Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Polykarbonát – v dopyte v dnešnom trhu, nahradil obvyklý plexisklo, polyetylén alebo PVC film. Jeho hlavnou aplikáciou sú skleníky, kde sa vyžaduje nízkonákladová a efektívna izolácia. Plastové stráca sklo len v jednej – v ekológii, absolútna bezpečnosť pre zdravie hostiteľských budov.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Základné pravidlá upevnenia

Upevňovací polykarbonát do dreveného rámu nemôže, ak tieto neoceníte správnu udržateľnosť. Hmotnosť polykarbonátu je vďaka svojej bunkovej štruktúre malá vďaka svojej bunkovej štruktúre – jeden alebo niekoľko plechov ľudí ľahko zdvihne a pohybuje sa na miesto práce. Víťazstvo v hmotnosti umožňuje zvýšiť masívnosť podpornej štruktúry, ktorá bude mať desiatky rokov.

Tree potrebuje impregnáciu každých pár rokov – bude chrániť drevený dizajn od rozkladu kvôli hubám, plesne a mikróbom.

Aby sa spoľahlivo opraviť bunkový polykarbonát na strome, je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

 1. Kondenzované z teploty vlhkosti na vnútornom povrchu (strop a steny skleníka) by mali byť vypustené cez bunky vo vnútri listu a odpariť do atmosféry.
 2. Smer ricer rigidity a pridržiavací prvky rovnako. Listy namontované horizontálne sú umiestnené len na horizontálne podpery. Podobne, s vertikálnym polykarbonátovým podlahám. Diagonálne, klenuté konštrukcie majú tiež jednosmerné s prvkami nosného okrajového rebra.
 3. Ako v prípade vlečky, drevených podláh a t. D., Sú potrebné svorky na tepelnú rozťažnosť / kompresiu – ako pre profilované rohy a pre samotné listy. Bez toho, aby ich opustil, vlastník štruktúry je povzbudený polykarbonátom na kvitnutie s teplom a praskaním (z nadmerného napätia listov) v zime.
 4. Rezné listy nie sú vyrobené robermi s tuhosťou, ale medzi nimi.
 5. Pri rezaní polykarbonátových plechov je potrebný ostrý nástroj. Ak ide o konštrukciu a montážnu čepeľ, je akútny malý horší ako žiletka a pre silu – lekárske skalpel. Ak to videl, jeho zuby by mali byť umiestnené v rovnakej rovine, a nie „otáčať“ a byť pokryté výstužným striekaním (víťazná zliatina, vysokorýchlostná oceľ špeciálnej sily a t. D.).
 6. Aby sa nevytvoril šikmo, list sa ukázal byť daná forma, používajú koľajné vodiace lišty a svorky pre spoľahlivú fixáciu a list, a relake.
 7. Priemer závitu vlastného lisu je zvolený menej najmenej 1-2 mm, než samotná otvor. Pokus o upnutie vlastných rezerv listov v mieste prílohy okamžite povedie k vzhľadu trhlín v štruktúre polykarbonátu. Týmto sa nepozná vzhľad zozbieraného prekrývania, ale tiež zhoršuje jeho pevnosť, hydroizolačnosť.
 8. Skrutky (alebo samoobsluha) nemôže byť ťahané, rovnako ako rýchlejšie nie v pravom uhle na nosnú podporu a lietadlo, v ktorom sú liste umiestnené. To povedie k praskaniu polykarbonátu v dôsledku významných výkyvov teploty. A bunkové a monolitické typy polykarbonátu sú citlivé na praskanie, čokoľvek flexibilné a elastické.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Na miestach, kde je drevený dizajn susedí s plechmi, je pokrytá mikróbmi, plesňou a hubami. Potom sa aplikuje nehorľavé impregnácie – v prípade potreby v niekoľkých vrstvách. Vodotesný lak sa aplikuje na vrchole (napríklad parkety). S výhradou týchto odporúčaní, skleník nebude mať jednu desať rokov.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Aké nástroje a materiály sú potrebné?

Konsolidácia bunkového polykarbonátu na drevenej podpere – práca, ktorá nevyžaduje špeciálne zručnosti. Ale Snorzka, rýchlosť, rýchlosť sa zistia pomerne rýchlo – po začiatku práce.

Špeciálny nástroj nie je potrebný – Inštalácia plechov sa vykonáva takmer manuálne, náklady na vykonanie práce sú nízke.

Na zabezpečenie polykarbonátových listov na drevenom základe sa vyžaduje nasledujúce nástroje a materiály:

 • Vŕtačka (alebo perforátor s adaptérom pod kovovým valcovaným kovom, ktorý pracuje v žiadnom režime štiepania);
 • Sadu valcovaných kovov;
 • skrutkovač s kľúčom alebo sadou bitov pre samoobslužné skrutky;
 • Self-capping skrutky s hexagónmi alebo štrbinovými („cross“) hlavy;
 • polykarbonátové listy;
 • Bulharčina s kruhmi stromov alebo elektrolovka so sadou pílových lopatiek;
 • Pripojovacie dosky (prechody) na zabezpečenie listov.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Nosná konštrukcia musí byť úplne dokončená. Dosky pre polykarbonátové listy vylučujú možné medzery medzi listu, ktoré nevydajú zrážky preniknúť na strechu. V špeciálnych prípadoch sa používa izolačná fólia, chráni polykarbonát z vlhkosti od vstupu do konštrukcie krabicového profilu.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Metódy inštalácie

Bez rámu, polykarbonátové listy vytvoria skleník alebo altánok. Nosičový dizajn je zostavený tak, že sresty sa uchovávajú na prvkach podpory a nie medzi nimi. Ak chcete správne nainštalovať listy, postupujte takto:

 1. Švu a videl veľké listy na menšie časti, otočili sa s dĺžkou a šírkou každého z nich podľa výkresu;
 2. Pred inštaláciou zatvorte šmykové konce s tesniacim filmom;
 3. Umiestnite prvý z listov tak, aby jeho okraje mierne proti rámu;
 4. Označte a vyvŕtajte otvory na nosiči podpory av samotnom hárku musia byť umiestnené v kroku 35 cm a zhodujú sa v bodoch pripevnenia;
 5. Umiestnite a skrutkujte listy, skontrolujte, či každý list vstúpil do vodiacej lišty a po inštalácii sa nikdy nenarušil.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Pre tesnosť dizajnu na každej samoľúbovej skrutke sa nachádzajú gumové krúžky. V každom z roother (uhlov) štruktúry sa použije uhlový profil polykarbonátu, ktorý tiež vykonáva úlohu vodiaceho spacera. Môže to byť bez pozdĺžnej štruktúry prázdnoty. Správna montáž strechy a steny skleníka z polykarbonátu umožní, aby boli listy slúžiť najmenej 15 rokov. Moderný polykarbonát je chránený pred nadbytkom ultrafialového a nárazu tepla a mrazu, ale nemôže slúžiť dlhšie ako kovové konštrukcie.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Suchý

Metóda suchej montáže – polykarbonátové upevnenie s upevňovacími prvkami a pripravené gumy (alebo gumové) vložky. Namontoval návrh podľa tejto technológie nasledovne:

 1. Označenie polykarbonátu pod nosnou konštrukciou, jeho rezanie na rovnakých častiach;
 2. vŕtacie otvory na nosiči av listoch na upevnenie so samoférmi;
 3. umiestnenie všetkých kariet a tesnení;
 4. Fixácia plechov pomocou vlastných vzoriek (skrutky).

Konečný dizajn je zbavený domácej vrstvy tesnenia.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Vlhký

S mokrou montáž polykarbonátu, penového lepidla, gumového alebo silikónového lepidla a t. D. Technológia upevňovania je nasledovná: \ t

 1. montáž a spracovanie už hotových fragmentov odmastím rozpúšťadiel v kĺboch ​​kĺbov;
 2. aplikovanie adhéznej kompozície na nosnú konštrukciu a samotné listy (alebo ich fragmenty);
 3. Lisovacie listy na podporu alebo dizajn niekoľko sekúnd alebo minút, v závislosti od rýchlosti vytvrdzovania kompozície.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Čiastočne mokrá montáž je kombinovaná so suchým – v obzvlášť rušivých miestach, kde je zaťaženie vysoké, a je ťažké zdáľať kus plechu (alebo celý list) na neštandardnú konštrukčnú položku je ťažké.

Neignorujte odmasťovanie (aplikuje alkohol, acetón, 646. rozpúšťadlo, dichlóretán a t. D.) – Pomôže lepšie lepidlo lepšie difundovať (prenikanie) do povrchovej vrstvy polykarbonátu, dreva (drevo) a / alebo povlaku na kov. Zároveň sa vytvorí maximálna adhézia a zadržiavanie upevnených prvkov na seba.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Užitočné odporúčania

Ak sa aplikujete ako uhlový profil hliníka alebo oceľového dizajnu, potom potrebujeme tesnenie, napríklad lepiaci tmel. Je potrebné chrániť skleník z čistenia, ak sa nachádza v častej a silnej veternej zóne. Tepelné straty v hermetickom dizajne je možné len vďaka tepelnej vodivosti – kovové konštrukcie vytvárajú ďalšie studené mosty.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Včasné povlakovanie drevenej nosnej konštrukcie s antifungálnymi kompozíciami a vodotesnými lakmi umožní stromu simultánovi viac ako tucet rokov bez straty sily. Listy zhora sú pevne priľahlé ku stromu, injekcia vlhkosti je pre nich ťažké. Side a nižšie pokolenie podpornej podpory, na rozdiel od hornej, prístupnejšie na odparovanie a náhodné postriekanie.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Polykarbonát by nemal stratiť transparentnosť – akékoľvek povlaky platia úhľadne. Zníženie toku ľahkého prechodu cez listy povedie k ich prehriatiu na slnku, zrýchlené opotrebovanie a predčasné zničenie.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Novinky často používajú pevné polykarbonátové termoskely. Tieto podložky zabraňujú zločinom plechov s bunkovou štruktúrou, neumožňujú samoľúbovú skrutku s miernym náhodným prebytkom krútiaceho momentu.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ak ste profesionálny inštalačný program, potom rýchlo „skóre“ na skrutkovanie a bez ThermoshAb. To umožní zákazníkom mierne znížiť náklady na materiály používané pri budovaní skleníkov a arborov. Rýchlosť vašej práce netrpí.

Skleník alebo altánok zostavený s vlastnými rukami, kde hlavným materiálom je polykarbonátové listy, nie je horší na presnosti a správnosti tvaru a umiestnenia komponentov, vzhľad a vlastnosti, ktoré sa uvoľní v továrni. Hotový model je ľahšie inštalovať, ale bude to stáť oveľa drahšie, pretože práca majstrov je vyplatená.

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Ako a ako opraviť polykarbonát na strom?

Jasné preskúmanie upevnenia polykarbonátu na strom s Thermoshabom a samočinnými vzorkami je uvedený v nasledujúcom videu.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár