Ako sa zbaviť postele blchy?

Bloch je malý čierny pest, ktorý má vysokú prežitie a môže spôsobiť obrovskú škodu pre človeka aj zviera. Boj s takýmto hmyzom je potrebné v prvých fázach ich vzhľadu, pretože sú plodné s veľmi vysokou aktivitou. O tom, ako vyzerajú tieto parazity, prečo sa objavujú v dome a ako sa s nimi vysporiadať, čítajte nižšie.

Popis

Postele blchy sú zovšeobecnené meno pre niekoľko typov blchov, ktorí uprednostňujú vybrať posteľ a posteľnú bielizeň ako miesto na bývanie. Rozlišujú sa tieto typy týchto parazitov: psík, mačací, ľudský, ľanový, nábytok a lôžok, ako aj vták a potkan.

Všeobecne platí, že všetky tieto blchy medzi sebou sú podobné, ich rozmery sú rovnako malé a zvyčajne nepresahujú niekoľko milimetrov dĺžky. Vyzerajú ako malé body, z ktorých je ťažké si ich všimnúť. Blchy majú zjednodušený tvar tela, tvrdé chitinos na torzov a výkonných zadných končatinách, ktoré sú prispôsobené na dlhé a vysoké skoky, ako aj pre rýchly pohyb.

Farba hmyzu závisí výlučne na akú fázu vývoja sú. Takže, Imago je blšou žltého alebo hnedého sfarbenia, mladý človek je čierny.

Riadne odlíšiť jeden typ blchy z iného bez použitia mikroskopu, bude to nemožné, ale ak je vaším cieľom len vybrať parazity, potom ho nepotrebujete.

Blchy, objavujúce sa v dome a vybavené na pohodlnom mieste pre nich, začnú aktívne sa množiť. Jedna blcha je schopná odložiť asi 400 vajec v celom živote. Murárstvo sa vykonávajú na najviac vedľa seba: v bičoch prachu, v čalúnení čalúneného nábytku, v mäkkých hračkách, pod nohami, v oblečení, ktoré je zriedka nosené, a nie len. Je potrebné bojovať s nimi, aj keď je ešte málo.

Blchy, ako je uvedené vyššie, sú parazity. Krmijú sa na ľudskú krv, zanechajú uhryznutie v otvorených oblastiach tela, medzi ktorými najčastejšie hrudník, krk a hlava a tiež sania krv zvierat, a to ako divoký aj domácky. Samozrejme, že toto uhryznutie nie je možné ignorovať. Nielenže spôsobujú bolesť, svrbenie a podráždenie, ale môžu tiež spôsobiť alergie a etiku, ako aj rôzne choroby, vrátane helminkie, a plesňových ochorení a nebezpečných infekcií: brucelóza, typhus, sibírsky vred, mor a nielen.

Tieto škodlivé hmyz sú dopravcovia viac ako 200 druhov rôznych infekčných chorôb. Okrem, Je to blchy, ktoré môžu byť hlavnou príčinou vyčerpania, anémie, ako aj smrť domácich domácich zvierat so oslabením imunity alebo nedávno narodených zvierat.

Rozpoznať blší uhryznutie nie je ťažké. Jeho charakteristické znaky sú začervenanie po nejakom čase po uhryznutí, uprostred, ktorý je malá zbraň. Po nejakom čase sa táto škvrna môže eliminovať, a on príde posúvať nepríjemné a neustále svrbenie. V prípade, že ste videli niekoľko škvŕn na koži na koži naraz, nachádza sa vedľa seba, znamená to, že natrváva celý balenie tohto hmyzu.

Ak ste objavili uhryznutie, miesto na koži sa musí opláchnuť vodou s mydlom a vykonávať spracovanie pomocou peroxidu alebo iných prostriedkov. Odstrániť a zmierniť svrbenie a pevnosť vám pomôže použiť studené obklady.

Ak utrpíte vysokú citlivosť, je potrebné uchýliť sa k prijatiu antihistaminiky, ktorý zabráni výskytu alergií.

Príčiny vzhľadu

Keď sa blchy objavujú v dome, nájomníci začínajú premýšľať o tom, či prišli. Vlastne Existuje veľké množstvo dôvodov, pretože blchy sa objavujú v miestnosti.

V prvom rade sú tieto parazity prijaté v dome kvôli domácim zvieratám. Teplokrvné zvieratá, a skôr, ich hrubé šesť je obľúbeným miestom väčšiny blcha, pretože všetky priaznivé podmienky sú pre nich poskytnuté. Zvieracia vlna je pre nich dobrým miestom z hľadiska klimatických podmienok a z hľadiska podobného miesta na zdroj potravín. Najčastejšie, blchy držia na vlnu domáceho maznáčika pri chôdzi, skákanie s bylinkami alebo inými zvieratami. S cieľom urobiť blzu vo vašej domácnosti a vášho domáceho maznáčika, je potrebné pravidelne vykonávať spracovanie zvierat so špeciálnymi liekmi, použite rôzne šampóny a iné prostriedky proti parazitom.

Okrem, blcha sa objaví a z dôvodu malých hlodavcov, vrátane myší a potkanov.

Musíte s nimi bojovať, inak sa hmyz začne šíriť.

V posteli parazitov môže byť vykonaná čisto náhodou cez hornú časť pravého. Len hodiť do postele, aby ste ho ďalej odstránili na záves, a blcha, ak tam bola, spěšne zmeniť svoju polohu. Následne budete rýchlo všimnete tento parazit v záhyboch posteľnej bielizne alebo v matraci.

Ďalším dôvodom je vlhkosť. Blší – živý hmyz, ktorý môže úspešne fungovať takmer v akýchkoľvek podmienkach, ale nedostatok tekutiny, ktoré trpia ťažkosťami. A preto najčastejšie blchy nájdete v pivniciach a kúpeľniach. Ak prúd vody prúdi v dome, to znamená vysokú pravdepodobnosť, že tieto parazity sú pre vás vedené.

Mista môže byť tiež dôvodom vzhľadu blchy, pretože im uľahčujú, že sa ocitnú.

Malé chlebové omrvinky, kožné častice, ktoré sú zahrnuté v prachu – to všetko môže slúžiť ako nie len šváby, ale aj blcha.

Ako sa ich zbaviť?

Chemikálie

Chemikálie sú najlepšie a najefektívnejšie. Sú schopní zabiť väčšinu parazitov v čo najkratšom čase. Napriek svojej vysokej účinnosti však prípravy tohto druhu majú mínusy. Nedostatok je len jeden: Často po spracovaní spadá na určité obdobie, aby opustili miesto bydliska na určité obdobie. Všimnite si, že takéto fondy sú pre väčšinu veľmi nebezpečné. Je potrebné ich použiť prísne dodržiavať pokyny av žiadnom prípade nie je možné zanedbať bezpečnostným a ochranným zariadením, vrátane masky a gumových rukavíc.

Najobľúbenejšie v boji proti blchám sú spreje a aerosóly. Rýchlo sa uplatňujú na škodlivý vplyv na parazity a majú priemernú úroveň efektívnosti. Tieto aerosóly majú veľkú popularitu ako:

 • „Boj“;
 • RAID;
 • „Veran“;
 • Raptor.

Ďalším chemickým agentom je pastelky. Použite kriedy sa ľahko aplikujú na mieste, kde najbežnejšie parazity. Účinne takýto nástroj bude len v prípade, keď počet parazitov nie je príliš veľký. Okrem toho sú úplne bezpečné.

Prášky – iné prostriedky proti blchám. Môžu byť liečení bytom, a potom, čo nebudete musieť hľadať časové miesto bydliska. Ak nie je žiadny priamy kontakt s týmto nástrojom, je jednoducho nemožné otráviť ich, ale domáce zvieratá sa najlepšie presunú niekde. Všeobecne platí, že prášky sú účinnou možnosťou, ale nebudú ich aplikovať na zvislé povrchy. Najobľúbenejšie nasledujúce prostriedky tohto typu:

 • „Čistý dom“;
 • „Fenaksin“;
 • Eco „Absolútny harmanček“.

Chemické prípravky v kvapalnej forme medzi všetkými uvedenými fondmi sú najúčinnejšie a majú dlhú dobu platnosti, môžu prispieť k úplnému zničeniu parazitov v dome. Avšak spolu s týmto fondom sú veľmi nebezpečné pre ľudí aj zvierat. Sú jedovatý sústreďte sa, že rozvody vo vode striktne podľa pokynov. Upozorňujeme, že nejaký čas po spracovaní s takýmto prostriedkami musíte žiť inde. Medzi týmito liekmi sa rozlišujú:

 • Dostať;
 • „Biorín“;
 • „Chlorpiffos“;
 • „SINUZAN“.

Ak sa hovorí o úplnom rozptyľovaní obydlia s pomocou profesionálnych liekov, je najlepšie kontaktovať špeciálnu službu. Špecialisti vám pomôžu úplne doručiť dom z hmyzu, ktoré strávili dôkladné spracovanie celých priestorov, zatiaľ čo nebudete môcť náhodne aplikovať alebo vaše domáce zvieratá poškodzujú tieto alebo iné chemikálie.

Ľudové metódy

Najčastejšie sa niektoré z týchto prostriedkov používajú v preventívnych účely alebo v prípade, že počet blchov vo vašom dome nie je príliš vysoká. Inak, pre lepší účinok a úplné odstránenie škodcov, bude potrebné uchýliť sa k používaniu chemikálií.

 • Ak chcete bojovať proti flľovým ľudovým metódam, môžete použiť degtyar mydlo. Tento prostriedok nápravy sa nerozlišuje vysokou úrovňou ťažkostí v pláne prípravy. Je potrebné pokryť obvyklý tar mydlo do vody, všetko dôkladne premiešajte a vykonávať mokré čistenie.
 • Kyselina boritá – ďalší asistent v boji proti škodlivému hmyzu. Toto je pre nich nebezpečná látka, ktorá môže byť použitá ako jed.
 • Ďalším prostriedkom je sóda a soľ. Stačí, aby tieto dve komponenty zmiešili, potom posypte výsledkom znamená tie miesto, kde sa najčastejšie stretnete. Opustiť zmes je potrebná 10-12 hodín, po ktorej je potrebné minúť.

Preventívne opatrenia

Preventívne opatrenia pomôžu zabrániť vzniku a distribúcii škodlivého hmyzu vo vašej domácnosti.

 • Spočiatku je potrebné starostlivo sledovať čistotu a vlhkosť v miestnosti. Druhý faktor je obzvlášť dôležitý, pretože vlhkosť, aj keď dokonalá čistota môže spôsobiť parazity. Priebežne sa odporúča vykonávať mokré čistenie pomocou ľudových prostriedkov – napríklad tar mydlo. Okrem toho, musíte pravidelne vysávať nábytok s mäkkým čalúnením a kobercami.
 • Ak domáce zvieratá žijú vo vašom byte, potom by sa malo čistenie stráviť o niečo viac. Za zvieratami sa musia monitorovať, pravidelne ich kontrolovať, pravidelne viesť spracovanie vlny so špeciálnymi sprejmi a šampónami. Pre väčšiu efektívnosť je možné takéto fondy zakúpiť špeciálny golier, ktorý vás chráni a vaše domáce zviera.
 • Oblečenie by malo byť pravidelne vymazané, aj ten, ktorý nosíte, nie je tak často. Je potrebné ho uložiť len v prísne vysušenej forme.

Pozorovanie všetkých týchto jednoduchých pravidiel, je nepravdepodobné, že by ste sa stretli vo vašom dome škodlivých parazitov, ktoré si budú chcieť vybrať svoj byt alebo dom na trvalý pobyt.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár