Ako maľovať tehlový povrch?

  Brick je veľmi populárny ekologický materiál pre internú a externú prácu. Často jeho počiatočné druhy nespĺňajú naše požiadavky. Potom vzniká otázka o dekoratívnej výzdobe tohto stavebného materiálu. Ako to môže urobiť? Poďme sa čudovať nižšie.

  Ako si vybrať farbu?

  Na trhu stavebných materiálov je dnes obrovská škála farieb. Líšia sa v zložení na základe rozsahu pôsobnosti a ceny. Výber správnej kvality farby – kľúč k dlhej poťahovacej službe. Kúpiť ho, je potrebné pristupovať veľmi dôkladne.

  Po prvé, musíte odpovedať na otázku, ktorá stena budete maľovať? Bude vnútorná alebo vonkajšia povrchová úprava?

  Vonkajšia možnosť

  Výber farby pre maľovanie steny vlastného vidieckeho domu alebo akúkoľvek inú štruktúru, venujte pozornosť viacerým parametrom.

  • Permeability PARP. Tento indikátor je kľúčový, ak je celé pole steny vyrobené z tehál. Dotýkajte sa pevne fasády farby, zbavujete steny schopnosti „dýchať“. Kompetentní stavitelia na tieto účely poskytujú špeciálne vetracie medzery. V tomto prípade si môžete vybrať farbu, ktorá nemá vysokú alebo dokonca priemernú parnú kondicionovanie. Rovnaké pravidlo sa vzťahuje na budovy, ktorých fasáda je zdobená len tehálmi, len obkladá.
  • Všimli ste si, že farba na švoch je veľmi často zničená. To sa deje z dôvodu negramotného výberu materiálu. Faktom je, že zloženie betónovej zmesi ide. Nie sú to všetky farby, ktoré sú stabilné, takže pri výbere, stojí za to zaplatiť pozornosť tomuto aspektu.
  • Vodeodolný. Rôzne typy tehál majú vlastný absorpčný ukazovateľ vlhkosti, takže materiál musí byť chránený. S týmto úspešne sa vyrovnajte farbu. Nemala nechať ujsť ani absorbovať vodu.
  • Vezmite to potrebné s vysokou priľnavosťou. Farba by mala byť prijatá s povrchom, ktorý sa má použiť. V rovnakej dobe, tehál je porézny stavebný materiál. Je to presne potrebné vziať do úvahy. Na zníženie spotreby farby musí mať vysokú rýchlosť vznášania (prekrývať predchádzajúcu vrstvu).

  Typy farieb pre vonkajšie dekorácie

  Existuje niekoľko typov, ktoré sú vhodné pre maľovanie tehál vonku. Každý z nich má svoje vlastné výhody a nevýhody.

  1. Akrylový. Jeden z najvyhľadávanejších maliarskych materiálov. Hoci priepustnosť pary nemá vysoký indikátor, je dosť dosť. Hlavnou výhodou je jeho schopnosť zabrániť vzniku rozvodov soli. Tento z hlavných problémov dekoratívnych povrchových materiálov.
  2. Silikónový. Jedným z hlavných pravidiel lakovacích tehlových stien je ročný výňatok po jeho výpočte. Tehlová stena je maľovaná len za rok, po výstavbe. Rovnaký druh farby vám umožňuje urobiť to už týždeň neskôr. Takáto výhoda dáva pružnosť. Aj keď murivo dáva zmršťovanie, povlak zostane nezmenený. Zjavný mínus je vysoké náklady.
  3. Silikát. Tento smalt vás príjemne prekvapí za cenu, ale jej vlastnosti nechcú byť žiaduce lepšie. S najväčšou pravdepodobnosťou bude musieť stena aktualizovať po 2 alebo 3 rokoch. Faktom je, že lak nie je veľmi odolný voči agresívnemu vplyvu na životné prostredie.

  Interná práca

  V moderných štýlových interiéroch môžete často nájsť murivo. Je celkom prijateľné pre štýly, ako je podkrovie, rustikálne alebo priemyselné. Výber farby je dôležitou fázou. Je to od nej, že konečný výsledok a estetický interiér budú závislí.

  Hlavné kritériá, ktoré by mali byť v centre voľby, vyzerajú takto:

  • šetrnosť životného prostredia;
  • Dekoratívny efekt.

  Všetky tieto požiadavky sú zodpovedné za vzhľad ako vodou disperzná farba, inak sa nazýva aj vodná emulzia. Základom môže byť akryl, potom farba vydrží veľmi dlho. Môžu byť minerály.

  Ak potrebujete maľovať stenu v kúpeľni alebo inej miestnosti s vysokou vlhkosťou, potom si vyberte farbu akrylovej kompozície s prítomnosťou latexu. To vám pomôže vyhnúť sa praskaniu a rôznym rozvodom pri kontakte s vodou.

  Požadované nástroje

  Materiál, ktorý potrebujete na kúpu, je základom. Rovnako ako farba, môže mať iný základ. Ideálna možnosť bude výber farby a primeru s identickým základom.

  Najjednoduchších nástrojov, ktoré potrebujete na to, aby ste mohli prijať:

  • valčeka alebo kefy s tuhým štetinom;
  • emery na injektáciu surového povrchu alebo vytvorenie účinku výparov na už aplikovaný povlak;
  • Rukavice na ochranu rúk;
  • Špeciálne ochranné okuliare (ak existujú);
  • Pulverizer (voliteľný);
  • Škrabka pre farbu.

  Ak sa rozhodnete maľovať tehlovú stenu sami, potom nebudete potrebovať taký veľký súbor nástrojov. Profesionáli Táto voľba je oveľa širšia.

  Ak sa u vašich priateľov alebo známych existujú, môžete požiadať o ich požičať.

  Príprava povrchu

  Jeden z najdôležitejších etáp, na ktorých závisí kvalita práce a trvanlivosť. Schéma zároveň nebude radikálne líšiť, že pre interné, to pre externú prácu. Nižšie sme uviedli všetky ostatné kroky. Ich množstvo sa môže líšiť, pretože zvážime najťažšiu verziu.

  Starý povlak by mal byť úplne odstránený z tehál. Nebudú ľahké, ale nevyhnutné. Na to použite špeciálne náterové rozpúšťadlo. Zvyšky rozdelených farieb by sa mali ľahko odstrániť využitím škrabky.

  • Vyčistite celý povrch brúsneho papiera s veľkým zrnom. Pomôže to maľovať presne.
  • Ak sú viditeľné chyby vo forme trhlín alebo chýb, sú zapečatené tmelom. Nezabudni! Potom, čo je potrebné spracovať údaje „rany“ omietkou.
  • Prevy tiež vyžadujú osobitnú pozornosť. Ak je to nové, potom by nemali byť žiadne problémy s nimi. Na starých stenách často vyžadujú aktualizácie. Na tento účel je betónová zmes najvhodnejšia.

  • Poďte na všetkom povrchu s pevnou štetinou. Dostane možnosť odstrániť stenu prachu, zvyšky farby a iné znečistenie.
  • Niekedy sa na tehlovej stene môžu objaviť mastné miesta v dôsledku neprenosnej prevádzky. Musia sa ich tiež zbaviť. Ak sa to nerobí, škvrny sa prejavia v čerstvej farbe. Odstráňte ich detergentom alebo mydlom. Uistite sa, že tieto miesta opláchnite v bežnej vode, takže nie je rozvod.
  • Dajte múru úplne vysušiť a len po tom, čo platí tmel. Môžete tiež použiť špeciálny lak.
  • Už sme napísali o dôležitosti základného námeru. Takže cieľová fáza bude jeho aplikácia. Tento nástroj prispieva k náteru, aby sa dobre spojila s povrchom a výrazne rozšíri životnosť hlavnej vrstvy.
  • Vzhľadom k tomu, že tehál je skôr porézny, potom by sa mal primér aplikovať niekoľkokrát.

  Maliarsky proces

  Správne maľba stena nie je dôležitá, než pripraviť povrch.

  V interiéri

  Myslenie na maľovanie steny v byte alebo dome, stojí za to rozhodovať vopred, aký efekt sa chcete dostať na konci. Interiérová maľba viac je dekoratívna ako ochranná.

  Osobitná pozornosť by sa mala venovať len miestnostiam s vysokou vlhkosťou. Tu je farba lepšia na ochranu extra vrstvy špeciálneho laku.

  • Nové murivo s ideálnou kvalitou vykonávania si vyžaduje minimálne úsilie na to, aby ho zafarbili. Neexistujú žiadne funkcie alebo ťažkosti. Vzhľadom na atraktívny vzhľad je často ponechaný v pôvodnom stave. V tomto prípade by sa malo vzťahovať iba jeho slinkovým olejom na ochranu pred formou.
  • Paleta existujúcich odtieňov vám umožňuje vybrať akúkoľvek farbu alebo tón. Zároveň nemusí nutne zopakovať farebný gamut interiéru. Bright farebný prízvuk vo forme kontrastnej tehlovej steny nebude ľahko bez pozornosti a stane sa zvýraznením.
  • Akékoľvek tehlové murivo majú švy. Môžu byť úplne nepostrehnuteľné alebo dosť hlboké. Je to oni, ktoré môžu byť vydané v inej farbe. Takéto položenie bude vyzerať viac texturovaný.
  • Maľovanie v bielom tóne. Môžete urobiť úplnú výplň farbou alebo efektom protiľahlej bielym prúdom. Tento výsledok nie je veľmi ťažké dosiahnuť so zriedenou farbou a štetcom. Ten by mal mať zriedkavé štetiny a byť tuhý. Nezabudnite zakryť podlahu a iné povrchy s ochranným filmom, takže neskôr ich nemusíte dlho umyť.

  • Posilniť účinok účinkov s použitím konvenčného veľkorysého brúsneho papiera. Chodiť do sušenej farby, ale len na niektorých miestach. Ak chcete vytvoriť matný povrch a chránite stenu, zakryte ho rovnakým lakom.
  • Kreativita. Povrch steny môže byť iný. To všetko závisí od vašej predstavivosti a túžby. Ak vytvoríte indstárne interiéru, budú vhodné neobvyklé výkresy a graffiti. Môžu byť vyrobené pomocou špeciálnych kaziet farieb a šablón.
  • Niekedy chcete získať účinok wigbed steny. Obyčajný náter na to sa nezmestí. Ale veľmi dobré s touto úlohou vyrovnať sa. Výber odtieňov je pomerne široký, takže každý môže nájsť požadovaný tón. Neblokujte povrch úplne. Nechať nejaké tehly neošetrené, takže účinok bude najnáročnejší možný.

  Vonku doma

  Po pripravení povrchu a primér sa vysuší, môžete začať maľovanie. Ak máte paintopultopult alebo ste ho priviedli s známymi staviteľmi, bude ideálny pre maľovanie textúrovaných povrchov. Práca s tým si vyžaduje určitú zručnosť, takže prvá prax na povrchu, ktorá nie je škoda.

  Hlavná podmienka vysoko kvalitného maľby bude teplé suché počasie. Teplota na ulici by nemala byť nižšia ako 5 stupňov. V niektorých farbách sa tento indikátor môže líšiť vo veľkej alebo menšej strane, takže starostlivo prečítajte informácie o balíku.

  Ak oblasť fasády nie je veľmi vysoká, potom lepšie Prvá vrstva nie je prerušená. Vyskytujete vzhľad rozvodov. Samozrejme, s veľkými dimenziami budovy bude ťažké. Snažte sa aspoň dokončiť jednu stenu a po prestávke, začnite maľovať susedné.

  Čistite kefu zakaždým veľmi nepríjemným. Počas krátkych prestávok ho zabaľte polyetylénom, pomôže sa vyhnúť sa sušeniu.

  Vyzdvihnutie farby pre fasádu domu, venovať pozornosť tomu, že sa dobre v kombinácii s nadáciou. Musia sa harmonicky pozerať. Ak je plot na vašej stránke tiež vyrobený z tehál, potom pre integritu obrazu, odporúčame maľovať do identického tieňa

  Príklady dizajnu

  Loft štýl interiér s tehlou steny vyzerá veľmi zaujímavé. Úlohou dizajnérov je vytvoriť inklúzny účinok. Estetika v rovnakom čase nebude trpieť. Stena sa zdá stará, ale veľmi originálna.

  Viacfarebné tehly na balkóne vytvoria radostnú náladu aj na zamračený deň. Váš osobný balkón bude presne pridelený na pozadí sivých monofónnych stien susedov.

   Predné murivo, ošetrené maľbou sivou, dáva domovskú aristokratickosť a prísnosť. Takéto farebné riešenie je praktické.

   Ešte viac tipov na maľovanie tehlového povrchu nájde v nasledujúcom videu.

   Hodnotiť článok
   ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
   Pridať komentáre

   ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: