Umiestnenie predajní v spálni

Moderný človek úplne závislý od elektrickej energie. Vykonané skutočnosťou, že používa veľa zariadení pre domácnosť, ktorej výkon je zabezpečený týmto zdrojom energie. Je potrebné správne vybrať si umiestnenie zásuviek v spálni, ako tu trávi človek veľa času.

Umiestnenie predajní v spálni

Koľko zásuviek by malo byť?

Zásuvka je špeciálnym mechanizmom, ktorý vám umožní používať všetky výhody elektriny. Počet takýchto systémov sa môže líšiť v závislosti od miestnosti a potrebám osoby.

Umiestnenie predajní v spálni

Neexistuje žiadny štandard, ktorý označuje, koľko výstupov je možné inštalovať v spálni. Je dôležité ich usporiadať takým spôsobom, aby ste získali optimálny komfort. Vypočítajte počet zásuviek výhodne vo fáze opravy v miestnosti. Ak chcete zistiť presný počet týchto zariadení, mali by ste si spomenúť na niekoľko jednoduchých pravidiel:

 1. Rozhodnite sa s číslom a typom zariadení, ktoré plánujete používať v spálni. Často nie je to nielen vysávač a nočné lampy, ale aj telefóny, notebooky a iné zariadenia.
 2. Keď sa rozhodnete použiť, by sa mali objasniť, ktoré zariadenia budú fungovať súčasne. Vzhľadom na tieto ukazovatele môžete vypočítať minimálny počet výstupov.
 3. Všimnite si veľkosť spálne. Ak je miestnosť malá, nemali by ste nainštalovať veľký počet zásuviek. Často potrebujú viac ako 5-6 kusov, ktoré budú umiestnené okolo obvodu miestnosti.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Pri plánovaní umiestnenia zásuviek by sa mala zohľadniť prítomnosť niekoľkých funkčných zón:

 1. Posteľ. 2-3 predajne sa nachádzajú v blízkosti nej. Ak je produkt dvojnásobok, potom je žiaduce duplikovať položky na každej strane.
 2. Obliekanie. Bude tiež potrebovať minimálne 2 zásuvky. To vám umožní súčasne pracovať niekoľko domácich spotrebičov (lampy, sušič vlasov a iných).
 3. Skriňa. Často sú tu nastavené 1 zásuvky, ktorá je určená na pripojenie parníka alebo železa.
 4. Televízor. Zahŕňa použitie niekoľkých ďalších zariadení. Ak plánujete inštalovať televízor v spálni, budete potrebovať ešte dodatočne asi 5 zásuviek (všetko závisí od modelu a funkcií).
 5. Pripojenie domácich spotrebičov. Pre takéto systémy, musíte stále vybaviť niekoľko výstupov, ktoré budú umiestnené v rôznych funkčných oblastiach.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Niektoré z týchto prvkov môžu byť prevádzkované s viacerými nástrojmi. Zásuvka v blízkosti obliekacieho stola dokonale vhodná na pripojenie vysávača alebo železa. Je dôležité špecificky nezvýšiť počet týchto systémov. Odporúča sa ich optimalizovať pre špecifické potreby.

Umiestnenie predajní v spálni

Takýto algoritmus možno pripísať výpočtu počtu prepínačov. Malo by sa zrejmé, že takéto prvky budú o niečo menšie ako predajne. Skutočnosť, že mnohé domáce spotrebiče nepotrebujú tieto systémy. Často počet spínačov nepresahuje 3 (zavesené svietidlá, hlavné osvetlenie).

Umiestnenie predajní v spálni

Ako a kde nájdete?

Ďalšia dôležitá otázka pri inštalácii zásuviek – kde pre nich konektory. Tento postup začína z kompilácie schémy umiestnenia elementu. Tento proces je pomerne jednoduchý a pozostáva z niekoľkých po sebe nasledujúcich krokov:

 1. Miesta, kde sa nachádza nábytok (postele, headset).
 2. Na základe výslednej schémy, umiestnenie zásuviek. Funkčné zóny, ktoré boli opísané skôr, sú často zohľadnené. Je dôležité vziať do úvahy nielen počet prvkov, ale aj ich miesto fixácie na povrchu stien. Človek musí dostať rýchly prístup, takže by ste nemali inštalovať zásuvky za skrinkami alebo pod tabuľkou.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Nad nočnou stoličkou

Veľmi často sú výstupy inštalované nad nočné stolíky. Špecialisti odporúčajú ich umiestniť do výšky najmenej 10 cm od povrchu nábytku. Ak sú prvky niekoľko, môžu byť umiestnené vertikálne aj horizontálne.

Optimálny parameter sa považuje za výšku 20 cm od hornej časti nočného stola. V niektorých prípadoch môžu byť výstupy priamo pripevnené v blízkosti gauči. Potom sú umiestnené tak, aby sa používateľ mohol ľahko dosiahnuť. Minimálna výška sa považuje za 30 cm.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

V blízkosti postele

Mnohí odborníci tvrdia, že zariadenia by mali byť umiestnené v blízkosti postele. To umožní jednoducho používať takéto zariadenia ako nabíjanie pre mobilný alebo notebook. Nočné prvky môžu byť umiestnené na niekoľkých miestach. Ak sú nočné tabuľky nastavené, zásuvky sú upevnené s predtým zadanými pravidlami.

Ak nie je plánované na použitie nábytku v nočnej zóne, potom môžu byť zariadenia pripojené v nadmorskej výške 30 až 90 cm od podlahy. Je dôležité vziať do úvahy nielen charakteristiky osoby, ale aj technické vlastnosti prevádzkových nástrojov.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Všimnite si, že vzdialenosť medzi lôžkom a týmito štruktúrami je vybratá individuálne. Odhaduje sa, že je to typ nástrojov, ktoré sú plánované na prevádzku (nabíjanie pre mobilný telefón, notebook, laptop).

Umiestnenie predajní v spálni

Pod televízorom

Zásuvky pre TV – kontroverzná otázka, pretože tento atribút nie je vždy braný do úvahy pri plánovaní spálne. Ak sú neprítomní, majitelia sú nútení používať ďalšie adaptéry a predlžovacie káble.

Optimálne miesto pre umiestnenie televízora je považované za stenu oproti posteli. Zásuvky sa nachádzajú v porovnaní s miestom pripojenia tohto zariadenia. Optimálna výška je často hodnota 130 cm od podlahy. Umiestnenie týchto atribútov takým spôsobom, aby mal plný prístup k nim. V niektorých prípadoch, pomocné zariadenia, ktoré sú inštalované na nočných stoloch pod ním, môžu byť použité spolu s TV. Je veľmi dôležité, aby štrbina od nich sa mohol dostať na predajne fixované na stene.

Umiestnenie predajní v spálni

Pracovisko

Ak je spálňa veľká, mnohí nainštalujú tu tabuľku, pre ktorú môžu v prípade potreby pracovať. Pre optimálnu prácu na tomto mieste, približne 2-3 konektor. Je možné ich nainštalovať priamo nad povrch stola alebo pod ním. Optimálna výška sa považuje za 75 cm od podlahy (15 cm nad tabuľkou).

Umiestnenie predajní v spálni

Upozorňujeme, že umiestnenie výstupu nie je veľmi nízka blízko podlahy. To nielen ovplyvňuje pohodlie, ale môže tiež viesť k uzavretiu v prípade náhodnej vody.

Umiestnenie predajní v spálni

Zaujímavé riešenia dizajnu

Štandardné konektory tohto druhu majú zvyčajne štvorcový alebo obdĺžnikový tvar. Dnes však tento atribút nie je len potrebný, ale aj možnosť zdobiť interiér. Z tohto dôvodu výrobcovia produkujú mnoho rôznych modifikácií:

 1. Telo výrobku má iný dekoratívny tvar.
 2. Dizajn je doplnený jedinečnými prekrytiami, ktoré skrývajú otvory. Dokonale zapadajú do akéhokoľvek interiéru.
 3. Vstavané zásuvky. Sú namontované priamo v tabuľke alebo inom povrchu. Funkcia takýchto zásuviek je, že môžu byť ľahko skryté. Toto je ideálna možnosť pre ľudí, ktorí uprednostňujú maximálnu funkčnosť a praktickosť.

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Umiestnenie predajní v spálni

Zásuvky v spálni sú veľmi dôležité, poskytujú optimálnu prácu domácich spotrebičov.

Dôležité pri inštalácii nielen ich dizajnu, ale aj technické špecifikácie domácich spotrebičov. Tým sa zabezpečí bezpečná a spoľahlivá prevádzka celého systému. Urobte všetky užitočné odporúčania, a potom sa ukázalo, že všetko ideálne.

Umiestnenie predajní v spálni

Ako nemiestniť zásuvky v spálni, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár