovaním. Okrem vláknitej látky výrobcovia používajú kokosové čipy alebo medustal metódu montáže rohože, keď sú suroviny pripojené k tkanej báze. Avšak, ak potrebujete vysoko kvalitnú podložku z kokosu, stojí za to zastaviť podľa vášho výberu na vláknach impregnovaných latexom na udržanie formy.

Nemenej dobrý typ plniva tvrdého bloku je prirodzený alebo syntetický latex. Prírodný typ obalu sa získava v procese spracovania Geva Drezná šťava (rastie v trópoch), syntetické plnivo je jeho analóg, nie tak elastický, ale skôr tvrdý. Podľa jeho štruktúry, latex predstavuje porézny blok s otvormi vo forme buniek, odlišných v rôznych hĺbkach a priemeroch. Takéto plnivo je trochu mäkšie, má rôzne úrovne tuhosti na všetkých blokových zónach. To prispieva k jednotnému rozdeleniu nákladu tela bez poškodenia zdravia.

Jarné matrace, aj keď ortopédické, v skutočnosti majú ortopedický účinok výlučne za určitých podmienok. Nezáleží na tom, prečo ich kúpia (slobodné alebo dvojité), hlavnou vecou je, že ich konštrukcia pozostáva z malých dvojitých pružín a bol nezávislý typ. To znamená, že mriežka by mala pozostávať z vertikálnych skrútených prvkov viac ako 1000 ks. za 1 m2. m, a je lepšie, ak sú pramene dvojité: ďalší, menší priemer („multiplety“ a „mikropocket“) je v každom z nich). Funkcia dizajnu je, že každá pružina je balená v textilnom prípade priedušných textílií. Kryty sú navzájom spojené, udržiavanie integrity rámu.

Pri tlaku na rohože tohto typu, len externé pružiny a vnútorné pripojenia sú pripojené výlučne na vystužený tlak na matraci. Kvôli takejto funkcii je poloha chrbtice správna a vďaka tvrdej vrstve prídavného balenia podporovaného ortopedického účinku. Štruktúra takéhoto bloku nasledovne: Jadro sa skladá z veľkého počtu pružín, sú skryté cievkou alebo latexom, vrstva HolofAYBER, Strottopiber, spandback, plsť alebo polyuretánová pena sa pridáva zhora. Takéto matracy sú mäkšie ako chybné, takže v niektorých prípadoch sú vhodné ako blok na posteli pre starších ľudí. Pokiaľ ide o deti, ani v kolíske, ani v postieľke, takéto modely nemôžu byť kúpené, aj keď sú pružiny veľmi malé a potiahnuté hustou vrstvou kokosových vrstiev.

Stupeň tuhosti

Napriek tomu, že matracy sa nazývajú tvrdý, ich stuha je nejednoznačný. Existujú tri úrovne tuhosti matracov:

 • mäkké;
 • Mierne ťažké;
 • Tvrdý.

Mäkké možnosti v skupine tvrdých blokov nespadajú. Sú na jarnom alebo čiernom základe, avšak neposkytujú primeranú podporu chrbtice, ohyb pod váhou hmotnosťou a dňom krivky po dni, zatiaľ čo človek spí. Jedinou prekážkou poškodenia ľudského zdravia v takýchto blokoch sú lamely nachádzajúce sa na základni postele. Sú to mrežové priečky z dreva, odstránené z seba v rovnakej vzdialenosti.

Matrace strednej tvrdosti sa líšia od veľmi tvrdých blokov, považujú sa za zlatý stred, univerzálny, určený pre priemernú hmotnosť jedného alebo dvoch používateľov, sú vhodné pre zdravých a chorých ľudí, a nie obmedzené vo vekových kategóriách. Vysoké tuhosti produkty sú vybrané z lekárskych dôvodov. Napriek zdanlivosti nevhodné na spánok sú takéto štruktúry vhodné a relevantné, a najmä v detstve. Napríklad pomáhajú tvorbe pozície novorodenca, ktorej chrbtica ešte nemá požadované ohyby. Ak ich porovnáte s konvenčnými jarnými matracmi, druhý typ poruší rozvoj pozície: zadná časť dieťaťa nebude môcť relaxovať cez noc a bude zakrivený deň po dni.

Jedným z odrôd pevných rohoží je dizajn s rôznou tuhosťou lôžka. Takéto matracy sú určené pre dvoch partnerov s rôznymi váhami. Ich rozdiely sú odlišným spôsobom zloženia plniva. Zároveň blok nestratí svoje vlastnosti a životný život. V takomto bloku je vždy tuhý (ortopedický) základ a existuje ďalšia vrstva inej hrúbky potrebnej na udržanie chrbtice.

Ak porovnáte tuhosť jarných a výpadkových blokov, potom najhoršie – je to druhá. Nie je možné len vziať a kúpiť tvrdý matrac bez osobitných odporúčaní, založený len v stanovisku Predávajúceho. V niektorých prípadoch takéto modely skutočne pomáhajú zdraviu, v iných – môže problém zhoršiť. Napríklad, s osteochondrózou, takéto matracy sú vhodnejšie, aby sa zmenili mierne tuhé.

Rozmery

Veľkosti tuhých matracov sa nelíšia od všetkých existujúcich analógov. Sú vyrobené pre lôžko štandardných veľkostí, určené pre deti, jedného alebo dvoch dospelých. Preto, parametre rohože môžu byť malé, stredné alebo veľké, ako aj neštandardné (zaoblené, štvorcové).

Stojí za zmienku, že každý výrobca stanovuje štandardy nábytku, takže veľkosti matracov sa môžu líšiť. Parametre zvyčajne označujú centimetre, hoci niektoré firmy používajú systém merania milimetrov (napríklad 1200 až 1800, 2000 za 2000 mm). Detské modely tvoria 50×60, 100×60, 120×60 cm. Najmenšie sú určené pre kočík alebo kolísku. Pre deti predškolského veku a adolescentov spoločnosti produkujú modely, ktorých rozmery sú 140×70, 80×150, 70×160, 80×160 cm.

Možnosti pre študentov stredných škôl a dospelých sú charakterizované veľkou dĺžkou a parametrov šírky. Na základe počtu na spanie, môžu byť 90×190, 140×190, 75×195, 80×200, 90×200, 200×120, 140×200, 160×200, 180×200. Modely s veľkosťou 190×140 cm a vhodnejšia pre plnohodnotné dvojlôžkové postele. Priestranné matracy sprevádzajúce rodinu troch, ešte viac: 200×200, 210×200, 210×240 cm.

Tipy na výber

Ihneď stojí za to pochopiť, že výber tvrdého matraca je jednotlivec: pre konkrétnu osobu, musíte si kúpiť matrac. Nemôže to byť prvá možnosť, pretože zdravie každého človeka je odlišné. Voľba sa vykoná dôkladne, zvažuje všetky nuansy:

 • Pred nákupom musíte zobraziť informácie o modeloch na stránkach výrobcov, vzhľadom na rozmery podľa hmotnosti a počtu miest na spanie;
 • Obchod by sa mal uistiť, že produkt požiadal o certifikát a učenie sa podmienok záruky;
 • Vysokokvalitný matrac má odnímateľný blesk, takže môžete otvoriť návrh, určiť tuhosť a štruktúru bloku;
 • Ak je vo vnútri kokosovej rohože je tmavohnedá konína, impregnovaná s originálnou živicou alebo latexom, je dobrý matrac, ktorý bude trvať dosť dlho;

 • Bledý odtieň Koire hovorí o nezrelé vlákna, čo zníži životnosť, ktorá sa odráža na kvalitu bloku;
 • Veľkosť matracu by mala byť dokonale zapadajú do rámu lôžka (ak je väčšia, začne sa ohnúť, deformovať povrch lôžka a poškodiť chrbticu);
 • Ak potrebujete ortopedický matrac, aby ste zabránili problémom chrbtice a späť, stojí za to platiť pozornosť bezchybnému bloku latexu alebo coyru kombinovaného typu alebo bilaterálneho modelu „zimné leto“ (teplá vrstva na jednej strane a bavlna – na strane druhej);
 • Pri výbere tuhosti by sa malo zohľadniť pravidlo: čím menej hmotnosti, tým menšia hustota lôžka (netýka sa detí a prevencia ochorení chrbta);

 • Starší ľudia po 50 sa neodporúčajú na konštrukciu vysokej tuhosti v dôsledku oslabenia svalov, ktoré podporujú chrbticu;
 • S bolesťou v chrbtici, musíte sa poradiť so svojím lekárom: Zvyčajne títo používatelia neodporúčajú príliš tvrdé matrace (optimálny variant bloku pre nich je považovaný za latexovú verziu miernej tuhosti);
 • S osteochondrózou, medzistavcovými hrabami, nesprávnym tela a problémy horných hovorených častí, stojí za to venovať pozornosť pevným štruktúram na jarnej alebo priemernej tuhosti na čiernom základe;
 • Pre deti sú relevantné výnimočne chybné tvrdé matrace z kokosového vlákna: poskytujú pohodlnú polohu počas spánku.

Aby mal matrac na dlhú dobu slúžiť, stojí za to starať sa o kryt matraca odolného voči vlhkosti od protišmykovej tkaniny prírodného pôvodu. Je žiaduce vybrať možnosť s antimikrobiálnym impregnáciou alebo spracovaním iónov striebra. Ako sa výrobok zakúpi dlhú dobu, farba krytu tiež záleží. Napriek tomu, že odnímateľné kryty môžu byť odstránené a zabalené, uzavreté s bielizeňou, farebný matrac s tlačou je praktickejší.

Ako vyrobiť matrace Tvrdšie alebo mäkšie?

V skutočnosti je to veľmi jednoduché, pretože výrobcovia matracov produkujú takéto rohože vzhľadom na záujmy používateľa. Tieto matracy sa nazývajú bilaterálne. Predstavujú blok s iným stupňom tuhosti oboch strán. Vykonáva sa z jednej alebo dvoch odrôd plniva, doplneného jedným zo strán s mäkkým balíkom. Ak chcete zvýšiť tuhosť, stojí za to otáčať pevnú stranu. Keď je potrebné zmäkčiť povrch bloku, otočí sa s druhou stranou.

Stavebci s rôznou tuhosťou strán sú vhodné, pretože okrem toho, že sa navyše k zmenu stupňa tuhosti, bránia rohožom, s výnimkou jeho ohybu a deformácie. Kúpajú sa pre deti a dospelých, pretože niekedy nemusí prísť zakúpený matrac. V tomto prípade priemerný typ povrchu zachráni pozíciu, ušetrí od potreby vrátiť Mata k predávajúcemu, ktorý je často problematický.

Recenzie

Tvrdé matrace sú uznané ako užitočná akvizícia pre ich zdravie. Toto je povedané o týchto recenzii, ktoré zostali na fórach venovaných zdraviu detí a miestach obchodov, ktoré predávajú takéto rohože. Tvrdé bloky sú vo veľkej dopyte. Kupujúci si poznamenal, že na nich spí, je pohodlné a pohodlné.

Pri výbere tuhosti matracov stanoviská sú nejednoznačné. Niektorí kupujúci, ktorí povedali hustotou matracov, poznamenali, že pociťujú rozdiel v hrúbke vrstvy kokosového vlákna, ktorá by mala byť viac ako 1 cm. Často nemajú tvrdosť. Iní sa snažia nájsť zlatý stred, aby bol sen užitočný a zároveň pohodlný. Preto s nedôverou sa týkajú monolitických matracov.

Pokiaľ ide o tuhé bloky, sú častejšie kupujúce deti, pretože získavajú zohľadnenie odporúčaní pediatrov a ortopédií. Rodičia, pozor na zdravie svojich detí, poznamenávajú sa, že sen detí na takýchto matracoch najprv je sprevádzaný otočením hľadania pohodlných nájdení a potom sa stáva pokojným a dlhým. Pri pohľade okolo, deti sa s väčšou pravdepodobnosťou prebudia v dobrej nálade a správajú sa aktívne.

Rozhodnite sa na výber jedného alebo iného matraca vám pomôžete nasledujúce video.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: