Ako si vyrobiť lapač komár z plastovej fľaše?

Komáre sa stávajú okolnosťou, ktorá zabraňuje letnému odpočinku a letným skutkom. A ak je krv sania len samičky komárov, bzučia všetko, bez toho, aby si dal pokoj bez noci, žiadny deň. Ale ľudia sa naučili bojovať proti hmyzu, aspoň čiastočne ich odstrániť na ich území. Napríklad špeciálnymi pascami.

Zvláštnosť

Mosquito Trap môže byť postavená z plastovej fľaše. Pracuje vďaka tomu, že hmyz lietajú na oxid uhličitý, izolovaný fermentáciou pekárenských kvasiniek (ale je tu aj nepokojná verzia). Oxid uhličitý výdych zvierat a ľudí, preto priťahujú komáre. Ale môžete vytvoriť alternatívny zdroj oxidu uhličitého, klamať.

Mimochodom, o tom, prečo mosquites letia do ľudí. Sú priťahované nielen extrahovaný oxid uhličitý, ale aj teplo. A sú zamerané na pohybujúce sa objekty. Keď moskyti letí, a človek počuje jeho bzučiak, počuje zvuk krídel hmyzích – tak rýchlo pracujú.

Existuje názor, že bzučanie krídel je atraktívnym bodom pre jednotlivcov opačného pohlavia, ale toto je len nepríjemné.

Keď komár sedí na kožu človeka, jemne kleje na jej klus. Je pravda, že ak Trumps zvážiť pod mikroskopom, podobá sa skôr, čudne. Zvýšenie chlpaté pery, hmyz jemne ukladá do ľudskej kože toky, duté vnútri. Sú potiahnutí malých kapilár a nasáva krv, ktorá trvá menej ako minútu. Ale najprv produkuje látku v krvi, ktorá varuje jej koaguláciu. Zaujímavé je, že je schopný prehltnúť také množstvo krvi, čo je viac ako 4-krát.

Prvý uhryznutie uhryznutia sa ani necíti, ale potom telo už reaguje na proteíny proti komárom, ktoré vyrába spolu so špeciálnou látkou v krvi. Bite bude zavesený a napučať. A tak to nebolo, stačí dostať komár, aby ste sa dostali na osobu.

Domáce zariadenia pomáhajú reorientom hmyzu. Pri fermentácii kvasiniek sa cukor stáva alkoholom a zvýrazňuje oxid uhličitý, ktorý silne priťahuje komáre. Návnada je spustená v prírode a je považovaná za pomerne účinnú. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť, ale pre každého, čo potrebujete najjednoduchšiu plastovú fľašu.

Čo je potrebné?

Pekárenské kvasinky – najobľúbenejšia zložka všetkých druhov pascí proti komárom. Kvôli efektívnosti, dostupnosti a nízkym nákladom.

A tiež pri výrobe pasce bude potrebná:

  • Plastová fľaša akejkoľvek farby v 2 l;

  • Teplá voda v množstve 200 ml, pri teplote, ktorá nie je vyššia ako 40 stupňov (s vyššími tepelnými hodnotami, fermentácia sa zastaví);

  • 50 g cukru piesku;

  • 1 g pekárenských kvasiniek;

  • Hliníková fólia môže byť tiež použitá čierna tkanina alebo papier (nepriehľadný).

Ak sa chcete zbaviť iných škodcov, kvasinky sú nahradené medom, džemom alebo malými kúskami ovocia – niečo s výraznejším zápachom.

Zabalené do tmavej tkaniny alebo fóliovej pasce úspešne maska, čo je skryté vo vnútri. Komáre sú oklamané, pretože pasca nemá svetlo, zdá sa, že je to bezpečné. Keď padnú do pasce, snažte sa vstať, ale úzky kužeľ-tvarovaný diera nenechá to robiť to. Skôr alebo neskôr, hmyz spadne do vody a zomrie tam.

Jedna pasca funguje od 4 dní do týždňa. Zatiaľ čo celý sladký prvok sa nezmení na alkohol. Ďalej môže byť fľaša ponechaná, ale návnada, ktorá sa má zmeniť (bývalý stáva neefektívnym). Ak je to pasca pre zvyšok hmyzu, a vo vnútri sú džem alebo med, použije sa nepretržite 2 týždne.

Výrobná technológia

Môžete zvážiť niekoľko možností. Prvý je častejší, s použitím kvasiniek.

S kvasinkami

Plastová fľaša by mala byť narezaná okolo obvodu kruhu tak, že horná časť s kužeľovým obsahom je ekvivalentná približne jednej tretine dĺžky kontajnera ako celku. Voda ohrieva až 30 stupňov (maximálne 40, ale rozhodne nie viac, inak kvasinky zomrú a nebudú fungovať). K vode sa pridá cukor, zmes sa zmieša. Potom tam choďte kvasinky, a opäť je všetko zmiešané.

Zmes, ktorá priťahuje komáre, sa naleje do fľaše. Z vyššie uvedeného sa vloží nakrájaná časť hrdla. Ak sa ukáže, že kĺby nehodia dostatočne pevne, musíte mať pásku alebo lepidlo akejkoľvek stuhy a utesniť tieto zóny. Oxid uhličitý by mal mať len jednu cestu von – úzky krk. V opačnom prípade môžu byť komáre zozbierané na vonkajšej časti plastovej fľaše.

Ďalej musí fľaša vyvolať tmavú tkaninu alebo papier. Hustota materiálov nie je taká dôležitá, hlavná vec je, že robia tému tmy, nepreniknuteľný. Materiál je upevnený pozdĺž okrajov. Trappers sa odporúčajú vložiť tmavé rohy izby, verandy, záhrady – miesto, kde sa použijú. Na ulici sa očakáva, že ich použitie bude tak účinné.

Pri fermentácii kvasiniek sa cukor stáva alkoholom a oxidom uhličitým, obojstranný. Okrem toho, pasca prideľuje teplo a tiež spúšťa ako návnada. Ak je počas fermentácie pena, bude musieť ho odstrániť včas, inak sa môže prekrývať krk. A zborárstvo krku je nemožnosť komára lietať na krk. Riešenie by sa malo zmeniť aspoň raz týždenne, niekedy častejšie.

Táto metóda má hlavnú plus: pasca nie je útulný, a elektrické analógy sa nedajú pochváliť (nie všetky určite). Hlavný mínus pasca je špecifický zápach, ktorý je spojený s fermentačným procesom. Preto mnohí hľadajú alternatívne možnosti bez použitia kvasiniek. A sú.

Chrbát

Variant tekutiny, ktorá bude deštruktívna pre komáre, sa stáva rastlinným olejom. Plastové fľaše budú potrebovať 3-4, 4 polievkové lyžice rastlinného oleja (hodnota kvality nemá, je to možné a jednoduchšie), nožnice.

Urobte si takúto pascu.

  1. Fľaše odrezali vrcholy mierne pod krkom.

  2. Veľké časti kontajnera vo vnútri rastlinného oleja.

  3. Návnada definuje v miestach, kde sa komáre akumulujú čo najviac, otvory sa vykonávajú na bokoch, laná sa nakreslia, ak musia byť fľaše pozastavené. To všetko je rýchle a urobené doma.

Ak chcete konať komplexne, a neexistuje žiadna nádej pre pascu, je čas urobiť ďalšie diskrétne pre komáre. Ak kombinujete rôzne zariadenia, účinok sa nepochybne zvýši. Napríklad môžete použiť kytice z červy a pizzy, vôňa, ktorej hmyz nie sú prenesené. Nemajú radi vôňu čerešných listov a čerstvých karafiátov, levanduľových vetvičiek, ako aj mincovňa a melissa.

Ak sprejujete izbu (verandu / letná kuchyňa) Valeriánsky, počet okrídlých non-surových hostí sa tiež zníži.

Ak na parapete, dajte hrniec s kvitnúce pelargonium, komáre v takom priestor nebude lietať. A dokonca aj jednoduchý rozmarín koná ako silná repeller. Môžete nastaviť oheň do farmaceutického harmančeka, aby ste vylepšili miestnosť, alebo si vezmite kužele (borovice alebo smrek), búrlivé bývanie, levanduľové výhonky. Na fúziu sú tieto rastliny tiež vhodné. A na ulici môžu byť hodené do ohňa, aby oheň v ohni nezasahoval do komátorov.

Pred spaním v čele, môžete klesnúť kvapku gáforového oleja – to bude poskytovať pokojný sen bez otravného bzučania. A ak v malom množstve vody, aby sa trochu zriedi trochu vanilín, a rozrušiť túto tekutinu, že komáre vyletejú na osobu.

Trap plus zeleninové vyprázdňky fungujú efektívne a dávajú veľké záruky ako každý z navrhovaných spôsobov, ako používať jeden.

Nech je problém vyriešený rýchlejšie a nič nebude rozbiť kúzla letných večerov a pokojného spánku v teplej noci!

Ako si vyrobiť pasce proti komárom z plastovej fľaše, pozrite sa na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenie )
Zdieľať s priateľmi
Vybudova.info - výstavba a opravy, dacha pozemok, byt a vidiecky dom, užitočné tipy a fotografie
Pridať komentár