Vyberte si farbu stien pre spálňu

Spálňa môže byť vyrobená v akejkoľvek farbe. Môže to byť osviežujúce svetlo, neutrálne pastelové alebo hlboké tmavé tóny. Akákoľvek farebná schéma môže byť veľkolepá poraziť, ktorá vytvára harmonický a dokončený interiér.

Vyberieme farebný gamut

Voľba farebnej schémy pre konštrukciu spálne najprv musí zodpovedať preferenciám chuti vlastníkov domova. Ďalej by sa malo spoliehať na niektoré vlastnosti miestnosti. Napríklad, pre malú miestnosť, neodporúča sa vybrať tmavé tóny. S takýmto orezaním sa spálňa zdajú byť veľmi malé a ponuré, aj keď je vybavený ľahkým nábytkom. V takýchto podmienkach sa harmonicky vyzerajú jemnejšie a svetlé odtiene. S ich pomocou, môžete vizuálne rozšíriť priestor a urobiť to útulnejšie. A to sa vzťahuje len na klasické, ale aj pastelové farby.

V prípade, že spálňa je dosť priestranná, potom nemôžete kontaktovať vizuálnu expanziu priestoru. Takže v interiéri budú módne a atraktívne hľadá tmavo akcentovú stenu, obklopený stenami natretými v rovnakej farbe, ale niekoľko odtieňov ľahší. Môžete vytvoriť izbu viac originálnym kontaktovaním steny prevedenia rôznych odtieňov a textúr. Pre toto, špeciálne tapety sú ideálne pre maľovanie alebo krásnu dekoratívnu omietku. S pomocou takýchto materiálov môžete poskytnúť farebnú výzdobu spálne atraktívnu hĺbku a všeobecný súbor je jedinečným lesklým.

Výber farebnej schémy závisí od umiestnenia spálne. Na to je potrebné vziať do úvahy smer okna v miestnosti a koľko prirodzeného osvetlenia v nej preniká. Ak sa okná spálňa pozerajú na západ, potom, ako pravidlo, v dopoludňajších hodinách nestačí. Ak chcete vytvoriť takéto izby, je najlepšie si vybrať jasnejšie farby. Najúspešnejšou možnosťou bude klasická biela farba.

Avšak, jeden by však nemal zabúdať, že takéto prostredia sa musia zriediť svetlými akcentmi a príslušenstvom, inak bude interiér nudný a monotónny.

Ak sa okná spálňa prichádzajú na východ, potom je prípustné navrhnúť izbu v tmavých farbách. Interiéry v takých podmienkach môžu byť zdobené tesnými záclonami hlbokých odtieňov, ktoré nebudú prejsť svetlým slnečným lúčom. Ale tu by ste mali zriediť tmavé farby so svetlými a farebnými detailmi, takže spálňa nedostane príliš ponuré. Izby s severnou orientáciou sa odporúča, aby sa vytvorili jemné a teplé farby a pre južné izby, najúspešnejšia voľba bude chladné tóny.

Špecialisti neodporúčajú rozhodnúť sa dokončiť spálňu kričiace. Budú zasahovať do rýchleho zaspania a úplného relaxácie. Stojí za to zvážiť, že v priebehu času, takéto palety v spálni začne podráždenie a zabránia zdravýmu spánku. Vhodné pre zdobené spálňu nielen klasické a pastelové, ale aj prírodné tóny. Zvlášť často si ľudia vyberajú upokojujúcu zelenú farbu, ktorá má priaznivý vplyv na emocionálny stav osoby.

Populárne farby a odtiene

Mnohé farby sú vhodné na vytvorenie krásnej a harmonickej spálne. Zvážte podrobnejšie najobľúbenejšie a atraktívne z nich:

 • Nedávno sa neutrálna šedá stala veľmi módne. Perfektne zapadá do interiérov rôznych štylistiky – od stálej klasiky do ultramoderného štýlu high-tech alebo loft. Avšak, s týmto sfarbením by malo byť opatrné, aby situácia nefungovala príliš nudná a čerstvá. Na interiér spálne ukázal byť atraktívny a dokončený, mal by byť doplnený o kontrastné a nasýtené príslušenstvo alebo dekorové objekty.

 • Ďalšou univerzálnou farbou je Lilac. Jeho odtiene môžu byť použité v interiéroch rôznych štýlov. Na pozadí krásne steny Lilac, nábytok vyrobený z tmavého dreva a ľahkého plastového dekoru vyzerá obzvlášť harmonicky. Podobné nastavenia sú často doplnené sklenenými prvkami. Môže to byť stôl čistenia kávy, veľké zrkadlové alebo sklenené skrinky.

Ak je spálňa zdobená v hlbších lilac tónoch, potom sa nachádza v ňom, zdobené pozlátením a umelým kompiláciou. V takýchto interiéroch často kombinuje niekoľko odtieňov Lilac. Môže to byť napríklad „chutná“ kombinácia temného lila a jemnejšieho ružového tónu.

 • Ak chcete vytvoriť pokojný a pokojný interiér, mali by ste kontaktovať vzduchovú modrú farbu. Existuje veľký počet krásnych ton modrej. Neutrálna sivá-modrá, jemná nebeská, veľkolepá azurová alebo cornflower vhodná na steny stien v spálni.

Odporúča sa odkazovať na takú paletu, ak sa spálňa nachádza na slnečnej strane a dostatočné množstvo prirodzeného svetla preniká do nej. Stojí za zmienku schopnosť modrej farby vizuálne rozšíriť priestor, najmä ak hovoríme o jasnejších odtieňoch.

 • S pomocou takej palety môžete vizuálne urobiť strop vyššie. Na pozadí modrých stien bude nábytok z rôznych materiálov harmonicky. Zvlášť veľkolepé v podobných prostrediach vyzerajú postele, nočné stolíky a skrine ľahkých a tmavých tónov. Strop v modrej spálni sa odporúča oddeliť ľahšími materiálmi, takže výsledkom je skutočne vzduchový a ľahký interiér.

 • Hlbšie a hustá je modrá. Spálňa v takýchto farbách je vhodná pre mládež a starších ľudí. Modrá farba je bohatá na odtiene. Na výzdobu stien v miestnosti sú vhodné rôzne tóny – od tajomného indigo na morské modro-zelené.

Napriek svojej svetlej individualitu je modrá farba ideálna pre milovníkov klasického štýlu. V spálni, ktorých steny sú zariadené takým spôsobom, príslušenstvo od Velo a Velvet sa pozerajú. Na pozadí modrej nástennej dekorácie, interiérové ​​položky, vyrobené v kontraste a tmavých farbách, budú atraktívne hľadá. Odporúča sa vybrať modely z cenného dreva. Tieto veci sú drahé, ale ich vzhľad a prevádzkové charakteristiky s viac než odôvodňujú vysokú cenu.

Pokiaľ ide o textílie, v modrej izbe bude vyzerať ako tmavé a ľahké tkaniny. Pre oponu si môžete vybrať luxusný zamat, pre dláždené škody, a pre Baldakhina – Air Transparentné Organza.

  • Veľmi atraktívne a jasne vyzerajú tyrkysové spálne. Táto farba je ideálna pre interiér v štýle francúzskej provence alebo elegantnej klasiky. Často sa takáto dizajn stien liečila aj na prípravu krásneho nastavenia v rustikálnom alebo škandinávskom kľúči.

  S pomocou tyrkysovej pomoci je možné vytvoriť veselú atmosféru v miestnosti

  Tyrkysová farba Ideálna na registráciu útulného hniezda novomanželov alebo detskej spálne. Táto povrchová úprava sa odporúča spracovať, ak sa spálňa nachádza na južnej strane. Tyrkysová účinne kombinuje s klasickou bielovou farbou. V takýchto spálňach, biely nábytok a kontrastný prvky dekorov budú harmonicky.

  • Upokojujúci efekt má prirodzenú zelenú. Môže sa hrať s osviežujúcimi a teplými tónmi. Môže to byť napríklad solárne žlté, čerstvé biele, béžové alebo krémové odtiene. Odborníci tvrdia, že zelená má výnimočne pozitívny vplyv na psychiku a emocionálny stav osoby. V takýchto podmienkach je možné relaxovať a relaxovať.

  • Svetlé a atraktívne bude vyzerať izbu vyrobené vo fialových tónoch. V takýchto podmienkach môžete dať nábytok ako zasnežené a tmavé tóny. Na pozadí fialových stien, rôzne kontrasty vyzerajú obzvlášť atraktívne. Môže to byť napríklad tmavo hnedá alebo čierna posteľ s bielym posteľným prádlom.

  Pre spálňu takejto „sladkej“ farby, musíte si kúpiť dostatočný počet svietidiel. Môžu byť zabudované žiarovky, stropné lustre a módne bodové osvetlenie v šatni, zrkadlá a výklenky. Fialový veľkolepý vzhľad v tandeme s bielym a ružovými farbami. Ak ste kompetentne zmiešali tieto farby v jednej miestnosti, interiér bude veľmi jemný a atraktívny.

  • Zaujímavý a pokojný interiér môže byť vyrobený v olivovom alebo pistárovom spálni. Takéto farby sú opísané v podmienkach dostatočného prirodzeného osvetlenia. Spálňa v takýchto verziách môže byť porazený viac husté tóny zelenej, hnedého, béžovej alebo krémovej. V takejto spálni môže byť nábytok z neutrálnych aj kontrastných farieb.

  • Krásna a čerstvá bude vyzerať spálňu s bielymi a béžovými stenami. Najmä relevantný podobný povrch pre malé priestory. S pomocou snehovo bielych paliet, môžete vizuálne urobiť izbu priestrannejšie a svetlo. Biela farba musí byť zriedená svetlými akcentmi a kontrastovanými interiérovými objektmi. Našťastie táto klasická farba je v kombinácii s mnohými farbami, takže si krásny a organický súbor nebudú veľmi ťažkosti.

  • Ak sa vám páči svetlé a nasýtené farby, potom by ste mali kontaktovať dizajn spálne v oranžovej, červenej a žltej farbe. Tieto farby sú obzvlášť dôležité pre priestory, ktoré sa nerozlišujú dostatočným prirodzeným osvetlením. S pomocou týchto šťavnatých farieb môžete urobiť pozitívny a atraktívny interiér. V miestnosti s takýmto dekoráciou steny sa neodporúča mať príliš svetlý nábytok, inak bude interiér príliš kričať a otravné.

  • Mnohí ľudia sa bojí dekorácie obytných priestorov v čiernej farbe. Ale v skutočnosti, ak ste zlikvidovali toto sfarbenie, interiér bude veľmi módny a atraktívny. Hlavná vec, dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel. Napríklad pre takéto priestory sa neodporúča kúpiť tmavý nábytok, pretože sa jednoducho rozpustí na všeobecnom pozadí. V čiernej miestnosti bude veľkolepé vyzerať interiérové ​​predmety s lesklými povrchmi.

  • Krásny a štýlový interiér môže byť vyrobený v spálni hnedého a čokoládového odtieňa. Stojí za zmienku, že tieto farby patria do klasiky a dokonale v kombinácii s mnohými paletami. Neodporúča sa v tmavo hnedých izbách, aby mali tmavé nábytkové predmety, pretože takáto situácia bude vyzerať príliš pochmúrny. Na pozadí hnedých stien, smotana, jemná broskyňa, béžová a odtieňa krém krém bude považovaná za zvlášť harmonické.

  Spoločné kombinácie v interiéri

  Najčastejšie sa v interiéri spální používajú tieto farebné kombinácie:

  • Súbor bielej, fialovej a jemnej ružovej;
  • žltá a zelená;
  • Biela s lila;
  • modrá / modrá / tyrkysová s bielou;
  • čierna s bielym;
  • hnedá s béžovou a krémom;
  • šedá s fialovou a ružovou, ako aj čiernou, hnedou a bieli;
  • pistácie s nasýteným a tmavým odtieňom zelenej;
  • oranžové s bielym;
  • červená s čiernou a bieli;
  • Žltá s béžovou a bielou.

  jedenásť

  Fotografia

  Soviets dizajnéra a psychológa

  Dizajnéri a psychológovia konvergujú podľa názoru, že spálňa musí byť zarámovaná v pokojných non-crumb tóny.

  Najlepšie farby pre túto izbu sú: béžová, zelená, broskyňa a biela, rovnako ako ich odtiene. Samozrejme, môžu byť zriedení inými kvetmi, takže interiér sa nezdá nudný.

  Psychológovia neodporúčajú oddeľovať steny v spálni chytľavými a energetickými farbami. Ak sa vám páči takéto palety, mali by sa používať na povrchy umiestnené za miestom na spanie, inak zabraňujú rýchlemu zaspávaniu. Je však potrebné mať také farby oproti posteli pre tých ľudí, ktorí sa chcú ľahko a rázne prebudiť.

  Vážne a čierne farby sú pokojné, ale odborníci tvrdia, že tieto gammas môže koagulovať a spôsobiť depresívnu náladu. Musia byť zriedené nasýtenými a jasnými akcentmi pozitívnych odtieňov. By nemali dopĺňať temný povrch s rovnakými tmavými záclonami. Napríklad v tmavohnedej spálni bude depresívne šedé alebo čierne husté záclony. Je lepšie sa obrátiť na ľahšie, ľahké a priesvitné záclony.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: