Vyberte si žalúzie v spálni

  Spálňa je osobný priestor pre každú osobu, v ktorej sme naplnení novou energiou a dobrou náladou. A to znamená, že by mala byť naplnená pohodlím a pohodlím, a tiež chránený pred zvedavými očami. Ak chcete vytvoriť tieto podmienky, nie je možné zapadnúť žalúzie na oknách vašej spálne.

  Funkcie, profesionálov a nevýhody

  Treba poznamenať, že ktorýkoľvek z ich druhov zahŕňa dôstojnosť a určité mínusy, takže je to určite povedať, ktorý z nich je najlepší pre vašu spálňu.

  Uveďte niektoré výhody:

  • Po prvé, je to spoľahlivá ochrana vašej izby pred jasným slnečným svetlom a inými svetelnými zdrojmi.
  • Po druhé, sú ľahko udržiavaní a starostlivosť.
  • Po tretie, znížte hladinu hluku je oveľa lepšia ako obyčajné záclony a dokonale vyskočí čerstvý vzduch.

  Aj na základe charakteristík jeho dizajnu regulujú množstvo svetla prenikajúceho do miestnosti z ulice, ktorá vám umožní vytvoriť mäkké a tlmené osvetlenie. Treba poznamenať, že na sebe tiež zbierajú malý prach a nečistoty a udržiavajú danú teplotu v miestnosti. A teraz žalúzie začali slúžiť a prvok interiéru. Sú extrémne trvanlivé a ľahko sa používajú.

  Medzi nevýhody možno zaznamenať len nasledovne: Ak náhle prídete na svoje žalúzie, mechanizmus fungovania príde do disrepair, potom budete musieť nahradiť celú súpravu okna. Malo by sa povedať, že vyššie uvedené výhody prevyšujú tento mínus. Malo by tiež dodať, že najlepšie žalúzie sú vhodné pre spálňu na podkroví, a nie pre veľké izby.

  Odrody

  Existujú rôzne typy žalúzií. Jedná sa o zvislé a horizontálne, uzávery na plastových oknách a blinds záclony.

  Horizontálny

  Ich príťažlivosť sa skladá v malom množstve, v schopnosti zmeniť osvetlenie a významný výber materiálu (plast, hliník, drevo alebo tkanina). Bavlna, polyesterová a jacquard tkanina sa môže použiť ako tkanina.

  Všetky lamely sú impregnované špeciálnymi látkami odpudzujúcimi prachom a jej šírka je 16-25 mm. Nainštalujte takéto žalúzie vo vnútri alebo mimo okna. Sú pripojené vďaka špeciálnemu držiaku, zatiaľ čo vŕtanie sa nepoužíva. Jednoduché v manažmente.

  Vertikálny

  Rovnaký materiál sa používa ako v horizontále. Hlavným plusom je byť schopný tlačiť žalúzie z okrajov do centra buď z jedného okraja k druhému, ako aj v rôznych uhloch otáčania lamiel. Sú pripojené k špeciálnemu mechanizmu vo forme stropného rímsu. A dobre sa zmestia na okná s klenutou formou.

  Valcované alebo neporiadok záclony

  Vyznačujú sa praktickosťou a dlhou životnosťou a princíp práce je mimoriadne jednoduchý a pohodlný. V spodnej časti dna je takáto záclona rana. Dizajn je veľmi rôznorodý. Polyester sa používa hlavne ako materiál.

  Materiál

  Ako materiál pre vaše žalúzie, plastové, drevené, vrátane bambusu, papiera, hliníka a rôznych tkanín, ako je polyester. Výhodou plastov leží v jej hygienici a praktickosti, dreve – v ekológii a trvanlivosti, ale polyester nezmizne zo slnečného svetla.

  Plastové žalúzie dobre zapadajú do konštrukcie vášho interiéru a kombinujú s inými materiálmi. Tiež proti chemickým a fyzikálnym vplyvom, ale zle niesť veľmi vysoké teploty a ľahko zlomiť. Stromové žalúzie dávajú pohodlie miestnosti a užitočnú atmosféru. A vyzerať luxusné.

  Ak sú dva, napríklad plastové a tkaniny súčasne používané ako materiál, takéto žalúzie sa nazývajú multifaktore. Sú skvelé pre veľké a priestranné izby, a môžete ich ovládať na diaľku vďaka vstavanému elektrickému pohonu. Majú vysokú pevnosť, vyznačujú sa krás a sú dobre kombinované s akýmikoľvek druhom interiéru.

  Pokiaľ ide o odrody tkanín, môžu byť jackard alebo sklolaminát. Výhodou takýchto modelov je, že môžu dať akúkoľvek farbu. A dokonale prenášajú vlhkosť a prach.

  Papierové žalúzie žalúzie najjednoduchšie a najlacnejšie. Ale na nich môžete použiť akúkoľvek textúru a kreslenie. Zvyčajne sú kombinované s textilnými modelmi.

  Hliníkové žalúzie sú trvanlivé, ľahko sa čistia, ale môžu vytvoriť šum. Dokonale vhodné pre štýly ako podkrovie alebo high-tech.

  Farebné riešenia a dizajn

  Vybrať žalúzie, aby sa naplnili veľmi zodpovedné. Koniec koncov, mali by byť dobré pristupovať k farbe a jeho dizajn do existujúceho interiéru spální. Napríklad farebné riešenia pre horizontálne žalúzie môžu byť najrozmanitejšie. Všetko závisí od preferencií a voľby vhodného modelu.

  Tu je príklad výberu horizontálnych žalúzií na celej stene. Ich jasné farbenie dokonale zapadá do okolitého interiéru.

  Príkladom nezvyčajného a originálneho dizajnu môže byť fotoallus, ktorý bude aplikovaný absolútne akýkoľvek obrázok na váš vkus. To bude veľmi diverzifikovať váš interiér.

  Všeobecne platí, že výber farby pre žalúzie, mali by ste odpudzovať z celkového tónu miestnosti a jeho steny. A keďže farba má silný psychologický vplyv na osobu, potom spálňa by mala vyzdvihnúť farby pokojných tónov, napríklad čokolády, pastelov alebo zelenej. Nepodporujte používanie bielych tónov.

  Tipy na výber

  • Pri výbere žalúzií do vašej spálne by ste mali venovať pozornosť faktorom, ako je veľkosť okna, cena a dizajn budúcich modelov, t. E. ich farby, dizajn a vykonanie. Preto je lepšie vybrať preukázané značky. Napríklad, ak ste sa zastavili pri výbere materiálu na hliník alebo plast, potom môžu byť doplnené tkanivovými záclonmi na zmäkčenie spoločného pozadia. Je potrebné povedať, že papierové uzávery majú nízku pevnosť. Ale s vysokou vlhkosťou v miestnosti radí používať tkaniny rolety.
  • Ak je vo vašom interiéri drevený nábytok, potom v tomto prípade potrebujete použiť tie isté žalúzie.
  • Ak správne vyzdvihnete slepý model, vám umožní vizuálne zlepšiť váš interiér v miestnosti. A keď si vyberiete, mali by ste najprv venovať pozornosť prírodným materiálom.
  • Tiež by ste mali tiež vedieť, či boli vaše rolety spracované so špeciálnymi kompozíciami, a to: antibakteriálne, antistatické a prach-repelent látky.

  V ďalšom videu môžete vidieť, ako si vybrať správne rolety pre plastové okná.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: