Ako sa navzájom pripojiť polykarbonát?

Polykarbonát – Univerzálny stavebný materiál, univerzálne používaný v poľnohospodárstve, v stavebníctve a iných oblastiach. Tento materiál sa nebojí chemických vplyvov, čo zvyšuje jeho spoľahlivosť a neznižuje sa prenesiteľnosť. Polykarbonát sa nezhorší kvôli činom vysokých teplôt, takže sa široko používa v oblastiach s horúcou klímami. Článok bude hovoriť o tom, ako kombinovať zoznamy medzi sebou, ktoré sa niekedy vyžaduje v práci s týmto materiálom.

Výcvik

Polykarbonátové listy sú rozrezané veľkosťou, ktoré je určené pre projekt, s použitím kovového hacksaw alebo kruhovú pílu. Monolitické plátna nevyžadujú ďalšie tréning, ale na doske bunkovou štruktúrou je potrebné chrániť konce, aby sa zabránilo znečisťovaniu a hydratácii kanálov počas prevádzky. Ak plánujete inštalovať pod nakláňaním, keď konce zostávajú nerealizované, musíte určiť, ktorý z listov bude zhora, a aké dno. Tesniaca páska je prilepená na hornej hrane a na spodnej časti – samolepiace perforované.

Pred vykonaním tohto postupu je potrebné odstrániť ochranný film polykarbonátom.

Pred pripevnením dvoch polykarbonátových fólií navzájom potrebujete vykonať nasledujúce postupy a pripraviť materiál:

 • rezané listy podľa vopred určeného výkresu;
 • pre-ležať handričku do budúceho dizajnu;
 • Odstráňte ochranný film;
 • Vysoko kvalitný čistič.

Pre vysokokvalitné pripojenie potrebné na vykonanie Montáž v teplom počasí. V takýchto podmienkach sa eliminuje pravdepodobnosť praskania alebo šikmého. Ak plánujete uzamknúť pásma pomocou pripojenia profilu, musíte najskôr pripraviť profilové systémy.

Metódy pripojenia

Sporák sa vykonáva rôznymi spôsobmi na základe materiálov a cieľa. Podrobnejšie zvážte každý z nich.

Odnímateľný profil

Tento typ inštalácie je pohodlný, ak chcete upevniť časti klenutého dizajnu. Práca pozostáva z niekoľkých krokov.

 • Spodná časť profilu musí byť pripojená k rámu samo-kreslí.
 • Dajte plátno tak, aby hrana prechádza do strany profilu v spodnej časti profilu a vytvorila vzdialenosť 2-3 milimetrov na vrchol.
 • Po tom, položte horný panel profilu, zarovnajte a zaklapnite cez celú dĺžku, mierne zasiahnite ručné alebo drevené kladivo. Pri zastrašovaní, je dôležité, aby ste neplatnili veľkú moc, aby nepoškodil dizajn.

Profil odnímateľného typu kovu sa nechá upevniť ako nosný prvok, ako aj pre návrhy dreva. V tomto prípade bude vykonávať dodatočný prvok priľahlého uzla.

Plastové panely sú upevnené na pevný základ. Táto podmienka sa vyžaduje pri dokovacom polykarbonáte na streche.

Nízky profil

Je to lacná a veľmi spoľahlivá metóda polykarbonátu. Jeho použitie je oveľa jednoduchšie ako predchádzajúce.

 • Je potrebné znížiť materiál na príslušné veľkosti, umiestnenie miesta kĺbu na lúč.
 • Konsolidovať dokovací profil pomocou pásky s Thermoshaba, bez ohľadu na to, ktorý materiál je vyrobený z rámu. Niektoré použitie upevnenia z primárnych prostriedkov, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú ďalšiu prevádzku.
 • Vložte polykarbonát do profilu, ak je to potrebné, mazajte tesnenie.

Lepidlo

Dokovanie s lepidlom používaným pri konštrukcii arbors, verandy a ďalších malých štruktúr, pri budovaní monolitického typu plátiek sa aplikuje. Práca sa vykonáva rýchlo, ale na vytvorenie vysoko kvalitného a pevného spojenia, musíte dodržiavať pokyny.

 • Lepidlo sa opatrne aplikuje pomocou pásu na koncoch hladkou vrstvou. Na tieto účely sa bežne používa lepiaca pištoľ.
 • Tlačové listy s silou navzájom.
 • Držte asi 10 minút, aby sa pozorne dymové kĺby a prejdite na ďalšiu plátnu.

Použitie lepidla vám umožňuje vytvoriť sedlo s hermetickým a pevným. Aj pod vplyvom vysokých teplôt, švy nebudú rozptýliť a nepretržite, ale toto podlieha použitiu vysoko kvalitnej adhéznej kompozície. Obvykle sa aplikujú jedno- alebo dvojzložkové lepidlá, ktoré sú odohrané akýmkoľvek testom a sú vhodné pre akýkoľvek materiál.

Hlavne Silikónové lepidlo. Pri práci Treba mať na pamäti, že lepidlo je pomerne rýchlo uchopené a je prakticky nemožné ho umyť. Preto sa všetky práce musia vykonávať v rukaviciach a veľmi starostlivo. Po vysušení sa lepidlo stáva sotva viditeľným. Sila švu priamo závisí od dynazy dokovania. S správnou inštaláciou sa šev nezmešká vlhkosť.

Bodu

S touto metódou sa zlúčenina polykarbonátových bunkových plátov využíva pásky s termosánmi. Vzhľadom k tomu, že povrch často aplikuje nezrovnalosti Rohové upevňovacie prvky. S pomocou ich pomoci si môžete zamaskovať oblasti s kĺbmi v uhle. Pri upevňovacej polykarbonáte na drevený bod, vyvŕtajte otvor s priemerom, trochu presahujúcim priemer vlastného lisovania. Rozdiel musí byť najmenej 3 milimetre.

Takáto schéma sa vyhne deformácii pri teplotných rozdieloch. Niektorí odborníci odporúčajú, aby sa oválny otvor. So správnym súladom so všetkými pravidlami inštalácie môžu byť bezpečné dva polykarbonátové plátno. Hrúbka pásu až 4 milimetrov sa môže shýbať odstraňovaním, ale jeho šírka by mala byť presne 10 centimetrov.

Užitočné odporúčania

Niekoľko užitočných tipov, ktoré v tejto oblasti dávajú skúseným ľuďom.

 1. Pri inštalácii je potrebné zabezpečiť, aby sa plátno nie sú príliš tesné k sebe, je potrebné opustiť medzery asi 4 milimetre. Problém je, že keď teplota kvapky, polykarbonát môže byť označený a rozšíriť, pretože dizajn sa stáva krehkou. Medzera chráni materiál z šancí a zakrivenia.
 2. Na rezanie polykarbonátových alebo kovových profilov sa odporúča použiť kruhovú pílu s veľmi malou handričkou. Niektoré používajú špeciálne páskové píly. Pred dokovaním musíte odstrániť čipy.
 3. Je neprijateľné používať profil ako referenčný alebo rámový prvok – tieto sú spojené prvky.
 4. Ohýbanie profilu je možné len na veľkosti, ktorú je uvedený výrobca v pase tovaru, inak môže byť poškodený.
 5. Keď je zakázanie zakázané používať kladivo. Je možné použiť strom dreva, ale úhľadne, pretože to môže zanechať škrabance.
 6. Aby ste zabezpečili zhromaždenie kondenzátu, musíte vŕtať otvor v spodnej časti listu pomocou tenkého vŕtačky.
 7. Odporúča sa pripojiť tkaninu rovnakej hrúbky a veľkosti. Ovplyvňuje švy švov pri ukotvení.
 8. Kovové profily pre zlúčeninu je dôležitou zložkou v kvalitnej konštrukcii konštrukcií.
 9. Aby ste zabránili vzhľadu nekorefting bližšie, je potrebné správne nainštalovať profil. Čas roka hrá veľkú úlohu: napríklad v lete musí byť inštalácia uzavretá. Kvôli nízkym teplotám sú polykarbonátové listy zúžené a s nesprávnou inštaláciou medzi plátnami sa vytvoria veľké medzery.
 10. S hustou uchytením kvôli zníženiu veľkosti štrbiny bude neviditeľná. Takéto medzery sú povolené, pretože uprednostňuje vyčerpanie vlhkosti a vytvárajú požadovanú úroveň vetrania.
 11. V zime je dokovacia stanica vyrobená špičkami, ale mnoho staviteľov neodporúča inštalovať počas chladu v dôsledku možných ťažkostí. Aj keď to všeobecne platí pre všetky stavebné práce.

Inštalácia polykarbonátových listov sa teda stane najjednoduchšou vecou v živote akejkoľvek osoby. Ale je najlepšie požiadať niekoho, aby pomohol, pretože listy sú najčastejšie veľké, a sám nemôžu byť držané v správnej polohe a dôkladne pripojiť.

Základné pravidlá pri práci s týmto materiálom – získavanie iba kvalitných výrobkov, ktoré spĺňajú požiadavky a vykonávanie inštalácie na všetky zavedené normy a pokyny.

V nasledujúcom videu, pripojenie polykarbonátových plechov bunkových polykarbonátových buniek.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár