Ako sa zbaviť muchy na nádvorí súkromného domu?

  Usporiadaný na pozemku muchy – problémy, známe mnohým DACMS a majiteľom súkromných domov. A ak sa problém muchy spočíval len v pokazených kebaboch. Tieto hmyz – prenasledovatelia série smutných chorôb. Pokúsme sa zistiť, ako jazdiť z neeských susedov a zabrániť ich návratu.

  Ľudové opravné prostriedky

  Najprv sa pokúsime zbaviť muchy na nádvorí súkromného domu podľa ľudových prostriedkov.

  Lepkavé pasce

  Podobné pasce – najobľúbenejšie prostriedky bojov. Môžete sa uchýliť k zakúpeným pásom s lepkavým zložením a môžete si vyrobiť pascu doma. Urob to, našťastie, jednoduché. Existuje niekoľko receptov lepidla:

  • med alebo cukrový sirup s pridaním škrobu;
  • voda, cukor (3 polievkové lyžice) alebo med (1 polievková lyžica);
  • voda, sladká zložka, ktorá je zmiešaná s 1-2 lyžami čierneho korenia;
  • Arašidové maslo, papiernictvo a med;
  • Pattok, zmiešaný s kukuričnou múkou.

  Kvapalné zmesi sú ľahšie naliať do bánk alebo okuliarov, hustá – vyložili v tanierike. Dajte pasce najlepšie od večera. Doma môžete urobiť a lepkavé pásky – tam by bola túžba robiť, a samotný proces nie je veľmi zložitý. Po prvé, musí byť pripravená zmes 90 g roztaveného rózín, 30 g rastlinného oleja a sladká zložka. Táto kompozícia potrebuje na mazanie papierových pásov, upevnených na povrchu v horizontálnej polohe alebo zavesená na háku nite alebo drôtu.

  Ale s takými pascami je dôležité, aby ste sa „nehodili“. Účinok akýchkoľvek lepkavých pascí, bohužiaľ, bude krátkodobý – letí príliš rýchlo. Takže v takýchto spôsoboch bojovať proti hmyzu môže byť veľmi dlhá.

  Vôňa

  Strašné muchy môžu pomôcť pre nich množstvo pachov nepríjemných. TRUE, to funguje lepšie v miestnosti, ale môžete sa pokúsiť použiť takýto spôsob boja a na dvore. Prvé a najpríjemnejšie pre ľudí, aróma – karafiát. Letí nenávidia toto korenie. Môžete ho rozložiť na terase alebo v altánku, použite esenciálny olej v špeciálnej lampy alebo dokonca vytvoriť zaujímavý prvok dekor, držať sa klinček do jablka, a vôňa bude tak silnejšia vďaka šťave. Podobný účinok bude visieť na verande tašky so sušeným levanduľníkom, pijmou alebo palinou. Mínus tieto možnosti – vôňa musí byť hmatateľná, takže jeho zdroje musia byť pravidelne aktualizované.

  Nasledujúci nástroj už nie je tak pekný – je to ocot. S handričkou navlhčenou môže vymazať záhradný nábytok. V čase Kebabs je takáto metóda vyslobodenia dostatočná. Niekto sa uchýlil k petroleji, ktorý ho používa podobne ako ocot, ale táto možnosť je príliš bliká, a dokonca aj zmena muchy na zápachu kerozénu – pochybné potešenie.

  A posledný zápachový agent – vodka. To môže byť naliať do tašky na zmrazenie a utratiť na území. TENTO OKAMY BUDE NEBEZPEČUJÚ A PUHRY TOM.

  iné metódy

  Nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ. Tak pavúky a iné predátorské hmyz na kŕmenie lietadiel, tvoji spojenci v tomto boji. V prvom rade sú to pavúky, takže neodstraňujte celý web na pozemku. Niektorí idú ešte ďalej a produkujú na mieste parazitických jazdcov – iní prírodní nepriatelia muchy.

  Ak nie ste pripravení ísť tak ďaleko, môžete nainštalovať stropný ventilátor na verande – muchy nemajú radi vietor. A ešte jeden, však nie je overená, ale populárna metóda – fólia. Predpokladá sa, že muchy desí jej lesk. Túto metódu môžete skontrolovať, s welt na pozemku brilantných pásov.

  Ukladá

  Keď ľudové spôsoby riešenia letí na ulici nemali účinok, je čas ísť do obchodu. Ak by bolo možné urobiť jed, rýchlo zničiť muchy, ale nie poškodenie človeka a domáceho maznáčika – tento liek by okamžite odvážil od pultov. Bohužiaľ, všetko je oveľa ťažšie. Najznámejšie znamená – „Dichlofos“ a „chlorofos“. Nalejte ich celkom efektívne, ale samotný proces spracovania sa môže zmeniť na zdroj bolesti hlavy. Ak ich aplikujete v uzavretej miestnosti – napríklad v chodbe alebo priestoroch na Hozdvors, je potrebné to urobiť, striktne dodržiavať pokyny a výlučne v osobnom ochrannom zariadení.

  Postrekovanie kompozície, mali by ste okamžite opustiť miestnosť, a potom, čo budete potrebovať pracovať, pracovať dôkladne, nie miesto, a nie raz. Najlepšie riešenie, ak sa chcete uchýliť k tejto metóde – kontakte profesionálov. Budú môcť rýchlo zvládnuť miestnosť, bezpečne a s maximálnym výsledkom. Ďalší populárny nástroj boja – insekticíd „agita 10%“. Jedná sa o granule, ktoré musia byť rozpustené vo vode a výsledné plodenie povrchu. Tam je taký prostriedok na dlhú dobu, ale postup by sa mal urobiť, striktne dodržiavanie bezpečnostných zariadení.

  A pamätajte V priebehu času je na väčšine insekticídov návykové. Toto je extrémna metóda boja proti hmyzu. Jemne funguje rôzne fumigátory – elektrické vložené do výstupu, alebo určené pre prírody v prírode – rôzne špirály a palice, ktoré musia byť spájkované. Pracujú najčastejšie s jedovatým pre muchy výparov, sú bezpečné pre ľudí, ale aj s muchy menej účinné.

  Špirály sú vyrobené z drevnej múky, v ktorej sú insekticídy zmiešané. Po prútiku alebo špirálovi sa látka patrí do vzduchu. Rozsah ich expozície je asi 20 m2 a trvanie účinku nie je viac ako 10 hodín. Bezpečnostné opatrenia pri použití takýchto fumigátorov sú jednoduché:

  • Nemôžete ich používať v dome;
  • Mali by byť na špeciálnom stojane alebo takto povrchu, ktorý nebude schopný rozsvietiť;
  • Udržujte opravný prostriedok na meter od ľudí;
  • Neskladujte a nepoužívajte ho vedľa jedla;
  • Po kontakte s insekticídom dôkladne umyte ruky.

  Ak nechcete kontaktovať chémiu, môžete použiť rôzne elektrické pasce a ultrafialové vybíjače. Priťahujú hmyz, vyžarujú určité spektrum lúčov alebo len jasného svetla a potom pražené ich prúdom. Kryt alebo len padnúť na zem, alebo sú na špeciálnom lepiacom povrchu alebo v kontajneri.

  Takéto zariadenia pracujú v noci, pracujú v rôznych oblastiach. Svietidlá takýchto zariadení nepoškodzujú s riadnou prevádzkou alebo človekom ani zvieratmi. Môžete ich umiestniť do rekreačnej oblasti, a to vám poskytne pokoj Kebabs. Prínos moderných modelov vyzerá aj ako elegantné prvky záhradného dekor a niektoré môžu byť prepnuté do jednoduchého režimu lampy. Všetky tieto metódy pracujú s dospelými muchy, a v tomto čase sa z lariev objaví nová generácia otravného hmyzu. Tento uzavretý kruh môžu zlomiť iba preventívne opatrenia.

  Preventívne opatrenia

  Opatrenia preventívneho boja možno rozdeliť na 3 časti.

  • Dohľad. Hlavná vec – by mala vládnuť čistotu. Žiadny odpadový odpad, všetky nádrže sú pevne zatvorené. Kompost by nemal byť prepracovaný a zväzok je lepšie od domova. Ak psi chodia vo dvore, ich životný odpad je potrebné okamžite odstrániť. Trávnik musí pravidelne znížiť, padlé listy – zbierať, nedávajú im hnilobu na zemi. Cesspools, ak nie je možné ich odstrániť, by mal nalievať riešenie carfos.
  • Kontrolu nad absenciou vodných klastrov vo dvore. Stojaca voda – najlepšie pozvanie pre muchy po manuáli. Sledujte vtáčie podávače a živočíšne misky. Včas devastop cisterny s dažďom alebo technickou vodou. Odtok – Voda sa môže hromadiť v najčistejších miestach, najmä o ekonomických budovách.
  • Umiestnenie na úseku strašného hmyzu rastlín. Medzi nimi – Geranium, mäta, levanduľa, červené drevo, amfora, falošné indigo, bazalka alebo elderbička. Vystrašené „vrtuľníky“ a čerešňa s vlašskými orechami. Niektoré rastliny môžu pristáť na kvetinových záložkách a postele, iné – v kvetináčoch na verande. Účinok bude jeden – ich vôňa bude strašiť. A ak chcete niečo nie tak voňavé, ale viac originálne – pozrite sa na mäsožravé rastliny. Pravda, starostlivosť o ne je oveľa vážnejšia.

  Podpora plot Clean, minimalizujete riziko muchy. Len neprehrávajte v boji proti nim. FLY – jeden z jednotiek potravinového reťazca. Zúčastňujú sa na opelenie rastlín, dúhli si iný hmyz.

  Jeden flush fly – nie je dôvodom úzkosti. Koniec koncov, ak nie je dôvod usadiť sa okolo čistoty.

  Hodnotiť článok
  ( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
  Pridať komentáre

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: