Vyberte si stojan

Spálňa – útulná a krásna izba, ktorá prispieva k relaxácii a skvelým odpočinkom. Vzniká sa veľmi často otázka, kde umiestniť veci, aký nábytok je lepšie zvoliť, ako vydať spálňu. Vynikajúca voľba pre kompetentnú organizáciu objektov je stojana.

Vlastnosti a výhody

Spálňa regály sú vhodnejšie pre veľké a priestranné priestory, pretože zaberajú väčšinu steny. Stojan je prezentovaný vo forme otvorenej skrine s malou hĺbkou políc. Má inú výšku a môže dokonca dosiahnuť strop. Takýto nábytok môže byť tuhý alebo modulárny. Zvyčajne sa inštaluje v blízkosti steny alebo namontované na povrch steny. Prítomnosť veľkého množstva regálov vám umožňuje pohodlne usporiadať objekty.

Krásny model vám umožní ozdobiť interiér, priniesť nové poznámky a farby.

Hlavné výhody regálov spální:

 • Jednoduché použitie;
 • nízka hmotnosť;
 • Pri inštalácii produktu;
 • Mobilita – ak je to žiaduce, môže byť preusporiadaná na iné miesto;
 • Na otvorených policiach je vždy ľahké nájsť správnu vec alebo predmet;
 • Vynikajúca možnosť pre zónový priestor v priestranných izbách;
 • ekonomika – stojan je oveľa lacnejší ako nákup kabinetu alebo nástenného modulu;
 • Rôzne modely a farebné riešenia vám umožňujú vybrať dokonalú možnosť pre dekoráciu interiéru.

Odrody

Dizajnéri ponúkajú široký výber regálov spální. Sú reprezentované rôzne formy, veľkosti, materiály, farebné verzie.

Zvyčajne sa regály používajú na uloženie vázy a farieb, fotografií, kníh alebo suvenírov.

Pri výbere regálov, stojí za to rozhodovať nielen s ktorou miestnosťou bude umiestnená, ale aj to, čo veci a položky budú umiestnené v ňom:

 • Rohové modely sú ideálne pre ukladanie priestoru. Táto možnosť trvá len jeden spálňový uhol, pričom dáva veľký počet regálov na organizáciu vecí. Rohový regál môže pozostávať z dvoch úzkych možností, ktoré sú pripojené v pravom uhle.

 • Možnosť na stenu je možné aplikovať na výzdobu miestnosti. Pre uskutočnenie moderných štýlov sú modely dokonalé vo forme „mriežky“, ktoré zahŕňajú horizontálne police a vertikálne podpery. Nádherne vyzerá možnosť vo forme vianočného stromu alebo kartového domu, ktorý sa skladá z diagonálnych políc a kosoštvorcov.

 • Regál vo forme „snímky“ sa zvyčajne používa na územný priestranný štvorcový tvar alebo štúdiový apartmán. Exquisite Model pomôže oddeliť obývaciu izbu zo spálne. Rozdeľuje miestnosť naprieč a je zvyčajne pripojená bočná časť na stenu. Z opačnej strany je voľný chod. Táto možnosť je v pohode, prechádza svetlom a nezasahuje do obehu vzduchu v interiéri.

 • Ak máte radi neobvyklý nábytok, potom by ste mali venovať pozornosť rotačným modelom. Zvyčajne sú umiestnené v rohu miestnosti, ale nezabudnite, že zaberajú viac miesta ako uhlové možnosti.

Rozmery

Moderní výrobcovia nábytku kabinetu ponúkajú širokú škálu atraktívnych a neobvyklých regálov. Zvyčajne majú výšku 180 cm, ich šírka je 90 cm. Regály sú vybavené pohodlnými policami, ktoré majú zvyčajne hĺbku 45 cm. Najčastejšie police v dolnej časti výrobku v hĺbke dosah 30 cm. Pre jednoduchosť použitia je výška medzi policami od 35 do 40 cm.

Materiál

Spálňa regály sú vyrobené z rôznych materiálov. Drevené modely nie sú vo veľkej dopyte, pretože sú objemné a tvrdé, aj keď sa týkajú ekologického nábytku. Modely poľa budú zavedené do dizajnu pohodlia a domáceho tepla, pretože sú reprezentované prírodnými odtieňmi a harmonicky zdôrazňujú vybraný štýl interiéru.

Regály môžu byť tiež vyrobené z plastových, kovových alebo MDF listov. Každá možnosť má svoje výhody. Univerzálny roztok je model z drevotrieskovej dosky alebo MDF. Tieto materiály sú charakterizované jednoduchosťou, pohodlím v starostlivosti a prijateľnej cene. Ak chcete vytvoriť účinok prírodného dreva, stojí za to platiť pozornosť na regály pokryté dyhami.

Ak porovnávame nábytok z MDF a drevotrieskovej dosky, je to najlepšia voľba, že je to stojan z MDF, pretože sa vzťahuje na materiály šetrné k životnému prostrediu, bez toho, aby mali do vzduchu nemoderné škodlivé látky.

Ak je zákazník požadovaný, stojan môže byť vykonaný v akomkoľvek realizácii farieb. Často kupujúci objednať možnosti pokryté tkaninou alebo ekokátom. Specielicky vyzerá sklenený stojan na kovové podpery. Rúry vyrobené z ocele alebo hliníka dávajú modely krásu a eleganciu. Táto možnosť je ideálna pre inkarnáciu interiéru v moderných smeroch štýlu, napríklad moderné alebo high-tech. Takýto stojan vykonáva len dekoratívnu funkciu, je prísne zakázané dať ťažké predmety.

Dizajn

Moderné modely môžu byť reprezentované rôznymi konfiguráciami. Pre klasické interiéry stojí za to vyzdvihnúť jednoduché, horizontálne možnosti. Modely s množstvom buniek sú dokonale vhodné pre moderný štýl. Zaujímalo by ma, že možnosti, ktoré imtujú pobočky stromov. Môžu byť použité na výzdobu okna alebo dverí. Stlačte police šarm a sofistikovanosť pomôže podsvietenie. Stlmené večerné svetlo dokonale zapadá do dizajnu spálne, dajte pohodlie a pohodlie interiéru.

Nápady v interiéri

Tu je to, čo dizajnéri radí:

 • Rack v spálni môže byť použitý na zónovanie priestranných priestorov. V podstate prostredníctvom modelov. Umožnia oddeliť pracovnú stanicu z rekreačnej oblasti. Veľkú úlohu pri výbere regálov na oddelenie spálne na zóne hrá počet políc. Ak chcete vytvoriť ľahkosť a beztiažku, stojí za to používať modely s minimálnym počtom políc.

 • Mnohí dizajnéri aplikujú regály ako interiérová dekorácia. Môžu byť umiestnené okolo dverí v malých izbách, takže môžete ušetriť voľné miesto a pohodlne zariadiť veľa vecí.

 • Pre malé spálne sú regály často umiestnené v výklenku alebo použitie, keď sa okno vyčistí. S neštandardným usporiadaním miestnosti, môžu zatvoriť slučky v stenách alebo sa nachádzajú pod schodmi.

 • Účinne a štýlovo vyzerá asymetrický model, ktorý má zvyčajne inú hĺbku regálov a priťahuje pozornosť nezvyčajnej formy.

 • Regály dokonale zapadá do klasického štýlu. Zvyčajne zaberajú celú stenu a horná polica sa používa ako tabuľka.

 • Vonkajšie modely sú ideálne pre ukladanie kníh, diskov a iných položiek. Môžu byť použité ako šatníková miestnosť, pretože v hrudi zvyčajne podstielku.

O tom, ako urobiť stojan s vlastnými rukami, pozrite sa na video ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár