Vyberieme polyuretánové penové matrace

Ortopédové matrace sú už dlho ocenené medzi najpredávanejšími a zdravými spálňami. VETEX alebo COYRA modely sú obzvlášť obľúbené u spotrebiteľov. Ale nie každý si môže dovoliť takéto matracy. Preto, aby sa rozpočet ušetrili, výrobcovia ponúkajú nahradiť prírodné suroviny na moderné technológie a získajú ortopedický matrac z polyuretánovej peny.

Čo je ja?

Ak hovoríme o výrobných technológiách, potom mnohí to môže prekvapiť, pretože Základom polyuretánových penových matracov zahŕňa penu. Učenie sa o tom, väčšina spotrebiteľov odmieta polyuretánovú penu v prospech iných syntetických materiálov, veriť, že penová guma je absolútne nie je moderné technológie a on už nehodí do moderného života. Ale to nie je tak. Moderná polyuretánová pena je radikálne odlišná od tejto penovej gumy, ku ktorej sme zvyknutí a často sa stretli v starom nábytku ZSSR.

Nová generácia penovej gumy je vytvorená s prihliadnutím na moderné technológie a inovatívny vývoj, ktorý dávajú materiálu novým vlastnostiam:

 • praktickosť;
 • elasticita;
 • Elasticita.

Moderné polyuretánové penové matrace majú dlhú životnosť a sú schopní nahradiť drahšie high-tech matracy. Niektoré penové modely produkujú s rôznymi stupňami tuhosti na každej strane alebo kombinujú hlavný materiál so surovinami prírodného pôvodu, ako je Coir alebo Cork. Takéto experimenty s plnivami zvyšujú účinnosť prevádzky a zvyšujú životnosť výrobku.

Napriek tomu, že polyuretánová pena je úplne syntetický materiál, on Absolútne nie je nebezpečné pre zdravie, pretože nemá toxické látky. Preto sa často používa pri výrobe detských matracov. Pre plnivo sa zvyčajne používa penová štruktúrna polyuretánová pena, po tom, čo stvrdne, jej štruktúra sa mení a vytvára vzduchom naplneným.

Vďaka tomuto leteckému priemyslu Materiál je odolný voči hnilobe a rôznym druhom lôžka kliešťov, je prakticky deformovaný a nereaguje na rozdiely vlhkosti a teploty.

Okrem obvyklého plniva, je tu hustšia polyuretánová pena, jej cena, resp. Jeho základy sú prázdne bunky rôznych veľkostí. Reagujú odlišne k vonkajšiemu nárazu, vďaka čom je zachovaná rovnováha mäkkosti a elasticitu a je vytvorená potrebná tuhosť. Pri výbere produktu v obchode je najprv študovať svoj pas. Parametre tuhosti by nemali prekročiť 32 kg na 1 m3.

Čo sa týka ceny, potom je nižšia, menej hustota a pohodlie. Vzhľadom k tomu, že polyuretánové penové matrace sú v priemernej cenovej kategórii pre svoj segment, nestojí za veľmi úspory na nákup. Nie je tiež potrebné nakupovať produkty s týmto plnivom pre deti do jedného roka, neposkytne požadovaný stupeň tuhosti.

Napriek tomu, že polyuretánová pena má vzduchové vlastnosti, Musí byť pravidelne unavený a čistým vysávačom. Ak sa na matraci objaví škvrna, musí ho odstrániť chemikálie pre domácnosť v čo najkratšom čase. Lepšie suché vonku, vyhýbanie sa vykurovacím zariadeniam a otvoriť oheň.

Rovnako ako iné ortopedické výrobky, polyuretánová pena stojí periodicky otáčať, zmeniť stranu. Je potrebné, aby sa zabránilo vzhľadu vyplnených dents a udržiavať ortopedický účinok.

Výhody a nevýhody materiálu

Jednou z hlavných vlastností Matrace PPU je ortopedická vlastnosť a úplné zníženie formulára po spánku. Existujú však aj iné atraktívne plusy pre spotrebiteľov:

 1. Dobrý pomer kvality ceny.
 2. Odolnosť voči hnilobe.
 3. Hypoalergénnosť.
 4. Absolútne bezpečnostné plnivo.
 5. Nedostatok deformácie a údržby efektívnosti v dlhej životnosti.
 6. Nekomplikovaná starostlivosť akýmkoľvek pichľavým prostriedkom (vrátane vody).
 7. Opakuje anatomické obrysy tela, ktoré pomáhajú zabezpečiť maximálnu podporu a svalové relaxáciu počas spánku.
 8. Vďaka správnej podpore chrbtice zabraňuje stagnácii a zlepšuje jeho cirkuláciu.
 9. Prevencia porúch. Preto sa takéto spiace zariadenia odporúčajú pre ľudí s nadváhou, podkladmi pacientov alebo pacientov po operáciách.
 10. Jednoduchá doprava. V prípade potreby sa matrace zmení na kompaktný valec, ktorý sa zmestí aj v osobnom aute.

Napriek toľko pozitívnych vlastností má polyuretánová náplň vlastné murzy:

 1. Lacné modely sú veľmi rýchlo deformované a stratia pôvodný vzhľad.
 2. Potrebujú neustálu starostlivosť a čistenie.
 3. Viac ako desať rokov. Po termíne je materiál zničený a stráca počiatočné ortopedické vlastnosti.
 4. Materiál je úplne syntetický, takže otázka často vzniká – čo to môže byť nebezpečné pre zdravie.

Typy matracov a ich charakteristiky

Podobne ako iné ortopedické matrace, PPU sú rozdelené na jar a chybné:

 • Prvá kategória obsahuje nezávislé pružinové bloky a nepretržité tkacie pružiny. Prvá skupina špecialistov považuje za spoľahlivejšie a efektívne z dôvodu skutočnosti, že pružiny nezávisia na sebe a poskytujú lepšiu podporu tela.

 • Výbušné modely sú naplnené nielen polyuretánnou penou, ale aj kokosom, latexom. Existujú modely s plnením z polyuretánových penových omrviniek a jedným z odrôd PPU – pamäťovej formy, a môžu byť tiež matracy s gélovými vložkami. Tento materiál sa tiež nazýva viskoelastický PPU. Matrac s takýmto plnivom si pamätá tlak osoby a opakuje tvar svojho tela počas spánku a potom pomaly trvá počiatočné druhy.

Tiež polyuretánová pena je rozdelená hustotou:

 1. Štandardný.
 2. Mäkké (supidemagky).
 3. Tvrdý.
 4. Veľmi ťažké.

Rozmery

Matrace z PPU sú rozdelené do troch hlavných typov: jednoduchá, dvojnásobná, jedna a pol.Jednotné a dvojité možnosti sa navzájom líšia len s rozmermi a majú zvýšenú hustotu. Takéto matracy sú považované za najpraktickejšie modely a sú vhodné na dlhý pobyt.

Dvojité modely sa líšia nielen s rozmermi, ale aj hustota. To môže byť odlišné na oboch stranách výrobku, takéto modely sa považujú za obojstranné. Niektorí spotrebitelia nahradia jeden dvojitý matrac dva, ktorých veľkosť bude 190 x 80 cm. To umožní individuálne pre každého, aby si vybrali vlastnosti, ktoré potrebujete, ale v jednej posteli. Ďalším typom veľkosti je neštandardný. Zvyčajne sa vyrába individuálne pod poradím blokov neštandardných veľkostí, ako je napríklad 60 x 140 cm.

Okrem veľkosti obvodu, Matrace PPU sú rozdelené hrúbkou. Najvyhľadávanejšie sú 10 cm. Vyrábajú sa podľa špeciálnej technológie, vďaka ktorému sa matrac môže umyť.

Recenzie

Aby ste neurobili chybu pri výbere matraca, pred kúpou je lepšie zoznámiť sa s recenziami kupujúcich. Pripravili sme prehľad najobľúbenejších modelov medzi spotrebiteľmi:

 • Ikea. Kupujúci matracov z polyuretánovej peny tejto značky oslavujú najdôležitejšie plus – to je cena. Ak si vyberiete tvrdosť, potom spotrebitelia priťahujú viac tuhých modelov. Hoci najobľúbenejšie je posteľné. Jedná sa o jednovrstvový matrac z PPU, ktorý je vhodný pre akúkoľvek kategóriu kupujúcich na každodenné použitie. Zahrnuté je odnímateľný prípad, ktorý môže byť vymenený alebo zabalený.
 • Matroluxe. Ukrajinská značka, ktorá vyhrala dôveru zákazníkov. Kupujúci oslavujú dlhú životnosť a nedostatok deformácie, dokonca aj v detských modeloch, keďže výrobky pozostávajú z vysoko objavenej polyuretánovej peny. Súprava má tiež odnímateľný prípad 100% bavlny. To poskytne úplnú hypoalergénnosť a priepustnosť vzduchu. Okrem toho kupujúci patria do plusy veľký výber farebného gamut.
 • Big Roll je model, ktorý sa vzťahuje na chybné matrace. Ak porovnáme spätnú väzbu, potom mnohí súhlasia s tým, že taký matrac je vhodný pre tých, ktorí sa používajú na spanie na tvrdom povrchu. Plnenie PPU rôznej hustoty poskytne podporu pre chrbát a kombináciu vlny a bavlny medzi plnivom a hornou vrstvou tvoria efekt zimného letného. Pokiaľ ide o dopravu, tento matrac skrútený do rolka môže byť dopravovaný z obchodu do domu v ruke.

O tom, ako správne vybrať matrac správne – v prenosovom fragmente „Live Cool!“

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár