Ako sa blchy objavujú v byte a ako sa ich zbaviť?

Blchy v byte sa môžu objaviť, aj keď nie sú žiadne zvieratá v dome. Zvlášť často hmyz útočnú krajinu nehnuteľností vlastníkov, čo spôsobuje veľa nepríjemností pre ľudí akéhokoľvek veku. V boji proti škodcom krvi, musíte si vybrať finančné prostriedky bezpečné pre osobu, niekedy obetovanie rýchlosti spracovania a dosiahnutie výsledkov. Ak chcete rozobrať, ako rýchlo odstrániť blchy raz a navždy spracovanie miestnosti, pochopiť, koľko blchy žije bez zvierat a iných zdrojov potravín, pomôže podrobnú štúdiu všetkých aspektov takéhoto depotézy.

Popis škodcov

Blchy v byte alebo súkromnom dome sú schopní dodať veľa nepríjemností. Pomerne často žijú bez zvierat, kŕmenie ľudskej krvi. Hmyz je aktívny kedykoľvek v deň, keď sa veľmi rýchlo množia, môžu naďalej neviditeľné. Blchy vyzerajú dosť desivé, najmä pod mikroskopom. Sú vybavené čiernymi alebo červenými chitinosami, nemajú krídla, na rozdiel od iných ektoparazitov.

Hlavným znakom tohto krvného hmyzu je štruktúra orálneho prístroja. Je zameraný na rýchle piercing pokožky, odsávanie krvi. Iné blchy látky nejedia. Chovajú, kladie vajcia, až 400 kusov z 1 samíc.

Z nich sú nové generácie škodcov pomerne rýchlo vyliahnuté – to je dôvod, prečo je včas, aby prijali opatrenia na boj proti parazitom v dome.

Existuje asi 1000 druhov týchto hmyzov. Niektoré útoky výlučne zvieratá alebo vtáky, iní si vyberajú ako obeť ľahšia korisť – muž. Najčastejšie ľudí tváre lôžkoviny, hlinené alebo bylinné odrody.

Blcha telo je dlhé 1 až 5 mm, menej často do 10 mm, sploštené na bokoch, hladké a úzke. Na hlave blcha sú jednoduché oči a antény, pomáha navigovať vo vesmíre. Tento hmyz má 3 páry nôh, ktoré sa aktívne používajú pri pohybe.

Spôsoby vzhľadu

Zistite, kde blchy pochádzajú z domu, je celkom jednoduché. Ak sa nachádzajú domáce zvieratá v obydlí – mačky, psy, papagáje, hlodavce, ich najdôležitejšia cesta bude ich vlna. Krvné osi hniezdia v posteli, domoch, pohybujú sa pod pozadia a na iné miesta na pevný disk.

Dokonca aj zviera, ktoré prešlo plným antiparazitickým ošetrením, s voľnou chôdzou môže priniesť pár škodcov na vlnu.

V domácnostiach, kde nie sú žiadne zvieratá, niekedy sa objavia blchy. Apartmánové izby na prvom poschodí trpia viac ako iné, najmä s nástupom počasia, ak sa suterén nachádza na dne. Je v takomto počasí, že reprodukcia hmyzu je najúčinnejšie. Určite, že blchy prenikli do obydlia, a nie chýb alebo komáre, je možné ich vzhľad a správanie. Bitky budú tiež lokálne – na nohách na koleno alebo dolnej časti tela, ak hovoríme o lôžkových parazitoch.

Dôvody, pre ktorých parazitický hmyz preniká do domu, sú celkom jednoduché. Vzhľad blých prispieva k nasledujúcim faktorom.

 1. Prítomnosť prachu, tmavých prístreškov, kde osoba zriedka roveská. Takéto miesta sú zvyčajne v láske s zemskými blchami, ktoré sa často nachádzajú v súkromných domoch.
 2. Zlé sanitárne nastavenie. Zanedbávanie osobných hygienických pravidiel, vzácne práčovňa a oblečenie, nedostatok pravidelného čistenia. To všetko môže prilákať blchy v dome. Ak je vetranie tiež zle fungovať dobre, a vzduch je surový a stagnujúci, krvácanie parazitov sa budú cítiť celkom pohodlné.
 3. Náhodný prenos. Pri návšteve verejnej dopravy, záhrady alebo parku môže byť mestský trh priniesol parazitmi na oblečenie, telo alebo v taške. Celkovo 1 ženskej v priebehu niekoľkých týždňov zvýši veľkosť populácie na 100-200 jednotlivcov.
 4. Otvory dverí, vetracie otvory, odvozky. Blchy často žijú na telách potkanov obývajúcich v pivniciach a vchodoch. Prostredníctvom dostupných chodníkov penetrácie môžu ísť hľadať jedlo a nájsť ho – vytvoriť kolóniu.

Nastavenie v dome alebo apartmáne, blchy zvyčajne naplní najvhodnejší priestor pre tajomstvo. Môžu byť nájdené v podlahách podlahy a pod linoleum, systémom Windowsill, Subdhov. V textilných výrobkoch – koberce, posteľná bielizeň, kenáty, mäkké hračky alebo čalúnenie škodcov tiež cítiť celkom zadarmo.

Ako odvodiť tepelné spracovanie?

Najjednoduchší spôsob, ako sa zbaviť blchy metód tepelného spracovania. Táto metóda dnes úspešne používa profesionálne dezinsektory, ale ak existuje silný parný generátor, môžete sa vyrovnať s zničením hmyzu sami. Pre smrť škodcov je dostatok zahrievania cez +60 stupňov. Zároveň sa bude musieť spustiť, po 10-14 dňoch sa bude musieť opätovne použiť, aby sa zabezpečilo, že je zaručená zničiť nových členov obyvateľstva, ktoré by mohli počas tejto doby zvýšiť vajcia.

Spracovanie parného generátora Miestnosť je potrebná cez úzky delič z nosa, smerovo a bez zhonu. Je dôležité predvádzať mokré čistenie, odstrániť z domu detí a zvierat. Potom, s pomocou konštrukčného sušiča vlasov alebo generátora, bude musieť pár prejsť všetkými možnými biotopmi Blook, zaplatením za každú časť povrchu, dostatočné množstvo času.

Takéto opatrenia sú obzvlášť účinné pri spracovaní živočíšnych lôžkovín, matracov, čalúneného nábytku a kobercov – odnímateľné alebo pevné.

Extrémne metódy tepelných účinkov na blchy ich môžu nazvať. Táto metóda bola považovaná za takmer nemennú pre majiteľov súkromného bývania na dlhú dobu. Je vhodný pre nebytové domy, predmety so sporákom zahrievania bez vody v potrubiach. V tomto prípade, v mrazu, so znížením atmosférických teplôt až -20 stupňov, obytný objekt zostávajú ľudia, jeho okná a dvere otvorené na dosiahnutie chladenia. Blchy zomrú po 24-48 hodinách.

Preskúmanie výskumu

Hlavný boj proti blchám v dome alebo byte začína výberom vhodného chemického insekticídu. Nájdite si bezpečný pre dospelých alebo pre deti liek je niekedy veľmi ťažký. Slabo koncentrované chemikálie často vyžadujú dlhodobé použitie, rýchlo sa odoberajú hmyz, raz a navždy sa zriedka zriedka.

Je možné nájsť najefektívnejší a najlepší nástroj medzi možnosťami insekticídu domácností v predaji opatrným výberom.

Na spracovanie živočíšnej vlny z parazitov „DELCID“. Tento veterinárny liek je zahrnutý v skupine pyrroidov. Používa sa proti väčšine ektoparazitov, vyrobených v ampulkách na riešenie. Spracovanie sa vykonáva pomocou striekacieho prášku alebo plávania. Liek môže byť tiež použitý na striekanie vrhov a biotopov zvierat, hydiny.

Bez ohľadu na výber prostriedkov na spracovanie existujú všeobecné pravidlá na jeho prípravu.

 1. Vedenie mokrého čistenia. Umožní rovnomerne distribuovať chemikálie pri postreku alebo aplikovaní iným spôsobom.
 2. Odstránenie potravín, kozmetiky, osobnej hygieny. Pri kontakte s pesticídmi budú nevhodné na ďalšie použitie.
 3. Izolačné akvárium, vtáčie bunky. Sú pokryté na elimináciu kontaktu s insekticídmi.
 4. Použitie osobných ochranných prostriedkov. Pracovné rukavice, respirátor, stopy pomôžu zabrániť kontaktu s aerosólom, práškom, kvapalinovým prípravkom. Tým sa zabráni rozvoju alergických reakcií.

Tradičný

Hlavná skupina liekov, ktorá môže byť ošetrená domom a zariadeniami proti blchám, obsahuje vo svojich zmesi fosforu zlúčenín. Nie sú príliš bezpečné pre ľudí, ale veľmi efektívne. Argument proti takýmto látkam je ich toxicita, ako aj silný nepríjemný zápach, ktorý je ťažké rozptýliť. Medzi insekticídmi pre domácnosť, takéto výrobky nájdete od značiek, „Sinuzan“, „Dichlofos“.

Pyreterioidné spreje

Moderné blchy aerosóly najčastejšie obsahujú deriváty prírodného insekticídu – pyretrum alebo jeho syntetické analógy. Sú bezpečné pre domáce zvieratá a ľudia môžu mať vzorec bez vône, účinné proti všetkým typom blchy. Prípravky tohto typu majú väčšinu hlavných výrobcov – Z Raptora, RAID, boj proti rozpočtu „Dichlofos“. Sú určené na prípravu roztokov z koncentrovanej emulzie. Striekanie sa môže vykonávať so záhradným postrekovačom.

Aerosóly vo valciách

Populárna možnosť pre bojové blchy v malých množstvách. Aerosólové valce sú kompaktné, zaisťujú smerový striekanie insekticídu, pôsobí okamžite, zabíjanie blchy na niekoľko minút. Hlavnou nevýhodou takýchto insekticídov je, že nie všetky z nich sú bezpečné pre domáce zvieratá. Ľudia počas striekacích prostriedkov musia tiež dodržiavať určité opatrenia. Najobľúbenejšie chemické lieky v tejto kategórii sú vyrábané značkami:

 • Boj;
 • „Insustoner“;
 • „Dichlofos“;
 • „Čistý dom“.

Liečba aerosólmi možno považovať za výslovné rozhodnutie, ale v dlhodobom horizonte to stojí príliš drahé.

Prášky

Prípravky kontaktných opatrení v práškovej forme sa používajú na umiestnenie soklíkov a pod linoleum, v záhyboch medzi podlahovými doskami. Sú tiež vhodné pri liečbe pivniciach, podkroví, iných nebytových priestorov, vhodných na odstránenie hmyzu z koberca alebo koberca. Práškové látky majú kontaktný účinok, zničiť blchy, keď s nimi kontaktujte. Nástroje tohto typu vyrábajú výrobcovia „čistého domu“, „pyretrum“, „fenatsin“.

Kvapalné koncentráty

Prostriedky tejto skupiny sa považujú za modernú alternatívu k fosforu. Majú špeciálny mikrokapsulovaný vzorec, poskytujú nielen zničenie hmyzu, ale aj dlhú ochranu pred opätovným vzhľadom. Prípravky môžu byť distribuované pri umývaní podlahy a stien, ako aj sprej ich striekačkou. Ak sa dostanete na nábytok alebo nábytok, môžu opustiť škvrny. Medzi populárne lieky tejto skupiny možno zvýrazniť s Get, „DVIKI“.

Ľudové metódy boja

Zničenie blchy v dome je často komplikované prítomnosťou domácich zvierat, ľudí s alergiami alebo oslabenou imunitou. V tomto prípade je potrebné hľadať alternatívne spôsoby spracovania priestorov. V prípadoch, keď škodcovia nemôžu byť naprúvané, ľudové opravné prostriedky prichádzajú na záchranu.

Nepracujú tak rýchlo s ich úlohou, ale absolútne bezpečné zdravie.

Medzi najúčinnejšie ľudové recepty proti blchám.

 • Koncentrované éterické oleje a ich vodné roztoky. Môžete si umyť podlahy a steny, spracovať lôžka zvierat. Hmyz citrusových éterických olejov, bergamot, čajového stromu, eukalyptu, baziliky, vanilkové extrakty. Tieto zápasy hmyz sa boja najviac.
 • Malá soľ. Boj s škodcami pomáha obvyklej varenej odrody. Kontakt so soľou korozívnym hmyzom chitin puzdra a jeho jodinované možnosti majú tiež dezinfekčný účinok. Pridanie sódy, môžete zničiť vajcia blchy. Nápravný prostriedok je rozptýlený do kobercov a podlahových krytín, pod podložkami a inými miestami, kde je vyznačená akumulácia parazitov. Po 3 dňoch sa stopy soli môžu odstrániť zvyčajným vysávačom.
 • Duté odvar alebo tinktúra. Prírodné bylinky boli vždy považované za jeden z najlepších finančných prostriedkov proti hmyzu používaným doma. Čerstvé čerstvo môže byť rozložené na verande a v rohoch, jej odvar, aby sa umyli podlahy, striekali steny, spracovávať živočíšne vlny pri kúpaní. Tiež zničiť hmyz pomáha pijm – používa sa rovnakým spôsobom.
 • Ocot. S pomocou prírodného Apple octu alebo chemickej podstaty, vody zriedená vodou, môžete riešiť riešenia na spracovanie zariadení z blchy. Škodcovia nerozširujú vôňu octu. S pravidelným spracovaním nebude ťažké zbaviť sa bývalých.

Toto sú hlavné recepty, osvedčený čas. Existujú aj iné fondy – od cesnakového lúča do petroleju, ale ich použitie môže zreteľne komplikovať pobyt ľudí v obytných priestoroch v dôsledku silného nepríjemného zápachu.

Profesionálny podvod

Odvolanie na službu SES, služby profesionálnych nepriechodov pomáhajú dosiahnuť zaručené zničenie blchov. Špecialisti majú špecializované chemické lieky, ktoré zabíjajú škodcov, aj keď zostanú skryté od očí. Profesionáli sa používajú na boj proti blchám mikrokapsulované činidlá alebo suspenzie s koncentrovaným vzorcom.

Majú paralyzujúci účinok na nervový systém hmyzu, pomáhajú vyrovnať sa s akoukoľvek množstvom.

V závislosti od metódy vplyvu sa rozlišujú nasledujúce možnosti profesionálneho spracovania.

 1. Studená hmla. Spôsob, v ktorom sa používajú špeciálne postrekovače – generátory transformuje kvapalinu do oblaku malých kvapôčok. Studená hmla vám umožňuje postupne sa usadiť na povrchu podlahy a stien. Koncentrovaný vzorec vám umožňuje zničiť škodcov bez lokálnej detekcie svojich hniezd. Táto metóda sa považuje za optimálne pre domy a byty s malým stupňom blchy infekcie.
 2. Horúca hmla. Ak ho chcete vytvoriť, sa používa kombinácia chemickej expozície s vykurovacou zmesou na + 60 stupňov. Horúce páry upozorňuje viac hrubšie, ľahko prenikne v takmer akejkoľvek medzere, nepoškodzuje koberce a textilné čalúnenie. Takáto „hmla“ je pomalšia vďaka, ľahko zničí blchy aj v silne infikovanom byte.

Odvolanie pre odborníkov umožňuje zabrániť predávkovaniu drog, čo robí zničenie hmyzu čo najbezpečnejšieho a efektívneho. Odborníci si môžu vybrať aktívnu zložku s najmenšou triedou nebezpečenstva, neškodné aj pre tehotné ženy. Po spracovaní by mal prejsť určité množstvo času, takže účinok lieku je dokončený. Presné trvanie karanténneho obdobia uvedie špecialistu.

Preventívne opatrenia

Zabrániť problémom je vždy jednoduchšie, než sa zaoberajú ich dôsledkami. V prípade ochrany obydlia z blchami toto pravidlo funguje 100%. Majitelia domov a bytov len dodržiavať jednoduché pravidlá.

 1. Pravidelne vykonávajú vlhké a suché čistenie v interiéri. Uistite sa, že venovať pozornosť trhlín v podlahe, pozemky pod pozadím, nábytok.
 2. Opatrne suché a unavené posteľná bielizeň a doplnky. Pravidelne sa vymažú pri vysokých teplotách alebo nájomných v suchom čistení
 3. Zraziť koberce. Sú tiež užitočné pravidelne čistiť parný generátor, ako aj čalúnenie čalúneného nábytku.
 4. Produkujú antiparazitické ošetrenie zvierat. Je potrebné pravidelne umyť podstielku alebo ich zmeniť, používať špeciálne spreje na ochranu vlny, kvapiek na kohútik alebo ochranné obojky.
 5. Udržujte normálnu výmenu vzduchu v miestnostiach. Mali by sa odstrániť zvýšenie vlhkosti vzduchu, parné klastre. Čistenie ventilačných mriežok, pravidelné vetranie pomôže ľahko a rýchlo dosiahnuť požadované.

Po týchto odporúčaniach môžete zabrániť infekcii bytových priestorov blchami, vyhnúť sa iným rizikám spojeným s príchodom týchto škodcov.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: