Ako namontovať reťazovú mriežku na kovové piliere?

Upevňovací reťazec sieťoviny na profilové potrubie alebo kovové piliere – najobľúbenejšia verzia plotu obce z tohto materiálu. Mriežka neinterferuje s preniknutím svetla, je dobre kombinovaná s najligúrnejšími variantmi živých živých plotov, ľahko a rýchlo sa tiahne. O tom, ako a ako to opraviť bez zvárania, úsek na podpery, stojí za to hovoriť podrobnejšie – to vám umožní vybrať si optimálne riešenie, keď nezávislá inštalácia.

Aké nástroje sú potrebné?

Aby ste opravili reťazovú mriežku na kovové piliere, budete musieť pripraviť nielen materiály. Samotný plot sa predáva v roliach, ale dodatočne musí pridať Podporuje vo forme rúrok, štvorcového alebo pravouhlého prierezu. Niektoré z nich sú už vybavené Háčkovanie na upevnenie mriežky, Ale môžete použiť takmer všetky dostupné možnosti.

Okrem toho, v závislosti od zvoleného spôsobu inštalácie, drôtu, kovových konštrukčných rohov, kladiva, kladivo, klieští alebo skrutkovača, ak je možné montáž plác.

A tiež stojan:

 • lopatu alebo hnedé, aby vytvorili otvory pod pólom;
 • úrovni;
 • lano alebo šnúra;
 • ruleta;
 • Nástroje na miesenie roztoku;
 • Upevňovacie háčiky, skrutky.

Nezabudnite na výrobky na ochranu rúk – rukavice presne pri práci s mriežkou. Okrem toho budú užitočné zasunuté vodiče alebo vyčnievajúce hrany. Ak sa použije metóda zvárania, potrebujete zváračka,Kovové rohy a iné spotrebné materiály.

Pri výbere podpory pre reťazovú mriežku je potrebné vziať do úvahy, že prierez štvorcového profilu by mal byť najmenej 25 × 40 mm, priemer 60 mm a viac je vhodný pre konvenčné kolo. Hrúbka kovu by mala byť aspoň 2 mm.

Ako urobiť relačný plot?

Plot zozbieraný z hotových sekcií je najodolnejší a spoľahlivý na riešenia, ktoré sú k dispozícii pri používaní reťazovej mriežky. Rám vo forme rámov z kovového rohu môže byť vyrobený s vlastnými rukami v domácom workshope. Upevňovacie prvky tu nie sú potrebné – všetky prvky sú spojené zváraním. Toto je optimálne riešenie pre sekcie s výškovými rozdielmi a inými úľavami.

Ak je pozemok hladký, môžete vytvoriť hlavnú základnú základňu okolo obvodu – takéto oplotenie je tak dlho, ako je to možné.

Pri inštalácii relaxového ploty z reťazovej mriežky musíte konať podľa kroku-za-kroku pokynov.

 1. Miesto územia. Ak plánujete naplniť základnú základňu, môžete okamžite vykopať výkop.
 2. Nastavte uhlové tagy. Ak oplotenie ide len na jednej strane, sú nastavené 2 extrémne stĺpce. Musia mať rovnakú výšku nad povrchom pôdy. Medzi nimi sa meria riadiace pásky alebo šnúry, pre ktoré sa meria umiestnenie zvyšku sekcií. Ak sa všetko vykonáva správne, môžete jednoducho spočítať krok v 2,5-3 m rulete a potom drancovanie určiť umiestnenie novej podpory.
 3. Urobiť hlinenú prácu. Pomocou bera je otvor vytvorený s priemerom 20 cm a hĺbkou asi 60 cm. Potrubie je umiestnené v jamke, s pomocou klammeru je poháňaná do pôdy na ďalšiu 400 mm. Piliere pripojené takým spôsobom môžu byť ďalšie betón pre pevnosť, ale častejšie sú vystavené kasku s rozbitými tehlmi zmiešanými s pôdou. Podpora skrutky zhora cez dosku pomocou slogeHammer.
 4. Nainštalujte UKOS. Sú potrebné v rohoch, pretože zaťaženie tejto časti plota je maximum.
 5. Bezpečné kovové dosky. Sú potrebné na zabezpečenie toho, aby sa zozbierané časti mohli nakonfigurovať na mieste. Optimálna veľkosť pre nich je 150 × 50 mm.
 6. Urobte rám sekcií. Je vyrobený z kovového rohu s zvarou, ale na skrutiek sú tiež možnosti montáže. Veľkosť dĺžky častí by mala byť menšia ako rozpätie 10 cm, na výšku – 20 cm. Rohy sú rezané brúskou na polotovary, potom zvárané vo forme pravouhlého rámu. Pred upevnením mriežky je rámec brúsenie, zem, zafarbený.
 7. Rezanie sieťoviny. Musí zodpovedať rozmerom rámu domáceho rámu. Mendentové segmenty dopĺňajú obvod pomocou výstužných tyčí, rozšírené do buniek.
 8. Montážne rámy. Tyče v hornej časti sú zvárané, potom sa napätie mriežky vykonáva nižšie. Tiež fixované zváraním. Posledné bočné prvky sú pevné.
 9. Inštalácia prívodov na podporu. Upínanie sa vykonáva pomocou zvárania na hypotekárne dosky. A použitie skrutiek. Pri inštalácii je dôležité utiahnuť šnúry pozdĺž úrovne horných a dolných okrajov sieťoviny, takže pri upevnení to bolo navigovať. Ak sa použije zváraný spoj, následná oprava alebo výmena jednotlivých častí plota bude veľmi ťažké.
Prečítajte si viac  Všetko o trojfázových generátoroch benzínu

Hlavné pravidlo upevnenia relaxového ploty sa týka miesta jeho prvkov.

Odseky by nemali byť bližšie ako 200 mm od základu alebo povrchu pôdy. Horná hrana by nemala prejsť cez profilovú rúru. Len v tomto prípade dopravcovia ploty odolávajú časovú kontrolu.

Metóda napínania

Táto možnosť je najobľúbenejšia s sprievodcami. To vám umožní vytvoriť estetický a atraktívny plot. Horizontálne vodiace lišty sú zvárané na hlavné podpery v 2 alebo 3 miestach, najlepšou voľbou pre nich budú kovové výrobky, ale môžete použiť drevo. Tento dizajn je vhodný pre všetky druhy pôd, okrem BUCHY.

Zapínanie reťazovej mriežky k profilu potrubia s horizontálnymi vodidlami sa má uskutočniť v špecifickej sekvencii. Inštalácia stĺpcov a markup je podobné pri inštalácii rezu. Zostávajúce akcie sú krok za krokom.

 1. Upevnenie horizontálnych sprievodcov. Vykonáva sa na každom príspevku, v hornej a dolnej časti. Ak sa použijú drevené zľavy, sú upevnené cez skrutky. Kovový zvar. Primitívne riešenie – ťahanie.
 2. Inštalácia prvej časti plota. Upevnite mriežku na rohovom stĺpiku spoľahlivo pomáha tyčom výstuže cez jej okraj. Je to, že je zvarené v 4-bodoch na zem. Čistič drôtu alebo upínania nie je lepšie nepoužívať. Optimálna hrúbka oceľovej tyče – 4 mm a viac.
 3. Inštalácia iných sekcií. Každý je upevnený zo stĺpika na stĺpik, okrem montáže na zvislých nosičov sa ďalšia fixácia vykonáva horizontálne. Môže byť vykonaná zváranou metódou s použitím drôtu twist alebo samoobslužné skrutky.

Stojí za to, že sa rozhodne, že sa rozhodne pripojiť horizontálne vodiace lišty na tuhé zvaru, môžete získať napätie a medzeru po prvej zime. Vyhnite sa problémom pomáha vypínaniu pilier pod úrovňou mrazenia pôdy. A môžete tiež aplikovať napätie drôtu.

V tomto prípade sa v hornej časti každej časti prenáša oceľový kábel, vďaka ktorým sa hrany nemajú divoké pod hmotnosťou vlastnej hmotnosti.

Natiahnite mriežku takýmto spôsobom. Stačí, aby hádzať drôtu slučku na 1 príspevok, potom ho preskočte sieťovinu, potom, čo 2-3 podporuje opäť zabaliť niekoľkokrát. Práca pokračuje až do konca rozpätia. V tomto štádiu je úspora stále možná. Je eliminovaný, traktný obchod a robiť twist. Takáto páka s minimálnym fyzickým úsilím poskytne maximálnu účinnosť, môžete opakovať akciu pre každé rozpätie.

Prečítajte si viac  Všetko o betónových zmesiach "crrt"

Ako nainštalovať bez zvárania?

V neprítomnosti zváracieho stroja môžete vykonať oplotenie zjednodušnej metódy stránky. Vhodná metóda pravidelného roztiahnutia bez upevnenia horizontálnych sprievodcov. Na tejto technológii môžete vytvoriť dočasné oplotenie alebo zónový pozemok. Živý plot Jednoduchý stretch dizajn nebude stáť.

Pred inštaláciou plot na kovových stĺpoch bez zvárania musíte stráviť dôkladnú prípravu. Celý pracovný proces zahŕňa množstvo bodov.

 1. Zúčtovanie územia. Musíte odstrániť akýkoľvek potenciálny rušenie, čistiť obvod z odpadu, kamene.
 2. Značenie. Uskutočňuje sa s pomocou armatúr alebo drevených stávok, medzi ktorými lano alebo šnúrky. Optimálny krok medzi budúcimi podporami počas inštalácie bez horizontálnych prvkov sa považuje za vzdialenosť 2-2,5 m. To umožní počas prevádzky uložená mriežka.
 3. Príprava jamiek. Sú kopanie v miestach nastavovacích stĺpcov s leskom 50-60 cm. Dno je lemované zmesou pôdy a štrku.
 4. Príprava stĺpcov. Sú pokryté antikoróznymi kompozíciami, potom farbou.
 5. Príprava roztoku. Mal by byť hrubý na základe pádu, piesku a cementu.
 6. Inštalácia podpory. Sú zarovnané z hľadiska úrovne, potom sa do každej jamy položí roztok. Nastavte vzpery – sú potrebné, aby sa pilier nemení počas vytvrdzovania betónu. V priemere trvá až 48 hodín.
 7. Inštalácia spojovacích materiálov. Ak nie sú na póloch žiadne háčiky, používajú sa skrutky.
 8. Grid visí. Pracovný proces začína z rohu, potom pokračuje pozdĺž plotu. Každá časť je upevnená na pripravených svorkách. Je dôležité zabezpečiť, aby bolo napätie dostatočné, mriežka nezachovávala pod svoju vlastnú hmotnosť. Navyše môžete použiť svorky pre hustiacu úpravu.
 9. Dokončenie práce. Skladá sa pri upevňovaní ostrých hrán s háčkovaním, hrany mriežky môžu byť tiež vyrobené poranením pomocou obloženia.

Vzhľadom na všetky tieto odporúčania môžete ľahko nainštalovať oplotenie z reťazovej siete bez použitia zvárania a sprievodcov. Zabezpečiť spoľahlivú ochranu pred preniknutím zahraničných ľudí na stránku. Ak je najjednoduchší dizajn zvolený bez sprievodcov, na hlinených a bubnom pôdach, je potrebné vypustiť dno jamiek a samotnú scénu, aby sa zabránilo nadmernému tlaku na post v mrazu alebo keď je podzemná voda zvýšená.

Prečítajte si viac  Dom s garážou: krásny a funkčný dizajn

Ako namontovať reťazovú mriežku na kovové piliere, pozrite sa ďalej.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: