Ako urobiť opravy?

Budova bez toho, aby sa zlomila, je ťažké si predstaviť. Aspoň to, čo tvrdí architektonická a inžinierska integrita. Ale porušenie scény môže začať rýchlo, po niekoľkých sezónach po vyplnení. Tam sú praskliny v ňom, cez ktoré voda padá do domu, a semená rastlín sú veľmi rýchlo vyrobené v týchto trhlinách, tráva a dokonca aj stromy začínajú rásť. Vzhľadom k tomu, že s opravou scény je lepšie nechať zdržať.

Čo zatvoriť trhliny?

Väčšina opravárenských prác môže byť vyrobená s vlastnými rukami a bez demontáže starej scény. Existuje technologický plán, podľa ktorého väčšina trhlín eliminuje. V tomto kroku-za krokom pokyny, niekoľko stavebných výrobkov, „západka“.

To je to, čo schéma popraskané trhliny.

 1. Najprv musíte odstrániť všetko, čo spadne. Nemusíte rozbiť všetko, mali by ste odstrániť len to, čo môžete odstrániť s rukami alebo snívať metlou. Niečo určite urobí štipku. Ak sú štrbiny úzke, môžu byť rozšírené špachtľou.

 2. Potom príde fáza priméru, musí to byť zloženie hlbokého penetrácie. Je potrebné primeru s kefou. Účelom tejto fázy je posilniť povrch, ktorý prasklovaný. So základným námestím je dôležité, aby ste to nepreháňali, ale nie je potrebné ľutovať.

 3. Ďalej je potrebné vytvoriť zarovnanie s opravou alebo plastovým roztokom. Sondy predovšetkým tie miesta, kde povrch prasknutý. Vynikajúce, ak sa ukáže, pridávať pluhové lepidlo pre väčšiu pevnosť v stavebnej zmesi.

 4. Potom by ste mali položiť hydroizolačnú vrstvu: Ruberoid alebo polyetylén sa používa. Dotýka sa základňa 8 cm.

 5. Horná vrstva na hydroizolácii je výstužná drôtená sieť, bunka 5 cm.

 6. Po betónovej vrstve 8 cm je zaujatosť zo štruktúry 3 cm. Betón po vyplnení musí byť ťažký, takže pri stylingu je železo a maximálne vyhladené. Ďalší deň na leštenie Grater (môže byť drevený, môže polyuretán).

 7. Ak by budova nie je príliš veľká, krajina, napríklad, môžete urobiť bez priečnych švov. Budú potrebné v oblastiach, ktoré pokrývajú viac ako 15 m. Ak je šev stále potrebný, je vyrobený s intervalom 7 m od dosky po spracovaní Creoshot. Švy sú vyrobené z pevnej peny, centimetrový pás je umiestnený na celú hĺbku vrstvy. Potom, čo betón trvá, môže byť prebytok eliminovaný.

 8. Vonkajší okraj scény bude hladký, ak používate debnenia. Potom sa vyčistia a na jednej úrovni sa naliata raňajková pôda. Ak je betónová vrstva menšia ako 5 cm, na okraji sa vykonáva „zub“ (je zahustený na 10 cm). Môžete tiež vytvoriť betón na okraji, alebo nainštalovať Ceramicircitsu – potom bude stáť bez dosky.

Taký všeobecný technologický plán. A ďalej – opis činností v rôznych situáciách, ktoré sú spojené s vlastnosťami debnenia.

Tenká nerovnosti

Malé štrbiny, čipy a prestávky v betóne sú schopní rásť na niečo viac, čo si vyžaduje iné sily. Preto, zatiaľ čo trhliny nešli do rastu, musíte ich vyčistiť.

Zaujímajme si, ako to urobiť.

 • Ak trhlina nie je viac ako 1 mm. Takéto praskliny, samozrejme, nezničujú scénu, môže dokonca zmiznúť sami. Môžete urobiť povrchové utesnenie trhlín primeru (ak sa scéna nepoužíva ako skladba).

 • Ak hĺbka poškodenia až 3 mm. Je potrebné naliať trhliny, používa sa roztok cementu a vody.

 • Ak sa čistí 3 cm, Mali by byť pre-stlačené až do formy kužeľovej formy, potom primér a betónová výplň. A vytvoriť hydrofomburbu, bude potrebovať tmel.

 • Ak sa scéna smiale a omržia, Problémové oblasti sú odstránené celú štruktúru, hrany sa spracovávajú primérom a naplnené vodou cementovej malty s pridaním kvapalného skla (všetko v rovnakých pomeroch). Stránka, ktorá bola rekonštruovaná, bola pokrytá filmom a očakáva, že plné sušenie.

Ak sú rozdelenia viac ako 3 cm, potrebujú aj betónovú výplňovú a obnovovaciu prácu.

Veľké vrstvy

Na nápravu vážnych deformácií bude potrebovať betónový mixér. Pri pripravení zmesi na vyplnenie. 1 Časť cementu sa odoberie, 2,5 kusov piesku, 4,5 dielu sutiny, 125 litrov vody na roztok kubického metra v hotovej forme, ako je to potrebné plastifikátory a prísady. V batérii sa pripravte zmes lepšiu zmes, skúste použiť do 2 hodín. Hromadný betón bude mokrý, mal by byť pokrytý burnou, takže voda nemá čas na odparenie veľmi rýchlo. Tým sa týmto spôsobom zabraňuje následnému praskaniu povrchu.

Spojka

Ak je horná vrstva položená z dlažby, opravy nebude jednoduché – samotné dlažby budú musieť byť odstránené ako väzbová vrstva. Ak sa substrát nepýtal, môžete len zaspávať uvoľnené fragment s odpadom a potom. Nakoniec, cementový pozemok je obnovený, na vrchole toho, na ktoré sa zadávajú kamene. A dokončil plnenie zväzkov medzi dlažbami s cementovou maltou. Len na rozmazanie niečoho nebude fungovať, coblerstone vyžaduje také radikálne opatrenia.

Na povrchu dlaždice

Oprava dlaždíc vyžaduje, ak je poškodená jedna alebo niekoľko dlaždíc. Ak je nesprávne používané, môže sa to stať pekne rýchlo, ak by bolo na dizajne silné mechanické akcie, opravy nebude čakať. Poškodená dlaždica bude musieť odstrániť uvoľnenú oblasť, aby zaspala s pieskom, nastavenie nových celých prvkov.

Niekedy dlažobné dosky v svahu musia opraviť, ak sa potopí alebo potopí. Voliteľne je všetko možné, jeden graf. Takáto chyba je vytvorená v dôsledku negramotného montážneho vankúša.

Ak chcete opraviť scénu, je potrebné odstrániť dlaždicu z zóny s poškodením, aby sa piesok-chick vankúš a potom dajte novú dlaždice.

Čo robiť, ak ste sa odišli z nadácie?

To sa deje často: Po prvom roku používania je scéna odpojená od základne. Je to kvôli zmršťovaniu dizajnu, ale možno počas porušení v stavebníctve. Ak sa scéna presťahovala od základne domu, ak sa vyhodila, môže byť opravená.

Ak sa dizajn výrazne presunul, musíte najprv zistiť, prečo sa to stalo. Stáva sa to, dôvod na tvárnenie Chielo nie je v mobilite pôdy vôbec. Ak je pracovný tok zlomený, niekedy je potrebné zlomiť a vybudovať prestávku. Ak je pôda zjavne silná, potom scéna potrebuje posilnenie. S pomocou tyče sa štruktúra pripojí k základu, ktorý ho ušetrí od ďalšieho „OtTomania“. Alebo aspoň nebude expandovať existujúce crasknutie.

Crack, ktorý sa objavil v mieste základne, sa eliminuje veľmi jednoducho: Je uzavretý mäkkými materiálmi, ktoré udržiavajú termodery a slobodu pre dve návrhy. Spojkový materiál je maskovaný dokončovacími hranami, všetky druhy dekoratívnych vložiek a svahov.

Ako odstrániť iné chyby?

Bohužiaľ, nie je to celá vyššia moc, ktorá sa môže stať raňajkami v súkromnom dome.

Mal by sa rozobrať a obnovenie scény – najčastejšie prípady.

 1. Ak je jemný jemný jemný v hornej vodotesnej časti. Oprava sa vykonáva pridaním zásielky alebo pripojenia piesku, ktoré vyplní intervaly medzi drveným kameňom. Môže byť dôležité, ak sa piesok premyje zrážkami alebo rozmrazenými vodami.

 2. Výmena hydroizolácie. Tento prípad možno pripísať ťažkým, pretože hydroizolačná vrstva leží aj pri 15 cm od hornej úrovne scény. Všetko posypeme odstrániť, aby sa vystaviť vrstvu izolácie. Na obnovenie nečistôt vrstvy by ste mali urobiť náplasť na kmeňu materiálu a tmelu (buď lepidlo).

 3. Na odstránenie veľkej zničenia sa používajú rôzne materiály – zmes stavebných lepidiel a betónu, špeciálnych fólií, montážnej peny (špeciálne odolné voči vlhkosti). Keď sa tieto kompozície preniknú do trhlín, rýchlo sa tuhá. Cement nebude oblek, pretože sa bude vzťahovať len na vrchnú vrstvu deformačného otvoru a nie všetku jeho hĺbku.

 4. Ak sa scéna nezdrojuje, počkajte na trhliny. Problém sa musí rozhodnúť. Budeme musieť urobiť drenážnu základňu, aby sme položili v blízkosti konštrukcie a utesnite švy, používajte polyuretánové tesniace materiály.

 5. Betónové zlyhania podliehajú demontáži. Potom ešte musíte položiť nové časti. Ak, na raňajkách, nie jeden zlyhanie, ale trochu, je ľahšie urobiť nový – a v čase bude uvoľnený rýchlejší a kvalita opravy je spoľahlivejšia možnosť. Kompenzačné švy zblízka pohodlnejšie pre bitúmenové tmely.

Stáva sa to, že rozsah deformácie je príliš veľká, takže môžete urobiť bez demontáže.

Jedinou možnosťou v opravách je pripraviť nové návrhy na vrchole starého. No, ak to nefunguje, scéna sa demontuje všetko a opäť naskladané od samého začiatku, v prísnej technologickej sekvencii. Za každých 4 metrov – deformačné švy.

Aby ste predišli rovnakým chybám druhýkrát, musíte ich študovať: Takže to bude možné vylúčiť všetky faktory, ktoré vedú k prasknutiu na raňajkách. Napríklad, zabudol dať hydroizoláciu – vlastne dosť častú príležitosť. Alebo zle sa zaseli, nerovnomerne zaspal, s takou hustou vrchnou vrstvou, scéna nebude schopná slúžiť dlhú dobu a oblasť úpravy domu bude požiadaná alebo zrútila.

Nakoniec, Ak sa teplotné švy nie sú vyrobené, pôda, ktorá sa expanduje, je komprimovaná, čerpadlá (a nie jedenkrát) nepriaznivo ovplyvní integritu betónovej základne. Teplotné švy pomáhajú kompenzovať možnú škodu z týchto prírodných javov. Ukazuje sa, že najlepšia možnosť opráv je správne spočiatku položenie scény, a ak sa to nepodarilo, potom je potrebné opravy v súlade so všetkými technologickými predpismi.

Tipy na opravu snímania na video nižšie.

Hodnotiť článok
( Zatiaľ žiadne hodnotenia )
Pridať komentáre

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: