Aké sú screners švábov a ako si ich vybrať?

Vzhľad švábov v dome dáva veľa nepríjemných emócií – tieto hmyz sa prenáša patogénne mikroorganizmy a vajcia červov na labkách, a chitínový kryt vyhradený nimi pôsobí ako provokatie alergických ochorení a astmatických záchvatov. Preto je tak dôležité začať s nimi boj okamžite. Moderný priemysel ponúka veľa riešení, jeden z najvyhľadávanejších je použitie absolutória.

všeobecný popis

Šváby, snáď, najviac nežiaducich susedov v bytoch a domoch. Sú to nosiče nebezpečných chorôb a spôsobujú more nepríjemných emócií. Zároveň sa líšia v sadzbe vitality a vysokej reprodukčnej rýchlosti. Ak neberiete kroky, kolónia sa ešte predtým rozširuje. Účinnosť boja proti týmto parazitom priamo závisí od zložitosti prístupu. Existuje niekoľko základných spôsobov, ako eliminovať nesubstituované fúzy:

 • Prachu a ceruzky;
 • návnada;
 • gély;
 • striekacie aerosóly;
 • Spory a pasca.

7

Fotografia

Najjednoduchší spôsob, ako sa obrátiť na služby dezinfekčných služieb. Avšak, jeho práca bude stáť kruhová suma. Okrem toho, ak šváby z susedov, po 3-4 týždňoch po spracovaní opäť si všimnete v byte všadeprítomných čapov.

Jeho nevýhody sú k dispozícii pri používaní chemikálií.

Akékoľvek prostriedky – distribuované, objem alebo tuhé – obsahujú toxíny. Môžu mať nepriaznivé účinky na zdravie domácností a domácností.

Väčšina všetkých finančných prostriedkov prezentovaných na trhu vyžaruje hydroxický zápach a spôsobuje podráždenie slizníc dýchacích ciest.

Použitie chemikálií proti hmyzu je v domácnostiach neprijateľné, kde deti, tehotné ženy a ľudia trpia alergickými chorobami.

To je dôvod, prečo mnohí na výber v prospech diskretori. Samozrejme, s veľkou inváziou švábov bude táto metóda boja neefektívna. Avšak, ak sa ťahy začali zaútočiť na miestnosť, umožní vám ich vystrašiť a aby som sa pozrel na iné, pohodlnejšie podmienky.

Medzi výhody vypracovania patria:

 • Tichú práca – Kvôli tomu je zachované pohodlné prostredie, priaznivé pre ubytovanie, rekreáciu, prácu a štúdium;
 • Izba nevyžaduje predbežné školenie, ako v prípade spracovania chemických skladieb;
 • Repellers sú absolútne bezpečné pre ľudí a zvieratá, nespôsobujú choroby, nevyvolávajú alergické reakcie;
 • Prípravy začínajú konať takmer okamžite, zatiaľ čo dávajú dlhodobý účinok.

Tip: Odporúča sa od času na čas opakovaním profylaktického pripojenia zariadenia na krátku dobu, 2-3 dni.

Zariadenie na opakované použitie. Funguje na diaľku. V závislosti od sily jednej šaričky je dosť na spracovanie priestorov priestor od 50 do 200 metrov štvorcových.

Preskúmanie druhov

Moderný priemysel ponúka diskrejímatelia rôznych typov. Ultrazvukové a elektromagnetické zariadenia používajú najväčšiu popularitu. Mierne zaostávajú za nimi zvuk žiariče, elektrické a aquafumatigators.

Ultrazvuk

Ultrazvukové výboje získali najväčšiu distribúciu. Hoci o nich používateľská spätná väzba je protichodná: Niektorí obdivujú účinnosť svojej práce. A iné zvažujú márne výdavky. Väčšina sťažností o UZ-repelents je však spojená s nedorozumením mechanizmu ich práce. Faktom je, že ultrazvuk nezničí Pruskov, ale len ich desí.

Žiarenie vytvára nepohodlné podmienky v dome pre hmyz, pretože sú nútení opustiť ľudské obydlie.

Okrem toho, niektorí z Pruchov nemusia reagovať na takéto zariadenie, najmä vyliahnuté mladé. Tento bod tu vo fyziológii týchto všadeprítomných článkonožcov: na získanie očakávaného výsledku, vplyv musí byť dlhý. Šváby nepočujú ultrazvukové frekvencie, ale cíti ich. Ak sa porovnáte s osobou, potom je tu koncept „Hlas mora“. Toto je infrasound vytvorený vetrom a vlnami, jeho rozsah je 6-10 kHz. Môže spôsobiť bolestivé pocity v ušiach, ako aj silný pocit paniky a strachu. Ultrazvuk na šváboch pôsobia podobným spôsobom.

Zriedkavo, ale ultrazvukové žiarenie môže ovplyvniť ľudí a domáce zvieratá. Našťastie je takýto efekt nevyhnutný, napriek tomu je nemožné vylúčiť. Guinea ošípané a dekoratívne potkany, škrečky to určite cítia, mačky a psy menej často.

V prípade ľudí môže účinok ultrazvukového žiarenia spôsobiť zvýšenú podráždenosť, poruchu spánku, bolesti hlavy alebo pocit slabosti. Sila prejavovania ochorenia je do značnej miery individuálna a závisí od štátu a fyziologických charakteristík tela. Osoba so silnou imunitou nemusí reagovať vôbec na zvukové vlny. Aby sa minimalizovalo riziko nežiaducich dôsledkov, je najlepšie zahrnúť zariadenie, keď je miestnosť zadarmo. Nie je tak ťažké zabezpečiť, aby ultrazvukové lúče nemohli prejsť sklom, drevenými dverami a stenami, len od nich odrážajú.

Podľa pôsobenia ultrazvuku, stubs stratia svoju orientáciu a stratia schopnosť komunikovať s ich príbuznými. Prvé 2-3 dni zariadenia sa môže vyskytnúť pocit, že existuje viac hmyzu, ale nie je.

Pocit ultrazvukových lúčov, šváby začínajú náhodne ponáhľať okolo miestnosti pri hľadaní výjazdu. Zariadenie teda vytvára neznesiteľné biotopy.

Výhody takýchto zariadení zahŕňajú:

 • Environmentálna prívetivosť, nedostatok toxických látok;
 • možnosť nepretržitej prevádzky;
 • Bezpečnosť pre ľudí a domáce zvieratá. S výnimkou dekoratívnych hlodavcov.

Od mínov:

 • Možnosť spracovania v jednej miestnosti, pretože cez steny a iné prekážky ultrazvuku neprechádza;
 • V miestnostiach, kde sa mnoho mäkkých predmetov a textilu, účinnosť zariadenia sa opakovane zníži – napríklad umiestnená na ceste záclonového ultrazvuku, tašiek, balených boxov a nábytku absorbovať časť žiarenia.

Elektronický

Všetky sú dobre známe fumigátory proti komárom. Podobne, elektrický spiker z švábov. Mechanizmus vystrašenia trhlín je založený na ostrej aróme, vnímaných šváboch. Bojí sa mravcov a iných hmyz. Aktivácia zariadenia je jednoducho – len stačí ho zapnúť v zásuvke a po niekoľkých minútach sa miestnosť šíri nepríjemná na článkonožce.

Výhody zariadenia sú vysoká účinnosť a jednoduchosť práce. Nevýhody prideľujú potrebu pripojenia k napájaniu. Rovnako ako všetci fumigátori, elektrický releller pracuje len naraz.

Okrem toho toto zariadenie nie je vhodné na alergiu, a s dlhodobým pobytom v blízkosti takýchto fumigátorov sa môžu objaviť nevoľnosť, závraty a migréna.

Elektromagnetický

Mechanizmus účinku elektromagnetických odpudzovaní je založený na impulzoch prenášaných elektrickými vodičmi. Nemajú tvrdý vplyv na nervový systém škodcov, spôsobujú im pocit paniky a strachu. Tarakan je ťažké byť v takejto nepriaznivej atmosfére, takže aktívne hľadá príležitosť opustiť miestnosť.

Na rozdiel od ultrazvuku sa účinok takéhoto zariadenia vzťahuje na prekrytie a prázdniny stien. To znamená, že elektromagnetické vlny pracujú na všetkých tých miestach, kde chcú vybaviť hniezdo hmyz. Pod vplyvom pulzu sa dostanú z otvorov a hľadajú medzery na výstup.

Výhody takýchto zariadení sú zrejmé. Konajú nepretržite, neobsahujú toxíny a majú veľkú zónu akcie. Okrem toho nemajú žiadny vplyv na prácu domácich spotrebičov a iných elektrických spotrebičov.

Z nevýhod je možné všimnúť si citlivosť na elektromagnetické žiarenie dekoratívnych hlodavcov. Ďalšou nevýhodou je, že pre produktívnu prevádzku zariadenia je dôležité, aby elektroinštalácia prechádza okolo obvodu celej miestnosti alebo pozdĺž najdlhšej steny. Taký stav nevyhnutne, ale, bohužiaľ, technicky nemožné.

Zvuk

Toto je kombinované zariadenie, ktoré súčasne postihuje ultrazvuk, a vyžaruje elektromagnetické vlny.

Elektromagnetické a ultrazvukové zariadenia sú najviac bezpečné. Sú však menej účinné ako elektrofum. Elektrické zariadenia, naopak, veľmi rýchlo zachrániť izbu z švábov. Ale zároveň môže byť nebezpečná pre človeka, najmä pokiaľ ide o deti, alergické a tehotné ženy.

Populárne modely

Medzi ultrazvukovými zariadeniami v hodnote najobľúbenejších zariadení patrí:

Riddex plus škodca odmietnuť

Univerzálne zariadenie, ktoré funguje nielen z švábov, ale aj ďalšieho všadeprítomného vzhľadu v obydliach – chyby, kliešťov, pavúkov a lietajúce hmyz, ako aj hlodavcov. Oblasť expozície je 200 kV. M. Vzhľadom na to, že mechanizmus ich pôsobenia je založený na ultrazvukových žiarení, spracované územie musí byť nevyhnutne otvorené, bez oddielov a stien.

Repeller ovplyvňuje šváby s frekvenčnými vlnami v rozsahu 20-40 kHz. Škodcovia sú vnímané ako úzkostné znamenie a spôsobujú im túžbu uniknúť z územia čo najskôr. Puzúry pôsobia priamo a sú trochu zvýšené pôsobením variabilných prúdov. Zariadenie má rovnakú účinnosť ako pre obytné budovy, tak pre továrenské workshopy.

Rexant

Recenzie zákazníkov hovoria, že je to veľmi efektívny repeller. Avšak, keď pracujete, zverejňuje zvuk ľudským sluchom a jeho hlavnou nevýhodou. Najčastejšie je takéto zariadenie zahrnuté len počas dňa, v tomto prípade bude účinok viditeľný na druhom alebo treťom dni.

Repeller pracuje proti pathier, ako aj Moshcars a hlodavce. Pridelený ultrazvuk pokrýva miestnosť na 30 metrov štvorcových. M. Môže byť použitý na zabránenie vzniku švábov.

Tornado 800

Jeden z najúčinnejších ultrazvukových žiariteľov vystrašiť všetky typy hmyzu. Zariadenie poskytuje pár žiaričov umiestnených v uhle 180 stupňov k sebe navzájom. Pokrýva miestnosť až 800 kV. M. Môže fungovať pri negatívnych teplotách, odoláva teplo do + 80 gramov. Jedzte zo štandardnej elektrickej siete 220 V.

TYPHOON LS-500

Mechanizmus prevádzky tohto zariadenia sa znižuje súčasne vystavený hmyzu ultrazvuku a sotva. Vzhľadom na odraz ultrazvukových lúčov z stropu a stien sa dosiahne maximálna účinnosť. V prvej minúte, zvuk rozlišuje zvuk, ale zariadenie takmer okamžite ide do režimu tichého prevádzky.

Tip: Ak je v miestnosti veľa mäkkého nábytku, výrobcovia odporúčajú zapínanie zariadenia pod stropom.

Medzi najobľúbenejšie elektromagnetické diskrétne aloky:

Riddex Pest Repelling Aid

Táto úprava kombinuje elektromagnetický, ako aj ultrazvuk. Na jednej strane zdôrazňuje elektromagnetické vlny, ktoré sú opakovane vylepšené elektrickým vedením. Na druhej strane sa ultrazvukové lúče vytvárajú v rozsahu 20-40 kHz. Takýto náraz poskytuje rýchly výsledok, hmyz necháva bývanie čo najskôr. Treba však mať na pamäti, že činnosť tohto zariadenia však vylučuje plus, ale nezabíja ich.

V Chaty a súkromných domoch výrobca odporúča súčasne inštalovať dve zariadenia. Jeden umiestnený v podkroví, druhý – v suteréne. Oblasti nárazu sa teda pretínajú a tvoria uzavretý kruh, bez toho, aby zanechali šváby jedinej šance nájsť pohodlné miesto.

„Ecosineper“

Elektromagnetická nízkofrekvenčná repeller, ktorej žiarenie má ničivý účinok na nervový systém parazitov. Zároveň nenarušuje prácu domácich spotrebičov, nevytvára hluk pre prácu Radio a televíznych receptov. Nedáva škodlivé pre ľudí žiarenia a vibrácií. Dobre sa presvedčí s podielom, ale proti hlodavcom je úplne neškodné.

Oblasť expozície zodpovedá 80 kV. M. Treba však pripomenúť, že elektromagnetické žiarenie má účinok výlučne na dospelých článkonožcov, neovplyvňuje mladé a čakajúce vajcia. Vzhľadom na to, že ich dátum zrelosti v priemere je asi mesiac, zariadenie musí byť aktívne najmenej 6-8 týždňov, kým plne čistí miestnosť.

Iba v tomto prípade ušetríte vaše obydlie z parazitov o 100%. Ale aj potom, čo sa odporúča aktivovať zariadenie na prevenciu čas od času.

EMR-21

Tento stroj generuje pulzy prechádzajúce cez magnetické pole. Zariadenie ovplyvňuje nielen šváby, ale aj na pavúky, muchy, komáre, wets a lietajúce hmyz, ktorý ich núti, aby opustili zónu expozície zariadeniu.

Pracuje na štandardnej sieti AC 220V. 230 kV spracovateľská oblasť. m, steny nebudú prekážkou pre penetráciu elektromagnetických lúčov. Nemá vplyv na prevádzku elektrických spotrebičov, nezasahuje do prijímacie televíznych signálov a rádio. Bezpečné pre deti a dospelých, práca tiché.

Kritériá voľby

Scaper pre šváby je dosť populárny produkt na ruskom trhu. V dôsledku toho sa objaví veľký počet falzifikátov. Niekedy v obchodoch pod ručím pôvodného vysoko efektívneho zariadenia, zbytočná falšovanie sa predáva. V najlepšom prípade nebude dať žiadny výsledok v boji proti švábom. V najhoršom prípade povedie k zhoršeniu fyzickej a duševnej pohody.

Aby ste sa vyhli tomuto vývoju udalostí, pred zakúpením by ste sa mali určite oboznámiť so všetkými sprievodnými dokumentmi a objasniť záručné podmienky. Nájdite dobrý preháňač dnes je absolútne jednoduchý, v tejto skupine tovaru nie je deficit.

Preto uprednostnia len spoľahlivé obchody, ako aj internetové stránky s osvedčenou reputáciou.

Pri výbere zariadenia by ste mali venovať pozornosť oblasti expozície, schopnosť preniknúť na steny a oddiely, ako aj trvanie účinku. Všetky tieto indikátory sú prítomné v užívateľskej príručke. To je dôležité, pretože napríklad ultrazvuk neprenikne cez prekážky. Preto v mnohostrannom dome, jedno zariadenie nedáva žiadny výrazný účinok, je lepšie použiť niekoľko zariadení naraz alebo uprednostniť elektrofigrustrov. Trvanie práce je priamo závislé od spôsobu výživy. Existujú modely v prevádzke z elektrickej siete, iné zariadenia funkcie z batérií alebo batérií. Prvá pomoc v apartmánoch, druhá je vhodná na ochranu malého domu v oblasti krajiny.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: